Şimdi Ara

Passmark sitesinde çok büyük bir sahtekarlık dönüyor !!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet beyler başlıkta gördüğünüz gibi Passmark'ı yıllardır testlerini takip ediyorum beni çok kıllandırıyor büyük bir sahtekarlık var. insanlar Passmark'ta tek izlek performansına bakarak intel satın alıyorlar fakat intel ile AMD'nin aldığı puanlar gerçek değil onlar gerçek değer değil testlerle oynandığı bariz belli. intel Passmark'ı satın alıp parayı basmış intel'i uçurmuş. Passmark intel sponsoru o yüzden yine intel ile Ryzen'ler Bulldozerde ki gibi tablo yapmışlar. Allah aşkına saçmalığa bak ben böyle bir saçmalık görmedim böyle birşey görmedim. R7 1800 tek izlek skorunda 1900 puan alıyor FX-9590 1700 puan alıyor ikisinin arasında dağlar kadar fark var IPC farkı var ben ömrü hayatımda böyle fanboy site görmedim. R7 1800X i7 2600 K'nın gerisinde kalıyor saçma çok saçma şaka gibi i7 2600 K 2000 puan alıyor. R7 1800 X 2300 civarı alması gerekiyor R7 2600 X 2800 civarı puan alması geliyor çok saçma. testler oyuncak gibi oynanmış ben gerçek olduğuna inanmıyorum. bir işlemci IPC değeri ne kadar yüksek olursa tek izlek skorunda o kadar iyi puan alır. Ryzen işlemciler IPC'de intel %5 gerisinde kalıyor peki Ryzen intel gibi pahalı olsaydı bakalım intel tek izlek skorunda geçebilecek miydi hepinizin fikirlerini alalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BirDost9999 -- 26 Kasım 2018; 22:10:26 >

• Passmark kaale alınıp konu açılacak bir site değil.

Benim fikrim bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Athlon+X4+840&id=2463
    https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Pentium+G4560+%40+3.50GHz&id=2925

evet x4 840 ve g4560 işlemcilerim var ancak passmark amd taraftarı olduğu için toplam gücü intelden fazla olan işlemcim oyunlarda çok daha düşük fps veriyor çok saçma kesinlikle amd bence para basıyor siz ne düşünüyorsunuz?

Kısaca:Testlerde sorun yok AMD nin IPC değeri düşük bunu anlamak çok basit PUBG ve Arma 3 oynayın BF1 BF5 oynarsanız tabiki ryzen çoğu inteli geçecektir

Ekleme:FX-9590 1700 puan bu çıkan en son fx serisi o kadar yüksek tekli çekirdek puanı alması çok normal çünkü Ghz değeri diğer fx serilerinden çok daha yüksek buda her çekirdek başına ve toplamda artışa sebebiyet veriyor zaten onu soğutacak soğutucu ve onu besleyecek sağlam bir anakartta cabası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadowWyvern -- 26 Kasım 2018; 12:44:10 >

• ShadowWyvern S kullanıcısına yanıt
    :) FX-9590 o yüzden alınacak bir işlemci değil eskiden AMD2nin IPC performansı çok kötüydü. şimdi ise Ryzen intel gibi yüksek IPC değerine sahip ve intel'in %5 gerisinde kalıyor IPC konusunda aralarında hiç bir fark yok yani. R7 1800X tek izlek performansı çok iyi fakat yine intel çok az farkla geçiyor bu herkes için yeterli sonuçta FP işlemcisi intel gibi pahalı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BirDost9999 -- 26 Kasım 2018; 12:56:38 >
  • HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    çok haklısınız gereksiz yere konu açtım Passmark için hiç değmez.
  • g4560 ve i5 8400 ilk çıkışlarında amd den daha iyi f/p işlemcileriydi arada intelin kıyak çektiği oluyor işte
  • Genel skora bakman daha doğru olur. Oyunları çogu bütün işlemcileri kullanıyor bazı oyunlarda çok işlemci performansmansından yararlanamıyor.

Genel sokorda
    AMD Ryzen 7 1800X 15,392
    Intel Core i7-2600K 8,446

https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

3dmark'a gtx 1080 olarak baktıgımızda grafik sokorları genel olarak hemen hemen ayni.

Physics Score ise 3DMARK 11 PERFORMANCE 1.0da 2600k 10bin 1800x ise 15bin

FIRE STRIKE EXTREME 1.1 ise grafik sokorları yine ayni işlemci skorları 1800x iki katı.

Günümüzde tek işlemci performansına bakıp işlemci almak diğer testleri değerleri gözetmeden bence yanlış.

diğer hususta 2600k ile 1800x 3dmark grafik skorları ayni demiştim yani günümüzün en iyi kartlarından gtx 1080'ni i7-2600k dar boğaz yapmadan besleyebiliyor.

• Passmark aslibda kötü bir benchmark algoritması kullanıyor benim emektar 8350(8949) ile i7 6700hq(8134) nun skorları Fx goya hızlı ama isin realitesi hic de öyle değil, mesela vray uzerinden bakarsak 8350nin 3:37 de aldığı renderi i7 3dk da aliyor. Kimisinde ise tam tersi. Satılmış vs degil tamamen kullandığı algoritma ile alakalı bir durum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnTEC -- 29 Kasım 2018; 15:27:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OnTEC kullanıcısına yanıt
    bilmiyorum hocam
  • Passmark, cpu benchmark filan bunları takan yok zaten donanım işine yeni girenler bu siteleri ciddiye alıyor.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    amd 7 nm indiğinde intel inemediğinden aradaki tek çekirdek perf. farkı kapanacak
  • Passmark bilimsel test sayı doğrusu üzerinden sonuçları niteler. Ryzen'de zayıf, Bulldozer'de ise yüksek çıkması bundandır; çünkü Bulldozer esasen HPC işlemcisidir. Bu, çok doğal.
  • buyuk resmi gormussun bravo

ama ben daha buyuk lerini gordum
    zenci ....
  • Zenci qwhquhfuehfue :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.