Şimdi Ara

Parçaları en pahalıdan,en ucuza doğru araba markaları! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
60.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En ucuz Tofaş'tır heralde Ön Far(Ayfar(Yan Sanayi)): 20 TL
  • parçanın fiyatı ile birlikte o aracın o parçayı ne kadar sıklıkta değiştirme ihtiyacı duyduğuda incelenmeli.

söz gelimi x marka arabanın y parçası 100 ytl, z marka arabanın q parçası 50 ytl olsun ..

ama aynı km diliminde z marka araba bu parçayı 2-3 kez değiştirme ihtiyacı duyuyorsa; parça fiyatının ucuz olmasının bir anlamı kalmıyor kanımca.

hayırlı günler.
  • hehehe katılıyorum en ucuz tofaş en yaygında tofaştır yakında doğan şahin tampon far fln alışveriş merkezlerinde görmeye başlarız 2 dene alana 3.sü hediye
  • quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

parçanın fiyatı ile birlikte o aracın o parçayı ne kadar sıklıkta değiştirme ihtiyacı duyduğuda incelenmeli.

söz gelimi x marka arabanın y parçası 100 ytl, z marka arabanın q parçası 50 ytl olsun ..

ama aynı km diliminde z marka araba bu parçayı 2-3 kez değiştirme ihtiyacı duyuyorsa; parça fiyatının ucuz olmasının bir anlamı kalmıyor kanımca.

hayırlı günler.

çok doğru
  • quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

parçanın fiyatı ile birlikte o aracın o parçayı ne kadar sıklıkta değiştirme ihtiyacı duyduğuda incelenmeli.

hayırlı günler.

Çok doğru ama bunu gel de bir Kuş serisi fanatiğine anlat.

• '99 w210 E200 Kompressör 15 bin bakımı..

Ön fren balatalarım 45 TL + arka fren balatalarım 25 TL
    Hava filtresi 18 TL
    Yağ filtresi 15 TL
    Benzinm filtresi 20 TL + Yağ ve işçilik..
    30 bin km de bir buji değişirim.Orjinal bujide 40 TL civarı 4 adet..

Gerçekden Mercedes-Benz in parça ve bakımı çok ağır..

Üç beş kuruşun hesabını yapmam fakat bu forumda o kadar ince hesap yapıp, sırf parçası pahalı diye korkudan alt model alan kişiler için yazdım sadece..
  • quote:

Orjinalden alıntı: GTRulez

quote:

Orjinalden alıntı: ATTRACTION

Arkadaşlar Listenin başına ferrariyi koyun

Bir F430 un baskı balatası 5.000 €

Ön firen batalaları 2.500€ şu sıralar fizibilite yapıyorum net olarak haberdarım

attraction, murcielago lp640'ın baskı balatasına 20.000EUR dıyolar. sence dogruluk payı varmı?

edit: lp640 ta SMG, DSG de oldugu gıbı baskı balata sistemi var demi?

Evet benzer sistemi kullanıyorlar. Liste fiyatı o cıvarda olabilir ancak

10.000 Euro yu kesinlikle geçmez diye dusunuyorum. Yinede parça numarasından bakılabilir.

Not : Bende merak ettim öğrenecem.

• öğren bakalım bi, bende merak ettim gercek fiyatını
  • Yetkili serviste her marka pahalı oluyor.Doğuş Oto,VDF'den kredi imkanı sunuyor bakım için

Ama garanti bittiği an yetkili servise para kaptırmaya gerek yok.Aracımın bakımlarını İzmir'de AGUŞ Oto'ya yaptırmayı düşünüyorum,birini yaptırdım hatta.

Adam A6,Touareg'ini getiriyor,ben de götüreceğim tabi.İşlerini iyi yapıyorlar,yetkili servisin beni soymasına izin vermem.3 kuruşluk işe 6-7 kuruş verecek kadar zengin değilim.
  • Baskı balata fiyatı bence aşırı değilmiş Ferrari'de.

430 Scuderia'da yer alan şeritler opsiyonel. Fiyatı da 20.000 Euro.

Hatta sarı kaliper istenirse sadece kaliper boyama dahi birkaç bin euro.
  • Geçen sene araştırmıştım mesela x parçası en pahalıdan en ucuza; bmw, mercedes, audi, vw, opel, honda, reno, fiat ve hyundai. Belki bazı parçalar için sırala değişik olabilir ama aşağı yukarı böyledir.
  • Volvo yu unutmussun yataghan :) yaptıgın lıstede ilk 3 te bıyerde yer bulur kendıne bence....
  • quote:

Volvo yu unutmussun yataghan :) yaptıgın lıstede ilk 3 te bıyerde yer bulur kendıne bence....

Haklısın GTRulez volvonun ilk 3te yeri olur ama ben volvo ve yazmadığım diğer markaların parça fiyatlarına bakmamıştım bu yüzden yazmadım :)
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Listenin başına ferrariyi koyun

Bir F430 un baskı balatası 5.000 €

Ön firen batalaları 2.500€ şu sıralar fizibilite yapıyorum net olarak haberdarım

attraction, murcielago lp640'ın baskı balatasına 20.000EUR dıyolar. sence dogruluk payı varmı?

edit: lp640 ta SMG, DSG de oldugu gıbı baskı balata sistemi var demi?

Evet benzer sistemi kullanıyorlar. Liste fiyatı o cıvarda olabilir ancak

10.000 Euro yu kesinlikle geçmez diye dusunuyorum. Yinede parça numarasından bakılabilir.

Not : Bende merak ettim öğrenecem.

Şase numarası olmadan fiyat soylemiyorlar net olarak.

Ancak ortalama fiyatın 8.000 € oldugunu soylediler.

• Hmm. f430 la arasında 3 bın euro varmıs demekkı.

bence gayet normal bır rakam. alt sınıf olan f430 unkı 5 bın eur ıse, lp640a 8 bın eur normal bence.
  • Seat da tam kazıkçı. Serviste yan ayna komple boyası ve işçilik ile beraber 550TL. Dışardan aynı aynayı indirimle filan 380TL'ye alabildim. Boyasız.

Yan ayna dediğin 250 liradır ya max

Normal servis ücretleri de 15.000de bir 270-300TL arası Ibiza 1.2 için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789

Seat da tam kazıkçı. Serviste yan ayna komple boyası ve işçilik ile beraber 550TL. Dışardan aynı aynayı indirimle filan 380TL'ye alabildim. Boyasız.

Yan ayna dediğin 250 liradır ya max

Normal servis ücretleri de 15.000de bir 270-300TL arası Ibiza 1.2 için.

sen kazık gormemıssın o zaman

jazz da yan ayna 1100ytl miydi neydi. forumda okumustum.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 4 Haziran 2009; 13:59:56 >

• Yuh! İyiymiş o zaman Seat yine
  • Bir de Murat'a (Whisper911) sor bakalım E39 aynası ne kadarmış?

• Whisper, kaç para e39 yan aynası :)

Yukarıda başkası yazmış Vectra aynası 500lira diye. Bu arada benim yan aynada o siyah çizgiden yok daha çok görüş alanı sağlayan zıkkım O da olsa belki 750TL diyeceklerdi...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.