Şimdi Ara

Parazit..((motor devir sesi))... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
76.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • cözüm cok kolay teyp bagli olan yerde 2 tane arti var biri motor sesini alir biri almaz degistirin benim basima geldi arti baglantisini degistim düzeldi
  • arkadaslar benim sorun yeni büyük anfi aldim yanliz güc baglantisini kontak tan farlardan aldim .sorun arac calisirken yüksek seste motor titriyor
  • Aynı sorun bende de var. Bir türlü çözemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayk24

cözüm cok kolay teyp bagli olan yerde 2 tane arti var biri motor sesini alir biri almaz degistirin benim basima geldi arti baglantisini degistim düzeldi

Hocam nerede (+) var teybin arkasında?
  • Aynı sorun bende vardı ve çözdüm...Anfi Kablosuyla Rca kablosunu aynı yerden geçirme...
  • componetlerin cross larını aracın beynine yakın bağlarsanda bu sesi yapar.
  • konuyu hortlatmak istemezdim ama donanımhaberin bu gibi durumlarda can kurtarıcı olduğunu bildiğim için yazıyorum.

Ses sistemi parazit sorunu çözümü m.

Aracıma sıfır amfi taktırdım hemde Ankara'da isim yapmış ünlü bir yerdi.

Montajdan iki gün sonra motor devrine göre artan (hviizzzvv) bir parazit sesi peyda oldu.
    Bu ses, teyp sesi minimumken ve teyp kapalıyken de çıkıyordu yani kesinlikle amfiden (amfi bağlantı yerlerinden) kaynaklanıyordu.
    Takan yere gittim elimizde parazit kesici yok dedi.
    Bende amfinin girişini (sanırım Gain deniliyor) bari kıs da parazit azalsın dedim, bir miktar azaldı ama o sesle yaşamaya devam ediyordum yinede.

Özellikle araç yeni çalışıp beklemiş akü dinamodan şarj olurken iyice artıyordu. bir müddet sonra azalıyor ama asla kesilmiyordu.

İnternetten ve forumlardan araştırdım.

Besleme ve ses kablolarım zaten farklı yerde oldukları için ŞASE bağlantısına yöneldim.

Amfiye kaportadan alınan ŞASE bağlantısına bir baktım ki aman Allah'ım adam resmen eliyle tutturmuş ve hiç sıkmamış gibiydi.
    Hemen vidayı söküp temizliğini yapıp olabildiğince var gücümle sıktım.

Ardından aracı çalıştırıp teyp sesini minimum "0" yaptım ve sonuç HARİKAAAA.

O ses bitmişti. herkese ilk tavsiyem şase kontrolüdür bunu mutlaka yapın..!!!
    sağlıcakla...

• quote:

Orijinalden alıntı: €.alpay

o patlak mış gibi dediğin ses teyibin sesini tamamen kısıp Volume 00 a alıp sonra volume 01 yapınca yine oluyormu veya teyibi mute ye alıp tekrar muteden cıkarıncada yapıyormu eğer bu şekildede yapıyorsa amfilerin rca girislerindeden şase wer boşuna sinyal kablonu değisme yine aynını yapr çunkü boşuna masraf yapmış olursun amfi şase yaptığın zamanda oluyorsa eğer farklı bi amfi tak aracına deneme amaçlı bu dediğin olay 4 kere basıma geldi genelde hepside tamir yemiş amfiler de oluyordu dedğim gibi farkı bi amfi ile dene eğer yine de aynı sesi alırsan aracının teyip e gelen elektirik kablolarını değiscen direk aküden teyibe yeni hat alcan sigortasını ise aracın sigorta kusunun oraya bağlamıcan cektiğin hat üzerinde sigorta koycan teyibin arkasına fln.

hocam yeriniz istanbulda mı??

• Konuyu hortlattım k bakmayın yakın zamanda bu sorunla karsılasıp cozume ulaşan arkadaş var mıdır acaba inanılmaz bir parazit motor devir sesi alıyorum teybin arkasına şase olayını denedik olmadı.

• M4DAFAK M kullanıcısına yanıt
    arabada bir çok durum bu soruna sebep olabiliyor. iç ambiyans için konulan şerit lamba bile olabiliyor. teypden rca ya kablo çekilmesine rağmen düzelmediyse tesisata komple bakılması gerekli. başka amfi ile deneyin. başka teyple deneyin. tesisata bakmadan burdan çözmek mümkün değil.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ecrasniann kullanıcısına yanıt
    ya ustalarda basindan saviyor en son tesisatinda kacak var elektirikciye git dedi ama bana salliyor gibi geldi bir yere daha goturucem

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Guncelleme, arkadaşlar teypın uzerındekı bır vıda teyp yuvasındaki demır cerceveye degıyormus teybe komple bez band cekıp cerceveye degıl de yuvaya sılıkonla tutturuldu bassda kucuk bir parazit kaldı o ada parazit giderici takıldı fakat bassın gucu %30 azaldı maalesef

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.