DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Parmak Sıkışması.
49
Cevap
2
Favori
78.390
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Parmak Sıkışması.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3611 Mesaj
      17 Mart 2011 23:30:22 Konu Sahibi
      İyi geceler. Arkadaşlar bugün arabanın kapısını örterken parmağımı sıkıştırdım.İlk olarak buzla tedavi yaptım. Fakat şimdi tırnağım mosmor ve davul gibi şiş. Ayrıca deli gibi zonkluyor. Başına gelenler varsa ne yapacağım hakkında bana yardımcı olabilir mi? Tırnağım düşer mi veya herhangi bir iz bırakır mı ? Ne kadara geçer? Teşekkürler.

|
      |

Don't make me sad
      Don't make me cry
      Sometimes love is not enough
      and the road gets tough

I don't know why
    • Yüzbaşı
      805 Mesaj
      17 Mart 2011 23:32:12
      Babamın eli yıllar önce servis kapısına sıkışmıştı
      Kendisi gitmek istememiş fakat arkadaşları zorla hastaneye götürmüşlerdi

Eline koruyuculuk gibi birşey taktılar.(tam hatırlamıyorum 15 sene oldu neredeyse)

Yarın ilk işin hastaneye gitmek olsun bence.Sağlık bu herşeyden önemli
      |
      |

• Yarbay
      3611 Mesaj
      17 Mart 2011 23:34:14 Konu Sahibi
      Açıkçası yarın sabah erkenden seyahate çıkacağım, doktor işi bayağı zor gibi. Gideceğim yerde gitmeye çalışırım. Korkuyorum bir de
      |
      |

Don't make me sad
      Don't make me cry
      and the road gets tough

I don't know why
    • Yarbay
      3611 Mesaj
      17 Mart 2011 23:39:16 Konu Sahibi
      yardım
      |
      |

Don't make me sad
      Don't make me cry
      and the road gets tough

I don't know why
    • 17 Mart 2011 23:40:23
      Normal hocam tırnak şişer morarır sonra içinde kara bir leke kalır.
      |
      |

So, so you think you can tell Heaven from Hell,
      blue skies from pain.

And did they get you to trade your heroes for ghosts?
      We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year.
    • Yüzbaşı
      807 Mesaj
      17 Mart 2011 23:46:33
      Benim de elim sıkışmıştı baya zaman geçti üzerinden annem ekmek çiğneyip koymuşdu parmaklarımın üstüne hijyenik olmasada başarılı bir tedaviydi eczaneye bile sorsan yeter bence bir merhem felan verirler kendi kendine iyileşmesi uzun sürebilir.
      |
      |

• Yarbay
      3611 Mesaj
      17 Mart 2011 23:48:47 Konu Sahibi
      Teşekkür ederim, en azından ciddi bir problem olmadığını öğrenmek bile yeterli oldu :) Teşekkürler :)
      |
      |

Don't make me sad
      Don't make me cry
      and the road gets tough

I don't know why
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      17 Mart 2011 23:53:35
      benim de top geldiydi şişti bayaa bi sonra geçti çok acıyosa git bi doktora atelmidir nedir onu takıyolar çok rahatsız etmiyosa bişey olmaz iz falan bırakmaz rahat ol
      |
      |

• 17 Mart 2011 23:57:39
      Benimde geçen hafta flat monitörümü masanın altına koyarken elimden kaydı ve sol elimin baş parmağı duvar ile monitörün arasında kaldı..
      Daha sonra bu hafta salı günü yine sol elimin orta parmağı okulun tuvalet kapısına sıkıştı ve kanadı..

bişey var ama üstümde hayırlısı bakalım..

INTEL CORE i7 4790K 4.0/4.4 GHz || ZOTAC GTX 1070 AMP! EXTREME || MSI Z97 GAMING 3 || GSKILL RipjawsX (4x4GB) 16GB DDR3 || SAMSUNG 850 EVO 250GB || WD CAVIAR BLACK 2 TB || SEAGATE BARRACUDA 1 TB || XIGMATEK TALON MID-TOWER || CORSAIR CX750M || CORSAIR H100i v2 LIQUID CPU COOLER || CREATIVE SOUND BLASTER ZX || LOGITECH Z906 5.1 500W DTS - DOLBY DIGITAL || ASUS ROG SWIFT PG279Q /165 Hz/G-SYNC/IPS/2K/27" || LOGITECH G710+ || STEELSERIES RIVAL 700 || RAZER ADARO STEREOS
    • Yarbay
      4297 Mesaj
      18 Mart 2011 00:06:33
      Geçen gün kardeşimin okulundan aradılar parmağını sıkıştırdı falan dediler hemen gittik. pek birşey yoktu (ebelemece oynarken parmağı dönmüş şişmiş incinmiş) Sağlık ocağına gittik saat 17 tam, ama kapıyorlardı.. Eve geldik buz koyduk sonra aynı gün babam götürmedi doktora bir gün sonra acile götürdük, ilk yardım uyhulaması önermişler şu kadar dakika buz koyun sonra sıcak uygulayın falan.. Şimdi biraz sızı var diyor ama incinmiş olacak bu kadar.. Tırnak kesinlikle morarır ama tırnak düşer mi bilemiyorum. Bir fotoğraf koy ona göre yorum yapalım. Çok büyük şişlik yoksa ve sızı çekilmeyecek gibi değilse sorun olmaz.

Geçmiş olsun, ilk anki sızı çok fenadır.. Başıma geldimi bilmiyorum ama gelmişdir muhtemelen.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      18 Mart 2011 00:09:51
      Benim küçükken 2 defa kapıya sıkışmıştı ikisindd mosmor oldu sonrada belli bi zaman gçince düştü ama yenisi çıktı fakat oda zaman aldı.bazende düşmez siyah bi leke kalır gittikçe küçülür siyah leke ama buda baya zaman alır meraklanma bence önemli bişeyin yoktur tırnak düşer yeniside çıkar
      |
      |

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 sonraki > >>
    • Yarbay
      3611 Mesaj
      18 Mart 2011 00:39:22 Konu Sahibi
      İlk anki sızı sahiden çok feciydi. Bayılıyordum neredeyse tansiyonum düştü galiba her yer siyah beyaz oldu böyle :) Arkadaşlarım olmasa gidiyordum anlayacağınız.
      fotoğraf da koydum. Pek belli değil ama, tırnak mosmor ve altı çok şiş.
      Ama yine de ciddi birşey olmaması rahatlattı :)
      |
      |

Don't make me sad
      Don't make me cry
      and the road gets tough

I don't know why
    • Yarbay
      6081 Mesaj
      18 Mart 2011 00:45:25
      Ohoo kedi şeyini görmüş....Bir şey değil bu.Geçer sabaha.1-2 gün rahatsız eder.
      |
      |

Μολών λαβέ
    • Yarbay
      3611 Mesaj
      18 Mart 2011 00:47:18 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ThePhenoM

Ohoo kedi şeyini görmüş....Bir şey değil bu.Geçer sabaha.1-2 gün rahatsız eder.

Fotoğraf ile bu kadar gözüküyor, daha da beter. Ama inşallah dediğiniz gibi olur
      |
      |

Don't make me sad
      Don't make me cry
      and the road gets tough

I don't know why
    • Yarbay
      4297 Mesaj
      18 Mart 2011 01:09:11
      parmak ucu biraz şiş ve tırnak moraracak büyük ihtimal, şuan sızı vardır ama sabaha parmağını hiç hareket ettiremiyorsan bir sağlık ocağına falan görün. Kırık yoktur diye tahmin ediyorum zaten kırık yoksa sorun olmaz parmağı zorlama yük binmesin.. (bunlar sadece tavsiye, tıbbi bilgim yok)

Ehliyet alırken gördüğümüz sağlık dersinde bu durumlarda ne yapılacağı anlatılmıştı. 2 senede unuttuk hemen, bazı durumlarda sıcak masaj bazılarında soğuk masaj yapmak gerekiyordu..

Kardeşime önce soğuk (buz) sonra sıcak uygula demiş acil servis (ılıktır sanırım) Geçmiş olsun, hareket kabiliyeti çok kısıtlanmamışsa, ve çekilmeyecek bir acı yoksa sorun olmaz. Tekrar geçmiş olsun.

Araba kapısına sıkışması daha fenadır ya, benim sıraya fena sıkışınca acayip acıyordu.. Kapı fenadır özellikle araba kapısı, metal kapı.. uvvv.
      |
      |

• Yüzbaşı
      288 Mesaj
      18 Mart 2011 01:15:32
      elinize çekiç vurunca yada bir yere sıkıştırınca sakın buz yada soğuk suya tutmayın. iyice bastıra bastıra ovalayın. ne bir şişlik kalıyor ne de kan toplanıyor. birkaç dakika içinde ağrısı bile gidiyor. ilk vurduğunuz anda acır ovuştururken acımaz. dediğim yöntemden başka birşey yapmayın. ama hasar büyükse doktara gidin
      |
      |

• Çavuş
      92 Mesaj
      16 Nisan 2013 15:03:54
      arkadaşlar bgn elimi kapıya kıstırdım çok büyk değil ama az mrardı ve eti kanadı burdan pis kan akmısmıdır kanayan yerden bunla tırnak koparmı ve biraz şişdi
      |
      |

• Teğmen
      108 Mesaj
      16 Nisan 2013 15:14:41
      Ekmek çiğne
      |
      |

• Binbaşı
      1726 Mesaj
      16 Nisan 2013 15:32:41
      Orta parmak tehlikeli yer.Benimde orta parmağım motorun kasnağına sıkışmıştı,parmağımın ucu basınçtan patladı,o an ki acıyla bayılmışım.(ani kan basıncından dolayı sanırım)
      |
      |

Bir gece, aglar gibi kurtlar uludu dagdan
      Gözlerime kan degdi, dokuz yarali tugdan
      Bir türkü, bir de agit kopardim eski çagdan
      Türküm umudum olsun, agidim yaram olsun
      Türküsüz ve agitsiz gün bana haram olsun
    • Yarbay
      5021 Mesaj
      16 Nisan 2013 15:34:25
      bişey olmaz kedi şeyini görmüş şey sanmiş sizde
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.