Şimdi Ara

Park Halindeki Aracıma Çarpıp Kaçtılar. Yapılması Gerekenleri Anlatıyorum RESİMLİ!

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
159
Cevap
25
Favori
51.237
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Park Halindeki Aracıma Çarpıp Kaçtılar. Yapılması Gerekenleri Anlatıyorum RESİMLİ!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1294 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar,

Park halindeki aracımı iş çıkışı eve döndüğümde şu şekilde buldum.

Daha sonra arabanın sağına soluna baktım hani arkadaş telefon falan bıraktı mı diye. Tabi ki telefon vs. yok kaçmış maalesef çok ahlaklı arkadaşımız. Ben de kendisini güvenlik kamerasından tespit ettim.

Daha sonra polis çağırdım tutanak tutturmak için, tutanak aşağıdaki gibi olmalı arkadaşlar. Polis karşı tarafın suçlu olduğunu yazmalı mutlaka tutanağa burası önemli.

Şimdi normalde benim arabama çarpan 61 plakalı şahıs kaçmasaydı veya telefon numarası bıraksaydı, duruma ve konuşma şekline bağlı olarak zararımı karşılatmayabilirdim ki arabanın masrafı zaten 100 lira.

Şimdi sigortacım ile görüştüm, masrafı kasko şirketinden karşılatacağım. Kasko şirketi karşı tarafın sigorta şirketinden ödemeyi alacak. Bu sene yaptırdığı sigorta ücreti ikiye katlanacak artı olarak vurup kaçtığı için ceza almasını sağlayacağım.

Biraz uğraştırıcı bir iş farkındayım ancak vurup kaçınca kurtulamayacağını ahlak abidesi abimiz öğrenmiş olacaktır diye umuyorum. Umarım kimse aynı durumu yaşamaz ancak yaşanırsa eğer arkadaşlara bir örnek olur.

• Park yerinde kendi aracım içinde beklerken önümdeki araca gözümün önünde bir kadın çarptı. kendi aracına baktı birşey yok bindi aracına. Bende aldım telefonu elime fotograf çekmeye başladım. Kadın farkedince durdu kafayı çıkarınca camdan çarptınız araca gidiyorsunuz dedim. Benim arabada birşey yok dedi. Diğer araca bakmadınız onda birşeyler olabilir diyince kadın indi bende gittim. Bir baktık adamın sol arka kapı göçmüş. Bekleyin araç sahibi gelsin tutanak tutun. Bakın ben görüntüleri vereceğim ama burdan çıkar başka biryerde aynı noktadan arabasını vurur. Bu sefer onunda suçunu size atar dedim.Kadın yok acelem var dedi. Zorla telefon numarasını kağıda yazdırıp camına bıraktırdım.
    Araç sahibi gelince bana bakıyor dedim bu kapıya vurdu biri telefonda, araç kameramda görüntüler var yollayım dedim. Adam çarpan kadını aradı telefon kapalı. Plakalıkta kiralama şirketi numarasını arattırdım adama. Oradan uğraştı. Akıbetini bilmiyorum. Şahit yaz beni tutanağa dedim gittim. Teşekkür etti bol bol. Çizik bile olamayan sıfır aracın kapısı göçük oldu sonuçta...
    O an orda ben olmasam araç kamerası ya da çektiğim fotoğraflar olmasa kadın bırakıp gidecekti.. Malesef toplum olarak böyleyiz.. Vur kaç.

Aracınızın tramerinde kayıt görüneceği için değer kaybı, bu işlerle uğraştığınız için de manevi tazminat davalarını açmayı unutmayın.

Bunun bir benzeri geçen yıl başıma geldi beyaz 34 plaka bi clio vurup kaçmıştı karakola gidip görüntüleri verdim. 2 gün sonra döndü kendisine epey bi kaydım telefonda randevulaştık yaptırmak için. Bir de ne göreyim 70 yaşında bi amca....

iki kerede benim aracıma park halindeyken çarptılar ikisindede şikayetçi oldum polis bişey bulamadık diye rapor tutmuş savcı dosyayı kapattı.
    Bu arada savcı beni çağırdı ve dosyayı kapatıyorum dedi ben kapatmayın dedim o zaman seni 10 günde bir buraya çağırırım gelişme varmı diye sorarım dedi şaka gibi...

• Yarbay
    3215 Mesaj
    adam inip bakmamış bile, belki çarptığının haberi yok.

olabilir mi sizce ?

M. K. ATATÜRK
  • Binbaşı
    1294 Mesaj

Diğer kamera açısından konunun farkında olduğu açık şekilde görünüyor. Plakası belli olmasın diye diğer açıdan videoyu koymadım.
    |
    |
    sadri.abi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Beetle Juice

Diğer kamera açısından konunun farkında olduğu açık şekilde görünüyor. Plakası belli olmasın diye diğer açıdan videoyu koymadım.
    anladım,

Geçmiş olsun, bence doğru olanı yapıyorsunuz. Hatta vekalet verin dava falan açılacaksa avukat masrafını da ödesin hanzo.

M. K. ATATÜRK
  • Binbaşı
    1294 Mesaj

Teşekkür ederim, keşke ahlak seviyemiz biraz yüksek olsaydı da bunlarla uğraşmasaydım.
    sadri.abi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: sadri.abi

anladım,

Geçmiş olsun, bence doğru olanı yapıyorsunuz. Hatta vekalet verin dava falan açılacaksa avukat masrafını da ödesin hanzo.

Alıntıları Göster
    Aynen öyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Vurmayı unuttum dur şuna vurup geleyim der gibi yapmış. Çok saçma.

|
    |

|
    |

|
    |
    Böyle kaza yapabilmek için geri giderken telefona bakmak felan gerekiyor, bir de o hızla neden birisi manevra dönüşü için geri gitsin? Aynaya bile mi bakmamış?

SimRacersTR

Aorus X470 Ultra Gaming | Ryzen 2600x | Corsair 8GBx2 3200 MHz | Aorus GTX1070 8GB | Acer Predator 27" 165 Hz | Sandisk 240 GB SSD Ultimate | Samsung 960 250 GB M2 SSD | Seagate 1 TB | Seagate 1 TB EXT | WD 1 TB EXT | Corsair Air 540 | Xiagmatech 800W 80Plus | Corsair H115i | Thrustmaster T500RS + TH8A Shifter | Logitech X530 | Acer Switch 10 | Samsung Note 5 |

GB 990FXA UD3 | AMD FX8350 | GB G1 GTX960 4GB | Kingston Fury 8GBx2 1866 Mhz | Sandisk 240 GB SSD Ultimate | Acer Predator 27" 165 Hz | Arctic 240 Freezer | Aerocool Aero 500 | Logitech G29 | Motospeed CK104
  • Teğmen
    188 Mesaj
    Bunun bir benzeri geçen yıl başıma geldi beyaz 34 plaka bi clio vurup kaçmıştı karakola gidip görüntüleri verdim. 2 gün sonra döndü kendisine epey bi kaydım telefonda randevulaştık yaptırmak için. Bir de ne göreyim 70 yaşında bi amca....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teğmen
    184 Mesaj
    Çarptığının farkında olmamasına imkan yok. Peşini bırakmayın, alsın cezasını.
    |
    |
    Tulpar T5 V14.1: 7.Nesil Kaby Lake Intel® Core™ i7-7700HQ, 16GB (2x8GB) DDR4L 1.2V 2400MHz, 256GB SSD, 15.6" Full HD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran, 4GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1060 192-Bit DX12, 2x M.2 SATA 1x HDD...
  • Yarbay
    3536 Mesaj
    Hocam peşini bırakma. Utanmaza bak insanlar dişinden tırnağından artırıp araba alıyor Şoparın biri gelip vurup kaçıyor.

Donuna kadar al hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    keşke güvenlik kamerası olacak kadar şanslı olsak.
    [ MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS 6G GDDR6 192Bit DX12 ] [ AMD Ryzen™5 3600 Soket AM4 4.2GHz 35MB 65W 7nm ] [ MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4 AMD Ryzen™ DDR4 4133MHz ] [ CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 3200MHz CL16 Dual Kit ] [ Kingston 500GB A2000 Serisi NVMe M.2 SSD (Okuma 2200MB / Yazma 2000MB) ] [ Kingston 240GB HyperX Fury 3D Serisi Sata 3.0 ] [ XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 650W MidT ATX SİYAH ] [ MONITOR: LG 34UM580 21:9 IPS ]https://www.flickr.com/photos/161705755@N05/
  • Yarbay
    12556 Mesaj
    kamera önemli...

araca bir hafta kayıt yapacak iki kamera sistemi kurayım dedim de mikro sd kartların hafızası yetmiyor.

Gigabyte Sumo Y 700W kasa // i5 9400F // Asus Prime H310m-k R2 // 8GB 2666Mhz DDR4 // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra 3D 500GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi // PHILIPS 27 AMVA LED // Logitech K330 // Creative Sound Blaster Omni // Takstar HD5500 // Logitech F710 // Xiaomi Mi 9 Lite //
    _______ Mersin Tıp _______ Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?
  • Yarbay
    15905 Mesaj
    iki kerede benim aracıma park halindeyken çarptılar ikisindede şikayetçi oldum polis bişey bulamadık diye rapor tutmuş savcı dosyayı kapattı.
    Bu arada savcı beni çağırdı ve dosyayı kapatıyorum dedi ben kapatmayın dedim o zaman seni 10 günde bir buraya çağırırım gelişme varmı diye sorarım dedi şaka gibi...

Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
    2009
  • Yarbay
    2113 Mesaj
    Böyle böyle akıllanacaklar. Azminiz için tebrik ederim hocam. Sen ben uğraşmadıkça bu kitledeki umursamazlık sürer gider.
    |
    |
Mobilya Takımları
Bey Azura
kolayoto.com
SEO
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,032
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.