Şimdi Ara

Patch 1.0.7 önbilgi (resmi siteden) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
2.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: timeless

test serveramı gelicek patch önce?

evet önce ptr çıkacak
  • monk arkadaşlar monkla ilgili ne olacakmış izah edebilirler mi ?
  • Public'e MP gelmesi süper oldu. Biraz da olsa oynama isteğim gelecek.
  • craftin konusundaki belirsizlikleri ptr açılır açılmaz öğrenmek gerek.
    şimdi account bound itemler
    -Gloves
    -Pants
    -Bracers
    -Chest Armor
    -Amulet

olacakmış.. Ring için zaten Hellfire yapmışlardı..Şu an Shoulders,Boots ve Weapons-Shields ta bir değişiklik yok sanırım..

Demonic Essence lerin hesaba bağlı olması çok kötü olmuş..bunlar da diğer essence ler gibi satılmalıydı..ben bulup bulup satardım iyi bi ticaret kapısı olurdu.

Recipelerden Chest olanını 1.5m e alabilicez diğerlerini de düşürücez.. Peki recipe ler account bound mu? bunun da cevabı belli değil..ben bu planları da satmak isterdim :D

Crafting malzemelerinden demonic essence hariç hiçbiri belli değil.. fiery olucak mı? exquiste essence, tears olacak mı bunlar da belli değil o yüzden fiyatları eskisi gibi seyrediyor..yarın bi açıklama yapsalar recipelerde fiery brimstone olacak deseler şimdi 30k olanlar bir günde 120 150 k ya çıkacak.

• Herkese merhabalar. Telefondan girdim. Turkce'yi az katletmeme sebep olacak simdiden kusura bakmayin. Patch icin sunlari soylemek istiyorum.
    Ben okuduklarimdan bir sey anlamadim. Yani anladim ama ici bos geldi bu patch notlarinin. Yani doyurucu bir sey sunmuyorlar. Mesela:
    1- hala 100 level achivementi yok ve bazi achivementler buglu. Yeni achivementler eklenebilirdi( en basit sey halbuki)
    2- gem ustu gem yapacaklarina cesitlilik arttirsalar ve kullandigimiz silaha socket delik acabilme imkanimiz olsa. Ben her seferinde daha guclu silah almak zorunda degilim belki karakterimi ozellestirmek istiyorum ve kullandigim silahi istedigim ozellikte veya renkte kullanmak istiyorum.
    3- 2'nin devami olarak; var olan itemler hakkinda...legendlerin sayisi artmayacaksa bu sinirli sayida cesidinin cesidi yaratilacak ozellikle farkli yapiya sahip legendlere donusturebilmeliyiz. Blacksmith'in varligi daha da artmali. Orda oyle sus niyetine durmamali. Daha fazla craft yapabilmeliyiz. Mesela ben bir takim malzeme toplayip kendi raremi ya da abartyorum krndi legendary mi uretebilmeliyim. Daha hayal gucu istersek kendi urettigim itemin adini da koyabilmeliyim.
    4- yuksek mp levellerde oynamanin hissiyati vurgulu olmali. Yani yuksek mp de iyi itemler dusuyor baba oraya yumulalim haydi dedirtecek kivamda bir drop rate olmali. Hissettirmiyor gibi. Belki bana oyle geliyor.
    5- duel olayini sacma buldum tamamen. Bari rutbe tarzi bir odul ya da achivement yapsalar. Tabi bu biraz erken. Cunku oyunun temel dinamikleri daha yerine oturmadigi icin ucundan gosteriyorlar.
    6- sikayet ettigim konu cok ama oynuyorum. Fanboyluk yapma gibi bir niyetim yok. Belki ilerde duzelir. Sabretmek lazim ve umudu kaybetmemek lazim. Umalim daha iyi patchler gelir de su oyun daha bir oynanir kilinir...
    7- ben yeni haritalar ve gorevler bekliyorum. Mesela sadece 4 kisiyle yapilabilen gorevler koysunlar. Cesitlilik artmali. Sinirsiz kapasitesi olmali bu oyunun. bazi haritalar olsun 4 kisilik partide bu 4 kisinin tirsmaktan odu seyine karissin filan. Daha zor daha degisik konseptte moblar bekliyorum. Umarim yaparlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jerboa -- 12 Ocak 2013; 22:26:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni craft recipe itemler RARE olacak; notlarda yazıyor. Rare itemlerin craft işinde brimstone kullanılmıyor; essence, tear ve tome kullanılıyor sadece.

Yeni itemlerin BoA olması bence çok iyi; parayı verenin düdüğü çalması durumunun bayağı bir önüne geçilir böylece. AH fiyatları düşüşe geçer. AH'nin varlığının oyunun doğasına aykırılığına inananlar için büyük nimet bu sistem.

Recipe'ler satılabilir olsa bile para edeceğini sanmam; çünkü bosslardan %50 ihtimalle düşecek. Şimdiki gem/item recipeleri kadar nadir değiller.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shruikan

Yeni craft recipe itemler RARE olacak; notlarda yazıyor. Rare itemlerin craft işinde brimstone kullanılmıyor; essence, tear ve tome kullanılıyor sadece.

Yeni itemlerin BoA olması bence çok iyi; parayı verenin düdüğü çalması durumunun bayağı bir önüne geçilir böylece. AH fiyatları düşüşe geçer. AH'nin varlığının oyunun doğasına aykırılığına inananlar için büyük nimet bu sistem.

Recipe'ler satılabilir olsa bile para edeceğini sanmam; çünkü bosslardan %50 ihtimalle düşecek. Şimdiki gem/item recipeleri kadar nadir değiller.

orada bir çelişki var gibi geldi bana .. craft recipe leri diyor.. materials demiyor.. essence tear gibi şeyler kullanılsa çok artardı fiyatları bence.
  • Patch haberi tam çıktığı anda AH'ye baksaydın fiyatlardaki anormal oynamayı görürdün. Essence 3k, tear 2.5k ve tome da 3k seviyelerini gördü.

Ha ben demiyorum, normalde olduğu gibi bu itemleri de craft ederken bunlar kullanılacak diye. Hellfire yüzük gibi belki de sadece demonic essence yeterli olur, bilemem. Benmi demek istediğim, bu itemler legendary değil rare sınıfı item olacağından brimstone gerektirmez craft işlemi için.
  • quote:

Patch haberi tam çıktığı anda AH'ye baksaydın fiyatlardaki anormal oynamayı görürdün. Essence 3k, tear 2.5k ve tome da 3k seviyelerini gördü.

Ha ben demiyorum, normalde olduğu gibi bu itemleri de craft ederken bunlar kullanılacak diye. Hellfire yüzük gibi belki de sadece demonic essence yeterli olur, bilemem. Benmi demek istediğim, bu itemler legendary değil rare sınıfı item olacağından brimstone gerektirmez craft işlemi için.

aslında patch haberi tam çıktığında ah ile uğraşıyodum tome lar 5 k ya çıktı tears ve essence lerdeki oynamaları da gördüm..senin demek istediğini anladım brimstone için mantıklı..ama benim demek istediğim bunlar (essence ve tear ) kullanılacakları kesin olsaydı o seviyelerde kalırlardı..yani yükselip inmez yüksekte kalırlardı..sadece demonic te olabilir bunlar da ekli olabilir.bunu öğrenmek gerek :D

• http://forum.donanimhaber.com/m_70264430/tm.htm

Tüm yama ön inceleme tamamen Türkçe.
  • Buradaki en onemli nokta recipe degil, demonic essence konusu. Muhtemelen bir item craft etmek icin bunlardan cok sayida gerekecek. Bunun yaninda tahminen cok ciddi miktarda altin, tome ve diger malzemelerden de gerekecek. Bugun craft edilebilen ortalama leg itemlerin maliyetlerine bakarsaniz yeni leg itemlerin ucuza cikmayacagi kesin gibi. Bunu PTR de gorecegiz.

Burada asil onemli konu uretilebilecek itemlerin ozellikleri. Wrist konusunda Lacuni veya Strongarm dan daha kuvvetli ozellikleri olan bir legend veya hem primary statli hemde 3fecta gloove lar, hatta soz gelimi İnna pantalondan daha kuvvetli itemlerden bahsediyoruz. Bunlar oyunu cok ciddi anlamda degistirebilir.

Blizzard aslinda oyun ici ekonomiyi cok ciddi anlamda duzeltme acisindan ilginc isler yapiyor. Tahminen cop leg ler bile kendi icinde degerlenecek hatta yuzune bakilmayan gem, tomb lar icin bile paralar harcaniyor. Muhtemelen bu gidisle altin yeniden degerli hale gelir...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dzurel

http://forum.donanimhaber.com/m_70264430/tm.htm

konudan müşterimi çalıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: clabnick

quote:

Orijinalden alıntı: dzurel

http://forum.donanimhaber.com/m_70264430/tm.htm

konudan müşterimi çalıyorsun

+1

bizim türkçe mizi beğenmiyo musu ? :D hem ben bu başlığı sabah 6 da sıcağı sıcağına yazdım :D

• quote:

Orijinalden alıntı: hakancez

Buradaki en onemli nokta recipe degil, demonic essence konusu. Muhtemelen bir item craft etmek icin bunlardan cok sayida gerekecek. Bunun yaninda tahminen cok ciddi miktarda altin, tome ve diger malzemelerden de gerekecek. Bugun craft edilebilen ortalama leg itemlerin maliyetlerine bakarsaniz yeni leg itemlerin ucuza cikmayacagi kesin gibi. Bunu PTR de gorecegiz.

Burada asil onemli konu uretilebilecek itemlerin ozellikleri. Wrist konusunda Lacuni veya Strongarm dan daha kuvvetli ozellikleri olan bir legend veya hem primary statli hemde 3fecta gloove lar, hatta soz gelimi İnna pantalondan daha kuvvetli itemlerden bahsediyoruz. Bunlar oyunu cok ciddi anlamda degistirebilir.

Blizzard aslinda oyun ici ekonomiyi cok ciddi anlamda duzeltme acisindan ilginc isler yapiyor. Tahminen cop leg ler bile kendi icinde degerlenecek hatta yuzune bakilmayan gem, tomb lar icin bile paralar harcaniyor. Muhtemelen bu gidisle altin yeniden degerli hale gelir...

Çok güzel kapı açmışsın. Aynen düşünüyorum hatta düşünüpte yazmadıkların olduğunuda biliyorum. Adamlar eldeki goldları bir şekilde harcatacaklar gold gidecek item gelecek %50 den fazlası çöp olacak (sonuçta statslar random) yüzükte bunu yapmadılar ancak havayı kokladılar.

Sen gidip 10m gold harcayacaksın matları alacaksın item basacaksın hoop çöp hadi geçmiş olsun :D

Pvp çıktığında göreceğiz ancak pvp durumunda pve yapılan itemlerin bir kısmınında oyuncular tarafından değiştirilme durumu söz konusu (wow da yıllarca pvp yaptım aynı itemle pve çıkmaz) ucuz itemler pahalanacak (pvp ye yönelik olanlar) daha çok armor ihtiyacı çıkacak Pve de güçlü olan bir class ile oynuyan bir kişi pvp de belki pve de oynamadığı , oynayamadığı classa geçecek buda yeni gemler ve item alışları demek,...

• "These new items will have six affixes and feature a primary stat (Str, Dex, Int, Vit) that extends higher than what is currently available in the respective slots."

Şimdi şu ifadeye bakarsak; bu yeni itemlerin bir inna pantolondan veya bir lacuni bileklikten daha iyi olması gibi bir durum yok; çünkü bu itemler rare.
    Rare bir pantolon movement speed, attack speed ve crit. chance affix'lerine sahip olamaz.
    Rare bir bileklik attack speed affix'ine sahip olamaz (gerçi genel anlamda lacuni'den daha iyi olabilir; kullanmam, sevmem, bilmem :).
    Geriye kalan, eldiven, torso ve kolye su an kullandığınız legendary'lerden daha iyi olma potansiyeline sahip.

Yeni itemlerin genel anlamda tek farkı, daha yüksek dex/str/int/vita değerlerine sahip olacak olması.
    Muhtemelen hellfire yüzük gibi olur; dex glove, vita kolye vb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shruikan -- 13 Ocak 2013; 2:16:46 >
  • quote:

"These new items will have six affixes and feature a primary stat (Str, Dex, Int, Vit) that extends higher than what is currently available in the respective slots."

Şimdi şu ifadeye bakarsak; bu yeni itemlerin bir inna pantolondan veya bir lacuni bileklikten daha iyi olması gibi bir durum yok; çünkü bu itemler rare.
    Rare bir pantolon movement speed, attack speed ve crit. chance affix'lerine sahip olamaz.
    Rare bir bileklik attack speed affix'ine sahip olamaz (gerçi genel anlamda lacuni'den daha iyi olabilir; kullanmam, sevmem, bilmem :).
    Geriye kalan, eldiven, torso ve kolye su an kullandığınız legendary'lerden daha iyi olma potansiyeline sahip.

Yeni itemlerin genel anlamda tek farkı, daha yüksek dex/str/int/vita değerlerine sahip olacak olması.
    Muhtemelen hellfire yüzük gibi olur; dex glove, vita kolye vb.

Account bound rare fikri bana biraz sacma geldiginden ben patch notlarindaki rare in rare item anlamina geldigini dusunmuyorum. Salt nadir anlaminda kullanilmis bence. Craft edilecek ekipman account bound olacagina gore rare item olmasi zor....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• "We feel like the Hellfire Ring was a good first step and would like to introduce more items like it. So, working off this design, in 1.0.7 we're adding a new set of Rare crafting recipes that will create account-bound gloves, pants, wrists, a chest piece, and an amulet.""

rare crafting recipe...

Senin düşündüğün gibi olsaydı, "a unique set of crafting recipe" veya "special bilmem ne" falan filan derlerdi.

EDIT:
    "The Archon Armor recipe (the chest piece) can be purchased from Squirt the Peddler for 1.5 million gold."
    Yeni itemler "archon" armor, yani su anki ilvl 63 giyisiler.

Bir de; "The items will ALSO require an account-bound crafting reagent called Demonic Essence, which drops from Elite monsters in Inferno."
    Bu itemleri craft ederken normal craft malzemeleri kesinlikle kullanılacak ve ek olarak "demonic essence" kullanılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shruikan -- 13 Ocak 2013; 9:40:58 >

• Ben de shruikan gibi anladim bu olayi. Mevcut malzemeler (brimstone haric) ve demonic essence kullanilacak . Yeni rare'lerin hepsi lvl63 olacak eskilerden farkli olarak. Bracers disinda hepsi craft edilmeye deger bence, özellikle amulet ve gloves. BOA olmasi iyi mi kotu mu tartisilir. BOA olmasiydi butun itemlarin fiyatlari yine asiri derecede duserdi gibime geliyor (piyasaya bir dolu yeni item gelecegi icin). Zaten piyasada asiri miktarda gold var, BOA olmasa bir sekilde bu gold tekrar piyasaya gircegi icin, gold kaybi olmazdi gibi sanki. Bu sekilde herkesin elindeki gold surekli azalacak, yogun bir craft olayi olursa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cangaxxe -- 13 Ocak 2013; 11:03:38 >
  • gemlerle ilgili şöyle birşey okudum yeni Marquise ler tier diyorlar.. ben sadece radiantın bir üst seviyesi olarak düşünmüştüm.

yani tahmini
    Marquise
    Flawless Marquise
    Perfect Marquise
    Radiant Marquise

gibi bişey olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fahrettin75

gemlerle ilgili şöyle birşey okudum yeni Marquise ler tier diyorlar.. ben sadece radiantın bir üst seviyesi olarak düşünmüştüm.

yani tahmini
    Marquise
    Flawless Marquise
    Perfect Marquise
    Radiant Marquise

gibi bişey olabilir.

Eğer craft all opsiyonu koymazlarsa ve 4 yeni seviye gem gelirse en büyüğü craft yapmak 4 5 saat sürer sanırım
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.