Şimdi Ara

Pardus 2009 Ana Konu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
0
Favori
10.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sun'ın yaptığı virtual machine kurdum ama bi kaç problem var mesela virtual machine ile gerçek makine arasında dosya aktarımı yok.Virtual machine usb bellekleri tanımıyor.Virtual machinede oyun oynamak imkansız(Ne ekran kartını tanıyor nede anakartın üstündeki ses kartını).Yani virtual machinede boş çıktı.Galiba ubuntuya geçicem.İsoyu netten indiricem bide cd sipariş ettim.@DHArcadia dün baya uğraştım rarlı dosyaları açmak için en sonunda wine ile winrar yükledim sorunsuz çalışıyo.Mesela şuan iso dosyalarını sanal bi cd/dvd-roma pardus üzerinde nasıl bağlarım onu merak ediyorum.Yardımlarınız için çok teşekkürler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: N-0NE

Sun'ın yaptığı virtual machine kurdum ama bi kaç problem var mesela virtual machine ile gerçek makine arasında dosya aktarımı yok.Virtual machine usb bellekleri tanımıyor.Virtual machinede oyun oynamak imkansız(Ne ekran kartını tanıyor nede anakartın üstündeki ses kartını).Yani virtual machinede boş çıktı.Galiba ubuntuya geçicem.İsoyu netten indiricem bide cd sipariş ettim.@DHArcadia dün baya uğraştım rarlı dosyaları açmak için en sonunda wine ile winrar yükledim sorunsuz çalışıyo.Mesela şuan iso dosyalarını sanal bi cd/dvd-roma pardus üzerinde nasıl bağlarım onu merak ediyorum.Yardımlarınız için çok teşekkürler....

Rar dosyalari icin 7zip'i kullanabilirsin.
    VM ile 3D oyun oynanamaz onu simdilik unut :)
    Pardus'u ozel olarak bilmiyorum ama .iso mount etmek zor olmamali. google ile sunu buldum:
    http://icmela.blogspot.com/2008/02/make-iso-mount-iso.html

• arkadaşlar, sistem tepsisini kaybettim: alt köşede olan, program açtığınızda oraya küçültebileceğiniz bir yer olan, sağ tarafında internet bağlantısı vs. görünen çubuk üzerinde, şu anda sadece o en sağdaki internet bağlantısı vs. var, simge olarak panelin ortasında duruyor. yani, bir programı küçülttüğümde artık göremiyorum, tekrar ekranı kapla komutu veremiyorum. bilgisi olan varsa, çok teşekkür ederim.

edit: çözdüm. programcık ekleden görev yöneticisi ekleyi tıkladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemyisgolvey -- 24 Temmuz 2009; 0:21:50 >
  • selam,

masaüstündeki şeffaf bölümü kaybettim: artık çöp kutusu ve ev dizini bölümü görünmüyor. nasıl geri getirebilirim? teşekkürler.
  • pardus 2009 kurulumunda suprız yumurta ; tetris

http://www.youtube.com/watch?v=hN3Qp4olKMs
  • quote:

Orijinalden alıntı: bisikletci

selam,

masaüstündeki şeffaf bölümü kaybettim: artık çöp kutusu ve ev dizini bölümü görünmüyor. nasıl geri getirebilirim? teşekkürler.

"Programcık Ekle" deyip, açılan listede "Dizin Görünümü" programını seçip, ekleyeceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro77

pardus 2009 kurulumunda suprız yumurta ; tetris

http://www.youtube.com/watch?v=hN3Qp4olKMs

Harika bir şey yav
  • quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

quote:

selam,

"Programcık Ekle" deyip, açılan listede "Dizin Görünümü" programını seçip, ekleyeceksiniz.

teşekkürler. şeffaf masaüstü geri geldi.
  • quote:

quote:

quote:

selam,

teşekkürler. şeffaf masaüstü geri geldi.

Masaüstü ile masaüstündekileri birbirinden ayıran hoş bir uygulama olmuş. Windows 7'de yok böyle bişi mesela.

• Arkadaşlar dün Windows 7 kurulu dizüstü bilgisayarıma pardus kurmak istedim ikinci işletim sistemi olarak. Tamamen Pardus'un tavsiye ettiği seçenekleri izleyerek kurulumu yaptım ancak bilgisayar yeniden başladığında windows gitmişti. GRUB'da yalnızca Pardus seçeneği var. Daha sonra sistem ayarlarından düzelmeye çalıştıysam da düzeltemedim.

Pardus 2009 Ana Konu

Bu da ekran görüntüsü. Sizce Windows kullanılabilir mi yoksa baştan kurmak mı gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackwinterday -- 28 Temmuz 2009; 13:16:57 >
  • Arkadaşlar yeniyim bu konuda,dün kurdum.HD film indirdim 23 parça rar dosyası.Bunları çıkarmada sorun yaşıyorum.Ark ile açıyorum yarım saat bekliyorum birşey yok xarchiver ile açıyorum birleştirmeden çıkarıyor.7zip ile açmayı deneyeceğim fakat sağ tıkla birlikte aç dediğimde 7zip nerede onu bulamıyorum.Rahat bir şekilde parçaları birleştirerek açabilecek bir program yok mu?Rapid Premium ile toplu indirmeyi çözene kadar göbeğim çatladı,bunu da halledersem en büyük problemlerimi çözmüş olacağım.Teşekkürler.
  • Realtek ses kartı ile problem yaşayan var mı benim gibi? ve ekran kartı ati olunca doğru düzgün görüntü yok. Hata raporu yolladım bakalım ne cevap gelcek.
  • ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 19 Mart 2021; 16:0:3 >
  • Geçen gün pardus 2009 u sitesinden indirip kurdum. Denedim, pek istedigimi bulamadım. ubuntuma geri döndüm.
  • İmzamdaki sisteme bir türlü Pardus 2009 kuramıyorum. Şu anda yine bu sistem üzerinde Pardus 2008 kullanmaktayım. Eski bir bilgisayarım daha var. Mesela ona kurabildim Pardus 2009'u. Fakat bu sisteme bir türlü kuramıyorum. Önce kurulum hep %9'a geldiğinde takılıyordu, Fakat daha sonraki denemelerde bazen %0'ı bile geçemedi. CD'nin doğruluğunu falan kontrol ettim.

Bana yardımcı olabilecek bir arkadaş var mıdır aramızda?

• quote:

İmzamdaki sisteme bir türlü Pardus 2009 kuramıyorum. Şu anda yine bu sistem üzerinde Pardus 2008 kullanmaktayım. Eski bir bilgisayarım daha var. Mesela ona kurabildim Pardus 2009'u. Fakat bu sisteme bir türlü kuramıyorum. Önce kurulum hep %9'a geldiğinde takılıyordu, Fakat daha sonraki denemelerde bazen %0'ı bile geçemedi. CD'nin doğruluğunu falan kontrol ettim.

Bana yardımcı olabilecek bir arkadaş var mıdır aramızda?

Hata kodu alıyormusun hiç üstadım ? birde senden ricam aynı cd ile sanal makina üzerinden bir kurulum yapman, bakalım orada ne olacak,

Edit:Eğer sanal makina programı kurup deneme imkanın yoksa pardus 2009 çalışır cd ile başlatmayı dene bilgisayarı bakalım onunla başlata bilecekmisin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson_Crusoe -- 5 Ağustos 2009; 0:00:01 >

• cd yi doğru yazdırdığınıza eminmisiniz?Dao/sao modunda ve maks. 16x seviyesinde yazdırmanız gerekmektedir.
  • Arkadaşlar coppy paste yapmaktan nefret ediyorum ama diğer konuyada aynı mesajı gönderdim cevap bekledim cevap atan olmayınca bu konuyada aynı msjı ekliyorum... "Çok özür dileyerekten bir soru sormak istiyorum Ben windows xp ve Pardus' u bir arada kullanmak istiyorum canım istediğimde Pardus işletim sistemini gerek duyduğumda xp işletim sistemini kullanmak istiyorum peki bunu yapmak için Disk Bölümlendirme kısmında ne yapacağım lütfen cevap verir misiniz? "
  • Pardus yüklemek için cd oluşturmak yerine forumlardan birinde bulduğum bir program sayesinde flas belleğimi cd gibi kullanabileceğim yazıoyrdum indirdim ve dedikleri gibbi yaptım sonra boot seceneklerinden sıralamayı değiştirerek 1. sıraya Usb Flas Bellegi aldm kaydedip yeniden başlattm Sonra ön yükleme ekranı geldi default . Pardus vs.. secenekler vardı default secenegini sectim dos ekranı gibi kurulum ekranı geldi Ready...... yazdıktan sonra bu uyarı geldi mount:Mounting /dev/ram0 on /newroot failed no such device or adress. switch_root:bad newroot /newroot. Kernel panic - not syncing: Attempt to kill init! biraz bekledim ve bi gelişme olmadı bu yüzden yükleme işleminden vazgeçtim yardm edebilecek olan var mı ?
  • Bu link işinize yarayacaktır.Aynı mesajı diğer başlığa da yazdım
    http://tr.pardus-wiki.org/Ayn%C4%B1_bilgisayara_Windows_ve_Pardus_kurulmas%C4%B1
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.