Şimdi Ara

Pazar fiyatları ve SURİYELİ öğrenciler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
125 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aslında suriyelilere üniversite konusunda ayrıcalık yok yabancı öğrencilere var Türkiye yabancı öğrenci çekebilmek amacıyla şu anki sistemi getirdi yani bedava yurt sadece suriyelilere değil çoğu Afgan Türkmen Pakistanlı olan tüm yabancı öğrenciler için geçerli bizim okulda çok vardı yabancı öğrenci, Türkiye burslusu olanları bedava kykda kalıyordu.aylık 600 lira burs alıyorlardı (2-3 sene önce) Büyükşehir Belediyesi bedava toplu taşıma kart vermişti şimdi durum ne bilmiyorum ama aynı galiba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pazar fiyatları ve SURİYELİ öğrenciler

Facebookunda yukarıdaki resmi paylaşıp eleştiren amcaoğlum hala RTE'ye y vereceğim diyorsa beter olsun.
  • Vatandaş hasteneden randevu dahi alamaz ancak suriyelilerin nargile keyfi koğuşta bile devam eder.
    Pazar fiyatları ve SURİYELİ öğrenciler
  • Merak ediyorum da Avrupa ve Amerika gibi gelişmiş ülkelerde RTE gibi birisi yüzde kaç oy alırdı, cidden merak ettiğim bir konudur. Suriyeliler konusunda haklısın, kendi ülkemizde 2. sınıf muamelesi görmemizi sağlayıp bizi mülteci durumuna düşürenler utansın.
  • Günde 3 lira yol aylık toplam 60 lira sen okuma kardes bak ben ilkokulu bitirmeden calsiamaya basladim 11 yasinda su anda 40 bin nakitim ebvimdede yok yok araba bakiyorum sen ne dersin ne marka bise bakayim ?
    Is konusunu kafaya takma calistigim makinanin arkasina CIRAK lazim istersen baslayabilirasin
  • Daha durun suriyeliler başınıza reis olucak .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Idos

Daha dur birde mezun ol iş bulama askerlik vb oyalan yaşın kemale ersin sevdiğin kızı da ihale kapatan bir reyisçinin oğlu kapsın gör :D
  • Üniversiteler eğitim çatısı altında birer ticarethanedir aslında. Üniversitelerde harçlar kaldırıldı dediler 2.öğretim aynen devam ediyor. Başka şehirde okursan geçmiş olsun zaten. Yurt parası, ulaşım ücretleri, yemek, kitap, fotokopiler vs. derken zaten aylık harcamalar 1000 liraya yaklaşıyor. Çektiğin çileye, yük olduğun ailene müjdeli haber mezun olunca da gitmiyor. İş derdi başlıyor. Bu kısır döngü içerisinde kazanan sadece ticarethaneler. Yıllar önce yediğim öğrenim kredisini yapılandırdım faiziyle birlikte 2020'ye kadar çatır çatır ödeyeceğim. Almamak en iyisi.
  • Ben de Kürt oğlu Kürdüm kyk dan aldığım krediyi geri verme zamanı ocak 2019. 17 bin lira borcum var, daha bir işe bile giremedim.

Not: mühendise asgari ücret verilen bir ülkede mühendislik yapılmaz o yüzden işe girmedim. Ticaret yapıyorum.

Total de 30 milyar (30000000000) euro (Avrupa Birliği parası hani şu 6tl olan para) harcanmış.

Bu para ile neler neler yapılır...

• Geçenlerde cumhurbaşkanı bir kanala çıktı

Tüm öğrencilerimize kredi ya da burs veriyoruz .Bakin talep eden herkese veriyoruz .Burası önemli dedi .

Ayrıca kredi cikan öğrencilerimize geri ödemeyi ise girdiklerinde istiyoruz dedi

Benim bildiğim 2 yıl sonra ödeme başlıyor.

Suriyeli konusuna gelince

Bu adamların müslümanlığı milliyetlerinden önde

Bakin bugün Uygur Türkleri kıyıma uğruyor

Tek bir laf duydunuz mu ?

Ama filistini çok duyarız

Suriyeli çok duyarız

Durum bu

• gülmeyi öğrenin arkadaşlar bu durum için sadece insanın içini rahatlatan gülmektir gülün geçin elden bir şey gelmez
  • Ben anlamıyorum aylık 470 TL kredi ben de alıyorum. KYK`da kalıyorum. Fotokopi, yol ücreti, kitaplar, yemek, haftasonu gezmesi her şeye yetiyor. Üstelik para da artıyor 800 TL civarı biriktirdiğim para var 1.000 TLye bisiklet alacağım yol ücreti de bedavaya gelecek. Aslında yol bedavaya gelsin diye değil sevdiğimden alıyorum. Birazcık tutumlu olursak yetiyor. Tabi bu suriyelileri haklı yapmaz. Ama bir üni öğrencisi aylık en az 1200 TL harcar diye bir şey yok.

Tabi herkesin yaptığı farklıdır, biz düşük gelirli bir ailede yetiştik ondan paranın değerini biliyoruzdur.
  • siz bir 'klu klux klan' kurun..

Turkey for white Turks

• quote:

Orijinalden alıntı: Allizzwell27

Geçenlerde cumhurbaşkanı bir kanala çıktı

Tüm öğrencilerimize kredi ya da burs veriyoruz .Bakin talep eden herkese veriyoruz .Burası önemli dedi .

Ayrıca kredi cikan öğrencilerimize geri ödemeyi ise girdiklerinde istiyoruz dedi

Benim bildiğim 2 yıl sonra ödeme başlıyor.

Suriyeli konusuna gelince

Bu adamların müslümanlığı milliyetlerinden önde

Bakin bugün Uygur Türkleri kıyıma uğruyor

Tek bir laf duydunuz mu ?

Ama filistini çok duyarız

Suriyeli çok duyarız

Durum bu
    okul bittikten sonra 2 yıl içinde her türlü başlıyor geri ödeme ister meslek sahibi ol ister olma ödeyemeyen milyonlarca genç var
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmam Bayıldı

Ben anlamıyorum aylık 470 TL kredi ben de alıyorum. KYK`da kalıyorum. Fotokopi, yol ücreti, kitaplar, yemek, haftasonu gezmesi her şeye yetiyor. Üstelik para da artıyor 800 TL civarı biriktirdiğim para var 1.000 TLye bisiklet alacağım yol ücreti de bedavaya gelecek. Aslında yol bedavaya gelsin diye değil sevdiğimden alıyorum. Birazcık tutumlu olursak yetiyor. Tabi bu suriyelileri haklı yapmaz. Ama bir üni öğrencisi aylık en az 1200 TL harcar diye bir şey yok.

Tabi herkesin yaptığı farklıdır, biz düşük gelirli bir ailede yetiştik ondan paranın değerini biliyoruzdur.
    ya yürü git 470 tl her seye yetiyormus nefes alsan o para gider zaten her gün makarna yiyip avmlere yürüyerek git gel yapıp tek bir şey almadan sadece bakmayı gezmek sanıyorsun heralde
  • Benim babam 2 bin tl maaşla 5 kardeş baktı. Ondan dedim siz kaç kardeşsiniz büyük ihtimalle baban da memurdur veya çok daha iyi maaş alıyordur. Okulda her gün makarna çıkmıyor onu da hatırlatıyım. Ayrıca haftasonu buluşup dana kuşbaşı, kıyma alıp ızgaramızı yapıyoruz arkadaşlarla. Gayet keyifli oluyor kapitalizme kendimizi daha kaptırmadık. Sabahın 8inde buluşup ormana gidiyoruz. Kız arkadaşımla hiçbir zaman starbucks`a gitmedim birlikte kamp yapmak daha mantıklı bir fikir.
  • Almanyada yüksek lisans yapıyorum babam asgari ücretle çalışıyor üstümüze hiç bir şey yok ama kredi çıktı. Demek ki suriler Türkiye'nin geleceği için daha çok önemli. Zaten yüce reisimize göre batıya gidenler hain oluyor... ama reis dik duruyor eğilmiyor yol yapıyor köprü yapıyor
  • quote:

Benim babam 2 bin tl maaşla 5 kardeş baktı. Ondan dedim siz kaç kardeşsiniz büyük ihtimalle baban da memurdur veya çok daha iyi maaş alıyordur. Okulda her gün makarna çıkmıyor onu da hatırlatıyım. Ayrıca haftasonu buluşup dana kuşbaşı, kıyma alıp ızgaramızı yapıyoruz arkadaşlarla. Gayet keyifli oluyor kapitalizme kendimizi daha kaptırmadık. Sabahın 8inde buluşup ormana gidiyoruz. Kız arkadaşımla hiçbir zaman starbucks`a gitmedim birlikte kamp yapmak daha mantıklı bir fikir.
    kardesim ben de cafelere gitmem asla ve parayı her zaman boğaza harcarım ama 470 lira ile tüm masrafları karşılaman imkansız. kyk yurduna hiç mi para vermiyorsun? yemekhaneye hiç mi para vermiyorsun? bunların hiçbirine para vermeyip 470 lirayı sadece haftasonun için harçlık olarak harcıyorsan 1 ay yetmesi gayet normal.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam tamam sen haklısın suriyeliler konusunda ama 470 liraya çok rahat demiyim ama geçiniliyor. Geçiniliyor derken öğrenci için. KYK yurdunu söylemedim ama ailem karşılıyor onu.
  • quote:

Hocam tamam sen haklısın suriyeliler konusunda ama 470 liraya çok rahat demiyim ama geçiniliyor. Geçiniliyor derken öğrenci için. KYK yurdunu söylemedim ama ailem karşılıyor onu.
    zaten bende aldıgım krediyi harclık olarak kullanıyorum 470 lira harclık olarak dogru kullanırsan gayet yetiyor o konuda sıkıntı yok
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.