Şimdi Ara

parka gittim heryerde öpüşenler var (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
0
Favori
17.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haklısınız hocam, insan kıskanmıyor değil. 10 kişi görmüşsün bir de, iyi dayanmışsın.

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    O zaman 15 yaşına kadar iyi yetişmesini sağlamak en iyisi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babadol

Bizim ülkemiz yeterince gelişmiş, daha da gelişmesi için çabalıyoruz, beynimizi daha önemli işlerle yorarak.

Tamam elit insan  

• LeqenDonanım kullanıcısına yanıt
    İşte sorun da burada, kıskanmayın, iyi ve eğitimli bir insan olun, sevmeyi bilin, sizi sevenler mutlaka olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: the__executioner__

Baskalari neler yapiyo goguslere

Alıntıları Göster
    Uuuuğuuh neler neler

Elin adaminda din iman olur mu olm tuttuklarini acimadan catir çatır bilmem ne yaparlar vAllaha

Bu devirde kiz cocuk demek saatli bomba demek belli bi yastan sonra deliriyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İltifatın için teşekkür ederim.

• babadol kullanıcısına yanıt

sadece öyle Müslüman olunmayacağını sarık takan cübbe giyen adam da biliyor. kimse sana İslam bilmiyorsun demedi. konuyu uzatmıyorum. karşılıklı tartışmaya döndü.

• Evde de rahat yok , bu konudaki mahalle baskısı ortadayken. İnsanlar özgür olsa zaten park köşelerinde öpüşmezdi.
    Alan bırakıyorsunuz genclere, evlenince tanıyınca rahatlayacakmisiniz. Belki ten uyumu yakalayamiyacaksiniz, bı ömür nasıl katlanacak sin buna? Sonra insanlar niye boşanıyor.
    Bence bir insanı her yönüyle tanımak çok önemli

• Sürekli itham ve suçlama yapıyorsun, insanların yaşamlarına müdahale etmeye çalışıyorsun, bir de yok bizim toplumumuz böyle değil falan filan, kim sizin toplumunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: babadol

O zaman 15 yaşına kadar iyi yetişmesini sağlamak en iyisi.
    Aga insanin icinde olmadi mi zor be

Ne demisler alimden zalim dogar zalimden alim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çağdaş! insanların yaşayışı sizi ilgilendirmez.Onlar bu ülkenin gururu.Ortalık yerde kucaktan kucağa gezip özgürleşiyorlar.Laf atanlara ise hadlerini bildirip "ay sanane namus bekçisi misin git çocuk tacizcilerine bak benim bu yaptığımı meşrulaştırmam gerek" diyorlar.Ayrıca her gün başkası ile yatış "aşk" yaşayarak mutluluğu buluyorlar.Çağın gereği buymuş,geri kafalılar anlamazmış...

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Emin ol kendini yetiştirmek düşündüğün kadar zor değil.

• Myhres7 M kullanıcısına yanıt
    Çağın gereği insanın özgürce yaşamasıdır, başkasının hayatına müdahale etmediği müddetçe.

Öncelikle yorumumu ciddiye alman beni çok sevindirdi, lakin ciddi bir yorum değildi. Ayrıca kıskanmak insanın doğasında olan bir şey, elde etmeye iter. Kısacası hırslandırır.

İyi bir eğitimli insan olmayı ben de size diliyorum, umuyorum ki daha da başarılı olursun bu yolda.

• LeqenDonanım kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, sonunda iyilik kazanacak, aynı güzel dilekleri fazlasıyla iade ediyorum.

Çağın gereği nedir ? Çağ atlarken kural mı konuyor ? Dayatılan ve sorgusuz uygulanan şeyler mi çağın gereği ? Ahlak,örf ve normlar yazılı olmasa da toplum kurallarıdır.Çağ ile alakası olmaz ha dersen ki çağ gelişti anlatayım.Şuanki çağda TEKNOLOJİ ve SAĞLIK alanlarında devrimler yapıldı.Peki bizdeki çağ anlayışı ne ? Avrupa'nın her pisliğini alıp asalak gibi yaşamak.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdReNaLiN.int

Bu bir de halka açık alanda sizin gördüğünüz kısmı. Otellerde, öğrenci evlerinde neler yapılıyor o kızlarla iyi ki görmüyorsunuz öpüşmek baya masum kalıyor çünkü.

İyi de sanane? Milletin orasınu burası mı sen mi kontrol ediceksin? Yapan yapar yapmayan yapmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pruvap

Evde de rahat yok , bu konudaki mahalle baskısı ortadayken. İnsanlar özgür olsa zaten park köşelerinde öpüşmezdi.
    Alan bırakıyorsunuz genclere, evlenince tanıyınca rahatlayacakmisiniz. Belki ten uyumu yakalayamiyacaksiniz, bı ömür nasıl katlanacak sin buna? Sonra insanlar niye boşanıyor.
    Bence bir insanı her yönüyle tanımak çok önemli

Tamam belki rahat mekan bulamıyorlar.Aileler gerici,anlayışsız.Bu noktada haklısınız.Ama yine de parkta olmasını normal karşılamam.Kiralık ev falan bulunabilir.Çözümleri var sonuçta.Türk insanının yetiştirilme tarzıyla alakalı birazda.Ailelerinden o şekilde görmüşler.Aynı geleneği devam ettiriyorlar.Anlayışlı olmaları şart.Gençlerin de ihtiyaçları var.Kalpten sevdiğin kişiyle uyumu yakalarsın bence.Bazı olayların sonucunu yaşanmadan da tahmin edebiliriz

• Myhres7 M kullanıcısına yanıt
    Ben bizim toplumsal yanlışlarımızı zaten hep eleştiriyorum, televizyon ve sosyal medyanın yanlış kullanımıyla gençlerin yaşadığı kişilik bozulmasının da farkındayım. Bizim için çapım gereği, zayıf olan insani yanlarımızı bir adım öteye taşımak, bireysel ve toplumsal olarak kendine ve çevresine faydalı bir insan olmaktır, buna karşı çıkar mısın? Sabahtan beri iyi eğitim ve kendini geliştirmekten bahsediyorum, sebebi de bu bozulmalara takılmadan özgürce ve iyi bir insan olarak yaşayabilme gerekliliği. Örf ve adet kendini ve yakın çevreni ilgilendirir, aynı örf ve adete sahip olmak zorunda değiliz.

• Katılıyorum, biraz empati yapmak gerek. Herkes empati yapmalı.
    Katıldığım nokta ise şu, bu iş özel olmalı. Kişilerin özeli olmalı.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.