Şimdi Ara

Parasızlık dan 25 yaş ve ustu evlenemeyenler ! Yada evliliği duşunmeyenler ! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
13
Favori
18.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sagligin sihhatin yerindeyse takma bunu kafana. calisan bi esin olur birbirinize destek olup herseye sahip olursunuz.
    ben 29 yasindayim. hayatimda biri cok ciddi iliski ve digeri nişan olarak iki kez direkten döndüm evlilikten.
    simdi kendime guven sorunu, aldatilma korkusu ve basitlesen yasam konularinda evlilige adim atmaya korkuyorum. psikiatra gorundum ama fayda etmedi.
    Ailem bir taraftan korkularim diger taraftan. benim gibi olmadgna dua etmelisin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evlenip de ne olacak ki?
  • Bir sürü kız arkadaşım oldu şuanda var evlenmeyi düşünüyoruz ama yemekli düğün bilmem ne ıvır zıvır istiyor o yüzden biraz para biriktiriyorum en az 1 sene para koymam lazım kenara.

Bu arada ben şimdi ki kız arkdaşımdan ayrılsam kesin artık işi aileme bırakırım yabancıyla zor oluyor. Tanıdık bildik olması lazım bence çok sıkıntılı yahu
  • Dünya'nın en gereksiz işi= Evlenmek
  • konu kilit üyeler ban...

Sebep: konuya Clioauthentique namı diğer TurboLinea gelmemiş...
    ilk yorumu atan çağırmış sonrada çağırmışlar ama gelmemiş :))

Onsuz bu konunun tadı tuzu olmaz...
    @Clioauthentique
    @Clioauthentique
    @Clioauthentique

konuyla ilgili olarak: yaz beni de tahtaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xbox One

Dünya'nın en gereksiz işi= Evlenmek

sebep ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavute

http://www.kadinlarkulubu.com/derdim-var/570403-bakire-olmadigini-esine-aciklayip-evlenen-varmiyada-kizlik-zarini-diktirip-evlenen.html

iyi okuyun.

Allah yaklaştırmasın böylelerini,bunlar herşeyi yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

quote:

http://www.kadinlarkulubu.com/derdim-var/570403-bakire-olmadigini-esine-aciklayip-evlenen-varmiyada-kizlik-zarini-diktirip-evlenen.html

iyi okuyun.

Allah yaklaştırmasın böylelerini,bunlar herşeyi yapar

ilk geceden en fazla 1 gün önce operasyona girmeleri gerekiyor ve teknoloji gelişti artık ben diktiriyim kocam anlamaz olayı da yok kendilerini kandırıyorlar madem deldirdin neden delik istemeyen adamla evleniyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: iceman_54

harbi gorucu usulundede iyi bi insanla tanisilabilir demi

Neden olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: cefe34

quote:

Orijinalden alıntı: zorradam

para olup kiza evet dedirtemeyen de var

Kardeşim para varsa kıza evet dedirtemese bile ne olacak biri gider biri gelir bize 1 bile gelmiyor paran yoksa traşa bağlar işler kız istemeye gittiğinde soruyorlar adama evin varmı,işin,araban,gelirin diye aynı okulda hoco sorduğun da cevap verme bakim hemen bırakır seni sınavdan bu da aynı cevap verme yok bişeyim de olay biter kız meselesi titanic gibi dibe saplanır....

bazı arkadaşlarım sarı saçlı yeşil gözlü yada mavi gözlü

bende araba varken onda yoktu bende para varken onda yoktu

ama her türlü kız arkadaşı oldu

evlendi boşandı 2 defa daha evlendi boşandı şu anda yine evli 5 çocuğu var ve hala daha kız arkadaşları (fuckbuddyleri) var

29 yaşımdayım daha bir kız arkadaşım olmadı bu saatten sonra da olucağını sanmıyorum

27 yaşıma kadar çok koştum peşlerinden kızların ama yok

bazı arkadaşlarım hiç birşey yapmazken kızlar onları arıyor ben ne yaparsam yapayım kızlar yüzüme bakmıyor

bunda 2 defa burun ameliyatı geçirmemin bir etkisi de olabilir belki 6 yıl önce burnum kırılmıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: yürüyenmerdiven

quote:

Orijinalden alıntı: iceman_54

harbi gorucu usulundede iyi bi insanla tanisilabilir demi

Neden olmasın

Görücü usulü için ailenin çaba sarfetmesi lazım

Aileniz evlenmenizi isterse zaten siz bulamasanızda onlar size bulur 30 lu yaşlara gelmeden
  • Şu kredi kartları herkezi mahvetti. Çevremde baya bir kişi boşandı. Tasarruf yapabilenler evliliğine devam ediyor ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

quote:

Orijinalden alıntı: Xbox One

Dünya'nın en gereksiz işi= Evlenmek

sebep ?

Çıkacak olan xbox one ile oynamayı tercih ediyor heralde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih118

Yasim 27 hicbir zaman dusunmedim evlenmeyi. Tarzima uygun degil cunku. Maddi durum,ev veya kadin onusunda sikintim olmadi hic. Belki de kendimi bildim bileli kiz arkadaslarim oldugu icin doygunluk olmustur bilmiyorum. Bir kisiyle omur gecirmek, turlu sikintilara katlanmak gibi seyler bana uzak, ihtiyac gibi hissetmiyorum. Bence evlenmis olmak icin evlenmeyin. Elenipte oh ne iyi yapmisim diyeni gormedim hic. O isler 30-40 yil oncede kaldi. Olmadi bi sure beraber yasayin en iyisi bu sekilde olur.

Sen aşmışsın olayı çok modern düşüncelerin var. Hocam sen işin hiç dini boyutunu düşünmezmisin, evlenmemek olurmu hiç beraber yaşa ne demektir. Bir aile kurmanın güzelliğini hiçbirşey veremez sorumluluk alamıyorum diyebilirsin kısaca.

Resulullah (S.A.V.) buyurdular ki:

"Ey gençler topluluğu! Sizden kimin evlenmeye gücü yetiyorsa hemen evlensin. Zira evlilik gözü (haramdan) daha çok uzaklaştırıcı, iffeti de çok daha koruyucudur. Evlilik külfetine güç yetiremeyenler ise oruç tutsun. Çünkü oruç, şehveti kıran bir şeydir."
    Sahih-i Müslim'deki hadis numarası: 2485

• görüğüm kadarıyla evlenmek isteyenler ya cinsellik yaşayabilmek için, ya da etraftaki arkadaşlarına bakıp hayıflandıkları için evleniyolar.

bence ikisi de hata, tabi sizi sırf evlenmek için birini bulup evlenme yoluna itiyo ise.

bikere cinsellik yaşamak için evlenilmez, (aşk evliliği farklı bişey) sırf cinsellik yaşayayım diye birini bulup evlenen kişi bence büyük ihtimal pişman olacaktır.

ikinci unsur; yani bi yaştan sorna arkadaşsız kalıp, etrafındaki yaşıtlarına bakıp hayıflanarak, evlenince mutlu olacağını zannedenler. bunlar da dikkatli olmalı, hani derler ya futbol rakiple oynanır diye, evlilikte de eğer siz suskun biri iseniz, üstüne bide suskun ve sizinle aynı frekansta olmayan birini bulup evlenirseniz, onunla sohbetten yada vakit geçirmekten de mutlu olamayabilirsiniz, yani etrafınızda o bakıp da hayıflandığınız evliliklerden birine sahip olmayacaksınız.

bence her insan kendi tanışıp, uzun süre birbirini tanıyıp, aynı şeylerden zevk alıyolarsa evlenmeli.

27 yaşındayım, ben de henüz evlenmeyi düşünmüyorum. şuanda baya rahat yaşıyorum ama aslında bu benim için kötü bişey, rahatlığa alışıyorum ve farkında olmadan bencilleşiyorum.

• Halinize sukredin. 35 yasindayim birikmisim yok ustelik kredi borcum var. 2 aydir 29 yasinda bi kizla cikiyoruz cok seviyor evlenmek istiyorum. Ustelik 8 yasinda bi kizi var. Ama herseye ragmen sevmek sevilmek cok guzel. Umarim ailem duruma karsi cikmaz maddi olarak toparlanirim ve sevdigim insanla evlenirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

görüğüm kadarıyla evlenmek isteyenler ya cinsellik yaşayabilmek için, ya da etraftaki arkadaşlarına bakıp hayıflandıkları için evleniyolar.

bence ikisi de hata, tabi sizi sırf evlenmek için birini bulup evlenme yoluna itiyo ise.

bikere cinsellik yaşamak için evlenilmez, (aşk evliliği farklı bişey) sırf cinsellik yaşayayım diye birini bulup evlenen kişi bence büyük ihtimal pişman olacaktır.

ikinci unsur; yani bi yaştan sorna arkadaşsız kalıp, etrafındaki yaşıtlarına bakıp hayıflanarak, evlenince mutlu olacağını zannedenler. bunlar da dikkatli olmalı, hani derler ya futbol rakiple oynanır diye, evlilikte de eğer siz suskun biri iseniz, üstüne bide suskun ve sizinle aynı frekansta olmayan birini bulup evlenirseniz, onunla sohbetten yada vakit geçirmekten de mutlu olamayabilirsiniz, yani etrafınızda o bakıp da hayıflandığınız evliliklerden birine sahip olmayacaksınız.

bence her insan kendi tanışıp, uzun süre birbirini tanıyıp, aynı şeylerden zevk alıyolarsa evlenmeli.

27 yaşındayım, ben de henüz evlenmeyi düşünmüyorum. şuanda baya rahat yaşıyorum ama aslında bu benim için kötü bişey, rahatlığa alışıyorum ve farkında olmadan bencilleşiyorum.

Ama hadislerde ayetlerde,kendinizi iradenizi korumak için evlenin,zina yapmamak için evlenin deniyor e buda cinsellik için evlenmeyle aynı noktaya gelmiyormu.

• vay be millet parasizliktan evlenemiyor benim babam universiteyi ankara ici kazanirsam mercedes alma sozu verdi

• quote:

iyi okuyun.

Verdiğin lınke şöyle bir göz atdım da yaw bu bayanlar arasın da neler dönüyor böyle ne konular konuşuluyor şaşırdım

Eee evlenme den önce güvenip bir ilişki yaşarsan sonu bu olur ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

görüğüm kadarıyla evlenmek isteyenler ya cinsellik yaşayabilmek için, ya da etraftaki arkadaşlarına bakıp hayıflandıkları için evleniyolar.

Ama hadislerde ayetlerde,kendinizi iradenizi korumak için evlenin,zina yapmamak için evlenin deniyor e buda cinsellik için evlenmeyle aynı noktaya gelmiyormu.

ona lafım yok. dini olayı reddetmeye çalışmıyorum. tabiki evlilik dışı cinsellik yaşamayan, yaşamak istemeyen benim gibi kişiler evlenince cinselliğe yaşayabiliyor olacaklar. bu yönden bakınca evlilik cinselliğe net bir çözüm gibi görünüyo.

ama yukarıda yazdığım: "cinselliğe çözüm değildir" olayını açmam gerekirse; evlendiğin kişi ile bir ömür geçireceksin. ve olayın cinsel boyutuna bakarsak, partnerin kim olursa olsun bir süre sorna bıkacaksın. evlilikte cinsellik bir süre sonra ultra demode bir işe dönüşür, bunu kendimiz tahmin edebiliriz ama evlenenler de söylüyolar zaten. işte burda şu önemli; sen eşin ile onu gerçekten sevdiğin için evlendiysen, ve o da seni seviyosa bir ömür mutlu yaşarsın, ama cinsellik için evlendiysen bi süre sorna evliliğe olan bakış açın değişir evlendikten sonra. aşk evliliği yapmayıherkes ister ama neyazıkki ülkemizde evlilik bu değil, evlilik kavramnın ülkemizde neye tekabül ettiğini iyi kavramak ve ona göre davranmak gerek.

hayatta yapmayacağım bişey varsa o da cinsellik yaşayabilmek için evlenmektir tabi bunu söylerken kendi içimde bulunduğum şartlara göre söylüyorum, kimse kendi koşullarına göre bu sözümü değerlendirip bana kızmaya kalkmasın, herkesin yaptığına saygılıyım.

şimdi "benim yaşıma geldiğinde bazı şeyleri daha iyi anlayabileceksin"ciler gelip başlarlar öğüt vermeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 15 Temmuz 2013; 13:59:09 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.