Şimdi Ara

Patriot Ramler 3200mhz sorunu Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aşağıdaki Ramler'den ilk 2*8 16 GB XMP mode 3200 kullanabiliyrodum.Aynısında Tekrar Aldım Ama İlginc bir şekilde 32 GB olarak xmp mode 3200 mhz ne yaptıuysam calısıtramadım.Basına boyle birşey gelen var mı ? Marka Model Herşey aynı 2*8 iken 3200 ama 4*8 iken XMP Mode 3200 yapamıyorum default 2133 mhz kullanabiliyorum.

https://www.amazon.com/gp/product/B016A29PWA/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s01?ie=UTF8&psc=1

Anakart Modelim

MSI B450 Bazooka V2
    Son Bios Yüklü.

Ramlerde Rank Kısmında bir çift Single yazıyor Diğer Çift Dual Yazıyor Ayrıca Timing Tables Farklı.Ancak Ben Bunları Dual Olarak Aldım.Aynı Marka Model Boyle birşey mumkun mu ? Bana garip geldi doğrusu ?

Ramler CPUZ Cıktısı
    https://pasteboard.co/JhExtv5.png

Yardımlarınızı bekliyorum Dostlar.

Teşekkürler.

• Merhaba, timing'leri manuel şekilde aynı yaparak ve ram voltajını kendiniz girerek deneyin.
  • Tam Olarak nasıl yapacağım Onu ? Yardımcı olabilirmisiniz ? XMP-3200 Yazan 16-18-18-36-64 hepsinde bu şekilde yazıyor. 1.350Voltaj Tüm Ramler olacak şekilde mi Ayarlamam gerekli ?

Teşekkürler.
  • 4 ram'in de zamanlaması aynı olmalı, xmp ya da dram menülerinde ayarları vardır elle girin.
  • 3. ram ile 4. ramin yerini değiştirip dener misiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biosu sıfırlayın
  • pilgrimage P kullanıcısına yanıt
    Ilk asamada timing'e ellemeden voltaji 1.380 e cekin. Kotu ram'i biraz gidiklayip normal hizlarda calismaya zorlayabilirsiniz. Yine boot olmazsa 1.40 deneyin. Zaten %90 1.38 de rahatca calisir sistem.
  • Ramler Sorunsuz calısıyor 2133 MHZ'de sorun yok.Ben Bu Ramler 3200Mhz diye aldım. MSİ'da XMP Profile 2 secince 3200 yapıyor.Ama Sistem Kendini resetliyor ama tekrar 2133Mhz cekiyor. Garip bir şekilde XMP 3200 MHZ gozukuyor Current MHZ :2133 gozukuyor.Bios'tan olabilir mi ? Bios Update ettikce cuvallamıs olabilir mi ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.