Şimdi Ara

Passat 1.6 TDI mi? Mondeo 1.6 TDCI mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
1
Favori
38.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni Passatı beğenenler var mı yoksa Passat olduğu için mi oyunu o yönde kullanıyorlar. Bence yeni jetta her yönüyle passata 10basar.

bu 2 araçtan seçimim ise mondeo olurdu gerçekten çok şık oldu son makyaj ile.
  • 1.6 motor sonrası kesinlikle mondeo diyorum. beni de yazın listeye 11-11 olunca maç yaparız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetnavruz

2008- 2009 mondeoların ses izolasyonunu pek beğenmemiştim gerçi tüm fordlar öyle fakat son çıkan
    focus ve makyajlanan mondeonun izolasyon ve konforu hakkında bi bilgim yok ve ayrıca yeni passat eski passattan benm görüşüm daha fazla ses alıyor eğer mondeo gerçekten bu sorunu çözmüşse mondeo , yok hala klasik ford tüm yol sesi içerdeyse kesinlikle passat diyorum ,

Bencede tam aksi imzamdaki araçtan başka birde 2002 model Mecedes E280 sahibiyiz Mondeo'nun ses yalıtımı Mercedes'e çok yakın, tabi bir Mercedes kadar değil ama ses yalıtımı başarılı diye düşünüyorum, azda olsa motor sesi alıyor ama dizel olduğu için normal buluyorum.
  • hocam her türlü mondeo diyorum
    birincisi duruşu baya güzel
    geniş ferah bi araç
    ikincisi aracı kullanma şansım oldu inmek istemedim resmen
  •  Passat 1.6 TDI mi? Mondeo 1.6 TDCI mi?

5 kapı da getirseler daha iyi satarlar tahminimce. 4 kapı devasa büyüklükte.

Bir de makyaj arabayı gerçekten güzelleştirdi. Benim de tercihim Mondeo olurdu
  • mondeo nun 2. elde çok değer kaybı bence uygun motor seçenekleri olmayışıydı. 1.6 dizel ve 1.6 turbo benzinli motorları passattan daha iyi. mondeonun passata göre bence bariz üstünlükleri yol tutuş,sürüş dinamikleri ve tasarım. passatın tek üstünlüğü ise 2. el değeridir. donanım olarak da titanium daha mantıklı bir seçenek. Ford da pazarlık payıda yüksektir. Arkadaşıma sıfır focus titanium dizel hb bakıyoruz. kampanyalı fiyatı 46500 olmasına rağmen bayiler 44000 e kadar bırakıyor. mondeo nun fiyatları ise kampanyasız liste fiyatları. pazarlık payınız daha fazla olacaktır. ben oyumu mondeodan yana kullanıyorum.
  • kısa ve öz cevap

vw passat
  • 1,6 TDCI Mondeo'nun 2. eli hiç de kötü olmaz. Passatla 2-3 bin TL anca oynar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okuryazargezer

kısa ve öz cevap

vw passat

neden kısa ve öz cevap? Burda ben de sadece "Mondeo" diip geçmesini bilirdim ama arkadaş da bilgilenmek için yazdığına göre ve biz de yazıyorsak amacımız bilgilendirmek olmamalı mı? Yani neden neyi tercih ettiğimizi. Çünkü siz böyle dediğinizde benim aklımdan otomatikman tipi passatın size daha uygun geldiği düşüncesi uyanıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnnn

quote:

kısa ve öz cevap

vw passat

neden kısa ve öz cevap? Burda ben de sadece "Mondeo" diip geçmesini bilirdim ama arkadaş da bilgilenmek için yazdığına göre ve biz de yazıyorsak amacımız bilgilendirmek olmamalı mı? Yani neden neyi tercih ettiğimizi. Çünkü siz böyle dediğinizde benim aklımdan otomatikman tipi passatın size daha uygun geldiği düşüncesi uyanıyor...

Benim aklıma direk passatı olduğu geliyor =)=)=)
  • Kesinlikle mondeo D sınıfında 1.6 motorlu (yeni 115Hp ve 285Nm'lik değerlerle) çok keyif alacağınız bir araç...
  • 1.6 ecoboost lpg ile uyumlu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eray2658

quote:

quote:

kısa ve öz cevap

vw passat

Benim aklıma direk passatı olduğu geliyor =)=)=)

• Ecoboost motorlar Tsi motorlar gibi direk enjeksiyon LPG uyumunda sorunlar olacaktır diye tahmin ediyorum. Vw passat kötü araba değil ama burada bazıları da mondeoyu fazla yermişler, mondeo bu makyaj ile çıtasını bayağı yükseltti, bunu lütfen göz önünde bulundurun aracı incelediğinizde görürsünüz zaten
  • Ben Mondeo diyorum. Nedeni doğuş'un insanları 3-4 ay bekletip, beklerken de aradaki zam farkını utanmadan müşterilerinden alması
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadow35

Ben Mondeo diyorum. Nedeni doğuş'un insanları 3-4 ay bekletip, beklerken de aradaki zam farkını utanmadan müşterilerinden alması

Yuhhh. Ama araç olsa fazlalığı vermez.... neyse şimdi ceza alıcam yazıp da...
  • Sanırım c sınıfı dolu bir araç yerine biraz daha boş ama d sınıfı araç almayı düşünüyosunuz.Bu durumda D sınıfının satış lideri,güvenilirlik lideri,2. eli sıfırından pahalı tek araç olan passatı önermeden geçemiycem.

D sınıfı boş bir araç aldıgınız için kesinlikle ikinci elini düşünmeniz önemsemeniz lazım.Boş araç size daha fazla zorluk çıkartacaktr satarken.Ayrıca degerinin düşmesi de kaçınılmaz.

Eğer acelem yok derseniz passat ama çok acelem var bekleyemem derseniz uzun yıllar binecekseniz de mondeo alsanız pişman olmazsınız.

Sonuç olarak sonuna kadar passat diyorum.Şahsen şuan maddi durumum olsa 1 sene sıra bile beklesem passat almak isterdim.
  • quote:

quote:

kısa ve öz cevap

vw passat

passat,çünkü sağlam,kaliteli,ford grubu araçlara göre daha az yakan ve servis ağı olsun,yedek parçası olsun tüketiciye kolaylık sağlayan bir markanın ürünü.

alman teknolojisi diyorum,basite alınacak bi teknoloji değil....

• quote:

Orijinalden alıntı: DSMN

quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

10 kişi Passat 9 kişide Mondeo demiş.
    Passatın fazla tercih edilmesinin en büyük sebebi ikinci elde çok fazla değer kaybetmemesi bu genellikle wolksvagen guruplarında hep böyle...

Passatçılar
    frk96
    MEHMETXXXX
    TaNeR.61
    çekomastik
    bangsuui
    labidu
    MeganeCC
    cihanair
    sugarboy
    Janjan

Mondeocular
    barisozyurt
    bykush99
    playumb
    will.i.am
    hunter06
    -ottoman-
    eray2658
    delgadobm
    038poyraz

Bu forumda sürüyle VW fanatiği vardır, ama Ford fanatiği yoktur, bunu da unutma. Neden bunu belirtiyorum? İçinde VW'in yer aldığı her karşılaştırmada otomatik olarak VW diyecek 100 kişi vardır belki forumda, fakat Ford diyenler bil ki düşünüp taşınarak Ford der, fanatiklikten değil. Yani 10 kişi VW demiş, 9 kişi Ford demiş diye bakıyorsan bil ki VW diyenlerin bir kısmı (hepsi değil tabii, her Passat diyen alınmasın lütfen) fanatik oldukları için VW diyorlar, bunların görüşlerini ciddiye almak istemezsin. Mesela Passat kat kat iyidir diyen biri var bu başlık altında, sence bu fikri ciddiye alınacak biri mi bir düşün.

Karşılaştırdığın araçlara gelince, ikisi de birbirine yakın araçlar, bence güzelce bir test et ve içine hangisi sinerse onu al. Ben diğer hiçbir şeyi karşılaştırmadan, yalnızca sıra bekleme saçmalığı olmadığı için Mondeo derim.

Dostum en iyi sekilde açıklamış daha söylenecek söz yok bence
    sıra bekleme olmadığı için mondeo bir adım önde

• quote:

quote:

quote:

kısa ve öz cevap

vw passat

passat,çünkü sağlam,kaliteli,ford grubu araçlara göre daha az yakan ve servis ağı olsun,yedek parçası olsun tüketiciye kolaylık sağlayan bir markanın ürünü.

alman teknolojisi diyorum,basite alınacak bi teknoloji değil....

Hocam ford ne teknoljisi? Alman diyorsunuz passata da... Ve Geniş servis ağı ama aşırı pahalı parçalar ve alırken 3 ay sıra beklemesi ve üzerine de binmediğiniz aracı ve verdiğiniz fiyatı da hiçe sayıp sanki o gün almamışsın gibi de zam farkını isteyen bir dağıtıcısı var. Ve Hangi passat var şu an sizde bilmemekle birlikte son çıkan passatın malzeme kalitesini düşürdüğü, tipi dışında hiç birşeyin daha iyiye gitmediğini her kaynak yazmakta iken bir vw fanatiği olarak ben bile başka bir araca yönelmenin vakti gelmiştir diyorum. Çünkü jetta testine gittim ve bu güne kadar jettanın kalitesini anlatan yok işte bagaj kapağının işte tutan demirlerinin sağlam olmasından tut da herşeyini övüldüğü şeylerin hiçbirisinin artık bulunmadığını gördüğümde inanılmaz şekilde hayal kırıklığına uğraşmıştım.

Volkswagen yani halkın aracı ama o bahsedilen halk türk halkı değil maalesef bu doğuş varken vw'nin başında ve bu ötvler bu seviyede olduğu sürece de bu böyle olacaktır

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.