Şimdi Ara

Passat-talisman uçurumu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
2
Favori
15.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ama işe ticaret girmediği zaman kimse 120 lik passat ile uğraşmaz
    5 ay sonra aracım değişecek
    yeni kiralanacak araç için ya insignia ya talisman düşünüyorum
    passat umurumda bile olmaz , dümdüz , kızılay dağıtmış gibi bir araç

ama kendime satın alıyor olsaydım yine kızılay dağıtmış gibi araç dermiydim bilmiyorum valla
  • Şurada yazan herkes o fiyatlara rahatça çıkabilse düşünmeden Passat alır. Golf vs i30 / Polo vs Fiesta kıyaslamaları makul hatta rakipleri iyi ama Passat o sınıfta rakipsiz. Açıkçası Talisman-Superb kıyasında bile Talisman galip gelemez Passat’a gelene kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kragen -- 2 Kasım 2017; 23:34:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otobilge

90'lı yıllar aklıma geliyorda o zamanda millet Passat diye Doğan'a koşuyordu

o zamanlar şahini, kartalı olanlar mutluydu. altındaki arabayı güzel buluyordu halkımız.
  • Sürekli isim değiştirmesi inanları uzak tutuyor. Safrane-laguna-latitude-talisman vs.
    Çünkü insanlar bugün var olan ama yarın olmayacak bir araba almaz.
    Üstüne başlangıç fiyatı 130 bin ve üzeri.
    Vw 30 yıldır aynı modeli piyasaya sürüyor ve tutunuyor.
  • Ben passat almak istiyorum diyelim, 107 bine alabiliyorum. Talisman almak istesem 140 bine alabiliyorum. Asıl neden bu işte. Talisman 90 binlerden başlasaydı durum çok daha farklı olurdu, tabii ki passata göre az satardı ama böyle komik fark olmazdı. Renault'un d segmentindeki model devam sıkıntısı da diğer önemli etken, tonla para verip birkaç yıl sonra üretimden kalkacak bir araç alma fikri adamı soğutur. Ama talisman ile passatı yan yana koyunca da insanın passata binesi gelmiyor bu da bir gerçek bana göre.
  • 1.2 tce ile satılsa belki şansı olacak. Hangi test de incelemede hangi özelliği ile öne çıkmışki talisman çok satabilsin. Büyük ekran olmasa zaten iç tasarım da vasat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: falken34

Filo

Aynen piyasada dolaşan 70 bin b8 passatın 70 binide filo sanki sümbül alıyorsun güldürmeyin kendinize şöyle konuşup
    Passat net daha kaliteli hissettiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacklotus01 -- 3 Kasım 2017; 0:25:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacklotus01

quote:

Orijinalden alıntı: falken34

Filo

Aynen piyasada dolaşan 70 bin b8 passatın 70 binide filo sanki sümbül alıyorsun güldürmeyin kendinize şöyle konuşup
    Passat net daha kaliteli hissettiriyor

Tamamı olmasa bile istanbulda ki passatların %70 filo kardeşim.

• marka değeri ve verilen para doğru orantılı da ondan.Kimse 150 bini talismana bağlamak istemez.Passat o paralara sahip biri için varılacak ilk liman.Güçlü 2.el ve insanlara kendini kabullendirmiş bir araç.Bugün benim de 150 bin param olsa bakacağım ilk araç passat.Kimse 150 bin tl yi reno ya hele de yeni çıkmış talismana bağlamak istemez.

Passatta motor seçeneği fazla,donanım seçeneği fazla,her motorda otomatik şanzımanı sunuyor.250 bine de passat var 130 bine de.Bu yüzden çok tercih edilmesi normal.
  • MAİS sizin kadar kafaya takmıyordur bu satış rakamlarını.Adamlar Megane-Clio satıp işine bakıyor.Talisman var mı var işte.

2016 Avrupa satış rakamları:

Passat: 206.803

Talisman: 34.344

İnsanlar bu sınıfta Fransız arabası tercih etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kragen

Şurada yazan herkes o fiyatlara rahatça çıkabilse düşünmeden Passat alır. Golf vs i30 / Polo vs Fiesta kıyaslamaları makul hatta rakipleri iyi ama Passat o sınıfta rakipsiz. Açıkçası Talisman-Superb kıyasında bile Talisman galip gelemez Passat’a gelene kadar...

Ağzınıza sağlık

• Talisman bir donanımhaber balonudur
  • Çok bilmis forum ahalisi toplanmış.

Burda talisman der gider passat alır.

Passat talismandan 3-4 gömlek üstün

• quote:

Orijinalden alıntı: road2hell

MAİS sizin kadar kafaya takmıyordur bu satış rakamlarını.Adamlar Megane-Clio satıp işine bakıyor.Talisman var mı var işte.

2016 Avrupa satış rakamları:

Passat: 206.803

Talisman: 34.344

İnsanlar bu sınıfta Fransız arabası tercih etmiyor.

Aaaa, avrupa'da da filolar passatı tercih ermiş desenize...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birkaç sene sonra talisman diye bir şey kalmayacak onun için olmasın?

Passat her zaman passat ama Renault isim değiştirip duruyor bunun amacı nedir anlamıyorum.

• Sadece talismanla kıyaslamak doğru olmamış. Passatın rakibi kalmadıki sadece talisman demişsiniz. İnsignia mondeo superb avensis 508 vs vs

• Renault isim değiştirip duruyormuş, yahu bir aracın ismi değişince ne oluyor? Örneğin zamanında Latitude alan adam artık Latitude diye bir araç sıfır olarak piyasada olmadığı için aracını 2. elde satamıyor mu? Bir de firmalar araçlarının tasarımını, teknik özelliklerini, fiyatını, vb tüm özelliklerini dünyadaki genel piyasa koşullarına bakıp belirliyorlar, Türkiye'deki 2. el tercihlerini hiçbir firma iplemiyor, iplemez de haklı olarak.
  • Şu Passat'a kaliteli demiyorlar mı

Markanın C segmenti temsilcisi olan Golf, oran orantı şeklinde kıyaslandığında Passat'dan çok daha iyi bir araç. O sebeple Golf fanlarına hak veriyorum, her ne kadar pahalı olsa da iyi bir otomobil.

Passat'cılar ise genelde ezbere araç alıp "madem o kadar para verdim, laf ettirmem" kafasında olan insanlar. Lan hepsini geçtim, D segmenti dediğin araba için yapılacak ilk yorum "oturaklı" olur. E araba hızlandıkça yolda geziyor?

Onu bunu bilmem hangisi ne kadar satıyor hangisinin kaç tane fanı holiganı var, D segmentinde o sınıfın mühendislik olarak hakkını veren tek araç Mondeo'dur. Gerisi süsleme ve vitrinden ibaret.

Şimdi istediğiniz kadar yazın "ama Passat zibilyon tane satıyor yea" diye. Duster da çok satıyor, sınıfının en iyisi de Duster o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DolceVita. -- 3 Kasım 2017; 10:9:18 >

• Talisman ın en büyük sıkıntısı Megane sedan.Fluence olsaydı net 2 kat daha Talisman satılırdı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.