Şimdi Ara

Paxil antidepresan kullanan varmi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
110
Cevap
3
Favori
190.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Citizen

quote:

Orijinalden alıntı: eggys

zyzapin

clapixol

sormodren

kullanıyorum

Paxil?

hiç paxil kullanmadım benim ilaçlarda kilo yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mumy2121

reçetesiz satılıyo mu bu ilaç

tbıkı hyr :)

sarı kantaron cıcegı bıtısını kynat ıc denedım kafa yapıo :)
  • kullanmadan önce benim sosyal fobilerim; kalabalık içerisinde kimsenin bilgisi olmayan konuda bilgim olduğu halde konuşamıyor elim kolum dilim bağlanıyordu sevdiğim kıza 3yıl sonra açılabilmek,kimsenin dikkatini çekmemek için alçak sesle konuşmak basit kurallara bile aşırı uymak sürekli kendimi kontrol ediyor denetim altına alıyordum özgüvenim yoktu bilmediğim denemediğim bişeyi yapmaktan bile ölesiye korkmak (dans etmek gibi)çekingenlik ti ama şimdi fırlama biri oldu çıktım hatta defalarca kıçımın üzerine düşüp buz pistinde bile ayakta durabiliyorum.Kimilerine göre bunları yapmak için ilaç kullanmaya ne gerek var? denebilir ama ben kendimle çok çatıştım
  • bende de özgüven eksikliği var. doktor hemen yazıyor mu ilaç acaba? psikolog değil psikiyatr yazar sanırım değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: candy90

bende de özgüven eksikliği var. doktor hemen yazıyor mu ilaç acaba? psikolog değil psikiyatr yazar sanırım değil mi?

o kadar kolay alamazsın bu ilaçları sanırım
  • Ekşi'den baktım.. Ne cani ilaçmış bu yahu. En kısa zamanda bırakmanız dileğiyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candy90

bende de özgüven eksikliği var. doktor hemen yazıyor mu ilaç acaba? psikolog değil psikiyatr yazar sanırım değil mi?

.ılac tek care degıl hatta son care. senın problemın psıkoterapi ile duzelır.psıkologa basvur
  • Doktor banada verdi psikolojik bozukluk yüzünden birde atarax verdi bir gün kullandım cok carpıntı ve uyky hali yaptı çalıştığım ve 8aylık evli olduğum için durumum hoşuma gitmedi kendimi toparlamaya çalışıyorum. Ne yapayım sizce başlimmi...
  • kullandım.kilo aldırma değilde verdirtmiyor.bide o pskolojiyle çok yersen vay haline.
  • Sosyal fobi,bipolar 1,kronik depresyon hastasıyım.Neredeyse tüm antidepresanları kullandım,doktor yapacak birşeyim yok dedi.

Sosyal fobisi olanlar yada olduğuna inanlar bir uzman psikologa başvursun.

Paxil kilo aldırır,paxera gibi çok benzer ilaçlardır.

Sosyal fobi'de yaşanan sıkıntıları psikoloji okuyan bir arkadaş merak etmiş sanırsam.Anlatayım.
    -Kalabalıkta konuşamama
    -Başkaları ile beraberken,birşey yaparken terleme,mide bulantısı,şişkinlik,migren benzeri hafif baş ağrısı
    -Kafanda biri ile çok güzel diyalog hazırlayıp gerçekleştirmeme.
    -Özgüven eksikliği,kendini yeterli hissetmeme.

İlgini çekerse eklerim daha madde ama 3 durumun karışımı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akbaba89 -- 11 Haziran 2010; 21:21:54 >
  • yeni moda oldu artık bu antidepsean kullanmak..
    bide her platformda söylemeyi görev bilir bu ezik şahıslar
    maarifet sanki
  • şehbal

Ilk 15 gün - 1 ay bunyeyi etkiler ama sonra normale dönüyor. Bir an önce baslayip tedavinizi olun hatta bir ay sonunda gelismeyi farkettikce neden daha evvel baslamamisim diyorsunuz. Esiniz ilk zamanlarda destek olur artik :)

Bağımlılık yapıomuş peki siz kullandınız mı bırakmak nasıl bişi??? Nolur yazın bana eşim destek vermio ama ben kendimi kötü hissediyorum... her sabah içimde heyecan ve karın ağrısıyla uyanmak deli edio beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi target00 -- 14 Haziran 2010; 10:12:27 >
  • ben de türevi olan efexor'dan kullanıyorum. hepsi aşağı yukarı aynı zaten. benimki okb için.

kontrolü kaybetmedikçe bu ilaçları kullanmakta sakınca yok.
  • hergün düzenli paxil alıyorum yarım 10mg, 4 sene paxil kullanmıştım iyi gelmişti ara verdim, pa çöl sıcakları ve nem olunca bu yaz tekrarladı, doktora gittim lustral ve atarax verdi 5 dkk dinlemedi bile yazdı yolladı
    bende gıcık odlum haliyle paxil ve atarax aldım yarım yarım başladım, parçalı bulutlu havalarda bende tuhaf duygular oluyodu nefes alamama nefesim yeterli değilmiş gibi ıh ııh gibi sesler çıkarıyordum, rejimdeydimde atarax baya kilo yapmıştı bugun akşama kadar bişey yemedim kahve 2 yudum içtim o kadar, akşam açlık hissi ve yemek yemeye oturdum ama bi lokma aldım nefesim kesilicek gibi oldu beynime oksijen gitmedi nefes alamıyodum abi yalvarırıım hastaneye gidelim dedim,ve attım kendimi arabaya gittik ekg çekildi ,tansiyonum ölçüldü dilimin altına bi sprey sıkıp hap verdiler çiğne dediler, sonra serum bağlandı, ve iğnede yapın dedim yaptılar, kan örneği aldılar tahlil için labarotuar a yolladılar,1 saat hastanede kaldıktan sonra tahlil sonucunda kalbinde bişey yok dediler ve eve geri yolladılar, şuan evdeyim yıllar sonra bu duyguları yaşamış oldugum için kendimi çok şansız ve berbat hissediyorum halen ölüm kaygısı yaşıyorum beynimin yarısıda öl artık kurtul diyor sizdede aynı duyguları yaşayanlar var mı?

• berat kardesim aynısı bendede var cok zor bı durum yha benı maf ettı ama yenerız rahat ol bence korkularımızın onune gıtmemız lazım bu zor ama sonucta cozum budur beyın kımyasallarını boyle duzeltebılırız by.ramoxi2@hotmail.com ekle faceden
  • arkadaslar ben yıllardır cekıorum bu rahatsızlığı ve butun psıkolojık rahatszlıkları arastırdım bılgım cok konusmak dertlesmek ısteyen mesaj ceksın konusalım
  • Reçetesiz satılıyormu?? Paxil veya türevi olan anti-depresanlar.
  • Doktor kontrolu dışında kullanmayın arkadaşlar!!! gidin doktora, bana antidepresan yaz de yazar. İlaacı doktorun yazmasında ki sebep dozun ne zaman ne kadar artırılması ve ne kadar kullanacağını ve nasıl bitireceğini belirler, bunlar çok önemlidir.
  • paxera var paxilin aynısı reçetesiz alabilirsiniz 6aydır kullanıyorum ama doktora gidiyorum bn
  • en kuvvetlisi hangisidir acaba hep merak etmişimdir :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.