Şimdi Ara

Park Halindeki Otomobil Bomba gibi Patladı (lpg mutfak tüpü içerir) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • o araçta tüp patlasa, b sütunlarından üstü kalmazdı, sızan gaz aniden alev almış camlar kapalı oluncada biraz basınç olmuş, mutfak tüpü ayrı lpg tankı ayrı

lpg tankında bir çok önlem mevcut
  • Art niyetli bir başlık olmuş... Okumaya değmez deyip direk çıkıyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuammA_

Art niyetli bir başlık olmuş... Okumaya değmez deyip direk çıkıyorum...

dostum başlığı düzelttim. mutfak tüpü yazıyor. başlıkta lpg tankı yazmıyor. sakin ol kimse senin lpg'ne laf edemez
  • iquique kullanıcısına yanıt
    Arabam yok hele lpgli arabam hiç yok... Ama bu senin anlayıp dinlemeden karalamanı gerektirmez...

• quote:

Orijinalden alıntı: MuammA_

Arabam yok hele lpgli arabam hiç yok... Ama bu senin anlayıp dinlemeden karalamanı gerektirmez...

beşiktaşlı kardeşim hapşırıktan nem kapıyorsun. karalama yok. haberi okusana.
  • iquique kullanıcısına yanıt
    Hadi mazot neyse de benzin lpg'den daha tehlikeli bir yakıttır en ufak bir ısı değişiminde parlamaya yatkındır egzoz manifolduna damlayan bir kaç damla benzin aracınızın kül olmasına neden olabilir.

• Benzinli arabaya binilmez. Yanar, patlar, ailemi güvenip bindiremem.
  • yanıltıcı başlık olmuş. kaza sanki aracın lpgli olmasından kaynaklanmış gibi. etik bulmadım.

• E.R.W. kullanıcısına yanıt
    Her zamanki gibi yine boşa sıkmışsın...

Hayatta herşeyi kuralına uygun yaptınız, hiçbir risk kalmadı da, LPG patlaması kaldı, geçiniz...

• Benim aklima mutfak tüpü denince LPG'den önce mevcut durumdan ötürü başka art niyetli faaliyetler geliyor. Bazen uzulesim bile gelmiyor. Bizi bu hâle sokanlar utansin.

• mr.big kullanıcısına yanıt
    hocam sağda solda bakkallarda felan küçük tüp değiştiriyorlar.. Bunlar yasal değil mi?

• LPG fun klap gelmiştir lesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: zero-man

hocam sağda solda bakkallarda felan küçük tüp değiştiriyorlar.. Bunlar yasal değil mi?

Bu tip tüplerin bir dolum prosedüru var. Esd den tut basınç kontrolüne kadar her türlü güvenlik önlemi ve dolum sonrası kaçak testi yapılıyor. Dolum sonrası da mühürlü kapak takılıyor.

Sizin bakkalda kapak siz etiketsiz tüp varsa sıkıntı.

• LPG patlasa etrafındaki ne varsa yok eder. Hem LPG patlayacak hem adam yaralı kurtulacak? Cahillikte sınır yok

• quote:

Orijinalden alıntı: ölümüne çArşı ulan

LPG patlasa etrafındaki ne varsa yok eder. Hem LPG patlayacak hem adam yaralı kurtulacak? Cahillikte sınır yok

İroni yapmıştır

• Şunu açıklamak lazım, patlama denilen hadisenin gerçekleşebilmesi için yanıcı gazla birlikte oksijen olması lazım. Sonuçta yanma denilen reaksiyon yakıtın oksijenle girdiği reaksiyondur.

Burada tüp patlamamış, tüpten sıza gaz arabanın kabinine dolmuş ve ya marş motorundan gelen kıvılcım ya da sigaradan gelen kıvılcımlar ile alev almış. Kabinde oksijenle karışık halde bulunduğu için gaz anında alev alarak patlama denilen havanın hızlıca genleşmesi yaşanmış.

Tüpün içerisinde oksijen olmadığı için istersen ağzını ateşle kontrol et yine de patlatamazsın, ancak sızıntı varsa oradan alev püskürtürsün.

LPG tankları da aynı şekilde, kaza esnasında patlayamaz, eğer sızıntı olursa alev alır bu tüm yakıtlar için geçerlidir. LPG'nin dezavatanjı uçucu olduğu için bulunduğu kabini homojenize ederek sarar ve herhangi bir yerden gelecek kıvılcımla reaksiyon başlayabilir. Ama ben standar mutfak tüpü ve araç lpg tanklarında böyle bir olay duymadım. Dediğim gibi içerisinde oksijen olmadığı için istesenizde patlatamazsınız.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.