Şimdi Ara

PC açılırken güç kaynağından gelen sesin sebebi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar her bilgisayarı açışımda güç kaynağının olduğu yerden sesler gelmeye başlıyor. Yalnız bir süre sonra ses kesiliyor. Acaba bir sorun mu var?

• sanırım tozdan kaynaklanıyo. 1-2 haftada bir pc yi temizlemeyi unutma. toz yüzünden 1 floopy 1 spaker ve power supply kablosu yatktım
  • yalnız ilk açılıştan 1-2 dk sonra ses kesiliyor. temizleme yapmadığımız takdirde büyük bir sorun yaratır mı acaba?
  • Toz elektronik eşyaların en büyük düşmanıdır. Üstünde toz birikirse, parçalar ısınıp bozulabilir. Ara sıra temizlemen iyi olur üşenmezsen.
  • Ya böyle bir ses benim güç kaynağındanda geliyor büyük ihtimal fandan geliyor.Güç kaynağını açıp temizlememe rağmen durmadı birkaç kere tokatlayınca duruyor sadece bunun nedeni nedir fanımı değiştirmem lazım.
  • evet toz elektronik eşya için tam düşmandır onun için dikkat etmeni temenli ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: rietveld

Ya böyle bir ses benim güç kaynağındanda geliyor büyük ihtimal fandan geliyor.Güç kaynağını açıp temizlememe rağmen durmadı birkaç kere tokatlayınca duruyor sadece bunun nedeni nedir fanımı değiştirmem lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ocein

arkadaşlar her bilgisayarı açışımda güç kaynağının olduğu yerden sesler gelmeye başlıyor. Yalnız bir süre sonra ses kesiliyor. Acaba bir sorun mu var?

Fanın motor kısmına bi damla makine yağı damlatın ses kesilir ama bi süreliğine tabi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hamza Ertüm

Toz elektronik eşyaların en büyük düşmanıdır. Üstünde toz birikirse, parçalar ısınıp bozulabilir. Ara sıra temizlemen iyi olur üşenmezsen.

evin içinde nasıl temizleyebilirim

lütfen yardım
  • tozdan kaynaklanıodur ksn sn ii bi temizle onu çünkü banada bi kere öle olmustu.
  • Arkadaşlar fandan ses gelmesinin nedeni fanın içindeki yağın adi, kalitesiz bir yağ kullanılmasından kaynaklanıyor. Bunuda şöyle halledebilirsiniz:

Sorunlu fanı sökelim öncelikle. Arkasında etiket vardır onu çıkaralım.Orda bir delik vardın.Delik yoksa plastik bir kapak vardır.Onu açın.Şimdi sivri uçlu bir cımbızla deliğin içindeki plastik pulu dışarı çıkarın.ve pervaneyi geriye çekin.Şuan pervaneyi ayırmış bulunuyorsunuz.Şimdi Kaliteli bir yağ ile ki ben silah yağını öneriyorum size güzelce her iki şeyi peçete yardımıyla yağlayın.VE parçaları toplayıp Pulu takın.Deliği kapatın eğer etiket tutmazsa bantla kapatın. işlem tamamlanmıştır.
  • SANIRIM FANIN MERKEZİNDE BİR ÇEŞİT MAKİNA YAĞI VAR SOĞUK ORTAM DA BİR MİKTAR DONMA YAPIYOR PC AÇILINCA 1 DK FELAN SES YAPIYOR SONRA FAN ISININCA YAĞ NORMAL Bİ ŞEKİLDE DAĞILMIŞ OLUYOR VE SES KESİLİYOR
  • sorun üç şey olabilir
    1.fan bozuk 2.tozdan değilse güç kaynaği vidalarla kasaya montelidir bu vidalar gevşiyo ve güç kaynaği sıkı olmadığından fan donerken zızzt flan ses yapar onun için vidalari konntrol et 3. ise pc yi bikaç gun açmayınca yada ortalık biraz soğuk olduğunda fan donuyo yani kıvraklığını biraz kaybediyo fakat bi kaç dk çalişinca düzeliyorsa sorun yok ok...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.