Şimdi Ara

Parayı az buluyormuşum. 12 saat çalışmaya 800 lira! (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
345
Cevap
7
Favori
13.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: balyoz34

quote:

Orijinalden alıntı: ceswan

Hele bi bitir okulunu iş aramaya başlada görücem ben hocam :) Bende senin gibi düşünüyodum zamanında. Herşey üstüne üstüne gelmeye başlayınca o paranın yarısına bile nasıl çalışıcaksın görürsün ilerde. Ama temennim şudurki inşallah yaşamassın o günleri.

+99999
    sıcak evinizde pc başında rahat rahat oturupta ben 800-1000 TL maaşla çalışmam,enayimiyim gibi laflar etmeyin Allah-u Teala yedirir size o lafları Allah kimseye fakirlik yoksulluk göstermesin...bana dışarda okul önlerinde serserilik apaçılik yapan kanı beş kuruş etmez weledler gelmiş ben bu maaşa çalışmam diyor,geçinenler enayidir diyor...soruyorum senin mesleğin nedir lise bitince hangi holdingin başına geçmeyi düşünüyorsun...enayidirler haklarını arasınlar,nerde nasıl hak aranıyor kime anlatmalı dertleri kime söylemeli kime şikayet etmeli bilen duyan gören biri varsa adresini versin gidelim varsa böyle bir merci varsa böyle bir kuruluş ver gidelim.......hele bir askerden dön gel eve işsiz güçsüz,işsizliği parasızlığı anla öğren ondan sonra gel bana burda 500 tl ye köpek gibi çalışırım diye konular açarsın,ne zamana kadar öğrencisin ne zamana kadar gençsin...yaşın biraz ilerlesin baban anan evdekiler gözünün içine baksın anlarsın işsizliği işin kıymetini...

Çok ağır konuşmuşsunuz. 500 Liraya köpek gibi çalışacak adam ancak akşama yiyecek bir ekmeği olmayan adamdır.. İnsanları buşekilde terbiye etmek doğru değil. Benim memleketimde herşey var fakat milletim çalıştığının karşılığını alamıyorsa burada durup düşünmek lazım!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Reid Rider

quote:

Orijinalden alıntı: R4V3N

quote:

Orijinalden alıntı: Reid Rider

quote:

Orijinalden alıntı: mobile prof.

2500tl aylik ile 3 kisilik aile gecinemiyor, 800tl bir kisi icin cok az.

1500 lira aylıkla geçinen 4 kişilik bir aile tanıyorum. Nasıl olur 2500 lirayla 3 kişilik aile geçinemez?

geçinilmez diye birşey yok aylık 1500 kazanan ona göre yaşar, aylık 2500 kazanan ona göre yaşar aylık 5000+ kazanan ona göre yaşar ..

hiçbir şey kazanamazsan yine "yaşarsın" kimse fakirlikten ölmez yani...

önemli olan "insan" gibi yaşayabilmek..

milletimiz o kadar koyun olmuş ki yemek yiyip açlıktan ölmemeyi yaşamak olarak görüyor.

Türkiye'de insan gibi yaşayabilmek yok. Varsa ben göremedim. 13 yaşındaki kıza 20 küsür erkek tecevüz ediyor ve tecavüzcüler serbest bırakılıyor.
    Ve gerçekten Türkiye'de bu devirde yemek yiyip açlıktan ölmemeyi yaşamak olarak gören milyonlarca insan var. Benim verdiğim 1500 lira örneğinden daha da az alan ve kişi sayısı çok olan aileler de var.
    Ayrıca milletimiz de o kadar koyun olmuştur ki kendini fakirleştiren sonra da milletimize yardım diye 3 torba kömür verenleri seçmiştir. Amacım siyasete girmek değildi affola...
    Kusura bakmasın o millet ama, kimse okumazsa, hadi okumadın kimse adam olmazsa dediklerin olur siyasete girmiyeyim diyorsun da her lafından siyaset damlıyor. Bütün millet kendini eğitirse ülkede yeteri kadar okul var. Ki şuandaki halk bu yönetimin eseri değil bunu da unutma. Daha önceki fakirlerle şimdiki fakirleri de bir kıyasla. Babanız anneniz hiç mi anlatmadı size küçükken yeyip içtiklerini veya yemeyip içemedeklerini. Birkaç dakika bilemedin saat sonra Akboy mesajları gelicek bekliyorum. Bu kadar boşsunuz ancak lakap takmayı biliyorsunuz, gören de malum partinizi bir halt sanar. Daha iyisini yapabilecek olan varsa ispatlasın oyum size!

• quote:

Orijinalden alıntı: DELTA53

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ceswan

Hele bi bitir okulunu iş aramaya başlada görücem ben hocam :) Bende senin gibi düşünüyodum zamanında. Herşey üstüne üstüne gelmeye başlayınca o paranın yarısına bile nasıl çalışıcaksın görürsün ilerde. Ama temennim şudurki inşallah yaşamassın o günleri.

+99999
    sıcak evinizde pc başında rahat rahat oturupta ben 800-1000 TL maaşla çalışmam,enayimiyim gibi laflar etmeyin Allah-u Teala yedirir size o lafları Allah kimseye fakirlik yoksulluk göstermesin...bana dışarda okul önlerinde serserilik apaçılik yapan kanı beş kuruş etmez weledler gelmiş ben bu maaşa çalışmam diyor,geçinenler enayidir diyor...soruyorum senin mesleğin nedir lise bitince hangi holdingin başına geçmeyi düşünüyorsun...enayidirler haklarını arasınlar,nerde nasıl hak aranıyor kime anlatmalı dertleri kime söylemeli kime şikayet etmeli bilen duyan gören biri varsa adresini versin gidelim varsa böyle bir merci varsa böyle bir kuruluş ver gidelim.......hele bir askerden dön gel eve işsiz güçsüz,işsizliği parasızlığı anla öğren ondan sonra gel bana burda 500 tl ye köpek gibi çalışırım diye konular açarsın,ne zamana kadar öğrencisin ne zamana kadar gençsin...yaşın biraz ilerlesin baban anan evdekiler gözünün içine baksın anlarsın işsizliği işin kıymetini...

Çok ağır konuşmuşsunuz. 500 Liraya köpek gibi çalışacak adam ancak akşama yiyecek bir ekmeği olmayan adamdır.. İnsanları buşekilde terbiye etmek doğru değil. Benim memleketimde herşey var fakat milletim çalıştığının karşılığını alamıyorsa burada durup düşünmek lazım!!!

özür diliyorum yazıları okudum biraz ağır konuşmuş olabilirim kimse üzerine alınmasın lütfen
    quote:

milletim çalıştığının karşılığını alamıyorsa burada durup düşünmek lazım

brom keşke bu işler insan gibi düşünüp halledilseydi ama burası türkiye burda olay budur,yılların senelerin verilmesi gereken bir konu ama aç açıkta bi adamın uğraşması cabalaması için ne o kadar parası nede o kadar zamanı vardır,kim uğraşsın kim hak arasın öğretmen?hemşire?öğretmeni hemşiresi desen onlarda maaşından memnun değil ama böyle yoksulları görünce çaresiz hallerine şükür edip susuyorlar yani bizim anlayacağımız kısır döngümüzün kıyamete kadar yolu vardır asla ve asla değişmez

• quote:

Orijinalden alıntı: welrocken

Kusura bakmasın o millet ama, kimse okumazsa, hadi okumadın kimse adam olmazsa dediklerin olur siyasete girmiyeyim diyorsun da her lafından siyaset damlıyor. Bütün millet kendini eğitirse ülkede yeteri kadar okul var. Ki şuandaki halk bu yönetimin eseri değil bunu da unutma. Daha önceki fakirlerle şimdiki fakirleri de bir kıyasla. Babanız anneniz hiç mi anlatmadı size küçükken yeyip içtiklerini veya yemeyip içemedeklerini. Birkaç dakika bilemedin saat sonra Akboy mesajları gelicek bekliyorum. Bu kadar boşsunuz ancak lakap takmayı biliyorsunuz, gören de malum partinizi bir halt sanar. Daha iyisini yapabilecek olan varsa ispatlasın oyum size!

+1
    varsa beni tatmin edecek bir parti sözcüsü oyum hatta bütün sülalemin oyu onadır

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

...sıcak evinizde pc başında rahat rahat oturupta ben 800-1000 TL maaşla çalışmam,enayimiyim gibi laflar etmeyin...

hocam muhtemelen siz farklı birilerine cevap olarak söylemişsinizdir bunu ama yinede söylemek istiyorum; konuyu açan arkadaş 800 e çalışmam 800 paramı yav demiyo. bu şartlarda 800 e çalışmam diyo.

üstelik konuyu açan arkadaş yaşı küçük olmasına rağmen birçok zorluk geçirmiş biri. bi ara konu açmıştı, babası evi terk etmiş üstüne bi dolu borç bırakmış geride, annesi borçları kapatmak için çalışmaktan çok ciddi hasta olmuştu. MuTLu isimli arkadaş zaten uzun zamandır kendisi çalışan biri, o yaşta ne zorluklar çekmiş.

ben 25 yaşındayım, bende dar gelirli bir aileden geliyorum ama yaşı benden çok daha küçük olmasına rağmen bu arkadaş benden çok daha iyi biliyodur bu zorlukları. ben eve para getirmek için çalışmak zorunda kalmadım hiç.

ben yazdıklarımı MuTLu kardeşim için yazmadım yorumlardan birkaçı gözüme çarptı sinirim oynadı,bende zamanında paketçilik yapmışımdır sabah 08:00 akşam 22:00

• anlamak zor geliyor heralde.mühendislik bitirdigin zaman bile sütçü imam falanda degil ha gazi ankara bilkent falan adam gel 1200 tl başla arttırıym diyor. yüksek meblağlar kazanman için az sayıda insanın yapabildiği şeyleri yapmalısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpgg

anlamak zor geliyor heralde.mühendislik bitirdigin zaman bile sütçü imam falanda degil ha gazi ankara bilkent falan adam gel 1200 tl başla arttırıym diyor. yüksek meblağlar kazanman için az sayıda insanın yapabildiği şeyleri yapmalısın.

O zaman geriye kalan çok sayıdaki kişi ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak ücretle çalışsın.
  • Ben devlette vekil öğretmenlik yapıyorum atanamayan öğretmenler kervanına katıldım büyüklerimiz bize 7oo küsür TL veriyor çok şükür.Acayip mutluyum(!)
  • Valla bu is tamamıyle yasam tarzı ile alakalı. Ne kadar gelirin varsa o kadar giderin olur. Bizim fabrikada 1000 lira alan isci de geçinmiyor maaşını az buluyor, 10000 tl alan müdürümde, hatta 20000 maaş alan patronum bile :)))) adamın 2005 model passati var 180000 kmde. Adam para yok diye arabasını değiştiremiyor. Duşun yani. Ne kadar gelirin varsa o kadar harcama yaparsın anlayacagin.
  • şuan maaşım 750tl yaptığım iş freze operatörüm yani okumazsanız işiniz gerçekten zor
  • Arkadaşlar ben izmirde iş bulamadım en son yeni açılan bi benzinci eleman arıyormuş onu aradım. 700 lira maaş başka bişey yok 24 saatlik vardiya. Yani 24 saat iş 24 saat istirahat (evdesin) Bende oldu size iyi işler dedim.
  • Eskiden köylerden şehre göç vardı.. Doğu tarafının insanları batıya doğru göç edince özellikle istanbuldaki denge bozuldu.. Nüfusta çoğaldıkça sıkıntılar arttı fakirlik çoğaldı refah seviyesi düştü. Artık şehirden köye göç başlamalı devlet bu konuda elini taşın altına koymalı artık.. Yeni teşvikler açmalı. İnsanların kafasından mahremiyet bölgesi olgusu çıkarılmalı eskidenmişti o şimdi arabalar da ucuzladı, almasıda kolaylaştı. Fakat devlet ne yapıyor? Çiftçinin, zirai işlerle uğraşanın işini her geçen sene daha da zorlaştırıyor. Krediyi veriyor fakat alana kadar ananızdan emdiğiniz süt burnunuzdan geliyor. Bi yerlerden kırpıp en azından şu benzini, motorini ucuzlatsalar tarlayla bohçayla uğraşanların işleri düzelicek. Dolayısyla diğer herşey.
  • kim ne derse desin. 800 lirayla bu devirde kimse duzgun yasayamaz
  • 1000 tl ile karnın doyar ama ne gezebilirsin ne sinemaya gidersin ne de bir birikim yapabilirsin.. Buna da iyi hoş diyen varsa aklından şüphe ederim. Kin ister boyle yasamayı Allah askına..
  • 12 saat diye bir çalışma sisyemi nasıl olur ya..bu ne geri zekalılık eeee faruk çelik gibi bir...kan emici..acımasız..kibirli..ciğeri 5 para etmez bir adam dönüp dolaşıp çalışma bakanı olursa düşünmek lazm..o şerefsiz bakan olunca kesin çalışanlar için kötü şeyler oluyor..
    her neyse 8 saat çalışıyorum..4.te eve geldiğim zaman çocuğumun ödevlerini yapmam resmen 2 saatimi alıyor..öğretmeni ise müfredat böyle diyor ödevi çocuğa deyilde bana veriyolar sanki..yemek.haber derken zaten 9 oluyor..12 saat çalışılan bir sistemde..çalışanların ailesine ne kadar zaman ayırabilirki..ondan sonra tabi bu ailelerin çocukları okumaz..armut gibi dibine düşer..
    şu anki hükümetle çalışanın hakkı hukuku resmen bitmiştir..her geçen gün kötüye gidiyor..
    daha söylenecek çok şey var ama..söylesen tesiri yok sussan gönül razı deyil demişler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara_şahin -- 7 Aralık 2011; 1:22:31 >

• aaa olurmu hic sen bir kolesi ve kole olarak para talep etmeye ne hakkin var cik cik cilk
  • Bizim insanımız kimin ne kadar para kazanıp harcayabileceğine dahi karışmayı sever. Günde 12 saat çalışmaya 800 lira eşşek şakası. İşine gelirse demeyin, nasıl olsa kabul eden bir zavallı çıkacaktır. Günde 12 saat yerine daha fazla çalışan alıp 8 saat mesai yaptırması lazım bu akıllı geçinen Patronun. Ama biz herşeye şükredip isyan etmesini, hakkını aramayı bilmeyen bir toplum olduğumuz için daha çook zengin ederiz tepemize semer vuranları.
  • Türkiye'de birşeylerin değişmesi için halk devrimi şart ama hakkını hukukunu aramayı,sorgulamayı bırak;düşünmeyi bile unutan bütün refleksleri bitmek üzere olan bir topluma dönüyoruz.

Korku psikolojisi dedikleri bu olsa gerek.

Cahil ve 3. Dünya ülkeleri maalesef bu şekilde yönetilmeye mahkumdur.

Halk tabi değil asli unsurdur ama maalesef benim başkanım,benim milletvekilim iyisini bilir mantığı ile 5 paralık soysuzları değerli gören bir mantalite ile daha çok ... olur bizi.

Benzinin litresi yaklaşık 5 tl;elektrik,su,gıda fiyatları malum,tl'nin alım gücü gün geçtikçe düşüyor.

Milletvekili geçinen şahıslar 1 dönem milletvekilliği yapma ile ömür boyu sağlanan dolgun maaş ile dötü sağlama alıyorlar,her türlü hizmet gereksinimlerinde bedava ve öncelik hakları oluyor(yakınları dahil)

Vatandaş ise günü kurtarma mücadelesi ile hiçbir zaman bu tarz olaylara kafa yoramıyor,onun tek düşüncesi aman çocuğum hastalanmasın sigortam yok doktora nasıl gideyim,kasapa veresiyem vardı,markete borcum vardı gibi pekçok şey.

Anadolu'da hala bakkallarda yığınla eski üsul veresiye defterleri var,hem de yığınla.Maalesef bu gerçek değişmeyecek gibi.

Halk bir kere höt dese adım gibi eminim hepsi döt diyecek ama maalesef Türk milleti olarak pekçok şeyimizi kaybetmişiz.

• 16 saat çalışıp asgari ücret alanlar var haline şükret.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kabuska

quote:

Orijinalden alıntı: Alpgg

anlamak zor geliyor heralde.mühendislik bitirdigin zaman bile sütçü imam falanda degil ha gazi ankara bilkent falan adam gel 1200 tl başla arttırıym diyor. yüksek meblağlar kazanman için az sayıda insanın yapabildiği şeyleri yapmalısın.

O zaman geriye kalan çok sayıdaki kişi ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak ücretle çalışsın.

dünyanın düzeni böyle..heryerde böyle bu iş.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.