Şimdi Ara

Parça Kararsızlığı(Sistem Topluyorum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben hayatımda ilk defa bir oyuncu sistemi topluyorum ve kafam inanılmaz derecede karışmış durumda.

Şöyle ki aldığım parçalar;

Kasa: Aerocool Sixth Element
    Güç kaynağı: Cooler Master GX 650W
    Ram: Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Genesis
    HDD: Seagate 1TB Barracuda

Daha almadım fakat işlemci olarak INTEL Core i5-4670(Haswell) düşünüyorum.

İşte ip burda kopuyor, karşıma bir sorun çıkıyor: Ekran kartı.

Ekran kartı noktasında HD 7870 ve GTX 660 TI arasında kaldım bunlardan hangisini önerirsiniz?

Ayrıca şu anakart hakkında ne düşünüyorsunuz?
    http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/gigabyte-z87m-d3h-z87m-d3h-intel-z87-soket-1150-ddr3-1600mhz-sata-30-usb-30-hdmi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=65949

Daha almadığım parçalarla ilgili görüş ve önerilerinize açığım.

Şimdiden teşekkür ederim.

• OnlyChaos kullanıcısına yanıt
    bütçen nekadar
  • hocam paran yeter ise 7870xt al.yetmezse 7870 cift fanlı oc medellerınden birini al
  • İntel alcam diyosan haswel alma oyun için bende 3570k gayet yeterli zaten bide anakart pahaliya çikar haswelde tabi amd alirim diyosan 8320 al kalan bütçeye en uygun ekran kartini al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Eğer pyshx falan filan senin için önemli değilse 7870 al.Ama pyshx,cuda vb nvıdıa özelliklerini istiyosan gtx 660 ti öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeranSetaou

Eğer pyshx falan filan senin için önemli değilse 7870 al.Ama pyshx,cuda vb nvıdıa özelliklerini istiyosan gtx 660 ti öneririm.

Bütçem 2000-2300 arası. Pyshx dikkatimi çekiyor aslında. Herhalde tercihimi Nvida'dan yana kullanacam. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: bitirimburak

İntel alcam diyosan haswel alma oyun için bende 3570k gayet yeterli zaten bide anakart pahaliya çikar haswelde tabi amd alirim diyosan 8320 al kalan bütçeye en uygun ekran kartini al.

Teşekkürler ama Haswell'i neden önermiyorsunuz oyun icin. Ivy Bridge'e göre dezavantajı nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: OnlyChaos

quote:

Orijinalden alıntı: bitirimburak

İntel alcam diyosan haswel alma oyun için bende 3570k gayet yeterli zaten bide anakart pahaliya çikar haswelde tabi amd alirim diyosan 8320 al kalan bütçeye en uygun ekran kartini al.

Teşekkürler ama Haswell'i neden önermiyorsunuz oyun icin. Ivy Bridge'e göre dezavantajı nedir?

Haswell yeni çıktığı için şuan anakart ve işlemcileri pahalı .mesela lga 1155 soket z77-g43 210 tl ,lga 1150 soket z87-g43 300 tl arada fiyat farkı var . i5 3570k ile i5 4670k da aynı yere denk geliyor ama onların arasında da nerden baksan 80-90 tl fark var

Dostum illede haswell istiyosan bütçeni biraz aşmak zorundasın.Amd sistem toplasak ekran kartını daha iyi yapardık ama intel istediğin için buyur;

ARADAKİ FARK NE BİLİYOMUSUN FİYATI FAZLA OLAN SİSTEMDE ASUS'UN GTX 660 Tİ MODELİ. FİYATI AZ OLAN İSE GTX 660 ( Tİ MODELİ DEĞİL )

Alabilirsen bunu al

YOK ALAMAM DİYOSAN BUNU MUTLAKA ALMALISIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeranSetaou -- 28 Haziran 2013; 21:10:07 >

• quote:

Dostum illede haswell istiyosan bütçeni biraz aşmak zorundasın.Amd sistem toplasak ekran kartını daha iyi yapardık ama intel istediğin için buyur;

ARADAKİ FARK NE BİLİYOMUSUN FİYATI FAZLA OLAN SİSTEMDE ASUS'UN GTX 660 Tİ MODELİ. FİYATI AZ OLAN İSE GTX 660 ( Tİ MODELİ DEĞİL )

Alabilirsen bunu al

YOK ALAMAM DİYOSAN BUNU MUTLAKA ALMALISIN

Emek verdiginiz icin teşekkür ederim. 660 ti modeli kafama yattı. Acaba bu sistemi hangi siteden topladınız. Fiyatlar benim baktıklarıma göre oldukça düşük.

Yerinde olsam haswell yerine ıvy bridge düşünürüm.Ekran kartımı yükseltirim.O.c yapıcakmısınız bu arada

Ayrıca topladıgım site: VATAN COMPUTER - Türkiye'nin Teknoloji Hiperstore'u
  • quote:

Yerinde olsam haswell yerine ıvy bridge düşünürüm.Ekran kartımı yükseltirim.O.c yapıcakmısınız bu arada

Ayrıca topladıgım site: VATAN COMPUTER - Türkiye'nin Teknoloji Hiperstore'u

O.C düşünmüyorum. İşlemciyle ilgili olarak baktığım kadarıyla Haswell ve Ivy Bridge işlemciler arasında pek bir fiyat farkı yok. 30 TL felan oynuyor. Gözden kaçırdığım birşey mi var? İlginiz icin teşekkür ederim.

Vatanda i5 3570k 513 tl / haswell 580 küsür

Vatanda i5 3570k uyumlu anakart 220 lira / haswell uyumlusu 280 lira yaklasık 140 tl kadar fark oynuyo
  • quote:

Vatanda i5 3570k 513 tl / haswell 580 küsür

Vatanda i5 3570k uyumlu anakart 220 lira / haswell uyumlusu 280 lira yaklasık 140 tl kadar fark oynuyo

Şimdi hersey netlik kazandı. Teşekkür ederim. O zaman Ivy bridge işlemci ve Gtx 660 Ti. :)

http://www.anandtech.com/bench/Product/860?vs=857

Buraya bakmanı tavsiye ederim.7870,gtx660 ti den daha iyi gözüküyo testlerde.

SAPPHIRE HD7870XT GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI

Bu model normal 7870 lerden daha iyi ve 660ti den daha ucuz.Ama malesef pyhsx desteği filan yok.Dert olmaz diyosan gtx 660 ti den daha performanslı bir üründür.Karar sende.Yaklaşık 200 lira daha ucuza daha yüksek performans değer bence ama sen bilirsin.

• quote:

http://www.anandtech.com/bench/Product/860?vs=857

Buraya bakmanı tavsiye ederim.7870,gtx660 ti den daha iyi gözüküyo testlerde.

SAPPHIRE HD7870XT GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI

Bu model normal 7870 lerden daha iyi ve 660ti den daha ucuz.Ama malesef pyhsx desteği filan yok.Dert olmaz diyosan gtx 660 ti den daha performanslı bir üründür.Karar sende.Yaklaşık 200 lira daha ucuza daha yüksek performans değer bence ama sen bilirsin.

Ben sistemi Pazartesi gunü toplayacam umarım bir karara varmış olurum. :D

Pazartesi alırsan 2.200 Tl yerine 3.küsür tl ye alırsın söyleyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeranSetaou -- 28 Haziran 2013; 23:23:49 >
  • quote:

Pazartesi alırsan 2.200 Tl yerine 3.küsür tl ye alırsın söyleyim

Evet son kararım şu; :)

İntel i5 3570K
    ve 2. El MSI GTX 680 alacağım. Diğer parçalarım da tamamdı zaten. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.