Şimdi Ara

Pardus 2009 Ana Konu (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
0
Favori
10.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mirim çok işime yaradı eyw sağolasın... peki diğer sorum hakkında yardım edebilecek olan var mı :)
  • Pardusu netbook umda kullanıyorum ve çok memnunum. En hoşuma giden yanı ise ne youtube jacker a nede dns aarlamaya ihtiyacınız var. Her sitesi sorunsuzca açıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: megaturk

Pardusu netbook umda kullanıyorum ve çok memnunum. En hoşuma giden yanı ise ne youtube jacker a nede dns aarlamaya ihtiyacınız var. Her sitesi sorunsuzca açıyor...

"Açıyordu" demek istedin herhalde????
  • Xp yada Vİsta oyunlarını nasıl yükleyebilirim Pardus'u kurmadım fakat kurmayı düşünüyorum ve bir CD istedim ayrıca Xp ve Vistadaki programlar PArdusta çalışırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇırakGrafiker -- 26 Ağustos 2009; 8:24:17 >
  • Bende Kurmayı Düşünüyorum Ancak XP programlarını ve oyunlarını çalıştırıp çalıştırmama konusunda terettütlüyüm...
    Kuran arkadaşlar bilgi verebilirler mi?
  • Arkadaşlar merhaba
    Ben çoktanddır linux tabanlı bir işletim sistemini denemek istiyorum. Ama bir türlü cesaret edemedim. Taki eve üçüncü laptop bilgisayarımı alana kadar. Artık en eski bilgisayara kimsenin ihtiyacı kalmadı. Bende buna pardus kurmak istiyorum. Ancak ben üstünde yüklü olan XP yi iptal ederek yerine pardus kurmak istiyorum. Makina pentium 3 1100 mhz toshiba rem olarakta 512 mb mevcut. XP' yi iptal ederek pardusu kurabilirmiyim. Ve bunu nasıl yapacağım. Bu konuda bana yol gösterirseniz çok sevinirim.
  • arkdaslar linux .exe dosyalarını yani windows uygulamalarını açmıyor nedeni windows kapalı kaynak kullanması benim notebook imzada var özelikleri ses çıkmıyo kendince bi sürücü yüklü baktım ama kesinlikle ses çıkmıyo bilen arkadas varsa yardım ederse sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: SimurgAnka

Arkadaşlar merhaba
    Ben çoktanddır linux tabanlı bir işletim sistemini denemek istiyorum. Ama bir türlü cesaret edemedim. Taki eve üçüncü laptop bilgisayarımı alana kadar. Artık en eski bilgisayara kimsenin ihtiyacı kalmadı. Bende buna pardus kurmak istiyorum. Ancak ben üstünde yüklü olan XP yi iptal ederek yerine pardus kurmak istiyorum. Makina pentium 3 1100 mhz toshiba rem olarakta 512 mb mevcut. XP' yi iptal ederek pardusu kurabilirmiyim. Ve bunu nasıl yapacağım. Bu konuda bana yol gösterirseniz çok sevinirim.

cd yi tak arkadasın orda türkçe yönergelerde disk i biçimlendir var orda silip yüklersin özellikleri dert etme xp dende çok hızlı ve stabil çalışır hatta sanal ramde yapabiliyosun 1 gb ramde yaratırsın normal hdd den alıo ram diye kullanıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: SimurgAnka

Arkadaşlar merhaba

işlemci oldukça düşükmüş.pardusun son sürümü kdenin en son çıkan sürümünü kullanır.ekran kartının ve işlemcisinin iyi olması gerekir.Yoksa animasyonlardan,videolardan faydalanamazsınız.bilgisayar sürekli takılır ve siz yeniden başlatmak zorunda kalırsınız.En son olarakta kardeşim nereden yükledim bu pardusu deyip makinaya tekrar xp yüklersiniz.
    Benim makine celeron 2.4 ghz. ekran kartı atı ıgp 330m bende sorunlar yaşıyorum.Animasyonlar kapalı ve ekran 16 bitte.performansı biraz yükselttiğimde alet kilitleniyor.Yani tam sınırda çalışıyor pardus.
    Ancak size 2008 sürümünü kullanmanızı öneririm.Hemen hemen mantık aynı.yine ihtiyacınız olan tüm programlar kurulu olarak geliyor.bu sistemi kurmakta yine pardus 2009 ile aynı.
    Yüklemeden önce biosa girip aleti cdden başlatacak şekilde ayarlayınız.Gerisini pardus halledecektir.
    bkz:pardus wiki ve özgürlük için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkayer62

arkdaslar linux .exe dosyalarını yani windows uygulamalarını açmıyor nedeni windows kapalı kaynak kullanması benim notebook imzada var özelikleri ses çıkmıyo kendince bi sürücü yüklü baktım ama kesinlikle ses çıkmıyo bilen arkadas varsa yardım ederse sevinirim

Linuxda exe dosyalarını çalıştırmanız için wine emilatörünü ve play on linux yazılımını yüklemeniz gerekir.Bu paketleri paket yöneticisi ve katkı deposunda bulabilirsiniz.Ama her iki yazılımda bütün exe dosyalarını açamıyor maalesef.oyunlar için plaay on lkinux,exe dosyaları için wineı yükleyiniz.
    sürücü ise depoda bulabilirsiniz.bu link size yardım edecektir.
    http://tr.pardus-wiki.org/Donan%C4%B1m:Ses_kart%C4%B1
    http://www.ozgurlukicin.com/forum/muzik-calar/9518/?page=1
  • quote:

Orijinalden alıntı: DesiqN

Bende Kurmayı Düşünüyorum Ancak XP programlarını ve oyunlarını çalıştırıp çalıştırmama konusunda terettütlüyüm...
    Kuran arkadaşlar bilgi verebilirler mi?

Xp ve vistadaki oyunlar pardusta çalışlmaz.çünkü pardus exe uzantılı dosyaları desteklemez.ancak wine emilatörünü ve play on linux yazılımını kullanarak windows oyunlarını yüklemeniz mükün.
    ayrıca paket yöneticisinde birbirinden zevkli onlarca oyun var.deneyip görün derim.
  • dediklerini önceden yaptım olmadı kardeş emületörleride denicem bi
    quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

quote:

Orijinalden alıntı: erkayer62

arkdaslar linux .exe dosyalarını yani windows uygulamalarını açmıyor nedeni windows kapalı kaynak kullanması benim notebook imzada var özelikleri ses çıkmıyo kendince bi sürücü yüklü baktım ama kesinlikle ses çıkmıyo bilen arkadas varsa yardım ederse sevinirim

Linuxda exe dosyalarını çalıştırmanız için wine emilatörünü ve play on linux yazılımını yüklemeniz gerekir.Bu paketleri paket yöneticisi ve katkı deposunda bulabilirsiniz.Ama her iki yazılımda bütün exe dosyalarını açamıyor maalesef.oyunlar için plaay on lkinux,exe dosyaları için wineı yükleyiniz.
    sürücü ise depoda bulabilirsiniz.bu link size yardım edecektir.
    http://tr.pardus-wiki.org/Donan%C4%B1m:Ses_kart%C4%B1
    http://www.ozgurlukicin.com/forum/muzik-calar/9518/?page=1
  • Xp yüklü makinama pardus 2009 u 2. işletim sistemi olarak yükledim. Ama pardus kullanırken ekran titriyor ve ince çizgiler beliriyor. Sebebi ne olabilir?
  • ekran karti suruculerini yuklememis olabilirsiniz.ayrica sistem ayarlarindan ekran secenegine gelerek ekran kartinizin surucusunu kontrol ediniz.Ati ise depodan ilgili sruculeri bulabilirsiniz.
  • arkadaşlar asus eee 1000h a pardus kurupta vifi konusunda bağlanamama sorunu olanlar

konsoldan

su
    parola
    network create
    .
    .
    .
    .
    .
    -------------
    1)normal
    2)ad hoc
    -------------
    .
    .
    .
    .

sıralamada yönlendirmeleri izleyerek ancak ad hoc kısmına dikkat edip normal yazanı seçerek! bağlantılarını oluşturabilir
    ve sorunsuzca bağlanabilirler..

wifi için var olan program bağlantı kurma özürlü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mınaaa -- 31 Ağustos 2009; 15:56:47 >
  • arkadaslar ben ne kdar ugraşsamda be ses sorununu çözemedim başka bir linux sistemine geçsem aynı sorunu yaşarmıyım? başka bir deyişle sürücü linux çekirdegi ile mi ilgili yoksa pardusla mı ilgili?
  • arkadaşlar bende laptop'uma xp ve pardus kurdum kullanıyorum. pardus acayip keyifli yanlız bir sorunum var bluetooth la cep telefonuma veri alıp gönderemiyorum pc den arattırdığımda cebi buluyor ama bağlanamıyorum. bir keresinde nasıl oldu bilmiyorum ama bluetooth ikonuna sağ tıklayıp obex trasfer'e bastım cep telefonumun hafızasını bir pencerede C: ve :E olarak gördüm. birdahada bağlantı kuramadım nedendir bir fikri olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: antbyotic

arkadaşlar bende laptop'uma xp ve pardus kurdum kullanıyorum. pardus acayip keyifli yanlız bir sorunum var bluetooth la cep telefonuma veri alıp gönderemiyorum pc den arattırdığımda cebi buluyor ama bağlanamıyorum. bir keresinde nasıl oldu bilmiyorum ama bluetooth ikonuna sağ tıklayıp obex trasfer'e bastım cep telefonumun hafızasını bir pencerede C: ve :E olarak gördüm. birdahada bağlantı kuramadım nedendir bir fikri olan varmı?

lsusb çıktısı görsek...
  • Isusb nedir kardeş kusura bakma pek bilgim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: antbyotic

Isusb nedir kardeş kusura bakma pek bilgim yok

konsolu aç lusb komutunu ver çıktısını buraya yaz ona göre bluetooth niye çalışıp çalışmadığını anlarız,
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.