Şimdi Ara

Patronumdan nasıl zam isteyebilirim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba DH üyeleri, mağlumunuz bir yıl daha bitti ve maaşlara zam yapıldı gel gelelim bizim cimri patron zam nağmına bir söylemde bile bulunmadı Ülkenin ekonomik şartları ortada ve benim bir şekilde zam istemem gerekiyor fakat hiç fikrim yok tecrübesi olanlar yardımcı olursa sevirim

• Asgari ücret arttı biliyorsun, zaten maaşını arttırmak zorunda, asgari ücret neden artar? paramız gecen yıla göre en az 400 lira eridiği için bu zam yapıldı. Patronun olacak hödük bunu bilmiyor olamaz herhalde..
  • Sözleşmede belirtilmediyse ve aldığın ücret asgari ücretin üzerindeyse, patronun zam yapmak zorunda değil.
  • webbie kullanıcısına yanıt
    homeoffice çalışıyorum sözleşme filanda yok zaten sıkıntılar büyük
  • Boş konu açıyorlar onu bile trendlere çıkartıyorsunuz adam akıllı bir şey soruyoruz umursayan yok teşekkürler DH.
  • Müdürüm bildigin gibi enflasyon %20 lerde. bizim maaşta eridi gitti. Bu yıl ki zam oranı ne olacak acaba onu soracaktım diye gir. gerisi Allah kerim
  • tatmin olmayabilirsin ancak soruna dolaylı bir cevap vereyim...eğer altın bir bileziğin varsa ve işinde iyi isen sana hakkını verecek birileri mutlaka bulunur...patronlar da bunu bildiğinden sendeki özgüveni gördükleri an elde tutma gayretine girerler...eğer herkesin yaptığı sıradan bir işin varsa ve yetersiz de kalıyorsan senin naz ve kapris yapma lüksün yoktur...ve patronlar bunu da bilirler...istersen bu şartlarda çalış istersen gidebilirsin havasında takılırlar...bu yüzden iyi bir meslek ve meslekte iyi biri olmak gerek...
  • tavakspor kullanıcısına yanıt
    beğenmedim yazdığını, daha gerçekçi olmak lazım.

iyi bir meslek sahibi olmak sadece o işin yapılacağı anlamına gelmemeli. aynı şekilde mesleğinde iyi olmak da. bahsi geçen güzellik, şirketin para kazanıyor olmasıdır. para akışı olmadığında, dar boğaz meydana geldiğinde güzelliğe kimse bakmaz. bir anda gül gibi görünürken dikene dönersin. atron da müdürleri de kendi canının derdine düşer. faaliyete göre şirket iş yapıyor ve normal kazzanıyor ise zam zaten otomatik gelir. zam gelmiyorsa iş fırsatları kollanır. tabi fırsat var ise. mesela sendikanın olduğu yerde zam vardır. gerçi sendikanın olduğu yerde dalavere de vardır. aa görüyor musun bak bir nick daha hatırladım. calavera eski forum üyesi. ne diyorduk. zamı kolay yoldan almanın yolu sendikalı işçi olmak. özel sektörde memur statüsünde isen zaten yine aynı şekilde zam alırsın. alırsın alırsın alırsın.. ondan sonra bakarlar maaşlar yükselmiş. sonra sistem çöker..

• The souls migration kullanıcısına yanıt
    Hocam daha gerçekci olman lazım derken ne demek istiyorsun anlayamadım? Csb anlatmıyorum ya da kurmaca bir hikaye yaşadığım durum için yardım istedim bukadar
  • sirkülasyon yarat. tek bir yere bağlı kalma. verirse verir vermezse çeker gidersin. bunu başardığın anda kral olursun. başaramasan da en azından bazı acı gerçekleri tecrübe edinirsin. önüne bakarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

sirkülasyon yarat. tek bir yere bağlı kalma. verirse verir vermezse çeker gidersin. bunu başardığın anda kral olursun. başaramasan da en azından bazı acı gerçekleri tecrübe edinirsin. önüne bakarsın.

Kısaca çıkarıp masaya vur, diyor bu arkadaş. Dönerse senindir, dönmezse...

Şaka bir yana hocam git sor kibarca, yiyecek değil ya seni?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    zam yap patron tekil versiyon, tavsiye edilmez...

çoğul dedik ama karma çıktı. bu da başka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 16 Ocak 2019; 15:36:23 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.