Şimdi Ara

Parlak ekran tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar mağazaların altını üstüne getirdim ama parlak ekran monitör yok resmen. 700 e kadar canlı renklere sahip 23 inch ve üzeri tavsiyeleriniz varmı?

Yada parlak ekranların incelendiği bi site hatta sadece bi liste vs bulabilsem bile olur bi türlü bulamadim ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• göz sağlığını korumak için parlak ekran tavsiye edilmiyor. Bu yüzden bütün markalar mat ekrana döndü neredeyse.
    İlle istiyorsanız dellin bazı modelleri vardı sanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkange

göz sağlığını korumak için parlak ekran tavsiye edilmiyor. Bu yüzden bütün markalar mat ekrana döndü neredeyse.
    İlle istiyorsanız dellin bazı modelleri vardı sanıyorum

Dell i tasarım olarak filan beğeniyorum. Parlak ekran onerileriniz varmi acaba? Pek anlamıyorum panellerden vs görmeden eski kötü bi monitör almak istemiyorum. Dediğim gibi bugün 5 6 mağazaya girdim saçma sapan modeller vardi yani büyük ihtimal görmeden almak zorunda kalıcam.

• Alacağınız monitörde mutlaka düşük mavi ışık filtresi ve tireşimsiz ekran özellikleri olsun. iyi markaların 2015-2016 da çıkan yeni monitörlerinde bu özellik vardır.
    Mat ekran eski demek değildir bu arada. Aksine yeni monitörlerin hemen hepsi mattır. Göz sağlığı açısından önemli bir konu var.
    Parlaklık vs için istiyorsanız en az 250 parlaklığa ve 1000:1 gerçek kontrasta sahip bir monitör alırsanız bence parlak ekran aramazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkange

Alacağınız monitörde mutlaka düşük mavi ışık filtresi ve tireşimsiz ekran özellikleri olsun. iyi markaların 2015-2016 da çıkan yeni monitörlerinde bu özellik vardır.
    Mat ekran eski demek değildir bu arada. Aksine yeni monitörlerin hemen hepsi mattır. Göz sağlığı açısından önemli bir konu var.
    Parlaklık vs için istiyorsanız en az 250 parlaklığa ve 1000:1 gerçek kontrasta sahip bir monitör alırsanız bence parlak ekran aramazsınız

Ya biliyorum aksine dediginiz gibi yeni modellerin hepsi mat ekran. En azından benim gördüklerim. O yüzden şüphe ettim alacağım parlak ekran eski bir model olabilir diye.

Birde bu konuyu biraz araştırdım sağlık açısını bilemiyorum ama görüntü olarak tamamen tercih meselesi. Dediğiniz gibi belki çok iyi renkler veren mat ekranlar vardir ama ben göremedim ve tahminimce onlar bütçemi aşar.

Bulduğum iki modeli yazayım belki birilerinin işine yarar yada yorum gelir.

http://www.dell.com/tr/partner/p/dell-s2415h/pd

http://www8.hp.com/tr/tr/products/monitors/product-detail.html?oid=8108228

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.