Şimdi Ara

PATH OF EXILE - HEIST 18 EYLÜL (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.983
Cevap
53
Favori
247.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 703
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 420
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 saat 48 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 22589
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 703
  • Favoriye Eklediklerim 53
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • AccUssEdGR (420 mesaj) The Time Lord (321 mesaj) Goril1 (171 mesaj) Fabrice (140 mesaj) Johnny Silverhand (114 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3127 mesaj) Mobil (420 mesaj) Tablet (348 mesaj) Mini (119 mesaj) Uygulama (32 mesaj)
  • @
Giriş
    7177 Mesaj
    Teşekkürler arkadaşlar. Son zamanlarda oyun nasıl bı hal aldı? Ben bu oyunu sürekli bırakıp sonra tekrar oynayan bı insanım. 10 bölüme çıkarılmıştı en son tekrar bıraktığımda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Asaletin Bize Yeter
  • Yarbay
    2095 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: savkar

ben bu oyunun senaryo modunu nasıl oynayabilirim ? direk online a giriyor oyun.

oyunun offline modu yok zaten. hikaye modu da online ın içerisinde fakat sen istemediğin sürece kimseyle etkileşime girmeyebilirsin
    |
    |

hikaye aslında devam ediyor. maplere devam edip mapleri şekillendiren (shaper) lakaplı abimizi bulman onunla ilgili anıları vs toplaman gerekiyor. Oriath bölgesinden Labratory'e git ordan maplere ulaşabilirsin
    |
    |
    CraZyNoMaD kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Uzun bir aradan sonra yine çok bişey bilmeyerek başladım shadow kasıyorum ölümüne, fiziksel hasar ve atak hızı gidiyorum hep, can potu ve mana çok gidiyordu skill treeden kil başına +5 rec veren şeylerini seçtim atak yaptığım sürece canımda manamda düşmüyor ama duraklarsam lag girerse ölüyorum direk bu günde biri trade atop 50 caos orb verdi (para yerine geçen ismini yanlış yazdıysam affola) anlamadım niye verdi ama sormak istediğim birşey var ben bu orblarla bişeyler alıp bankaya atsam lig bitince gider mi herşey ? hazır buildelerden çok kendim keşfetmeyi seviyorum bakalım nereye kadar gider bu durum

sorumun cevabını aldım önceki mesajlarda gerek kalmadı :)

eklemek isteyen ismim azazien takılırız beraber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grozny -- 20 Şubat 2018; 23:5:26 >
    |
    |
    oyunu betadan beri takip ediyorum. son birkaç sezondur oyunu oynayamıyorum. oyun çok karmaşıklaştı. hala da zorluyor yapımcı. oyunda build hazırlarken tırmaklarımı yediğimi farkettim :D aynı/benzer şeyleri her sezon getirmeleri sıkıyor. uzun(enaz birkaç senelik) bir sezon yapsalar da bari onu oynasak.

Orijinalden alıntı: druen

oyunu betadan beri takip ediyorum. son birkaç sezondur oyunu oynayamıyorum. oyun çok karmaşıklaştı. hala da zorluyor yapımcı. oyunda build hazırlarken tırmaklarımı yediğimi farkettim :D aynı/benzer şeyleri her sezon getirmeleri sıkıyor. uzun(enaz birkaç senelik) bir sezon yapsalar da bari onu oynasak.

bence oyunu bu 3 aylık lig sistemi canlı tutuyor. inan 1 yıllık lig yapsalar oyun çok kısa sürede ölür. standart ligin hali ortada
    artı olarak bazı klaslara köklü değişiklikler yapılıyor. henüz tamamı açıklanmadı ama açıklananları koyayım buraya https://youtu.be/iEP-CGTTLPIhttps://youtu.be/yXhPdNBBCc8https://youtu.be/Lk0JohqHPywhttps://youtu.be/4cKI21B3jzshttps://youtu.be/jLmITKihQLg
    hatta o kadar köklü değişiklikler ki hiç sevmediğim bi tarzda bir build bile oynatabilir bana yeni lig te
    video ile uğraşmak istmeyenlere online excell linkihttps://docs.google.com/spreadsheets/d/18K-QPZXvlGmXLEfuLPAaRzQUw-_vthXKguq8tC_Kc-4
    bu ligte de çok underrated süpriz itmeler vardı aslında geç keşfettim ama yinede güzel bir buildle oynama şansı yakalamıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mumak -- 22 Şubat 2018; 13:57:9 >

• Teğmen
    133 Mesaj

Standartın hali ortada erken?
    |
    |
    mumak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

oyun geldiğinden beri her 3 aylık ligde 34 stashlı kasam yeniden doluyor. sonra lig bitince bu stashlar standarta gidiyor ama "remove only" olarak. sanırım şuanda standartta 300küsür stash var. hangisinde hangi item var bilmiyorum. tüm liglerdeki üst seviye karakterler haric gerisini mecburen siliyorum. 15 civarı full itemleri standart ligde karakterler dolu. stashlarım dolu olunca onları temizlemekle ugrasmak da istemiyorum. stadnart lig benim için çöplük oldu. belki de arkadaş da aynısını belirtmek istemiştir. 2 ayda max seviyeye ulaşılıyorsa 4 yıldır açık olan standart ligin halini sen düşün..
    |
    |
    efeakin123 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    |
    |
    Arkadaslar bir sorum olacak .ligleri bilmiyordum hepsi aynı saniyordum.karakter 0 lanip standart lige gidiyor ugrasmim bosuna diye standart ligde actim act 6 dayim.

Sorum su beastmastery sadece lig de oluyormus craft vs vu cok onemli mi cok daha iyi itemler vs mi yapiyor ligde düsuyor vs .lig ile standart lig arasinda ne kadar fark var

|
    |
    Merhabalar. Oyuna standart ligde başladım. Yeni olduğum için ve lig muhabbetine uzak olduğum için standart ligde başlamak istedim. Acaba hata mı ettim? Class olarak ranger seçtim ve bu buildde ilerliyorum. https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/2111897

Anlayan biri bu build hakkında yorum yapabilir mi? Yeni başlayan biri için uygun mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayZagor -- 25 Nisan 2018; 1:57:20 >

hocam buildler değişiyor patchlere göre.

ama bu build 3.1 ve 3.2 patchlerinin iyi buildlerindendi.

yalnız pahalı bir build o. yani low cost fln demiş ama ilerde çok vurmak için pahalı item ihtiyacı olan bir build.
    |
    |
    BayZagor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler hocam yorumun için. Buildler patchlere göre değişiyorsa insanlar her yeni patch te yeni karakter mi kasıyor o iş nasıl oluyor? Pasif ağacını resetlemek bildiğim kadarıyla pahalı bir işlem.

|
    |
    leopolidas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: BayZagor

Teşekkürler hocam yorumun için. Buildler patchlere göre değişiyorsa insanlar her yeni patch te yeni karakter mi kasıyor o iş nasıl oluyor? Pasif ağacını resetlemek bildiğim kadarıyla pahalı bir işlem.
    patch tan ziyade lig te geliyor asıl yeni item ve dğişiklikler.
    bir lig te ortalama 3 ay kadar sürüyor. zaten bir karakter 1 haftada felan oturuyor ortalama itemleriyle. ve doğal olarak evet her ligte yeni karakter kasıyorlar.
    yok ben bunu istemiyorum dersen mevcut karakter ve itemlerinle birlikte standart lig ten devam edebiliyorun. hemde yeni gelen tüm özelliklerden faydalanmaya devam ederek.
    ama standart ligin item ve currency piyasası yeni gelen liglerden farklı oluyor genelde
    |
    |
    Nİsanda marauder başlamıştım. Yavaş ilerlediğim için bıraktim witch’e yöneldim. Aşırı zevkliydi. Belki yeni ligde yine witch yada okçu deneyebilirim. Sonradan gelen karakteri hardcore’da denemek istiyorum. Ancak daha oyunu çözmem lazım.

Aşırı zevkli ve felaket vakit harcatıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: BayZagor

hocam ben oyunu azalttım baya. hatta bayadır girmiyorum ama şöyle açıklayayım.

lol de mesela patch geliyor itemler şampiyonlar değişiyor. onun gibi düşünün bazen bazı buildler gerçekten az vurmaya ve işe yaramamaya başlıyor bazen de çok iyiyken daha iyi hale geliyor vs.

pasif ağacı resetleyen itemler vardı diye hatırlıyorum. bir de oyunda chaos orb, alch orb gibi eşyalar oyundaki para kuru oluyor, bunlar vasıtasıyla diğer oyunculardan gerekli itemleri alabiliyorsunuz.

genelde buildler itemlerin etrafında dönüyor. yani aslında önemli olan şey iyi para ve item kasmak oyunda.

bence ilk karakter ucuz ama etkili bir para kasıcı karakter olmalı. sonra bu karakterde kastığınız parayı pahalı karakterler kasmak için kullanabilirsiniz.

build olarak pasif ağacında verebileceğim tavsiye ise:

toplamda 7 karakter başlama noktası var. ortadaki için ilerki actlerde de o karakteri (scion du galiba adı) kurtarmak gerekiyordu.

dolayısıyla başlangıç için 6 başlama noktası var. bütün pasif ağacını bir daire gibi düşünürseniz ve alan olarak 6 ya bölerseniz, 3 ten fazla alana yayılmayın. aslında 2 veya 2.5 alan efektife yakın bir durum oluyor.

mesela assassin karakter başlangıç yeri intelligence ile dexterity pasif skillerinin olduğu alanların arasında bir yerde. büyücü ise intelligence olan yerde. ranger ise dexterity skillerinin olduğu yere bakıyor. duelist in sol tarafı str ve can a doğru gidiyor.

ben assassin kasarken mesela ranger tarafına doğru yöneldim sonra da dueliste doğru gittim. intelligence skillerine çok puan vermedim. yani büyücü nün olduğu alanlara gitmedim. yön olarak sağ aşağı saat yönünde gittim. internetteki build önerilerinden iyi skilleri seçtim.

bunun nedeni de mesela defans olarak intelligence genelde energy shield güçlendirici skiller verirken; duelist ve marauder tarafları can tabanlı skiller veriyor. her ikisine yatırım yapmak efektif değil. çünkü bazı skiller diyorki "canı %4 arttırır". ne kadar can varsa artış da o kadar yüksek oluyor. dolayısıyla sadece birine kasmak daha mantıklı.

dolayısıyla
    assassin başlama noktasına yakın taraflarda kritik güçlendirici skillere puan verdim,
    ranger yakınlarında ise saldırı skillerine puan verdim
    duelist taraflarındaki skillerden de can veren skilleri açtım vs gibi.

yani böyle bir mantık var oyunda.

tabi büyücü kasmak isterseniz mantık farklı olur, onu tam olarak bilmiyorum büyücü kasmadım. ama muhtemelen def olarak energy shield tabanlı skillere puan verir. saldırı olarak da summoner tarzı skillere puan verip summoner bir witch yapabilirsiniz. yani böyle şeyler.

• Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 19 saat 14 dakika kadarı kaldı.
    4 Not
    Oyun güzel ama nedense sarmıyor,heralde aşırı detaylı ve şu actlerin çok uzun olmasından.Yeni karakter açıyorsun bazen 2 gün sürüyor actler bitmesi,buildler de kararsızlık yapıyor şunu mu kassam bunu mu kassam derken zaten item de düşüremezseniz 85 levellerde takılıp kalıyor oyun.Millet nasıl ligin ilk haftası headhunter bulup en kral buildleri yapıp 100 oluyor çözemedim.Yaklaşık 5 6 ay oynadım, liglerde 40 50 ex para da kasabildim ara ara oynadığım halde al sat vs yaparak ama bir türlü aradığım beklediğim tadı alamadım ,aradığım buildi yapamadım. Adam build koymuş siteye daha ligin 1. haftası headhunter var elder kafalık var minion damage+burning damage+elemental focus yani kafadan 7 link helmet nasıl oluyor yav :D acayip uyuz bir oyun güzeldir ama.

Bir de oyunun en büyük eksiği tamam araştırmaya öğrenmeye yönelik keşfetmeli oyun olsun ama bu keşifler oyun içi canavarlar moblar bosslara yönelik olur,build sayfası olsun harita olayı olsun orbların dönüşümleri npclere satışların dönüşümleri vs bunların internet harici araştırmadan öğrenilmesi imkansız.Oyunda öyle şeyler var ki npcye satıyorsun direk 10 15 chaos karla siteden satıyorsun.Satışlar mesela siteden olması da garip,ah kursunlar oraya atsın herkes .Mesela harita suspendleme olayı varmış ,sadece elder shaper açıyormuş gibi bunları anca 24 saat hiç kalkmadan oynayanlar biliyor :D gerisi de izliyor bu kadar detaylı devlet meselesi gibi olmaması lazım,biraz daha rehberli açık olsa çok kişi oynar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infernall -- 10 Mayıs 2018; 0:13:3 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    390 Mesaj

Hocam dediğinize aynen katılıyorum. Oyun güzel ama nedense sarmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    leopolidas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bitcoin
bankalar.org
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,414
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.