Şimdi Ara

Partner 1.9 Dizel önerirmisiniz acaba plsss (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
23.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • partner bizim değil ama 1,5 haftada 2000km'ye yakın yol yaptık.3-5 gün de şehir içinde.araba 2006model tanıdığımızın.yani arabada sorun yok
    neyse doblo 1.9JTD al gerisini boşver
  • hmm doblo hosuma gıtmıyor ben tıcaret yapacagım ve bınek olarakta kullanmak ıstıyorum opel combo 1.7 cuper geldı bana

2003 model 150000 km de fuul arac 17bin Ytl nası ıszce yarın bı bakcam :) resımler temız gozukuyor ama bakcaz
  • 1 senedir 2004 160bin km"de 1,9 pejo kullanıyorum.
    - çok arıza çıkarıyor
    - çook hantal gitmior gitmiyorrr
    - arka kapaktaki ses imkansız çözülmüyor, her yeri ses çıkarıyor
    - motor traktör gibi sesli içeriyede aynen iletiyor

+ yol tutuş bu sınıfta en iyi (sınıfın diğelerini de çok kullandım)
    + fren diğerlerinden iyi
    + dış görünüş kişiye göre değişir ama en binek tarzı bu gibi gelio (combodan sonra)
    + içi rahat ferah, işçilik idare eder, vites geçişleri iyi.

sorusu olan varsa burdayım :)
  • 2 haftadır aratırıyorum opel combo kadar işçilik yok hıcbırınde yaw partnerden sogudum :)
  • en iyisini yapmışsın. combo ii dir
  • http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4085814

burdaki aracı onerırmısın fıyat ve sekıl olarak şampiyon

van araclarda bilgim yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgurs79

quote:

Orjinalden alıntı: osmanlı13

İkisinide kullanan biri olarak görüşlerimi açıklayım doblo ona göre daha büyük bi araç bi kere uzun yolda bel arısı fln da yapmıyo doblo ya bahane bulana kadar kıy paraya bi doktora görün motor ları karşılaştırmaya bile gerek yok doblo nun 1.3 bile yeter o 1.9 da performans/yakıt olarak bakarsanız kimsenin partner diiceni sanmıyorum doblo sınıfında lider doblo nun arkası zıplıyo nedenini hmn açıklayım combi alırsanız combiler yük için tasarlanmış fakat v.ı.p veya panorama alırsanız konforun hangisinde güzel olacağını sizde fark edeceksiniz soora arabalar heralde kiralıkmış onlar neler çekiyo harbi harbi acıyorum onun için normal kullanıcı arabası üzerinde yorumlarınızı yapın

Çoluk çocuk espirisi yapmana gerek yok arkadaşım. Ben 2 yıldır dobloyla 100.000 km yaptım belki de. Dünyanın en rahatsız koltuklarını yapmış FİAT mühendisleri. Atıp tutmadan konuşalım. Yada atıyorsak en azından tutturmaya bakalım.

Ya abi 16 aydır bu arabaya biniyorum nası rahat olamıyosun ben anlamadım sadece koltuğun gıcırtı sorunu oldu o kadar rahat derkende sende evdeki koltuk rahatı bekleme nihayetinde araba

• walla çok güzel, 150bin olduğunu hatırlatırım ama bu arabalar 3-4 yaşındaysa az km bulmak imkansız zaten. yenisine gücün yetmiyorsa. sıkı pazarlıkla güzel bi araç..
  • yeısı cok pahalı dostum ya

bugun kartal pazarında kırmızı 2004 modelı 50000 e 20.500 ye satılmıs kırmızı renk

bu cok guzel gozukuyor gercektende yaw bunların motoru kacta sıfırlanıyorkı bılıyormusun ?
  • inan hiç bilmiyorum kaçta sıfırlanıo.
    madem linkte verdiğin aracın fiyat uygun, internette 2 milyar fazla yazıo millet 15.500 falan alırsın bence. güzel baktır ama mümkünse ara sokakta camlar açık sür sesi dinle
  • evet şampiyon direk servıse goturcem 20 kagıda bakarlar tamırcı felan yalan servıs en iisi

bu arada sıkı bı pazarlık yapcaz tabi :) camlar acık hmmm sao l ii fıkıer gercekten
  • Combo güzel seçim tavsiye ederim
  • sende saol. hayırlısı olsun..
  • eyvallah dostlar
  • kardeşim 2004 model partner 19d combivan araçım var sıfır aldım ah neren aldım çeken bilir bana sor sana bir kardeş tavsiyesi sakın yanaşma sende yanarsın araba değil dert küpü çekiş sıfır kamlumba bile daha iyi bir arkadaşta doplo var alacaksan doplo al aracın mükemmel çekişi var 1300 motor olmasına rağmen şimdi elimden çıkarmak için yer alıyorum bir dahada yanaşmam benden söylemesi yakın ha
  • Benden de bi dip not.
    yakın bir arkadaşımın şirketinde hem 2.0HDI 90hp var hepde 1.9 75hp var. Aralarındaki fark bayyaa bi fazla.. Zaten arkadaşımda hep 2.0HDI yi sürekli kullanıyor. Diğeri için kağnı diyor.. Ayrıca 2.0HDI 1.9 75hp den daha az yakıyor. (vergisi fazla)

fakat eğer Doblo ile Partner'i kıyaslayacaksan o zaman doblonun ABS li ve klimalı olanlarından bir tane almanı tavsiye ederim..
    Biraz daha bütçeni zorlarsan ki sanırım binek için alıyorsun. Caddy 1.9TDI 105hp al..Rahat ve konforlu binek olarak ailece kullanabileceğiniz bu sınıfının en iyisidir.. tam bir yol canavarıdır..Bende 2005 Caddy var.. 3.viteste 120 ye banamısın demiyor.. Bugüne kadar rutin bakımlarının dışında servis yüzü görmedi.. Ayda 50ytl lik mazot koyuyorum paşa paşa yetiyor.. Ayrıca motor hacmi ve ağırlığına göre de ekonomik bir araçtır. tek dezavantajı servis hizmetinin iyi olmaması ve yedek parçasının pahalı olmasıdır..

Onun dışında bu sınıfta alınacak tek arabadır..

• Konu açılalı uzun bir zaman oldu ama yine de birşeyler yazma ihtiyacı duydum. Arkadaşlar atmosferik dizellerde motor ömrü markadan markaya değişir. Peugeot ile Mercedes veya Volkswagen i bir tutamazsınız bu konuda. Aralarında en az 100.000 km ömür farkı vardır. Yalnız 1.9 d partner,kangoo,berlingo gibi araçların motorlarının bitmesinin sebebi motor içi donanım değil enjektördür. Farkındaysanız bazı arkadaşlar sorunsuz 150.000- 180.000 km yaptıklarını yazıyorlar. Peki diğer 1.9 lar neden 100.000 de bitiyor bu doğru mu? evet yalan değil gerçek. Sadece partner değil başka araçlarda da bu sorun var.

Özellikle Türkiye ye gelen IDI endirekt enjeksiyonlu motorlarda böyle bir sorun oluştu. Bu da tamamen enjektör memeleri ile alakalı. Eğer bir motorda enjektör memesi işeme yaparsa isterseniz moturunuz 10.000 km de olsa işeme yaptıktan çok kısa bir süre sonra motor rektefiyelik olur. IDI motorlarda silindirler aşınır, direkt enjeksiyonu DI motorlarda ise; piston eritir veya silindirler aşınır bu şekilde motor rektefiyelik olur. Kullanılan enjektör memeleri eğer çok hassas bir düzeyde imal edilmişse kullanılan kötü yakıt memeleri bozabiliyor. Ya da memeler zamanında değişilmezse yine deforme olup işeme diye tabir edilen olay gerçekleşebilir.

Diğer arkadaşların araçlarının motorlarının sağlam olmasının tek nedenide budur. Aldıkları yakıt temizdir, kaçak mazot kullanmamıştırlar veya enjektör değişimlerini zamanında yapmıştırlar. Bunun haricinde dizel bir motorun bakımları zamanında yapıldığında bile eşek niyetinde kullanıldığında 150.000 km yi sorunsuz yapacağının kanaatindeyim ki; kaldı ki atmosferik dizellerde partner,kangoo olsun sorunsuz 400.000 km yapanlar olmuştur. Tabi ISUZU,Mercedes,VW,Mazda,Mitsubishi nin atmosferik motorlarını diğer markalar ile kıyaslamayın. Diğer markalarda 400.000 yapıyorsa bu saydığım markalarda bu rakam 500-700 lere çıkması normaldir. Bakımı zamanında yapılan bir motorun yakıt sisteminde bir sorun yok ise; sorunsuz uzun kilometreler yapabilir. Buradan anlaşılacağı üzere motorun en büyük katili yakıt sistemidir. Enjektör memelerinde işeme olduğu zaman motoru kırmak kaçınılmazdır.

• bizim de 1.9 dizel 2000 model partner var.bir depo benzinle kayseriden kahramanmaraşa hem gittik orada baya bir gezdik kayseri geldik daha yarım depo benzinimiz kalmıştı. bu araba çok yakıt cimrisi ben öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dost dost -- 18 Mayıs 2014; 9:18:37 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.