Şimdi Ara

Pc 4. Denemem`de Aciliyor!!! Lutfen Acil Yardim. SS`li

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhabalar, bilgisayarimin ozellikleri asagida ki gibidir. Sorunum su sekilde uzun zamandan beridir sorunsuz kullandigim bilgisayarima 2 adet hard disk ekledikten sonra, pcyi baslattigimda siyah ekranda kaliyor. 3 veya 4 defa kapatip acinca basliyor windows, daha evvel boyle bir sorunum yoktu. Daha sonradan ekledigim harddisklerde bad sector veyahut herhangibi bir ariza yoktur. Baska pc`de sorunsuz olarak calismaktadir. Eger bilgisayarim hic baslamasa belki sorun su yada bu olabilir diye mantik yurutebilirim ama 3-4 denemeden sonra sorunsuz acildigi icin herhangibi bir anlam yukleyemedim soruna. Sizlerden ricam, basina daha evvel boyle bir sorun gelen arkadas veya yardimci olabilecek bir arkadas olursa cok sevinirim. Simdiden tesekkurler.

Bu ekranda takili kaliyor pc, sonra yeniden baslatinca del ve f2ye bastigimda ise 3-4 denemden sonra diger ekrana geciyor.Biosa girince pc normal olarak baslatiliyor.
    Pc 4. Denemem`de Aciliyor!!!  Lutfen Acil Yardim. SS`li

Pc 4. Denemem`de Aciliyor!!!  Lutfen Acil Yardim. SS`li

Ryzen 2600x (overclock yok)
    580 8gb gigabyte ekran karti
    16gb 3200mhz ram
    x470-f asus anakart
    1tb ssd
    500gb m2 ssd (isletim sistemi buna kurulu)
    2tb 7200rpm harddisk (sonradan takilan harddsik)
    1tb 5200rpm harddisk
    500gb 5200rpm harddisk (sonradan takilan harddsik)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barbar88 -- 5 Kasım 2019; 11:44:2 >

• Biosunuzu resetleyip boot ayarlarını (Windows hangi diskte kuruluysa onu seçin) doğru olarak yapın muhtemelen düzelecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TheArchaeologist kullanıcısına yanıt
    Bu dediklerinizi nasil yapabilirim, yardimci olabilir misiniz ?
  • donanımlarından birinde problem var ozellikle disklerini hepsini söküp tek tek takarak problem cıkaran donanımını tespıt edebilirsin
  • BarbarosTUGRUL kullanıcısına yanıt
    Daha evvelde sadece m2 ssd, 1tb ssd ve 500gb 5400rpm diski kullanirken sorun yoktu hocam ama soylede bir durum var ben geri kalan 2 diski ayri olarak kullandim ve herhangibir sorun yapmadilar. Sizin onerinizi dinleyip, test edicegim. Birde sunu sormak istiyorum, musadenizle. Acaba pcye cok fazla hard disk takmamin sakincasi olabilir mi ? Bu konuda ki gorusunuzu de merak ediyorum hocam. tesekkurler yardimlariniz icin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbar88

Daha evvelde sadece m2 ssd, 1tb ssd ve 500gb 5400rpm diski kullanirken sorun yoktu hocam ama soylede bir durum var ben geri kalan 2 diski ayri olarak kullandim ve herhangibir sorun yapmadilar. Sizin onerinizi dinleyip, test edicegim. Birde sunu sormak istiyorum, musadenizle. Acaba pcye cok fazla hard disk takmamin sakincasi olabilir mi ? Bu konuda ki gorusunuzu de merak ediyorum hocam. tesekkurler yardimlariniz icin.
    Estafurullah, normal şartlarda onlarca disk bağlayabilirsiniz Sata ve usb portları musade ettiğince lakin bu disklerden herhangi birinde fiziksel yada dosya sistemi ile ilgili bir problem olduğunda İşletim sistemini yada ilgili disk içerisindeki dosyaları etkileyebiliyor. Sırf bu sebepten ötürü ben disklerime 5 -7 yıl ömür biçerim. bu süreden sonra elimden alıcıyı bilgilendirecek sekilde piyasa degerınde veya altında çıkartırım. Bu datalarımın güvenliği içinde önemli bir durum. Yani kısaca elinde ssd lerin haricinde bulunan disk sayısını azaltman da fayda var aklına takılan bir şey durumunda çekinmeden sorabilirsin
  • BarbarosTUGRUL kullanıcısına yanıt
    Yardimlariniz icin cok tesekkur ederim hocam, suan ici dediginiz gibi yapip mekanik harddiskleri cikarticagim. Vakitle hepsini ssd ye cevirecegim. Sanirim sizinde soylediginiz gibi en saglikli ve uzun omurlu yontem bu olucak. Iyi gunler hocam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.