Şimdi Ara

Pazartesi disiplin kurulunda duruşmam var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
3
Favori
4.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oldukça iyi ( Bu liseye girebilmek için Türkiye genelinde 5400. oldum) bir anadolu lisesinde 3. sınıf öğrencisiyim. Beni de aslında çok seven bir hocam çarşamba günü tenefüste arkadaşlarla sohbet ederken İslam'a hakaret ettiğimi duymuş ve bunun için hakkımda disiplin dilekçesi yazmış ve müdüriyete vermiş.

1-) Ailem oldukça muhafazakar olduğu için bu olayı duyarlarsa öldükten sonra yaşamayacağım cehennemi burada yaşatırlar. o yüzden onların duymaması için yapabileceğim bir şey var mı? (Herhangi bir şey olur, duymamaları için yapmayacağım şey yok.)

2-) Rehberlikte ve Disiplin Kurulunda ifade aynı zamanda Disiplin Kurulunda savunma yazacağım. Yazacağım ifade ve savunma nasıl olmalı? Sizce olayı inkar mı etmeyelim yoksa kabul edip özür dilemem mi daha mantıklı olur? Arkadaşlarım beni satacak insanlar değiller ve bulunduğumuz yerde sesimi kaydetmiş olma ihtimali olan bir şey yoktu dolayısıyla ellerinde hocanın ifadesi dışında kanıt da yok.

3-) Disiplin yönetmeliğini okudum ve korkmadım değil doğrusu. Disiplin Kurulundaki hocalarım beni sever ve bugüne kadar hiçbir disiplinlik vakam olmadı. Eğer suçlu bulunursam sizce gerçekten okuldan atılır mıyım?

• Fistikli olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlarını okuldan atmakla tehdit edecekler ailelerine söyleyecekler sonra sen arada kaynıcan

İroni yapıyordum de bari

• quote:

Orijinalden alıntı: 35000

Arkadaşlarını okuldan atmakla tehdit edecekler ailelerine söyleyecekler sonra sen arada kaynıcan

İroni yapıyordum de bari

Hocam cidden arkadaşlarımı konuşturtmak için öyle birşey yapabilirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maça Ası

quote:

Orijinalden alıntı: 35000

Arkadaşlarını okuldan atmakla tehdit edecekler ailelerine söyleyecekler sonra sen arada kaynıcan

İroni yapıyordum de bari

Hocam cidden arkadaşlarımı konuşturtmak için öyle birşey yapabilirler mi?

Yöneticiler yalancıdır

Son iki sene 39 kere disipline gittiğimden biliyorum

• herkes düşüncesinde özgürdür öyle şeymi olur hakaret etmediysen masumsun
  • Yanlış anlaşılma olduğunu söyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardes fikirlerinin arkasinda dur. Ciddiysen samimiysen davanda, onurunla savun kivirmadan acik acik soyle.

• Söylediğin sözün sana ait olmadığını söyle. Şöyle mesela sen "xxxxxx" dedin diyelim savunmanda de ki ben aslında "asdf kişisi xxxxxxxx" demiş demiştim hocam eksik duymuş. Anlamadıysan söyle pm den sansürsüz yazayım boyle çok saçma oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında İslama hakaret etmediğini tartışma anında yanlış anlaşıldığını savun.

Arkadaşların seni satmayacağını biliyorsan bunu yap.

hocalar büyük ihtimal veline haber vermeyeceğiz derler , yalan söyleyebilirler (haber vermeyeceğiz diyerek) inanma derim

Baktın olmuyor Allahu Ekber Woooho diyerek ordan moonwalk yaparak uzaklaş

• İslam bir şahıs mı?

Herkes müsmülan mı olmak zorunda bu ülkede ?

• quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

İslam bir şahıs mı?

Herkes müsmülan mı olmak zorunda bu ülkede ?

Şahıs olsa kınama veya uyarı ile yırtıyordum hocam milli ve manevi değer olarak geçtiğinden sıkıntıya düştüm
  • Hocanı benim yerime tebrik et.

İnanmıyorsanız bile saygı duyun birader. İyi olmuş umarım sonuçları çok ağır olur.

• Yanlış anlaşıldığını ve bundan sonra daha dikkatli davranacağını söyle.

Ailenden destek alamayacaksan sakın ha lafımın arkasındayım falan diye uzatma olayı. Liseli halinle başa çıkabileceğin birşey değil.
  • İnşallah uzaklaştırma felan yersin, inanmıyorsunuz eyvallah saygı duyuyoruz bu sefer de tepemize çıkıyorlar

• Sana müstehak. Konuşacaksan adam gibi konuşacaksın yoksa haddini bildirirler böyle
  • Eski sevgilinize veya hata ettiğiniz bir dostunuzla konuşurken herkes ikinci bir şansı hak eder gibilerinden muhabnet yapıyorsunuz sonra burada gelip umarım okuldan atılırsın en ağır cezayı yersin gibilerinden konuşuyorsunuz çoğu manada ikiyüzlüsünüz.

• ne dedin tam olarak

• O ne demek ya. Türkiye cumhuriyetinin dini islamdir maddesi 1927de kaldirildi

• Niye hakaret ediyorsun liseli ? Madem suç işlemeye cesaretin var, cezasını da adam gibi çek. Kıvırmaya çalışma.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.