DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Partner 1.9 Dizel önerirmisiniz acaba plsss
37
Cevap
1
Favori
13.545
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Partner 1.9 Dizel önerirmisiniz acaba plsss
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1978 Mesaj
      18 Mayıs 2007 13:12:45 Konu Sahibi
      arkadaşlar Partner Combi S 1.9 alacağım ama fikirlerinizi almak istedim kullanan var ise..yakıtı dıgerlerıne göre nasıldır daha once kullanmadım yol tutuşu felan yardımcı olursanız memnun olcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisx3 -- 18 Mayıs 2007; 13:13:56 >

|
      |

• Binbaşı
      1978 Mesaj
      18 Mayıs 2007 13:25:51 Konu Sahibi
      kullanan yardımcı olacak yokmu yaw
      |
      |

• Emekli Yönetici
      2837 Mesaj
      18 Mayıs 2007 14:15:22
      Kullanmadım ama birkaç kez bindim. Doblo bile bence kat kat üstün... Bir kere tipten kaybediyor,gerçekten gıcık bir tipi var...
      |
      |
    • Çavuş
      88 Mesaj
      18 Mayıs 2007 15:04:37
      Deposu 120 Ytl ye doluyor.Şehir içinde bir depo yaklaşık 600 km. gidiyor.Tabii dur-kalk bolca var.Arkasını kolay bırakabiliyor.Ama aynı şekilde kolayda topluyabiliyorsun.Sürüş olarak 40.000 km. yaptım.Gayet kolay ve insanı yormuyor.Doblo'dan kat kat iyi olduğunu söyleyebilirim.Alırsan pişman olmazsın
      |
      |
    • Teğmen
      247 Mesaj
      18 Mayıs 2007 19:45:37
      2006 eylül ünde o arabayı kiralamıştım 4 günlüğüne. Önce Ankara-Eskişehir daha sonra Eskişehir-Burhaniye-Ayvalık gezdik bayağı. Birisi doblo kat kat üstün demiş. Sanırım tamamen atmış öylesine yazmış olmak için. Ben eski bir 206 mağduru Peugeot düşmanı olsam da bu arabayı beğenmiştim. Uzun yolda 140 bin yakmıştım. Öyle pek de cimri kullanmayarak. Konfor olarak çok rahattı. Koltuklar bir doblo ile kıyas bile ayıp olur sanırım. Çünkü doblo da giderken sırt ağrısından bayağı rahatsız oluyorum uzun yollarda. motorda 1.9 70 bg falan gibi bir şeydi sanırım aynı motordur. Çünkü diğer motoru 2.0 HDI olması lazım. Bence güzel bir araba. 5 kişi bagaj tam yüklü iken ki sırf 10 tane 10 lt lik zeytinyağı vardı çekiş falan çok iyiydi. Turbo dizel falan da değil araba ben beğenmiştim. Umarım yardımcı olur yazım size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurs79 -- 18 Mayıs 2007; 19:46:51 >
      |
      |

• Yarbay
      3065 Mesaj
      18 Mayıs 2007 19:48:57
      bir galerici arkadasım bu aracların motorları 100 000 e gelmeden bıtıyor demıstı. sız bır sanayıde sorun sorusturun oyle alın....
      |
      |

ida
      lumix g3
      lumix 14-42
      konica hexanon 50 mm f:1.7
      vivitar 35 mm f:2.8
    • Yarbay
      3173 Mesaj
      18 Mayıs 2007 20:09:40
      aman akadaşım uzak dur.69 bg 125nm tork araba gitmiyor.yol çekilmiyor.trafikte özellikle ışıklarda ne kadar yüklenirsen yüklen gitmiyor.levend kamyonetler bile geçiyor.uzun yolda yokuşlarda kamyonlar bile geçiyor. sallamıyorum ha gerçek.bence git test et.sonra iyi mi kötümü karar ver. bu arada bütçe ne kadar.
      ha bu arabanın hiç iyi yanı yok mu dersen var.frenleri iyi gibi geldi bana.çok iyi değil ama dokundunmu kapanıyor.en iyisi test et karar ver
      |
      |
    • Emekli Yönetici
      2837 Mesaj
      18 Mayıs 2007 22:10:50
      Ben dedim ama kullanmadım da dedim... Yalnız senden de çok binmişim. 4 günde bu kadar şeyi bu araba hakkında çok kolay tabi söylemek. Neyse benim dobloyla uzaktan yakından alakam yok ama kat kat üstün bir araç olduğunu biliyorum partnerden... Kişisel görüşüm
      quote:

Orjinalden alıntı: ozgurs79

2006 eylül ünde o arabayı kiralamıştım 4 günlüğüne. Önce Ankara-Eskişehir daha sonra Eskişehir-Burhaniye-Ayvalık gezdik bayağı. Birisi doblo kat kat üstün demiş. Sanırım tamamen atmış öylesine yazmış olmak için. Ben eski bir 206 mağduru Peugeot düşmanı olsam da bu arabayı beğenmiştim. Uzun yolda 140 bin yakmıştım. Öyle pek de cimri kullanmayarak. Konfor olarak çok rahattı. Koltuklar bir doblo ile kıyas bile ayıp olur sanırım. Çünkü doblo da giderken sırt ağrısından bayağı rahatsız oluyorum uzun yollarda. motorda 1.9 70 bg falan gibi bir şeydi sanırım aynı motordur. Çünkü diğer motoru 2.0 HDI olması lazım. Bence güzel bir araba. 5 kişi bagaj tam yüklü iken ki sırf 10 tane 10 lt lik zeytinyağı vardı çekiş falan çok iyiydi. Turbo dizel falan da değil araba ben beğenmiştim. Umarım yardımcı olur yazım size.
      |
      |
    • Kurmay Yarbay
      3520 Mesaj
      18 Mayıs 2007 22:40:16
      eyer 2.0 hdi motoru alamıyorsan uzak dur berbat bir motor tavsiye eidlecek bi araba deyil çok hantal
      |
      |

• 18 Mayıs 2007 22:53:07
      İkisinide kullanan biri olarak görüşlerimi açıklayım doblo ona göre daha büyük bi araç bi kere uzun yolda bel arısı fln da yapmıyo doblo ya bahane bulana kadar kıy paraya bi doktora görün motor ları karşılaştırmaya bile gerek yok doblo nun 1.3 bile yeter o 1.9 da performans/yakıt olarak bakarsanız kimsenin partner diiceni sanmıyorum doblo sınıfında lider doblo nun arkası zıplıyo nedenini hmn açıklayım combi alırsanız combiler yük için tasarlanmış fakat v.ı.p veya panorama alırsanız konforun hangisinde güzel olacağını sizde fark edeceksiniz soora arabalar heralde kiralıkmış onlar neler çekiyo harbi harbi acıyorum onun için normal kullanıcı arabası üzerinde yorumlarınızı yapın
      |
      |
    • Yarbay
      3173 Mesaj
      18 Mayıs 2007 23:18:26
      bu arada partnerın bagajı dobloya göre oldukça küçük.geçen sene uzun yola çıkarken bagaj kapanmadı
      doblo 1.3 multijet 75bg 200nm tork
      partner 1.9d 69bg 125nm tork
      doblo 1.9jtd(en güzeli) 105bg 205nm tork
      bi keresinde arkadaşın jtdsiyle biryere gidiyoruz.otoyolda 300-400 metrede arabayı 170e çıkarttı.afalladım.4.viteste rahat 150 yaptı...
      biraz konuyu saptırdım ama alabiliyorsan jtd al.o tork müthiş birşey.
      |
      |
    • Yarbay
      11039 Mesaj
      18 Mayıs 2007 23:26:30
      arkadaşım kesinlikle önermem
      alacaksan bile 2.0 hdi motorlusunu al
      kesinlikle turbosuz model alma
      hem çok yakar hem masraflıdır
      hem de her 60-70 bin km'de bir motor yaptırırsın
      bunları başımıza geldiği için biliyorum
      çok doblo 1.9d-partner-berlingo 1.9d motoru indirdik ve yaptık
      gerçekten uzun süreli ve performanslı kullanım için ideal değiller.
      dizel olacaksa illa turbo motor olucak.
      |
      |

• Yarbay
      6736 Mesaj
      18 Mayıs 2007 23:48:06
      bunlarda turbo yok araba yürümüye basbaya emekliyor 1.3 multijet bile daha seri bundan 160 zorla yapıyor
      kangoo ve doblo dururken ne berlingo alırım nede partner
      |
      |

Heidelberg, Manroland, PolarMohr
    • Binbaşı
      1978 Mesaj
      19 Mayıs 2007 10:00:57 Konu Sahibi
      haydee herkes bişi demıs bı tane temız arac buldum bakmaya gıdıyorum :) hantal olması güzel nedenmı cok deli sürüyorum normal binekleri dur der bana en azından
      |
      |

• Teğmen
      247 Mesaj
      19 Mayıs 2007 13:17:37
      quote:

Orjinalden alıntı: osmanlı13

İkisinide kullanan biri olarak görüşlerimi açıklayım doblo ona göre daha büyük bi araç bi kere uzun yolda bel arısı fln da yapmıyo doblo ya bahane bulana kadar kıy paraya bi doktora görün motor ları karşılaştırmaya bile gerek yok doblo nun 1.3 bile yeter o 1.9 da performans/yakıt olarak bakarsanız kimsenin partner diiceni sanmıyorum doblo sınıfında lider doblo nun arkası zıplıyo nedenini hmn açıklayım combi alırsanız combiler yük için tasarlanmış fakat v.ı.p veya panorama alırsanız konforun hangisinde güzel olacağını sizde fark edeceksiniz soora arabalar heralde kiralıkmış onlar neler çekiyo harbi harbi acıyorum onun için normal kullanıcı arabası üzerinde yorumlarınızı yapın

Çoluk çocuk espirisi yapmana gerek yok arkadaşım. Ben 2 yıldır dobloyla 100.000 km yaptım belki de. Dünyanın en rahatsız koltuklarını yapmış FİAT mühendisleri. Atıp tutmadan konuşalım. Yada atıyorsak en azından tutturmaya bakalım.
      |
      |

• Teğmen
      247 Mesaj
      19 Mayıs 2007 13:19:50
      quote:

Orjinalden alıntı: kajmer88

Ben dedim ama kullanmadım da dedim... Yalnız senden de çok binmişim. 4 günde bu kadar şeyi bu araba hakkında çok kolay tabi söylemek. Neyse benim dobloyla uzaktan yakından alakam yok ama kat kat üstün bir araç olduğunu biliyorum partnerden... Kişisel görüşüm

Alıntıları Göster

Belki de haklı olabilirsin. Tabi benim ki sadece 4 günlük tecrübe idi. Ondan dolayı sağlıklı olmayabilir görüşlerim. Ama o süre içinde bir terslik yoktu.
      |
      |

• Binbaşı
      1723 Mesaj
      20 Mayıs 2007 03:30:07
      206 DAN AĞZI FENA HALDE YANMIŞ BİR PEJO DÜŞMANI OLARAK YORUM YAZIYORUM.

2003 YILINDA 2001 MODEL PARTNERİM VARDI, 1 SENE KULLANDIM.

1- BU ARABAYA GİTMİYOR DİYENLER HERALDE BU ARABAYI AUDİ TT İLE KARŞILAŞTIRIYORLAR. KENDİ EMSALLERİNE GÖRE ÇOK İYİ GİDİŞİ VAR, NE DOBLODAN AŞAĞI KALIR NEDE CONNECTTEN. BİZİM ŞİRKETTE ŞU AN DOBLO VE CONNECT VAR BİR SÜRÜ, KULLANDIĞIM İÇİN KARŞILAŞTIRABİLİYORUM. ÖYLE BOL KESEDEN ATMIYORUM.

2- YAKITI GAYET İYİ, 1 DEPO MAZOTLA EFENDİ KULLANIRSAN ŞEHİRİÇİNDE 800 KM YAPARSINKİ BUDA O EBATLARDAKİ Bİ ARAÇ İÇİN ÇOK İDEAL BİR DEĞERDİR.

3- TİPİ BENCE KENDİ SINIFINDAKİ EN GÜZEL ARAÇ.

4- KESİNLİKLE 100.000 DE MOTORU BİTMEZ, ÖZELLİKLE BU ÇOK SAÇMA Bİ İDDİA OLMUŞ, BENİM O ZAMAN KULLANDIĞIM ARAÇ ŞU ANDA 200.000 KM DE VE HALA GİDİYOR.

4- SÜREKLİ MASRAF EDERSİN, ÇOK ARIZA ÇIKARIR VE PARÇASI PAHALIDIR. BEN SERVİSTEN ÇIKAMIYODUM O ZAMANLAR, SENDE ÇIKAMAZSIN, İKİTELLİ MEPA PEJO SERVİSİ VE DOLAPDERE PARLAR PEJO SERVİSİNDE ÇALIŞANLARLA KANKİ OLMUŞTUM. SÜREKLİ ARIZA SÜREKLİ ARIZA.

BURADAN ÇIKARILACAK SONUÇ: HER ŞEYE RAĞMEN ASLA PEJO ALMAM, PEJO ALANIN İKİ YAKASI BİR ARAYA GELMEZ

ALLAHTAN ARTIK Bİ TOYOTA SAHİBİ OLDUMDA CEBİM PARA GÖRDÜ BİRAZ

KARAR SENİN...

İMZA: İKİ DEFA PEJO SAHİBİ OLMUŞ BİR DOST

|
      |

DÜŞÜNÜYORUM, ÖYLEYSE VARIM..!
    • Binbaşı
      1978 Mesaj
      20 Mayıs 2007 11:10:13 Konu Sahibi
      dostum opel combo 1.7 ye karar verdım ne dersın bı onerı ya acıl almam lazım :( herkez bişi demıs
      |
      |

• Yarbay
      3173 Mesaj
      20 Mayıs 2007 12:58:32
      @Tecniq
      senin dediğin hdi olmasın.turbosuz 1.9d ile şehirler arası yolda 550-600 km anca gidebildik.
      hızlı da gitmedik.en fazla 90.
      |
      |
    • Binbaşı
      1723 Mesaj
      20 Mayıs 2007 17:23:34
      quote:

Orjinalden alıntı: stilll

@Tecniq
      senin dediğin hdi olmasın.turbosuz 1.9d ile şehirler arası yolda 550-600 km anca gidebildik.
      hızlı da gitmedik.en fazla 90.

abicim 2001 model partner dedim hatırlarsan, 2001 model hdi partner yok, varsada ben hiç görmedim.

bence sizin arabada bi problem olabilir, yani hava filtresi çok kirlidir veya bujileri bitiktir vs vs gibi...

uzun yolda 900 km yapmışlığım vardır partnerle.

ayrıca sevgili barış kardeşim, ısrarla Doblo almıycam diyon yani

bence 1.9 motorlu Doblo bu sınıftaki en ideal araba, bizim şirkette bir sürü var, resmen eşşek niyetine kullanıyolar arabaları, sonuçta şirket arabası, ona rağmen hem pek dert çıkarmıyo hemde yakıtı falan güzel, ayrıca parçasıda nispeten ucuz.

ben olsaydım Doblodan şaşmazdım.

Önemli Not: Sakın 1.3 multijet Doblo almaya kalkma, çok pişman olursun. onlardanda var bizim şirkette bissürü, kağnı misali bi araba işte
      |
      |

DÜŞÜNÜYORUM, ÖYLEYSE VARIM..!

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
SEO
modasor
izmir havalimanı transfer
ses yalıtımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR2
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.