Şimdi Ara

Pardus kurdum ama...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, xp yüklü olan bilgisayarıma bardus kurdum xp c: de kurulu d: ye de pardusu kurdum ilk açılış sayfasında hangisinden açmak istiyorsun diye soruyorya öğle olsun istedim ama malesef, bilgisayar hiç açılmıyor, açılışta cd soruyor!!! bios'tan ilk açılış hard disk olduğu halde? ne pardus ile açıyor nede xp ile? bu konuda bir fikri olan var mı ben gene bilgisayara eski xp şekline nasıl getire bilirim?

• XP cd'si ile sistemi boot et. Önyükleme için tuşa bastıktan sonra Kur ekranın gelmesini bekle. Burada Kurtarma konsolü-Recovery Console için R'ye bas.
    Sistem diskin 1. disktir muhtemelen 1 yazıp enterla.Şifre tanımlıysa şifreyi gir.
    Gelen komut satırında fixboot komutunu ver. Yeni bir boot sektör oluşturulacaktır.
  • teşekkürler, pardusu kurduğum bölüme tekrar windows kurdum c: de olan önemli bir kaç dosyayı aldım. Önemli olan o dosyalardı şimdi tekrar format atıp windows kuracağım. eğer bilgin varsa hem pardus hemde windows nasıl beraber çalıştırılır biliyor musun? yada biren birileri yazarsa sevinirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.