Şimdi Ara

PayPal Türkiye, faaliyetlerini durduruyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
1.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paypal artık Türkiye'de yok peki alternatif olarak ne kullanacağız detaylar linkte :http://goo.gl/l0CcG6

• Konu başılığa eklermsisiniz bı Logoyu...

PayPal Türkiye, faaliyetlerini durduruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlucan96

quote:

Orijinalden alıntı: blackzeros

neden reddedigldigini bilmededen bisey demek zor ,ama lisans almak icin denemeye devam edicez diyor adamlar.dataların Tr'de tutulması gerekliligi var, ama sadece Tr icinde kalacak diye bir sorumlulugu yok.bu makul bir istek sorunun burdan ciktigini sanmıyorum paypal Türkiye diye bir şirket kurup data merkezi kuracaksın tabi ki bir maliyeti olur ama buna katlanicaksin.muhtemelen lisans basvurusu yapildigina gore Tr'de bir sirket kurmuslardır zaten.yapilmasi gerekenler guvenlik kamerasına kadar yaziyor.bunlari yapmadıysan lisansinin reddedilmesi normal.ama gereklilikleri yerine getirip reddedildiyse o zaman baska yorumlar yapilabilir.

Verilerin Türkiye'de tutulması bence basit bir durum değil. Paypal uluslararası çalıştığı için veri merkezlerinin sadece Türkiye'de olması gerekir tebliğe göre. Tebliğ günümüz küreselleşmesine aykırı tabii orası ayrı. Değişiklik yapılması gerekir.

Paypal Türkiye diye bir şirket açarsan o sıkıntıyı aşabilirsin tabi vergilendirme hususu olacaktir muhtemelen, belkide bu icin yanasmamislardir. Tebliğde Türkiye'de tutulması gerekiyor ama sadece Türkiye'de tutulması gerektiğine dair birşey göremedim.

• Olayın arka planını bilemem haklı haksız ama acaba Avrupalılar da, ab Google a Microsoft'a cezalar kesip, zorunluluklar dayattığında böyle tepki veriyorlar mıdır? Bir de işin ilginç tarafı malum sermaye gruplarına ait bu oluşumlar ab ye istediklerini veriyorlar ama bize gelince sen kimsin oluyor? Ve bunların sahipleri rant devşirince sıkıntı olmuyor, bizim ülkenin insanı kazanınca (rüşvet vb yi kastetmiyorum) sıkıntı oluyor. Google facebook whatspp twitter vb İlahi kuruluşlar mı da bu ülke ya da dünya onlara dokunamaz?

• quote:

Orijinalden alıntı: serafon

Olayın arka planını bilemem haklı haksız ama acaba Avrupalılar da, ab Google a Microsofta cezalar kesip, zorunluluklar dayattığında böyle tepki veriyorlar mıdır? Bir de işin ilginç tarafı malum sermaye gruplarına ait bu oluşumlar ab ye istediklerini veriyorlar ama bize gelince sen kimsin oluyor? Ve bunların sahipleri rant devşirince sıkıntı olmuyor, bizim ülkenin insanı kazanınca (rüşvet vb yi kastetmiyorum) sıkıntı oluyor. Google facebook whatspp twitter vb İlahi kuruluşlar mı da bu ülke ya da dünya onlara dokunamaz?

Ayrıca şunu da ekleyeyim ki özgürlüklerin kısıtlanması beni deli ederse de özgürlük adı altında bu tür kurumların çok kirli işler çevirdikleri iyice ayyuka çıktıktan sonra ve özgür diye bir şey olamayacağını gördükten sonra her ülkenin kendi güvenliği açısından bunları denetlemesi zorunlu hale gelmiştir artık. Hele ki Bulut vb teknolojiler resmen akıl tutulması. Kullanım kolaylığı ve zevk vb üzerinden tüm kurallar yıkılıyor, tüm savunmalar zayıflatılıyor maalesef.

• Halbuki memura rüşvetin peşin verilmesi gerekliliği epey iyi bilinen ve test edilmiş bir gerçektir.

• quote:

quote:

quote:

neden reddedigldigini bilmededen bisey demek zor ,ama lisans almak icin denemeye devam edicez diyor adamlar.dataların Tr'de tutulması gerekliligi var, ama sadece Tr icinde kalacak diye bir sorumlulugu yok.bu makul bir istek sorunun burdan ciktigini sanmıyorum paypal Türkiye diye bir şirket kurup data merkezi kuracaksın tabi ki bir maliyeti olur ama buna katlanicaksin.muhtemelen lisans basvurusu yapildigina gore Tr'de bir sirket kurmuslardır zaten.yapilmasi gerekenler guvenlik kamerasına kadar yaziyor.bunlari yapmadıysan lisansinin reddedilmesi normal.ama gereklilikleri yerine getirip reddedildiyse o zaman baska yorumlar yapilabilir.

Verilerin Türkiye'de tutulması bence basit bir durum değil. Paypal uluslararası çalıştığı için veri merkezlerinin sadece Türkiye'de olması gerekir tebliğe göre. Tebliğ günümüz küreselleşmesine aykırı tabii orası ayrı. Değişiklik yapılması gerekir.

Paypal Türkiye diye bir şirket açarsan o sıkıntıyı aşabilirsin tabi vergilendirme hususu olacaktir muhtemelen, belkide bu icin yanasmamislardir. Tebliğde Türkiye'de tutulması gerekiyor ama sadece Türkiye'de tutulması gerektiğine dair birşey göremedim.

Bir firmanın birden fazla birincil merkezi olamaz değil mi? Paypal Türkiye diye zaten bir kurum var. Mesela ING Bank yabancı ama Türkiye'de tek bir kurum olarak çalışıyor ve bu kurum sadece Türkiye'ye hizmet ediyor. Paypal böyle değil. Olamaz da.

• Türkiye'ye hizmet verecek finans kuruluşlarının Tr'de verileri tutmasii gereklidir bunu bir yone cekmeye gerek yok , muhatabiniz mutlaka olmali , hesabinizi bosaltsalar yasal olarak ne hukmunuz olacak Tr'de aksi takdirde.sosyal medya ,youtube , facebook gibi olaylarla bunu karistirmamak lazım.
  • Herşeyi siyasete, rüşvete, ıvıra zıvıra bağlayanları anlamıyorum. Öncelikle bilinmelidir ki yaşadığımız krizlerden aldığımız dersler ile bankacılık sektöründe dünyanın en iyilerinden biriyiz. Hatta bir çok ülkede altyapılar kurulurken uzmanlarımızdan destek alınmaktadır. Şuan oturmuş ve ufak tefek problemler haricinde sıkıntısı olmayan bir sistem ilerlemektedir. Bu sisteme dahil olabilmek içinde istenen kriterler yerine getirilmelidir. Paypal istenen şartları sağlayamadıysa tabiki de onay alamayacaktır. Bunun başka bir şey ile alakası yoktur.
  • "Bu bilişim, fazla kafa yorarsan sıyırırsın" diyenlere ülke yönettirince böyle oluyor.

• Buradaki yorumlar da efsane efsane. Paypal'a bir bakın bakalım nasıl bir şirket. Ayrıca para transferlerini nasıl yapıyorlar. Dünya üzerindeki uluslararası para transferleri, yani SWIFT, kimin kontrolünde iyi bakın.

Teröre finansman diyen SIĞ insanları görüyorum ve YUH diyorum YUH. Teröre finansman paypal ile olacak öyle mi

Allah akıl fikir versin sizlere.

Ha arka planda TROY var. Bu iş ona yarayacak çünkü. Milli Ödeme Sistemimiz...
  • Benim bildigim kapatmazlarsa eger paypal in en buyuk rakibi olan ve paypal gibi guvenilir ve neredeyse butun dunyada gecerliligi olan Skrill(https://www.skrill.com) eski adiyla Moneybookers var.

Bir de yine yanlis bilmiyorsam uluslararasi olarak gecerliligi olan ecopay(https://www.ecopayz.com) var.

Bu saydiklarim haricinde Turk firmalarida var ama paypal ve yukarida verdigim ornekler kadar dunya capinda yaygin degiller.Bakalim yukaridaki uluslararasi sistemlerde kapatilacaklar mi?

• Google marketinde de uygulaması vardı halbusi. Markette uygulama var tamam ama pek çoğu gibi işe yaramayacak artık. Ne olacak şimdi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00

işin garip tarafı benim gibi hesapta 5 7 tl olupta 15 tl den aşağısına para transferine izin vermeyen paypal geri çekilince binlerce kişinin hesabında ki o para ne olacak.

hesaba biraz para at sonra geri çek bunuda bizmi söyleyelum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar alternatif demiş iyi güzel de yurtdışındaki alışveriş sitelerinde amerikan adresi ve kartı isteyen sitelerde paypalı kullanıyorduk.. Alternatifi yok bu işin.. Vay be nasıl bir ülke olduk şaka gibi bıktım artık bu ülkeden

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bir firmanın birden fazla birincil merkezi olamaz değil mi? Paypal Türkiye diye zaten bir kurum var. Mesela ING Bank yabancı ama Türkiye'de tek bir kurum olarak çalışıyor ve bu kurum sadece Türkiye'ye hizmet ediyor. Paypal böyle değil. Olamaz da.

Paypal Türkiye zaten sadece Türkiye'ye hizmet vericek. yurt dışında ki hizmet sağlayıcınında sorumluluğunu üstlenecek.

" Ödeme işleminin taraflarından birinin hizmet sağlayıcısının yurtdışında
    bulunması halinde; kendi kullanıcısına karşı tüm sorumluluğun kuruluşta olması ve
    kuruluşun söz konusu işlemleri kendi adına ve hesabına yürütmesi kaydıyla, yurt dışında
    bulunan hizmet sağlayıcıdan hizmet alınabilir veya bununla işbirliği yapılabilir. Bu fıkra
    kapsamında alınan hizmetler ile ilgili olarak 11 inci maddede yer alan hükümler
    uygulanmaz. "

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Paypal Türkiye zaten sadece Türkiye'ye hizmet vericek. yurt dışında ki hizmet sağlayıcınında sorumluluğunu üstlenecek.

" Ödeme işleminin taraflarından birinin hizmet sağlayıcısının yurtdışında
    bulunması halinde; kendi kullanıcısına karşı tüm sorumluluğun kuruluşta olması ve
    kuruluşun söz konusu işlemleri kendi adına ve hesabına yürütmesi kaydıyla, yurt dışında
    bulunan hizmet sağlayıcıdan hizmet alınabilir veya bununla işbirliği yapılabilir. Bu fıkra
    kapsamında alınan hizmetler ile ilgili olarak 11 inci maddede yer alan hükümler
    uygulanmaz. "

Anladım. Bunu görmemişim. Başka bir sebebi var o zaman.

• Ebay dan 2 dolarlık kulaklık alacağım diye ülkesini kötüleyenler var. Allah akıl fikir versin. Bir şeyden çaksalar içim yanmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu bu işi ülke kötülemeye neden götürüyorsunuz?

Neden siyasete alet ediyorsunuz?

Manyak mısınız siz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Ebay dan 2 dolarlık kulaklık alacağım diye ülkesini kötüleyenler var. Allah akıl fikir versin. Bir şeyden çaksalar içim yanmaz.

2 dolarlık kulaklığa 10-15 dolar vermek keyif veriyora size diyecek sözümüz yok tabi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.