Şimdi Ara

Pazarda domates 6 lira muz 9 lira. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
0
Favori
4.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 22 Nisan'da Gebze'de bir markete gittim. Orada ki elemana bir kaç meyve sebze aldıktan sonra fiyatları sormuştum. Eleman yurtdışına ihracat çok olduğun için (İran'dan bahsetti) meyve ve sebzelerin bu kadar arttığını söyledi. Gebze'de 4.99'luk çilek Kadıköy'de 8.45 civarı.
  • Dün pazarcı abimize sordum neden domatesin bu kadar pahalı olduğunu. " Abi domates ihracat oluyor " dedi.
  • Akıllı adam parası olsa da almaz bu fiyata. O satamadıkları meyve sebze çürüsün, ellerinde kalsın da bakalım ne yapacaklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YolumBilgelik Y kullanıcısına yanıt
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.R.W. -- 29 Mayıs 2018; 17:43:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Valla üreticinin yapacağı bişey yok adamlara mazotdan,gübreden her türlü şeyden kitliyorsunuz sizin zihniyet olarak.Yapacak bişeyleri yok onlarda sana kitleyecek.

Benim üreticiyle bir derdim yok. Bu fiyat politikasında emeği geçen herkese karşı bir dik duruştur.

• MUZ CUMHURİYETİN de yaşıyor olsak MUZ bedava olurdu
  • Çiftçi kazanmıyor arada bu tür fiyatı yükselen ürün olursa diğerlerini tolere ediyor.Geçen sene çoğunlukla domates,salatalık gibi ürünler eken abimiz zarar etti,kendisi çıktı ortağı parası olduğu için bu sene devam etti.

Fiyatın yüksek olması büyük ihtimalle geçen sene Rusya pazarından dolayı zarar edenler ekmedi.Ürün az,ihracat var ama eski boyutunda değil,eski boyutunda olsa fiyatlar uçar giderdi.

Dik dursan ne? Almasan çiftçi yine ekmeyecek bu sefer daha da artacak.Tarım ürünleri borsa gibidir,almayayım düşsün en fazla bu sene olur ki o bile zor.Seneye daha az ekilir otomatik olarak zarar daha da artar.

Bugünkü fiyat üreticinin olduğu şehirde yenilebilir kalitede olan domates manavda 5 TL.Köylü pazarında 2-3 TL civarı.
  • ekmek bulamazsak asfalt yiyelim köprü yiyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 25 Nisan 2017; 1:38:46 >
  • Keyifle yediğimiz bir menemen kaldı bu gidişle onu da yiyemeyeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sen Aydınlatırsın Geceyi -- 25 Nisan 2017; 3:40:41 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.