Şimdi Ara

PayPal Türkiye, faaliyetlerini durduruyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
1.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nevfel

Paypal ile yapılan transferler muhtemelen şeffaf değil. Terör finansmanı bu yolla sağlanıyor olabilir. Yoksa her bankanın sağladığı şartları sağladıktan sonra neden izin verilmesin.

Kusura bakmasın atıyorum A bankası her şartı yerine getirip almışsa sende paşa paşa getireceksin. Yok öyle yağma.

Olayı teröre bağlama: Tamamlandı.
    Paralelle bağlantı kurma: Bekleniyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçek şu ki gönderdiğimiz her 100 dolara 15 dolar komisyon alan western union gibi şirketlerin bedava transfer yapan paypal gibi insanlık yararına olan bir sistemin türkiyede kapatılması adına hangi türk yetkili bürokrat ve ne sebeple kapattığını ne rüşvetlerin döndüğünü kapalı kapılar ardında nelerin az çok el değiştirdiğini bu ülkede aptal olmayan insanlar tahmin edebiliyor. Ne yazık ki ülkemiz rüşvette dünyanın en büyüğü olan rusyanın hemen ardından geliyor buna sebep de topraklarımızın rusyadan küçük olması ve rusya kadar vizyonumuzun geniş olmamasındandır. Aslında devletler yasal mafyadır amaç başkanların çıkarları ile halkın çıkarlarını biraz olsun örtüştürme ve bunun karşılığı bir miktar gizli yarar sağlamadır. Başlangıçta masum görünse de bizim ülkemiz için işleyiş tamamen halkın yararına olan kaynakların kesilerek gizli anlaşmalar sonucu kendi çıkarlarına fayda sağlama olarak düşünüle bilinir. Sonuç : Ülkemizin insanları yurtdışında yaşayan akrabalarına kardeşlerine vs para yollayacakları zaman tröst ve kartellerin şirketleri üzerinden inanılmaz rakamlarda komisyon ödemeleri ve bunun hiç umurunda olmayan kamu görevlilerinin bir takım karanlık tezgahlarla durumu kendi çıkarlarına döndürmeleridir. BUNUN DIŞINDA YEMİŞİM LİSANSINI. BU ÜLKENİN İNSANLARININ PAYPALA İHTİYACI VAR PAYPALIN BU ÜLKEYE AMAN AMAN İHTİYACI YOK KALIN KAFALI BİRİLERİ ANLAR İYİŞALLAH.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Ebay dan 2 dolarlık kulaklık alacağım diye ülkesini kötüleyenler var. Allah akıl fikir versin. Bir şeyden çaksalar içim yanmaz.

Yurtdışından ürün alımlarını, "Alıcı Koruması" dışında, etkilemeyecektir. Paypal bu işten çok çok fazlasını yürütüyor. Uluslararası para transferi ve freelance çalışanlar için özellikle. Küçük işletmeler ve bireysel kazanç sağlayanlar yarı yolda kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: begacce

quote:

Ebay dan 2 dolarlık kulaklık alacağım diye ülkesini kötüleyenler var. Allah akıl fikir versin. Bir şeyden çaksalar içim yanmaz.

2 dolarlık kulaklığa 10-15 dolar vermek keyif veriyora size diyecek sözümüz yok tabi

Sana 10 dolar vereyim de bir daha alıntılama beni.

Ülkeyi kötüleme diyorum 10 dolar diyor yahu.. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 31 Mayıs 2016; 12:55:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Imp

quote:

Paypal ile yapılan transferler muhtemelen şeffaf değil. Terör finansmanı bu yolla sağlanıyor olabilir. Yoksa her bankanın sağladığı şartları sağladıktan sonra neden izin verilmesin.

Kusura bakmasın atıyorum A bankası her şartı yerine getirip almışsa sende paşa paşa getireceksin. Yok öyle yağma.

Olayı teröre bağlama: Tamamlandı.
    Paralelle bağlantı kurma: Bekleniyor...

• Bankalarin ve acgozlu tuccarlarin karlarini engelledigi icindir. Gerisi bahane. Ebay, aliexpress ve amazon gibi sitelerde kullaniliyor. Onun onune gecmek icin yapmislardir. Yoksa acgozlu tuccarlar nasil fahis fiyatla urun satacaklar. Nasil olsa yakinda "Paypal'e para yatirma rehberi" gibi rehber videolar turer Youtube'da. Sikinti yok.

• The Imp kullanıcısına yanıt
    Paralele bağlamama gerek yok ki. İşte gelmiş kendiniz paralel olarak bağlanmışsınız konuya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayganz

Dolandırıcı paypal ın ülkeden gitmesi iyi olmuş. Kaç param gitti onların güvenlik açıkları yüzünden. Bir kuruşunu da helal ediyorsam ne olayım..

hocam cok haklisin, bu hizmete alternatif onerin nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Buradaki yorumlar da efsane efsane. Paypala bir bakın bakalım nasıl bir şirket. Ayrıca para transferlerini nasıl yapıyorlar. Dünya üzerindeki uluslararası para transferleri, yani SWIFT, kimin kontrolünde iyi bakın. Teröre finansman diyen SIĞ insanları görüyorum ve YUH diyorum YUH. Teröre finansman paypal ile olacak öyle mi Allah akıl fikir versin sizlere. Ha arka planda TROY var. Bu iş ona yarayacak çünkü. Milli Ödeme Sistemimiz...

TROY'u normal insan bilmez, burada PayPal gibi sistemlerle internetten ticaret, al-sat yapan bilir ve zaten bu insanlar istedikleri kadar dayatma olsun TROY denen sistemi kullanmaz. Yurt içi için enpara ve türevleri her türlü ücretsiz yapıyor zaten. E geriye yurt dışı kalıyor ki TROY denen uydurma sistem yurt dışında geçmediğine göre TROY için yapıldı demek saçma. Bence PayPal 1 yıldır neden ses çıkarmadı, neden mevzuata uymadı ya da neden kullanıcılarını uyarmadı ki "bir yıl içinde bu şartları yerine getiremeyeceğiz başınızın çaresine bakın" demedi? Burada asıl suç PayPal'de. Bir de utanmadan 6 hazirana kadar süre koymuş, insanları mağdur etmek için bilerek yapılmış bir şey bence. Düzenlemeyi yapmayacaklarını aylar öncesinden belirtmiş olsa herkes farklı ödeme kanallarına yönelirdi, bu açıdan bakın bence.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: begacce
    quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa Ebay dan 2 dolarlık kulaklık alacağım diye ülkesini kötüleyenler var. Allah akıl fikir versin. Bir şeyden çaksalar içim yanmaz.
    2 dolarlık kulaklığa 10-15 dolar vermek keyif veriyora size diyecek sözümüz yok tabi
    Sana 10 dolar vereyim de bir daha alıntılama beni. Ülkeyi kötüleme diyorum 10 dolar diyor yahu.. .

Ulkeyi kotuleme degil olay, iktidarin bazi cikar gruplari icn halki mikmesi. iPhone amerika'da 600$, Ingiltere'de 671$, bizde 966$. Vergi ise Ingiliz de aliyor vergiyi amerikan urununden. Bizdeki devlet kan aliyor resmen. Zorla GSS almaya calistilar kimse vermeyince geri tepti mesela. O olmayinca calisanlardan zorla BES kesecekler. Milletin a...na koyan insaatcinin 400 kusur mişyon vergi borcunu AFFEDEN devlet senin benim cebimizdeki paranin pesinden kosuyor. Ne demek vergi borcunu affetmek? O begenmedigin gavurun memleketinde kan alirlar adamin mabadindan o para icin. Vatan millet sakarya masallari guzel de devlet halk icin var, halk devlet icin degil. Bu halk tarihinde kac devleti yikmis kac tane kurmus bir arastirin. Halk once gelir. Kimse bunu unutmasin lutfen. Devlet kutsal degil. Verdigim vergi ile benim ihtiyaclarimi karsilamasi gereken bir kurum alt tarafi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tensi -- 31 Mayıs 2016; 13:23:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00

işin garip tarafı benim gibi hesapta 5 7 tl olupta 15 tl den aşağısına para transferine izin vermeyen paypal geri çekilince binlerce kişinin hesabında ki o para ne olacak.

Daha sure var, uzerine para ekleyip cekebilirsin hepsini. :D

• Kötü olmuş yurtdışı alışverişlerinde en kolay ve yaygın metodlardan birisiydi,3-5 kuruş kazananlara da çok görmüşler heralde ki böyle bir yola gitmişler,her geçen günü aratacaklar anlaşılan.
  • Bazi cokbilenler hemen birililerini korumaya gecmis. Yok siyaseti karalamayin, cok ulkei kotulemeyin. Bisiklet icin Schwalbe lastik alacaktim. En ucuz fiyati Ingiltere'de bir firmada buldum. KArgo dahil fiyati bizdekinin yarisinin altinda. Adamlar TR kredi karti kabul etmiyor. Paypal disinda kartsiz alternatifte yok. Yani ulkemizi sevdigimizi gostermemiz icin soyulmayi kabul etmek mi lazim? Herseyden "cakan" uber super ulkesevicilere sormak lazim bunu.

• quote:

Paypal ile yapılan transferler muhtemelen şeffaf değil. Terör finansmanı bu yolla sağlanıyor olabilir. Yoksa her bankanın sağladığı şartları sağladıktan sonra neden izin verilmesin. Kusura bakmasın atıyorum A bankası her şartı yerine getirip almışsa sende paşa paşa getireceksin. Yok öyle yağma.

of bi de cahiller artılamış. forumu bırak ülkenin geldiği hale bak
    he gülüm paypal üzerinden bomba satın alıyorlarmış

• bkm expresi kullanıyorum benim için olmuş olmamış bişey fark etmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

quote:

Hep tek taraflı bakmamak lazım. Paypal neden BDDK onaylarında sıkıntı yaşıyor? Demek ki Paypal bir takım şeylerden taviz vermiyor. Aktif olarak Paypal kullanıyorum. Fakat bu haberi okuduktan sonra Paypal'dan soğudum, çünkü senin ülkenin bir kurumuyla ters düşüyor. Ülkenizi sevin, Paypal'ı değil.

Ne alaka belki BDDK karşı çıkıyor, Paypal'a izin vermiyor? Kesin bi cevap vermemiş iki tarafta. Ne olursa olsun Paypal'ın kapanmaması lazım. Yurtdışından 2 liraya alacağım şeyi burada 15 liraya almak zorunda değilim.

Özellikle eBay gibi sitelerden nasıl alışveriş yapacağız o önemli. Paypal istiyor çünkü.

BDDK ZATEN Paypal'a izin vermiyor ki, Paypal Türkiye faaliyetlerini durduruyor genç arkadaşım. Görünen o ki, Paypal'ın kulu olmuşsun. Bir BDDK neden Paypal'a izin vermez? Önce bunu düşünmek gerekir.

Diğer bir husus;

"Ne olursa olsun Paypal'ın kapanmaması lazım."

Sen bu yolda böyle devam et, aşk layık olanda kalmalı...

Kapanmasını istemiyorum diye kulu mu oldum? Paypal dünya geneli kullanılan bir şey sadece bizle sorun yaşamaları normal mi geliyor sana? Bkm Express ve Troy'un önünü açmak istediklerini sizin gibiler göremiyor işte. Sen bildiğin gibi devam et.

hmm ok

böyle olmanız baya üzüyor beni. aynı beyin sizde de var halbuki

• hayatinda paypal ile salak reklam sirketlerden kazandigi 3 dolar disinda is yapmayanlar gelip burada yorum yapmislar. teror orgutu finansmani yorumundan sonra daha da mesajlara bakmadim. sirf ekmek ile beslenmeyin. asiri zararli.

freelance isleri yapanlara tamamen darbe bu. ben bagimsiz oyun gelistirmeye calisan biriyim cevremde de boyle olan cok insan var. bu adamlar yeri geliyor yurtdisindan artislere ile calisiyorlar. bu tur islerde odeme cok onemli paypal hem guvenilir hem de cok iyi bir cozumdu.

dunya ile olan baglantilarimiz bir bir kesiliyor arkadas. globallesiyoruz diyoruz ama bu ne perhiz bu ne lahana tursusu.

zamaninda mac yayini yapan bir blog yuzuden komple blogspot'u kapatmislardi. hatta yetmemis google iplerine bir suru engel komuslardi. bu ipler google api'larini da kapsiyordu. tum google hizmetlerini kullanan projeler patladi. dusunsenize projenizin database tarafini google servislerine bagladiniz. isguzerin biri bunu engellledi tum emekleriniz uctu gitti.

ulkemden nefret ediyorum.

• Banka gasp etmiş bir ülkede.. hiç bir şeyi izah etmeye gerek yok..

• Adamlara tüm verilerin türkiye içinde tutacaksınız demişler. Öyle bir şey mümkün değil demiş Paypal'da. O zaman faaliyetinize son verin demişler. Yani Paypal faliyetlerini kendi durdurmamış, devlet Paypal'ı defetmiş anlayacağınız.

Kaynak:https://eksisozluk.com/entry/60844185

• inşallah şu bkm expres midir troy mudur google ve steam tarafından tanınırda zorluk çekmeyiz türk yapımı olsun taştan olsun.gerçi maestro bile çoğu kurum tarafından desteklenmiyor troy mu desteklenecek diye düşünüyorum ama devlet arkasında durursa ve 1 2 milyar gibi yüksek finansman sağlarsa ebay da google da apple da amazonda twitchde destek verir gibime geliyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.