Şimdi Ara

Pasaport kayıtlı telefon almayın neden mi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51
Cevap
0
Favori
61.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

yanlış bilmiyorsam iphone dışında her hangi sorun olmaz. Çoğu telefona imei atılıyor tabi yazılım sürümü önemli kapanmadan 1-2 ay önce telefonu güncellemeyi kesmek lazım sürekli güncellersen o sürümün kırılması için 1-2 ay fazla bekleyebilirsin örneğin, s20, note 20, s20 fe dahil hepsine imei atılıyor.

• Pasaport kayıt hakkını sildirmek için tek bir mantıklı açıklama var oda yakın zamanda başka bir telefon alıp kendi pasaportuna kayıt ettirmek istemesi.

Ama bu saatten sonra yurtdışından çalışmak için gelen bir yabancı harici ne kimse pasaport kaydı yaptır nede kayıt sildirir...

Pasaport kayıt ücreti 1838 lira olmuş yani kasmayın artık...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevgili arkadaşlar, ben yeni kanun ile 2019 7. ayda yurtdışı telefon kaydettirdim.

E-Devletten sorgulattığımda 1 Ocak 2022 tarihine kadar telefonu sadece benim üzerime olan hatlar ile kullanabileceğim belirtilmiş.

Şimdi sorum şu, 2021 yazında yurtdışına gideceğim ve 9. ayın ortalarına doğru geri döneceğim. Yani Türkiyeye döndüğümde 3.5 ay gibi bir süre olacak 2022 ye kadar.

(Hani yurtdışından getirilen telefonlar 4 ay kadar kullanabiliyor ya Türkiye'de, konuyu oraya getirmek istiyorum)

2022 ye girdiğimizde eski telefonum tüm hatlara açık hale gelecek ve yeni telefon kaydettirme hakkım olacak.

Fakat E-Devlette şöyle bi ibare var, "Kayıt işlemi yapabilmeniz için 1 Ocak 2022 tarihinden sonra yurda girişinizin olması gerekir."

Şimdi ben 2021 9. ayında ülkeye girdim ve 2022 başında yeni telefon kayıt etme hakkım oldu, yine de telefon kapanmadan bu telefonun IMEI sini ocak 1 den sonra kaydettiremiyor muyum?

Yoksa e-devletin de dediği gibi 2021 9. ayda ülkeye girmemin hiç bir anlamı yok ve en erken yine 2022 den sonra mı ülkeye girmiş olmalıyım ki bu telefonu kaydettirebileyim?

Arkadaşlar çok karışık yazdım ama cidden bu kayıt işi de bi o kadar karışık.

Kısaca, ben yeni alacağım telefonu kaydettirmek için kesinlikle 2022 ocak 1 den sonra mı ülkeye girişli olmalıyım?

• redbaron_tr R kullanıcısına yanıt
    Yurda giriş tarihinize bakılıyor. Telefonu ne zaman kaydettirdiğinizin burda bi önemi yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu başlığı görünce yurtdışı telefon almaktan vazgeçtim

• Dolandırıcılık suçlaması ile suç duyurusu yap sonuçta bu güvence olmasa telefonu satın almayacaktın. Kullanmadığı sattığı mal üzerinde böyle bir tasarrufta bulunamaz.

• Pasaport kayıtlı cihaz almayı düşünüyordum bu başlığı görünce çok tereddütte kaldım. Cihazı getireli 3 yıl olmuş. Silebilir mi acaba IMEI?

• Bir şey sormak istiyorum , yurtdışından getiril kayıt ettirdiğim cihaz 3 yıl sonunda , bütün hatlara açık hale geliyor mu? Yani 3 yıl sonunda telefonu hehangi birine satabilir miyim?

• yepyepcool Y kullanıcısına yanıt

Evet satabilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.