Şimdi Ara

PATRONUMUN APPLE URUNLERİNDEKİ AKİL ALMAZ UCKAGİTLARİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
5
Favori
4.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • paranı alabileceğine inanmıyorsun umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chucky_31

quote:

Orijinalden alıntı: focustrans

Bu hayatta :
    1-Telefoncu
    2-Araba galerisi

Bu meslegi yapan adamdan hayir gelmez

Birde emlakçılar var.

+1905 emlakçılıkta özellikle resmen kazık yedik,bilsem millet dalga geçmiyecek anlatırdımda çekiniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sesar

Ben bir anormallik göremedim ne var ki bunda hiç mi ticaret yapmadınız siz ?

anormallik görmedinmi? adam 100 tl alsa iyi bir kar yapmış olucaktı buna rağmen 430 tl talep etmiş, bunun adı adam kazıklamaktır
  • ticareti ne sanıyodun, her türlü ticaret böyle yürür. ekşiden hırsızlığın yasal olanı diye okumuştum bi ara güzel söz
  • anlamadigim bisey adam neden garantiden gelen faturayi istemiyo istese cikicak hersey ortaya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeogenc

quote:

Orijinalden alıntı: HonanımDaber

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HonanımDaber

O kadar şerefsizlik yapan adamın yanında hala niye çalışıyorsun , sana verdiği para milleti kazıkladığı para bilmem farkında mısın ?

Hocam parami alamadim daha. Zaten bayramda cikicam. Bayrama kadarda verecek gibi gorunmuyor

İşten çıkarken o yaptıklarını söyleyip o kazıklar öbür tarafta misliyle çıkar , nasıl esnaf nasıl adamsın sen diyip postayı koyup öyle çık dükkandan , belki aklı başına gelir de o çürümüş beyni tekrar çalışır.

Yeminle kac defa yanlis oldugun soyledim. Diyor ticaret sirdir iste peygamberimizin ticaretle ilgili hadislerini filan katiyor yani tam sopalik. Yaptiklarina sessiz kalmadim ama elimden biseyde gelmedi

git başka telefoncuda çalış.o adamın sana verdiği paradan hayır gelmez.

• çıkar mutlaka çoluğundan çocuğundan çıkar. Bu devirde telefoncudan uzak durcan ne kadar pislik adam varsa sanki özel toplayıp telefoncu açmışlar.
  • Helal olsun adamın yanında çalışırken ticaret nasıl yapılır iyi öğren sağlam esnaf işini iyi yapıyor. İncelikleri bunlar işin. Ha diyeceksin yaptığı doğru mu yanlış. İçki satan, küçük çocuklara dalla sigara satan ne bileyim kaçak sigara satan, ufaklıklara bıçak satan kadar yanlış yapıyor ve ne yazık ki böyle dönüyor. Amcam bi' laf demişti yıllar önce çok hoşuma gitmişti hiç unutmam şöyle bir sözdü: "Herkes hırsız bu dünyada ama herkes çapına göre çalıyor." çok da doğru söylemiş.

Edit: Anlatım bozukluğu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikolog M. -- 5 Ekim 2012; 6:57:22 >
  • Allâh’ın geçiminize dayanak olarak hayatın esası kıldığı mallarınızı aklı ermezlere vermeyin...” (Nisâ, 4/5)

Bu Hadisi mi söyledi hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 5 Ekim 2012; 7:09:04 >
  • genpa sıkacagına adam sıkmış ne var bunda. biri de çıkıp ekran için o kadar para istenir mi diye sovmemis.

• quote:

Orijinalden alıntı: acheron

ticareti ne sanıyodun, her türlü ticaret böyle yürür. ekşiden hırsızlığın yasal olanı diye okumuştum bi ara güzel söz

Ama bu hicbirseyi degistirmez. Kimsenin yaptiginida hafifletmez

• Gercekten mustehak. Ulan telefonunun garantisi varsa disari cikmisken seb versene kargoya okuz. Birak kaziklansin boyle bilincsizler. Aptal insan; orada sorsaydi hani servisin verdigi kagit diye o zaman anlardi isi.

• Anormal birşey göremiyorum, Burda ileri geri yapan ergenler ticaret nedir bilmiyor sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroWar

Anormal birşey göremiyorum, Burda ileri geri yapan ergenler ticaret nedir bilmiyor sanırım.

Ben konuda bahsedilen patronum sorularinizi alayim

• quote:

Orijinalden alıntı: wortexxx

quote:

Orijinalden alıntı: focustrans

Bu hayatta :
    1-Telefoncu
    2-Araba galerisi

Bu meslegi yapan adamdan hayir gelmez

emlakçı ve avukatta eklenebilir

+Rent a car

• quote:

Orijinalden alıntı: Mucuklu Sucuk

quote:

Orijinalden alıntı: NitroWar

Anormal birşey göremiyorum, Burda ileri geri yapan ergenler ticaret nedir bilmiyor sanırım.

Ben konuda bahsedilen patronum sorularinizi alayim

• quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

Gercekten mustehak. Ulan telefonunun garantisi varsa disari cikmisken seb versene kargoya okuz. Birak kaziklansin boyle bilincsizler. Aptal insan; orada sorsaydi hani servisin verdigi kagit diye o zaman anlardi isi.

+1 Kazıklayan adamın suçu yok. Kazıklanan adam bilinçsiz ve cahil.

Cahilden kastım öğretim durumu değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cyaßß

quote:

Orijinalden alıntı: Teardrops

sorsan müslümandır.

islamda kâr oranı max 5 katı kadar 70 lira maliyet 350 tl kar 420 tl tüh 10 tl ile gevur oldu adam

Sallama kardeş islamda 5 katına kadar diye bir tabir yoktur, belli bir oran hiç verilmemiştir çünkü her mal ve günün şartlarına göre bu oran değişebilir. Ayrıca bu adamın yaptığı işe borçlar hukukunda da yeri olan "gabin" denir. Gabin demek bir tarafın darda olmasından faydalanarak, aldatarak, kandırarak, tecrübesizliğinden faydalanarak orantısız kazanç sağlamak demektir. İslamda da aldatarak ticaret yapmak haramdır, aynı şekilde bu ticaretin kazancı haramdır. Kısaca bu telefoncunun kazancı haram paradır. Kanuna göre mağdur olan taraf 1 yıl içerisinde itiraz ederse aralarındaki sözleşme iptal edilir. Sözleşme iptal ile ortadan kalkınca taraflar sebepsiz zenginleşme hükümlerine göre aldıklarını iade ederler.

• quote:

Evet arkadaslar eski konumu okuyanlar bilir bi telefoncuda calisiyorum bi sureligine. Calisali bi ay oldu ve patronum buyuk iki uckagidina sahit oldum birincisi ikinci el iphone 4s i sifir niyetine satti ikincisi 700 e aldigi ipad 2 yi yine sifir fiyatina satti sonuncusu kanimi dondurdu. 2 gun once bi musteri geldi iphone 4s inin ustune tas dusmus ekran tuzla buz olmustu garantiye gonder dedi bu telefonu aldi genpaya telpaya fiyat sordu 430 tl dediler. Sonra napti benim patron kendi serviscisinden 70 tl ye iphone ekrani aldi takti bende hayretle iZliyorum dedim abi anlamaz mi yaw nerden anlayacak bisey olmaz parayi genpa alacagina ben aliyim dedi. Telefonu topladi yalniz gri kucucuk bi parca artti dedim abi bu nerenin parcasi. Bisey olmaz takmasakta olur dedi garantilerin restore cektigi bildigim halde soylemedim belki musteri anlar kuskulanir diye. Adam geldi telefonu verdi 430 lira aldi adamdan. Birde utanmadan 5 lira kargo ucreti istedi aman siz siz olun dikkat edin boyle tongalara dusmeyin. 70 liraya aldigini 430 liraya takti dusunebiliyor musunuz

EDİT: yarim saat once is yerini actik az oncede dun ki musteri aradi telefonun yakinlik sensoru calismiyormus konusurken. Cakma ekranlarin hepsinde olan sorun diyo abi ben test ettim calisiyordu kesin jelatindendir. Musteri olmazsa getirecem dedi bak bi. hadi bakalim foyasi ortaya cikabilir heyecanla adami bekliyorum

o adam fazla yaşamaz

• Dukkan nerde?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.