Şimdi Ara

Pasifik okyanusu mu daha temiz berrak parlak ve açık renk yoksa akdeniz mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

(En Son Oy Tarihi: 24.2.2023)
Giriş
  • sizce pasifik okyanusu yani büyük okyanus mu daha temiz berrak parlak ve açık renkli yoksa akdeniz mi?

• up.

• Akdenizden daha güzel bir su kaynagi yok dünyada

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akdeniz ve Ege bence dünyada ilk 8 e falan girer.
    Ama buralarıda mahvetmeye başlamışlar. Cahil insanlar çok fazla el attıkları yeri kurutuyorlar. Ben olsam plaja ıq ve görgü testi ile alırım. Yada
    Ne biliyim öyle aletler yapıcan ki atık geldiği anda denizden alacak bizim en büyük zenginliğimiz denizlerimiz ama kullanamıyoruz.

Son iki yazın büyük bölümünü antalyada geçirdim 2 sene arasında çok bariz bir temizlik farkı vardı.

Bu sene muğla datçaya gittim denize sıfır bir antik kent var orada denize girmek yasak sadece minik bir liman var 2-3 lüks yat vardı deniz kenarında gezdik böyle bir temizlik berraklık yok görünce büyülendim.. Knidos antik kenti kesinlikle gidin ben Tr de çok fazla antik kente gittim bu kadar iyi bir konumda olanını görmedim. Orada yaşamış olanlar çok şanslı diye hep düşündüm.

Evropa emerıga coğrafyasına aşık heyınlar bizim ülkenin coğrafyası daha iyi ama ekonomik olarak o ülkeler büyük fırsat o konuda haklısınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: .Ferrum.

Bu mesaj silindi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • En temiz saroz körfezi aganın

• Nasipse önümüzdeki ay bizzat yerinde görerek bu soruyu cevaplarım...

• Teorik olarak okyanus daima denizden daha temiz olur. Akdeniz ne kadar büyük bir deniz olsada sonuçta okyanus kadar büyük bir su kütlesi yok. Okyanustaki su devinimi akdenizden kat ve kat fazladır. Hele ki Akdeniz deki yoğun deniz trafiği, tankerler ve insanların oluşturduğu kirliliği sayarsak pasifik tertemiz kalır yanında. Denizin temizliğini köpekbalıkları belirler. Akdenizde öyle ahım şahım fazla çeşitte ve sayıda köpekbalığı yok ama pasifik tam bir köpekbalığı yuvası. Balinalarında alayı bu okyanusta yer alıyor. Mercan resifi ve yapay resifler konusunda da pasifik akdenizden çok daha fazlasına sahiptir diye düşünüyorum. Sadece 2.dünya savaşında batırılmış gemilerin batıkları bile yüzlerce resifin oluşmasına neden olmuştur. Buraya suyun temizliğini limandan kıyıdan girerek anlamaya çalışan tayfa gelmiş boş yorum yapmış. Sen bir akdenizde tüplü dalış yap bir de pasifikte yap bakalım hangisi daha iyi en net o şekilde görürsün. Öyle kıyıdan ayak sokmayla denizin dibine bakmakla belli olmaz o. En az 30 metre serbest dalış ya da tüplü dalış yapacaksın. Köpekbalıklarıyla yüzeceksin, resifleri gezeceksin. Turistik anlamda en temizi bana göre hazar denizidir. Suyunun rengi bile çok başka.

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt

Pasific harika dostum ! ! !

• Gay alert

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.