Şimdi Ara

PATH OF EXILE - HEIST 18 EYLÜL (ANA KONU) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.042
Cevap
47
Favori
280.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Path Of Exile

quote:

Orijinalden alıntı: _K_A_İ_N_

hocam bana mesaj gelmiş download now diyor yani oldu mu şimdi oynayabilir miyim.Eğer oynarsam beni de eklersen sevinirim.

Download now gelmişse evet oynayabilirsiniz demektir. Ekliyorum iyi eğlenceler oyunda ekleyebilirsiniz SkalpelloTR

Amerika da mısınız avrupa da mı acaba ben avrupayı seçtim de.
  • Avrupayı seçin zira Amerika ping i arttırıyor. Bende avrupadayım da bugün giremem meşgulüm okul ile Çarşamba gününden sonra çokça gireceğim yine. Akşama girmeye çalışırım yine de.
  • Beta kabulu kaç günden oluyor acaba? Formlarınd filan muhabbet etsek artar mı şansımız :) Path bu arada sıradayım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

Beta kabulu kaç günden oluyor acaba? Formlarınd filan muhabbet etsek artar mı şansımız :) Path bu arada sıradayım :)

Eskiden öyle bir rivayet vardı forumda mesaj yazan kişi yazmayana göre 10 kat şanslı oluyormuş ama rivayet tabi . Şans beta kabulü, kayıt olduktan sonra ki 10 dakikada da gelebilir 6 ay sonra da gelebilir
  • quote:

quote:

Beta kabulu kaç günden oluyor acaba? Formlarınd filan muhabbet etsek artar mı şansımız :) Path bu arada sıradayım :)

Eskiden öyle bir rivayet vardı forumda mesaj yazan kişi yazmayana göre 10 kat şanslı oluyormuş ama rivayet tabi . Şans beta kabulü, kayıt olduktan sonra ki 10 dakikada da gelebilir 6 ay sonra da gelebilir

hocam oyundayım ben level 8 bu gemler büyü yapıyor.Şaşırdım.Sana davet attım KainTR diye nick.
  • quote:

quote:

quote:

hocam oyundayım ben level 8 bu gemler büyü yapıyor.Şaşırdım.Sana davet attım KainTR diye nick.

Tamamdır 30 dakikaya bende girerim 11 lv dim zaten beraber takılırız
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 25 Aralık 2012; 17:40:02 >
  • act 2 yı bitirdim. Sonrasında oyunda başladığım yere döndüm sanırım closed beta olduğu için içeriği kısa tutmuşlar.

Oyun hakkında diyeceğim ise.. Pasif yetenek ağacı dışında bir türlü sevemedim oyunu.

Yaratıklar çok az çeşit mevcut öncelikle 5 6 temel tip ve bunların isimlerini değiştirerek üretilmiş bir çok yaratık mevcut.. Yani sürekli ayni şeyleri dövüyoruz.

Mekanlar hemen hemen birbirine oldukça benzer durumda..

Sanırım hikayesi güzel.. Özellikle eski bir ırk ve onların gizemleri ile uğraştığımızı düşünüyorum ( ingilizce olmadan hikayeyi ancak bu kadar anladım ) ve bu güzel görünüyor.

Pasif yetenek ağacını kim düşünmüş ise harika olmuş. Ağacı iyice öğrenmiş birisi çok güzel buildler yaratabilir.

Eşyaları sevemedim nedense belkide sadece normal bölümü oynadığım içindir ama yani hep aynı şeyleri gördüm öyle az çeşit vardı ki.. Ayrıca shield tamamen etkisiz eleman olmuş koca oyun boyunca bir tanecik block yapayım ya hic görmedim öyle bir şey.. Shield üstündeki block rate ne işe yarıyor bilmiyorum..

Kontrol oldukça rahat olmuş. Karakterlerin hareketleri rahat ve akıcı yani karakteri istediği gibi yönetebiliyor insan bu güzel bir özellik.

Lenovo y570 diz üstü ile oynadığımda fevkalede kasılmalara vs. maruz kaldım oldukça güçlü bir makine olmasına rağmen çok kasıldı 99 derece sıcaklık gördüğüm oldu bazen....

Masa üstü makinemle oynadığımda herhangi bir kasılma sorunu olmadı zaten henüz masa üstü makinemi kasabilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum dünyada demek ki ufak bir optimizasyon sorunumuz var. Zira öyle ağır grafikleri olan bir oyun değil.

Ufak yaratıkları ( şu poposundan ateş eden ) tutturupta tıklamak çok zor olmuş. Az çekmedim onlardan.. Birde küçük maymunları tutturamadım.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar alakalı alakasız ne geldiyse yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 25 Aralık 2012; 6:57:06 >
  • @Treth hocam güzel yazmışsınız.

Open beta başladığında 3 act olacak oyunda. Şu anda alpha üyeleri tarafından test halinde act 3. Ayrıca balık tutmanın da open beta ile geleceği söyleniyor. Şu anda da varmış balık tutma yine alpha testinde(closed beta testinden farklı).

Yaratık konusunda umarım yeni gelecek act ile o çeşitlilik daha da artar. Haklısınız 10 çeşit iskelet var; Buz atan,elektrik atan,ateş atan,ok atan,kılıç kalkan, zehir atan vs. vs. fakat sonuçta hepsi iskelet. Oyunun forumunda suggestions bölümüne yazmak için güzel bir konu Mesela akrepler olsa veya üstünde insan olan akrepler olsa önce akrebi öldürüp insanı indirsek sonra insanı öldürsek gibi

Hikayesini bende okumadım ya ama önümüzde ki günlerde hikayeyi baştan sona okuyup ilk mesaja eklicem. Bana göre de çok akıcı ve derin bir hikayesi var ama okumaya üşeniyorum

Pasif yetenek ağacı ilk zamanlarında (şu anda ki haline göre) epey dandik idi. Şu anda ki çoğu şeyden yoksundu ama büyük bir gelişme gösterdi kısa zamanda.

Takılar en baştan en sona kadar çeşitleri aynı. Fakat silahlar zırhlar ilerledikçe daha güzel (bana göre) şekillerde ortaya çıkıyor. Shield için keşke oyuna girebilsem bir SS atabilirdim. Ama en basitinden bir kalkan takın bir yaratığı üstünüze çekin bırakın vursun size, arada beyaz bir ışıkla beraber karakteriniz kalkanıyla karşılıyor vuruşu bu bloklama animasyonu .35 saniye sürüyor. Yani bloklarken bir kişi daha size vurmaya çalışırsa bloklayamazsınız. Bu süre ise Block recovery rate in artması ile düşüyor. Animasyon kısa sürede tamamlanıyor

Karakterlerin yönetimi gerçekten benim de hoşuma giden bir şey, silahları emanet gibi tutmayışları, ara ara esprili veya özlü konuşmaları falan çok hoş olmuş.

Oyunda özellike dark forest ve Western forest da büyük bir optimizasyon problemi var. Çarşamba günü oyun ile ilgili bir patch gelicek umarım bu sorun çözülür. Onun dışında diğer yerlerde ara ara düşse de akıcı bir şekilde oynatıyordu bilgisayarım Oyunun grafiklerinden vsync açıksa kapatırsanız büyük etki edeceğini düşünüyorum.

O yılanlar hareket ederken tıklanması çok güç gerçekten tekte gelse alan vuruşu ile kesiyorum o derece yani .

Teşekkürler yazdıklarınız için

Oyunda özellikle zindan kısımlarında büyük bir geri eşzamanlama (desync) problemi var. Koşa koşa geçiyorsunuz bir bakmışsınız oyun sizi 2-3 kapı geriye atıveriyor

İlk mesaja 2 şey ekleyeceğim bu hafta : BAŞLANGIÇ ve OYUNUN HİKAYESİ

Dün arkadaşlarla biraz oynadıkta bana basit gelen bir sürü soru sordular, ilk başladığımda benimde o soruları sorduğumu hatırladım o yüzden başlangıç kısmı ekleyip güzel ipuçları ile bir anlatım yapacağım.

edit: Bir de dün arkadaşlar ts3 sordular. Server kurmayı bilmiyordum öğrendim şimdi kurabilirim fakat hani toplanıcaksak herkes yeniliklere açık olsun bu programlar konusunda, ben ts3 den başka şeye girmem veya skype dan başkasına girmem şeklinde inatlıklar yapılmazsa çok güzel olur. Open beta açılınca sesli konuşma imkanı sunan bir adresimiz olacak, bu ts3 olur skype olur ventrilo olur başka bir program olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AccUssEdGR -- 25 Aralık 2012; 9:00:03 >
  • Bende act 2 nin yarısındayım.Oyun gerçekten güzel oynanış olarak.Ancak item eksikliği var gerçekten 10.leveldeki itemleri kullanıyorum hala level 24 olacak.En büyük eksiklik ise GAMBLE(kumar) oynamak kadar güzel birşey yok oyunda harika itemler düşürme şansın var ama bu oyuna koymamışlar.

Ben mekanları beğendim.Bazen takılmalar olsada bazen çok akıcı oynatıyor dediğiniz gibi biraz optimizasyon sorunu var.

Hikaye konusunda ing olmadığı için anlamadım.Siz yazacakmışsınız şimdiden teşekkürler.

Şimdilik en büyük sıkıntı bana göre item öyle kolay kolay item düşsün demiyorum ancak dif NORMAL bile olsa biraz daha yüksek atack silahlar çıksa iyi olurdu.

Barbar konusunda biraz pasif yetenek agacını ögrendim nasıl yapacağımı geriye diğerleri kaldı.Barbar güzel yapmışlar.Adama kafa,göz dalan tank gibi birşey yapmışlar.Hele bir de pasif yetenek agacını yaptıktan sonra M1 Abrams tankı gibi ortalıkta dolaşır.
  • quote:

Bende act 2 nin yarısındayım.Oyun gerçekten güzel oynanış olarak.Ancak item eksikliği var gerçekten 10.leveldeki itemleri kullanıyorum hala level 24 olacak.En büyük eksiklik ise GAMBLE(kumar) oynamak kadar güzel birşey yok oyunda harika itemler düşürme şansın var ama bu oyuna koymamışlar.

Ben mekanları beğendim.Bazen takılmalar olsada bazen çok akıcı oynatıyor dediğiniz gibi biraz optimizasyon sorunu var.

Hikaye konusunda ing olmadığı için anlamadım.Siz yazacakmışsınız şimdiden teşekkürler.

Şimdilik en büyük sıkıntı bana göre item öyle kolay kolay item düşsün demiyorum ancak dif NORMAL bile olsa biraz daha yüksek atack silahlar çıksa iyi olurdu.

Barbar konusunda biraz pasif yetenek agacını ögrendim nasıl yapacağımı geriye diğerleri kaldı.Barbar güzel yapmışlar.Adama kafa,göz dalan tank gibi birşey yapmışlar.Hele bir de pasif yetenek agacını yaptıktan sonra M1 Abrams tankı gibi ortalıkta dolaşır.

Seni alıntı yapasım geldi . İyi ilerlemişsin dünden sonra, itemlerin çıkışı konusunda ilk 30 lv de çok hızlı seviye atlamaya rağmen çıkan eşya miktarı ihtiyacı genelde karşılamıyor malesef. Burada da iki şeyden birini seçeceksin ya party e girip (5 kişilik bir party tek kişiye nazaran 3 kat eşya düşürür) çok item düşüreceksin
    ya da global chatten neyi arıyorsan WTB şeklinde yazacaksın

Dün de yazdım orblar aslında en sağlam gamble oyunda, zira bir eşya buldun mesela özellikleri güzel. 6 boşluk açabilirsen (jeweler's orb ile) değerinin 10 katına çıkar eşya bir de o 6 boşluğu birleştirirsen başlangıç değerinin 50-100 katına çıkar o eşya . Tabi bu ilk kullandığın orb ile de olabilir 500. orbda da olabilir hadi bakalım .
  • templar açıp hangi özellilere yönelmeliyim ? Birde hangi socket gem şuan için imba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: souldarkorn

templar açıp hangi özellilere yönelmeliyim ? Birde hangi socket gem şuan için imba ?

http://www.pathofexile.com/forum/view-forum/41

burdan biraz yararlanabilirsiniz. Ateş hasarı verenler dışında ki gemlerin çoğu destek gemlerine göre imba olabiliyor.
  • quote:

edit: Bir de dün arkadaşlar ts3 sordular. Server kurmayı bilmiyordum öğrendim şimdi kurabilirim fakat hani toplanıcaksak herkes yeniliklere açık olsun bu programlar konusunda, ben ts3 den başka şeye girmem veya skype dan başkasına girmem şeklinde inatlıklar yapılmazsa çok güzel olur. Open beta açılınca sesli konuşma imkanı sunan bir adresimiz olacak, bu ts3 olur skype olur ventrilo olur başka bir program olur

Team Speak , Vent ve Raidcall kullanıyorum. Raidcall TS ve Vent ten daha pratık.. Ama benım ıcın pek farketmıyor hangısı kurulursa kurulsun gelırım. Cunku Wow'da hem raıdcall hem ts hemde vent kullanmam gerekıyor her sunucu her guıld ıcın ayrı hazırlık yapmak gerekıyor ..

Raidcall oda kurmaya bır bak once ts daha cok ugrastırıcak dıye dusunuyorum. O sebepten raıdcall oda acmak daha mantıklı gelıyor gozume.
  • Evet arkadaşlar BAŞLANGIÇ kısmını ekledim. Umarım atladığım bir yer yoktur. Teşekkürler
  • quote:

Evet arkadaşlar BAŞLANGIÇ kısmını ekledim. Umarım atladığım bir yer yoktur. Teşekkürler

Yanlışlık olmasın tam hatırlamıyorum ama bana iki tane pasif skill vermişti 3 ünü öldürünce.Siz iyice araştırın bana da söylerseniz sevinirim ya da ben level atladım o kalmış orada 1 tane.
  • Arkadaşlar konuyu ve oyunu şimdi gördüm acayip meraklandım oyun gerçekten çok hoş bir oyuna benziyor. 1 Adet beta keyi olup da verebilecek arkadaş varsa çok makbule geçer ben de oyunu denemek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

quote:

Evet arkadaşlar BAŞLANGIÇ kısmını ekledim. Umarım atladığım bir yer yoktur. Teşekkürler

Yanlışlık olmasın tam hatırlamıyorum ama bana iki tane pasif skill vermişti 3 ünü öldürünce.Siz iyice araştırın bana da söylerseniz sevinirim ya da ben level atladım o kalmış orada 1 tane.

1 pasif puanı verir. Lv almışsındır ondan 2 olmuştur

@Fairy Tail

Key için bu konuya bakın lütfenhttp://resim.donanimhaber.com/fb.asp?m=42671648

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AccUssEdGR -- 26 Aralık 2012; 23:43:20 >
  • Vallahi bir diablo oyuncusu olarak şunu söyleyebilirimki tabiki diablo 3 ü diablo olduğu için bırakmıyorum ama o sınırlı sayıdaki hep stabil aynı itemlar oyuncular arasındaki eşitsizlik parası olanın iyi gear ı olur mantelitesi lanet olası şu droplarla oynanılması beni çileden çıkardı ve gerçekten oyun bir yerden sonra kitleniyor belirttiğiniz üzere çocuk oyunu gibi gelmeye başladı artık . Path of Exile i yaklaşık 1 aydır takip ediyorum ve çok başarılı buluyorum o skill ağacı nedir öyle aman Allahım karakterini al istediğin gibi yap sınır yok biraz işin içinde matematikde var galiba oyunda fizikde çok kuvvetli sanki vuruş hissi biraz zayıfmı olmuş ne önemli değil okadar hallolur o adamlar bildiğim kadarı ile hergün kendilerini geliştiriyorlar umarım bu oyundada dupeler 3 kağıtlar ve eşit olmayan item dağılımı yapmaz 4 gözle bekliyorum oynamak için çok beğeniyorum kredi kartı bulursam 1 haftaya bende aranızdayım. Saygılar..
    Yazım yanlışı ve imla eksikleri için kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noxius* -- 27 Aralık 2012; 1:23:48 >
  • az önce aldım bende beta keyi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noxius* -- 27 Aralık 2012; 3:16:24 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.