Şimdi Ara

Passat Highline 2.0 FSI alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
70.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, bir tanıdığım bu araçtan bulmuş.

2006 model 39000 liraya. 60000 km'de.

Ne dersiniz bu araç alınır mı ?

Ben aracın fazla yakacağını söyledim kendisine ama niyetli, alacak galiba.

150 HP olması etkiledi sanırım onu. Konuşmalarından onu anladım.

• hem 150 bg hemde bir daha passat'larda görülmeyecek bir donanım bolluğu var, km'si orjinalse o da güzel. yakıt çok sorun olmayacaksa passat'a değer.

---

29.03.2015 edit, 2.0 fsi alacaklara yardımcı olması açısından yazıyorum.

motorda kronik vs. herhangi bir sorun yok. saat gibi binlerce km çalışır. bizde 2007 model 1.6 fsi vardı. 180000 km kullandık. herhangi bir sorun çıkarmadı.

ortalama yakıt tüketimi bursa şehir içi sürekli performanslı (4000 devir) kullanımda 10-11 litre civarındaydı.
    şehir dışı radar durumuna göre 120-160 arası kullanımda ortalama 8 litre ortalaması vardı.

bu rakamlara 1-1.5 litre eklerseniz 2.0'ın tüketimini bulursunuz. bu araç bundan fazla da yakmaz, merak etmeyin.
    2.0 fsi motor eğer ayağınıza hakim olursanız şehir içi 9.5-10 litre, şehir dışı 7.0-7.5 litre yakar.

size şöyle söyleyeyim, bu araç yaktığının hakkını verir. öyle acayip 15 litre gibi rakamlar falan görmezsiniz. ortalama bir kullanıcıda 9-11 litre arası yakıtı olur.

bu araç bu fiyatlara, benzin tüketimine katlanılırsa alınabilir.

---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 29 Mart 2015; 5:07:13 >

• fsi motor artık ömrünü tamamladı bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bergspyder

Arkadaşlar, bir tanıdığım bu araçtan bulmuş.

2006 model 39000 liraya. 60000 km'de.

Ne dersiniz bu araç alınır mı ?

Ben aracın fazla yakacağını söyledim kendisine ama niyetli, alacak galiba.

150 HP olması etkiledi sanırım onu. Konuşmalarından onu anladım.

Eğer temizse kesinlikle alınabilir bir araç. Ama yakıtı dert ediyorsa bu motorlara LPG takılmıyor, bunu mutlaka bilsin. FSI motorlar için hep sorunlu derler ama etrafımda onlarca FSI motor var, hiç problem yaşayanı da görmedim.
  • Ne kadar yaktığı hakkında net bir bilgim yok benim de.

Kulaktan dolma bilgiyle çok yaktığını söyledim.

Şehiriçi 30 kuruşa kadar yakıyorsa, fena değer değil gerçekten.

Bilgisi olan varsa, yazarsa memnun oluruz.
  • quote:

Ne kadar yaktığı hakkında net bir bilgim yok benim de.

30 dan kesinlikle fazla yakıyordur..Benzinin fiyatı uctu gitti..1.4 tsi istanbul trafiginde 8-9 lt arası ortalamam var..9 lt desek 34-35 kurus a denk gelıyor..
  • Kullanıma göre değişir ama 40 kuruş kabul etmekte fayda var
  • ben olsam kesınlıkle almazdım. yanı passat diye km de 400 500 vermem asla. benım tavsiyem o fıyata kucuk bir dizel alıp bol bol gezmek. suanda bende bır passat kullanıcısıyım ve tavsıyem budur.
  • quote:

Ne kadar yaktığı hakkında net bir bilgim yok benim de.

2.0 TDi 170hp 25 kr yakıyor, 2.0 FSI muhtemelen 30 kurusun çok üzerinde bir tüketimi olucaktir, yanlış hatırlamıyorsam eski Jetta 1.6 8 subapli motorlar 30 kuruş civarında tüketiyorlardı;
  • Çok binmiyorsa olabilir ancak 2006 model eski. 2.0 diyerekten orijinalinde ÖTV verildiği için fiyat yüksek. Yoksa kaliteden yüksek değil. Onun yerine sıfır yeni golf trend 1.6 dsg alabilir yaklaşık aynı fiyata. Ve DSG ile 1.6 SR motor çok iyi uyumlu olduğu için (DSG7) yine az yakıyor ve okey performansı var.
  • alınır.prins in direct liqui max lpg sistemide bu sene piyasaya girecek.lpg şansı da var. gidip bomboş sıfır golf alacagıma passat highline alırım
  • bir yıldan az kullandım, 10-11 litre yakar, aynı stille 2.0 tdi 7.5 lt yakıyor (şi ve şa, performanslı kullanım)
  • O aracın fabrika verisi şehiriçinde 11 lt/100 km zaten.Bu durumda şehiriçi tüketimi de 43 kuruş olacaktır.
  • Ayda 300-400 km yapacaksa katlanılabilir yakıtına.Ama benim gibi ayda 1500 km yapan adama çok ağır gelir km de 40 kuruş yakmak.Uff ayda 600 lira.
  • Lpg takılıyor bu motorlara . arkadaşımda var ondan biliyorum . yalnız DSG sorun çıkardı 2500 lira civarı masraf etti .
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Lpg takılıyor bu motorlara . arkadaşımda var ondan biliyorum . yalnız DSG sorun çıkardı 2500 lira civarı masraf etti .

Passat 2.0 FSI DSG şanzımanla satılmadı bildiğim kadarıyla.
  • bu fsi motorlara lpg takılıyor deniliyor ama uyumsuzluk oluyormus dogrumudur bu durum yüzünden fsi 1.6 passat aldırmıyor babam :)
  • 2.0 FSI DSG değil, DSG sadece 2.0 dizel ve 1.4 TSI da var, 1.8 Turbolarda da DSG yoktu şu ana kadar, yenilerinde 7 vites DSG olacak (UK sitesinde var)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrMS

2.0 FSI DSG değil, DSG sadece 2.0 dizel ve 1.4 TSI da var, 1.8 Turbolarda da DSG yoktu şu ana kadar, yenilerinde 7 vites DSG olacak (UK sitesinde var)

1.8 TSI 2009 un bir kısmı ve 2010 modellerde DSG olarak piyasaya verildi.2008 modellerde triptronik vites olarak geliyordu.
  • arkadaşımdaki DSG olmayabilir ama otomatik vitesli araç.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.