Şimdi Ara

Passatçılar, şu yeni 508 e rağmen halâ passat mı diyeceksiniz ? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
320
Cevap
2
Favori
23.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: icemy

Belli olmaz

Ayda 50 tane satan 3008 yeni kasa ile qashqainin ardından ikinci.Kota olmayıp çok araba getirip fiyat indirseler geçebilir bile

Sıkıntı Passat gibi düşük beygir baz araç yok

Benzinli 180 hp den başlıyor.Passat gibi 120 li hp li trendline ayarında araç yok

Bir diğer problem araçta sorun olup olmaması

3008 de sürekli servise geri dönüş var.

Passat gibi sınırsız araç olmayacağı için yarı rakamına gelmesi zor ama yerlerdede sürünmez
    Burada kritik nokta 180 beygir olan baz paketli araci, 1.4 125PS Passat`dan uyguna satmak.

Cunku boyle bir strateji tuketiciler icin bir albeni olusturabilir. Yoksa klasik Peugeot kafasi fiyatlarlar baz paketi Passat yada Superb 1.4 TSI`dan yuksek olursa az satar.

Peugeot Turkiye kafayi calistirip\ en azindan lansman ilk 10000 arac icin fabrikadan ozel bir fiyat almali. Bu araclari 180 beygir motorlu ve baz donanimda Passat ve Superb`den biraz daha donanimli olarak piyasaya surerse, kendi imajlari ve satislari icin cok onemli bir adim atmis olurlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• passatın bukadar satması yada az satması neden passatı olmayanları ilgilendiriyor anlamıyorum passat alan insanlarda sizin kadar ölçüp biçip birton paralarını bu araçlara yatırıyorlar ve demekki passatın problemlerine vs rağmen bu araçlardan memnunlar keşke daha rekabetçibir piyasa olsa peugeotta passat kadar satsada rekabet olsa tüketici kazansa bunu hepimiz isteriz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pulpa -- 11 Temmuz 2018; 12:27:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Passat baz donanımını 123 bin civarına fiyat aldım. 508'in liste fiyatı 200 binden başlıyor. Bana birisi söyleyebilir mi passat yerine neden 508 tercih edeyim?

Ha bana derler ki baz donanımı 110 bine veriyoruz gidip yarın alayım. Ama aynı mahubbeti 3008de de yapıyor pejo. Baz donanım soruyorum yok. İlla 200 binlik araç satmaya çalışıyorlar. Öte yandan ikinci eli nasıl veya işçiliği nasıl diye sorduğumda da bir cevap alamıyorum.

508 hayranları bir desin hele sıradan bir vatandaş, neredeyse bir ev parası olan bu paralara çıktığında neden 70 bin fazla verip pejo alsın?
  • Inque kullanıcısına yanıt
    180 lik thp yi 125 lik tsi fiyatına satmaz

Satış politikaları vw den tamamen farklı

Sınırlı sayıda araç kotaları var ve bu araçlarıda daha çok dizelden seçip maksimum fiyattan satıyorlar.Elde araç kalıncada indirim yapıyorlar.

1,2 thp 2008 i bile çok az sayıda getiriyorlar.

• Özellikle iç mekanını ve özellikle multimedia ekranını çok beğendim. Dışarda da gündüz ışıkları çok hoş.

• Hasta oluyorum şu forumun cahillerine, Passat alacak adamın beklentisini diğer modellerin veremeyeceğini anlayamayacak kadar cahilsiniz.

• En baz modeli 1.2 motor 130 beygir olarak uygun fiyata gelse bayağı satar. Ama 1.2 motorlu olan yok şu an için.

• https://www.youtube.com/watch?v=HCA2ltNVSCQ

• Şurada passat ile 508’i kıyas edenler, ikisine binmemiş gurebalar ya da sadece passata binip, 508 de neaaa diyen tipler.

Hali hazırda 2013 model 508 aracım var.

Yaklaşık 6 ay kadar da passata bindim 2012 model

İnanın 508’de ki donanımları passata koymaya kalksanız arabanın fiyatını iki katlar.

Ayrıca piyasada gördüğünüz çoğu passatta, 508’de ki donanım yok.

508 hem konfor hem donanım olarak çok güzel bir araç.

Motoru bakımlarını aksatmadığınız sürece sorunsuz.

Performans ve yakıt tüketimi de çok iyi.

Araç her yönü güzel.

Ama ülkemizdeki 90’lardan itibaren başlayan reklam algısı ve sürekli mükemmel şahane enfes araçlar pompalaması yüzünden vw ne hikmetse bizim halkımız arasında Mercedes’ten de bmw’den de, Audi’den de kaliteli olarak algılanmaya başladı.

Tabii bunda insanları kazıklamakta profesyonelleşen doğuş otoyu da unutmamak lazım..

1.0 motorlu, motosiklet motorundan az hallice golf 100 bin civarında...

Başka da bir şey demiyorum...

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Bi' işçilik var başka da bir şey yok zaten alman araçlarında. Yeni araçların çoğunda öyle kötü bir işçilik de yok yani. Ha bu konuda titizlik orani farklilik gösterir. Peki Tasarim ? EAT8 vs DSG? Herkesin beklentisi ve istekleri farklıdır. O yüzden siz işçiliği iyi olan VW alın :)

• Sevdiğini alacaksın, alamazsan aldığını seveceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Şurada passat ile 508’i kıyas edenler, ikisine binmemiş gurebalar ya da sadece passata binip, 508 de neaaa diyen tipler.

İnanın 508’de ki donanımları passata koymaya kalksanız arabanın fiyatını iki katlar.

Araç her yönü güzel.

Ama ülkemizdeki 90’lardan itibaren başlayan reklam algısı ve sürekli mükemmel şahane enfes araçlar pompalaması yüzünden vw ne hikmetse bizim halkımız arasında Mercedes’ten de bmw’den de, Audi’den de kaliteli olarak algılanmaya başladı.

Tabii bunda insanları kazıklamakta profesyonelleşen doğuş otoyu da unutmamak lazım..

508 iyidir kötüdür bilemem kullanmadım. siz kullanmış biri olarak öyle diyorsanız diyecek sözüm olmaz ancak golf'ü 1.0 motosiklet motorlu araç 100 bin diye eleştirmek hiç olmamış.

1.2 motorlu 308 de 106 bin tl'den başlıyor ona kalırsa.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gediklii

quote:

Şurada passat ile 508’i kıyas edenler, ikisine binmemiş gurebalar ya da sadece passata binip, 508 de neaaa diyen tipler.

Araç her yönü güzel.

508 iyidir kötüdür bilemem kullanmadım. siz kullanmış biri olarak öyle diyorsanız diyecek sözüm olmaz ancak golf'ü 1.0 motosiklet motorlu araç 100 bin diye eleştirmek hiç olmamış.

Evet öyle, 1.0 motor motosiklet motoru gibi araba. Kaputu aç bak, motor küçücük. 308’deki donanım var o fiyata. Golf de o da yok.
    Bakın vw kötüdür demiyorum, milleti kerizlemeye alışmışlar ülkemizde passat dedin mi akan sular durulur maşallah...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gediklii

quote:

Araç her yönü güzel.

Evet öyle, 1.0 motor motosiklet motoru gibi araba. Kaputu aç bak, motor küçücük. 308’deki donanım var o fiyata. Golf de o da yok.
    Bakın vw kötüdür demiyorum, milleti kerizlemeye alışmışlar ülkemizde passat dedin mi akan sular durulur maşallah...

Benim bildiğim motorlar kaput açıp bakarak değil de teknik verileriyle değerlendirilir.

Ben de Vw iyidir kötüdür demiyorum. Sadece motorları değerlendirme kriterleriniz yanlış. Bunu söylemek istedim.

• john mclane kullanıcısına yanıt
    Aracım Passat 2014 hıghline Manuel dizel. Geçen sene 2016 comfort otomatik dizel vardı. İnanın Passat donanım fakiri bi araba comfort otomatik olmasına rağmen yeni olmasına rağmen şimdiki aracımın sürüş keyfini kesinlikle vermez. Passat alıyorsan kesinlikle hıghline derim. Yalnız sizin yorum tarihi doğru bi tespit olmuş.

Şahsen d segmentinde 1.6 dizeller için konuşuyorum insignia yı çok beğeniyorum.

• erdoganb E kullanıcısına yanıt
    Ben, alacağım aracın sonrakini sahibini düşünerek alacaksam eğer hiç almam.

Ticaret değil, keyif için donanım için sürüş zevki için araba alırım...

• Gediklii kullanıcısına yanıt
    1.0 motorun teknik verisi yakıt tüketimi olur olumlu olarak..

Yoksa ciğeri ufak araç ne olursa olsun belli bir seviyeye kadar geliyor...

• Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Allah aşkına söyle bakalım forum profesörü, passatta olup da diğerlerinde olmayan ne var?

Dediğim gibi passatçıların gözünde ne bmw ne mercedes hepsi traş...

• quote:

Ben, alacağım aracın sonrakini sahibini düşünerek alacaksam eğer hiç almam.

Ticaret değil, keyif için donanım için sürüş zevki için araba alırım...
    Hocam çok doğru bir düşünce, sonuna kadar destekliyorum sizi. Bu konu haklı haksız ya da doğru yanlış meselesi değil tercih meselesidir.

O yüzden kimsenin marka fanatiği olmaması gerekli.

Ve sürekli artan fiyatlar insanın sürüş keyfini bile kaçırıyor. Kendi adıma konuşayım, benim için çok önemli.

Saygılar, güvenli sürüşler!

• john mclane kullanıcısına yanıt
    Passat deyince Passat fanatikleri öyle bi övüyorlar ki şöyle az yakar böyle iyi kaçar hele bi yol tutar yola yapışır vs ben Passat kötü demiyorum ama bi audi bmw gibi de değil mesela bi 508 insignia superb tercih eden insan kesinlikle Passatı aramaz. Passat ın en büyük ayıbı donanım ve fiyatıdır ama yinede peynir ekmek gibi satılıyor mesela şu an d segment 1.6 dizel araba bakıyorum sırf Manuel sevdiğim için Passat almak istiyorum çünkü diğerlerinde Manuel bulmak çok zor tabi 2017 lere baktığım için böyle eski modellerde var. Yalnız bu sefer fiyata takılıyorum. Hıghline Manuel 2017 Passatla 170.000 civarı para istiyorlar ama yeni kasa otomatik insignia 150 civarı e sürüş keyfi yol tutuş konfor donanım farkı da işin içine girince hatta 2017 eski kasa insignia 130 civarı çok daha mantıklı geliyor.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.