Şimdi Ara

PATH OF EXILE - HEIST 18 EYLÜL (ANA KONU) (219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.042
Cevap
47
Favori
280.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://poe.trade/search/kiraritorasito şöyle bi bakındım kendin karar verebilirsin. Lightning resist dışında ekledim hepsini.
  • Tritlum kullanıcısına yanıt
    Aga diye twitchde almanci Türk iyi yurekli bi arkadas var. iyi yurekli diyorum gecen sezon kestirecek adam bulamamistim yayinda rica ettim uber elder kesene kadar imani gevremis hatta ilk acilan 6 li portali yakip 2. kendi cebinden odeyip zar zor kesmis sonundada beni bu gorev icin seçtiğin icin cok tesekkur ederim demişti :) o arkadas surekli tum currencyleri ucuzdan alip geri az bi farkla satiyor isi bu oyunda 5 saat yayin aciyor 5 saat full al sat 1 kere map donerken görmedim adami ama ustu basi full mirror kayniyordu. yazdiklarini okuyunca o geldi aklima.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağolasın, şimdilik 2 Ex de dursun sonra 1 - 1,5 EX e falan satmaya bakarım.

Birde ticaret konusunda hangi item'da hangi değerlere dikkat etmeliyiz, bu konuda bir site yada rehber falan var mı?

Ben düz mantık sadece gloves, belt, armor, ring, amulet ve helmet de resistant'ları ve life değerleri iyiyse satıyorum, mesela silahlarda oklarda falan ne olmalı pek bilgim o yüzden onları hiç almıyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GunsNBeer -- 23 Haziran 2019; 22:15:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

arkadaşlar itemin üstüne gelip " Alt " tuşuna basınca max alabileceği değerleri gösteriyordu sanırım ama bende olmuyor bu. Herhangi bir ayarı mı var acaba?
    oyunun ayarlarında show advanced mods diye bir tik vardı onu açacaksın
  • Akmadasa da damlattıran chaos kazanma yöntemi: (chaos recipe'den daha iyi)

oyunda farmlarken quality si %10 ve üzeri olan divine life flaskları toplayın. beyaz mavi farketmez. filtrenizi bu şekilde ayarlayabilirsiniz. beyaz ise 1-2 bauble ile
    quality'sini %20 yapın.

beyaz ise transumtation mavi ise alteration basın.

yapmak istediğimiz şey :

Sol tarafta :
    Panicked
    Seething
    Bubbling

Sağ tarafta :
    Boş veya
    Staunching

denk getirmek. Bu denk gelene kadar alteration basıyoruz. Sol taraf istediğimiz gibi sağ taraf boş gelirse aug basmayın!!!

Eğer sağ tarafa "staunching" ve sol tarafa bir şey gelmezse augmentation basabilirsiniz.

sağ tarafta bir şey gelmezse yani Bubbling/Seething/Panicked Divine Life Flask olursa Menagerie'ye gidin. Burada sağ tarafı boş olan iksirlere "Staunching" ekleyebiliyorsunuz. Staunching ekleme işi ucuz. Kırmızı yaratık istemiyor sadece sarı yaratık ekleyerek yapabiliyorsunuz.

Bu şekilde elimizde Superior Bubbling/Seething/Panicked Divine Life Flask of Staunching oluyor bunu da 10-15c arasına satabiliyoruz.

Değer sıralaması Bubbling>Seething>Panicked

İki saat farmda 10 tane iksir toplasanız yaklaşık 1 ex'lik bir gelir elde etmiş olursunuz. Gideriniz ise max 100/150 alteration (10-15 chaos yapar) 10-15 de bauble olur. (3-4c) olur. Quality basmasanız da olur ama qualitysi olanlar tercih sebebi olur daha çabuk satılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mechatengu -- 24 Haziran 2019; 3:27:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GunsNBeer

Sağolasın, şimdilik 2 Ex de dursun sonra 1 - 1,5 EX e falan satmaya bakarım.

Birde ticaret konusunda hangi item'da hangi değerlere dikkat etmeliyiz, bu konuda bir site yada rehber falan var mı?

Ben düz mantık sadece gloves, belt, armor, ring, amulet ve helmet de resistant'ları ve life değerleri iyiyse satıyorum, mesela silahlarda oklarda falan ne olmalı pek bilgim o yüzden onları hiç almıyorum bile.
    Pricecheck işi 10 dk doküman okuyarak kavranabilecek bir şey değil. Bir itemin gerçekten tam olarak ne kadara edebileceğini anlaman için oyunun bir bölümünde o iteme ihtiyaç duyman gerekiyor. Ne kadar çok build oynarsan price check konusunda o kadar geliştirirsin kendini.

bir de şöyle bir tool var AI ile price check yapıyor. %100 tutturamasa da gayet başarılı bence.
    https://github.com/PoE-TradeMacro/POE-TradeMacro

Bunu mutlaka indirin.

en çok kullanılan kısayol tuşları :
    ctlr+d bildiğin price check yapıyor.

ctrl+alt+d ayrıntılı arama

ctrl+q itemin trade sayfasını browser da açıyor.

altta intructionslar var. onları takip etmen gerek kurman için. önce ahk diye bir program kurman gerekiyor.

map takası için ise :
    https://poemap.live/

istenen mapi alma olayını acayip kısaltıyor. şiddetle tavsiye ederim.

• mechatengu kullanıcısına yanıt
    Ek olarak özellikle meta unique item'lar için ctrl + alt + d kullanarak limitleri daraltın. Örnek veriyorum, 20% more melee damage Lion's Roar 25C ise 25% more melee damage Lion's Roar 80C olabilir. Geniş bir zar aralığında değer atan unique itemlardan üst sınırlara yakın olanlar aynı item'ın sıradan versiyonuna göre çok daha pahalı olabilir.
  • Üstteki arkadaşa katılıyorum. Statları bir tık üstünde olan “meta olsun olmasın” item biraz daha değerli oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mechatengu

Akmadasa da damlattıran chaos kazanma yöntemi: (chaos recipe'den daha iyi)

oyunda farmlarken quality si %10 ve üzeri olan divine life flaskları toplayın. beyaz mavi farketmez. filtrenizi bu şekilde ayarlayabilirsiniz. beyaz ise 1-2 bauble ile
    quality'sini %20 yapın.

beyaz ise transumtation mavi ise alteration basın.

yapmak istediğimiz şey :

Sol tarafta :
    Panicked
    Seething
    Bubbling

Sağ tarafta :
    Boş veya
    Staunching

denk getirmek. Bu denk gelene kadar alteration basıyoruz. Sol taraf istediğimiz gibi sağ taraf boş gelirse aug basmayın!!!

Eğer sağ tarafa "staunching" ve sol tarafa bir şey gelmezse augmentation basabilirsiniz.

sağ tarafta bir şey gelmezse yani Bubbling/Seething/Panicked Divine Life Flask olursa Menagerie'ye gidin. Burada sağ tarafı boş olan iksirlere "Staunching" ekleyebiliyorsunuz. Staunching ekleme işi ucuz. Kırmızı yaratık istemiyor sadece sarı yaratık ekleyerek yapabiliyorsunuz.

Bu şekilde elimizde Superior Bubbling/Seething/Panicked Divine Life Flask of Staunching oluyor bunu da 10-15c arasına satabiliyoruz.

Değer sıralaması Bubbling>Seething>Panicked

İki saat farmda 10 tane iksir toplasanız yaklaşık 1 ex'lik bir gelir elde etmiş olursunuz. Gideriniz ise max 100/150 alteration (10-15 chaos yapar) 10-15 de bauble olur. (3-4c) olur. Quality basmasanız da olur ama qualitysi olanlar tercih sebebi olur daha çabuk satılır.
    Teşekkürler hocam

• Fabrice kullanıcısına yanıt
    Geçen yıl oynamaya başladım oyunu ara vere vere ama noob seviyesinden bir tık öteye geçmeyi başarabilmiş değilim. Legion liginde bir karakterim olsun diye üst mesajlarda ismi geçen Ahfack Crimson Cyclone build'ini (https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1995010) yapayım dedim, detaylı bir şekilde anlatmış arkadaş sağolsun. Pahalı item'lar yanında budget birşeyler de var, level alırken biraz birşeyler düşer az para biriktiririm dedim ama nerdeee. Ancak 1 chaos orb düştü. Hobidir dedik 3-5 kuruşa biraz chaos orb alıp build'i biçimlendirdim biraz. Act 10 bitti, geldik map'lere. Damage konusunda bir sıkıntı yok gibi ama bazı bosslar tek vuruşta işimi bitiriveriyor. Birşeyler eksiktir kesin ama anlamadım gitti. Daha T3 map'leri yapıyorum ileride ne olur bilemeyeceğim.

Bu kadar zamandır oynuyorum oyunu hiç bana faydalı birşeyler düştüğünü görmedim. RNG'im çok düşük herhalde, bir Tabula Rasa düşsün mesela bir göreyim, yok. Kendim para verip chaos orb almasam bu buildi yapmak hayal, ancak 7-8 chaos orb düştü, 2 tane vaal ancestral chief sattım o kadar. Kendi kendine ilerlemek mümkün değil, birebir build yapsan bile bazen mümkün değil anlamadım gitti. Trade bölümü ayrı bir fecaat. Harita almam lazım mesela, 50-60 kişiye whisper attım cevap yazan yok.

Kısacası vakit kaybı bir oyun, twitch de izleyip hevesleniyor insan ama 200 saatten fazladır oynama sürem, resmen boşa gitti. Aynı şeyleri düşünüp Elder Scrolls Online'ı bırakmıştım, bu gidişle ona geri döneceğim galiba.

• BjornHeimdall kullanıcısına yanıt
    Oyun yeni başlayan birisi için çok karmaşık. Muadili oyunlar (Diablo, Grim Dawn, Torchlight vs.) ile kıyaslayınca son derece komplike. Bir kere işin içerisine girince aslında bu durum hoşunuza gidiyor, ben bugüne kadar arpg oynamamışım diyorsunuz. Ama o aşamaya gelene kadar eminim pek çok insan "bu ne biçim oyun" diyerek bırakıyordur.

PoE'nin çok temel bir felsefesi vardır, map'lere geçtiğinizde tüm elemental resistlerinizin 75% şarttır. Artı minimum 3,000 HP'nizin olması gerekir. DPS ikinci planda gelir. Ölü karakterin DPS'si sıfırdır. Onun için ne yapın ne edin önce tüm resist'leriniz (chaos hariç, onu boşverin) 75% olmalı.

Harita ve currency satın alması bir felaket. Herkes aynı dertten şikayetçi. Başlangıç için Zana'dan harita alabilirsiniz. Siz harita döndükçe yenileri düşecektir. T1-2 haritalara Orb of Transmutaton + Orb of Augmentation basın. T3'den başlayarak her haritaya Orb of Alchemy basın. Böylece daha fazla eşya / currency düşecektir.

Şurdan benim Legion'daki karaktere bakabilirsiniz. ->https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Silahsor/characters

Lion's Roar, 6L Chest ve Belt dışında her şeyi ya kendim düşürdüm ya da 3-5 chaos'a aldım. T15 haritaları dönebiliyorum. Legion ve Boss'larda biraz tırmalıyorum ama diğer mobları rahat indiriyor.

• Diablo 3 gibi biri beni kastirsin hemen item is guc sahibi olayim herseyi keseyim herseyi ogreneyim diyen adam bu oyunu bosuna indirip zamanini çöp etmesin zira oyle bir dünya yok bu oyunda. Birseyler sahibi olmak birseyler başarmak için gercekten mesai harcamak lazim. Oyunda easy mod yok koymayi unutmuşlar. Wow dan d3 den gelen kac tane arkadasim varsa 50 55 levelde oynamayi birakti. Oyun sistemi yabanci oldugunuz zaman gercekten cok karmasik geliyor. ama 2 3 sezon gecirin oyunu biraz ogrenin gercekten harcadığınız her dakikaya degen eglenceli gelecektir.

• mechatengu kullanıcısına yanıt
    Sağolun beyler güzel tavsiyeler, bu oyunda ticaret olmazsa olmaz gibi.
  • Herşey 3-4 gün önce resimdeki olayla başladı.

PATH OF EXILE - HEIST 18 EYLÜL (ANA KONU)

Daha sonra twitchde gezinirken bir arkadaşa denk geldim legion farmlıyordu benimde hoşuma gitti aynısını yapmaya çalıştım şuan geldiğim nokta yine resimde.

PATH OF EXILE - HEIST 18 EYLÜL (ANA KONU)

Şöyle güzel bir build önerisi varsa alaiblirim.

• HollowFlea kullanıcısına yanıt
    Nedir bu Monolith farm taktiği?
  • GunsNBeer kullanıcısına yanıt
    Contagion & ed ile bütün elemanları tek skill atarak öldürüyorsun. Contagion 1 yaratık öldükçe tekrardan atıyor bir sürü yaratık olduğu içinde içeriden dışarıya doğru yaratıklar öldükçe herkesi öldürüyor. Mapin şekli önemli tabi ama diğer karakterler ile üzerinde sembol olan yaratık arayıp ona saldırayım sonra boss görürsem ona dalarım muhabbeti yok. Üzerinde sembol olan yaratıklar tek yiyor. Tek yaptığın boss aramak oluyor. Normal bir karakterin 1 haftada farmladığını 1 günde farmlayabiliyorsun. Bende bunu oynuyorum. Pazar günü 3 ex düştü bu şekilde. Cyclone op falan. Ayrıca bu lig melee ligi. Ama bu lig item yapmak için en güçlü build Trickster Contagion & Essence Drain buildi. Tamamen ucuz. SSF rahatlıkla yapılabilir. Kasması yavaş değil ve bu farm işi var. Düzgün itemler ile oyun sonunda da güçlü. Daha ne olsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tritlum -- 25 Haziran 2019; 16:26:55 >

Hocam oynadığın build zaten iyi. Sıkıldıysan slayer cyclone buildlerine geçersin 123121313 arealı. Hoş şimdi dikkat ettim önceden cyclone oynuyormuşsun zaten. Ama iyi currency harcayarak yapacağın build ilk yaptığın buildten çok daha farklı olur. Ama bu karaktere düşen itemleri gördükten sonra ne oynarsan oyna bu karakterden aldığın zevki alamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tritlum -- 25 Haziran 2019; 10:9:21 >
    Burdan boss killer artık. Zaten cyclone karakterin varmış, onun üzerine çalışabilirsin. Ya da dual strike vb. daha bir boss killer olabilir.

Demirci ustası olabilirsin. 450+ pds foil imalatı ile meşgul olunabilir. Ya da madem kaptırdın 60+ EX'e doğru devam edip HH alabilirsin. Bu ligde HH ED üzerine nasıl bir ilave hız katar çok emin değilim gerçi ama bir hatıra olur işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HollowFlea

Herşey 3-4 gün önce resimdeki olayla başladı.

Daha sonra twitchde gezinirken bir arkadaşa denk geldim legion farmlıyordu benimde hoşuma gitti aynısını yapmaya çalıştım şuan geldiğim nokta yine resimde.

Şöyle güzel bir build önerisi varsa alaiblirim.
    Level 87'ye kadar bir Scion yapabilirsin. Daha sonra bu scionun skill treesini bütün timeless jewelları açacak şekilde ayarlayabilirsin.

Bunu sadece timeless jewelların her slotta ner verdiğine bakmak için kullanacaksın. Sonra herhangi bir timeless jewela divine atıp seedini değiştirip tek tek bu slotlara yerleştirip bakabilirsin.

Güzel bir jewel/slot kombinasyonu bulduğunda buna uygun build yapabilirsin.

Bence bu timeless jewel deneme işi gayet güzel bir uğraş çünkü başka bir ligde bunu yapamayabilirsin.

• Çok teşekkür ederim arkadaşlar işin taktiği ise @Tritlum arkadaşın dediği gibi oluyor ben map olarak alleyways seçtim tier 2 map kendi seviyesi ve bir üstündeki seviyede ki mapleri kapattım hatta son 1-2 gündür maplere alchemy harcamıyorum sadece legion kesip çıkıyorum elimde map kalmadıgı zaman ya alıyorum yada mape vaal basıp dönüyorum ilk 1-2 arası ex ile itemleri almaya çalıştım şuan üzerindeki itemler 7-8 exalt eder.Gerçekten düşen itemleri gördükçe bu karekteri nasıl bırakcam bilmiyorum

Son olarak oyunda fazla iyi sayılmam 3.5de başladım triple herald blade vortex ile cyclone ile nerdeyse aynı gibi @mechatengu arkadaşın dediği oalyı araştırcam tekardan çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HollowFlea -- 25 Haziran 2019; 12:35:37 >
  • 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.