Şimdi Ara

Pasif Soğutucu veya Aşırı Sessiz Fan Tavsiyesi

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
8
Cevap
0
Favori
191
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Pasif Soğutucu veya Aşırı Sessiz Fan Tavsiyesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3437 Mesaj
    Herkese merhaba, AMD Phenom II X4 965 BE işlemcim için pasif soğutucu arayışındayım ama pek bir sonuca ulaşamadım. Oyun oynanmayacak bilgisayarda, mail-internet ağırlıklı kullanılacak. Bu işlemcide pasif soğutucu kullanılır mı, kullanılırsa bir kaç model tavsiyesi, hatta pasif soğutma kullanıcıları varsa yorumlarını alabilir miyim ?

Pasif soğutucuyla olmaz denilirse, Hyper 412 EVO veya benzeri bir soğutucu alıp, fanları söksem aynı işi görür mü ? Şimdiden teşekkürler.

|
    |

Microsoft Lumia
  • Yarbay
    6190 Mesaj
    Bende hyper 412s var. Fanın döndüğünü anlamazsınız bile. içinden direnç kablosu çıkıyor zaten onu takınca ortalama 800-900RPm de dönüyor ve kesinlikle fan motoru gürültü yapmıyor. Yapraklar zaten kaliteli.
    |
    |
    thermalright hr-02 yada hr-22 nin yanina fan duct aliyorsun hocam bulabilirsen le grand macho da olabilir.. Ama nacizane görüsüm sana hr-02 rev.B + fan duct olur gibi. Yine alternatif görüsleri degerlendirin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mukarnas -- 3 Aralık 2017; 1:31:7 >
    |
    |
    Asus P9X79 Pro | 3930k + H90 | 4x4gb RipsjawZ 2133 cl10 | Msi gtx 1060 gaming x 6gb | 840 evo 250gb | 1tb wd black | 3tb wd green | Evga 750 G2 | Phanteks enthoo pro m || Asus Crosshair VI Hero | R7 1700 | 2x8gb FlareX 3200 cl14 | Inno3d gtx 770 4gb | 500gb 850 evo | 240gb Ocz Arc100 | Seasonic S12II 620w | CoolerMaster rc-690 || Asus Rampage Formula x48 | Q6600 @3.6ghz Scythe Mugen | 2x1gb + 2x2gb Dominator 1066 cl5 | Ati hd3870 Iceq Turbo 512mb | 1tb wd blue | FSP hyper 700w ||Asus B250G | i5 7500 | 2x8gb CL14 Corsair LPX 2400mhz | Asus gtx 560 ti 1gb | 850 Evo 250gb | Seasonic M12II 620w evo | Zalman R1 || 3TB WD Red WD30EFRX | Sharkoon SilentStorm Icewind 750w | Crucial MX500 250gb |
  • Yarbay
    4069 Mesaj
    |
    |
    Intel Core i7-7700K (default) / Asus ROG Strix Z270G Gaming mATX (Bios 1301) / Corsair Vengeance LPX 2x4 Gb + Corsair Dominator Platinum 2x4 Gb @ 4x4 Gb 3733 MHz CL17 / Intel HD Graphics 630 / Corsair GS700 80+ Bronze / Intel SSD DC S3700 Enterprise 200 Gb / Inateck Usb 3.0 Hdd Enclosure + Samsung 840 Pro 256 Gb / Intel Thermal Solution BXTS15A / Samsung SH-224FB dvd-rw / Samsung 2433LW 24" / Logitech Z-2300 / Windows 10 Pro x64 / Uzay montaj

• Yarbay
    3437 Mesaj
    Teşekkürler hepinize. Macho Direct'in yarı fiyatına 2. el Hyper 412S buldum ve aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Microsoft Lumia
  • Yarbay
    6190 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

Teşekkürler hepinize. Macho Direct'in yarı fiyatına 2. el Hyper 412S buldum ve aldım.

Nasil peki memnun musunuz? Bendeki 412s kesinlikle sessiz ve kaliteli bir urun. Sizde durum nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

Nasil peki memnun musunuz? Bendeki 412s kesinlikle sessiz ve kaliteli bir urun. Sizde durum nedir?

Aslında yaklaşık 3 yıldır kullandığım bir ürün. Boşta veya yükte herhangi rahatsız edici bir sese rastlamadım. Film de izlediğimi göz önüne alınca bayağı sessiz olduğunu söyleyebilirim. AM4 işlemciye uymaması dışında herhangi bir pürüzle karşılaşmadım şimdiye kadar ki onu da araya yaptıkları bir aparatla çözdüm. Bahsettiğiniz gibi çok sessiz ve yüksek kaliteli bir ürün kısacası. Bu yüzden uygun ilanı görünce bayağı sevindim.

Bu yeni aldığımı başka bir bilgisayar için aldım. 0dB olması gerekiyor Kasada fana sahip tek alet işlemci olunca hayli önemli oluyor soğutma. Her ne kadar sessiz bir ürün olsa da yine de duyuyorum. Fanları çıkarıp denedim, 55-60 dereceye kadar çıktı sıcaklık, kapatmasam belki daha da yükselirdi ama bu bile benim için oldukça yüksek. Hava sirkülasyonunu bir şekilde artırıp tekrar deneyeceğim fansız soğutmayı.

Microsoft Lumia

• Yarbay
    6190 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

Aslında yaklaşık 3 yıldır kullandığım bir ürün. Boşta veya yükte herhangi rahatsız edici bir sese rastlamadım. Film de izlediğimi göz önüne alınca bayağı sessiz olduğunu söyleyebilirim. AM4 işlemciye uymaması dışında herhangi bir pürüzle karşılaşmadım şimdiye kadar ki onu da araya yaptıkları bir aparatla çözdüm. Bahsettiğiniz gibi çok sessiz ve yüksek kaliteli bir ürün kısacası. Bu yüzden uygun ilanı görünce bayağı sevindim.

Bu yeni aldığımı başka bir bilgisayar için aldım. 0dB olması gerekiyor Kasada fana sahip tek alet işlemci olunca hayli önemli oluyor soğutma. Her ne kadar sessiz bir ürün olsa da yine de duyuyorum. Fanları çıkarıp denedim, 55-60 dereceye kadar çıktı sıcaklık, kapatmasam belki daha da yükselirdi ama bu bile benim için oldukça yüksek. Hava sirkülasyonunu bir şekilde artırıp tekrar deneyeceğim fansız soğutmayı.

Sizdeki kulakta maşallah. Normalde o seviyedeki fan sesini kayıt esnasında kondenser mikrofonlar duyar
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
bankalar.org
Canlı Tv izle
SEO
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.