Şimdi Ara

Parasızlık dan 25 yaş ve ustu evlenemeyenler ! Yada evliliği duşunmeyenler ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
13
Favori
18.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jeai34

quote:

Orijinalden alıntı: TheMüb

20 yaşındayım ailemin evi yok , babamın emekliliği yok.Bir abim var bakalım oda askerde gelince iş bulabilecek mi üniversite 3.sınıftayım inşallah fire vermeden bitirecem okulu.Çok istediğim bi meslek olmasada polis olmayı düşünüyorum.evlenmeden önce aileme bi ev alıp babamın emeklisini ödemeyi düşünüyorum.Ancak bunları yaptıktan sonra evlilik yolu gözükür bana.yani benim yaşta bi 29-30 olucak evlenene kadar

yazdıklarına bakınca hocam seninle aynı şeyleri düşünüyorum. 21 yaşındayım seneye üni. 3. sınıfıtayım, mühendislik öğrencisiyim. ailemin benden ev beklentisi ve bizimkilerin sigorta primleri var. bakalım mezun olduktan sonra inşallah hayattan beklentilerimizi gerçekleştirebiliriz

İnşallah ailemin benden bir ev beklentisi yok ama geçmişte çok zorluklar yaşamışlar , bu zorluklara rağmen allaha şükür beni çok iyi yetiştirdiler.Bunları yapmak benim onlara borcum.Ailem mutlu olduktan sonra benim mutlu olmama gibi bi durumum yok zaten.Bunları gerçekleştirebilirsem eğer 28-29 yaşına kadar bir üniversite daha okumak istiyorum zaten

• yaşım o kadar büyük olmasa da sizleri anlayabiliyorum. lakin bazı noktalarda da kızıyorum. kesinlikle yanlış anlaşılmasın. ben lise dönemimde hem ders calısıp (ilk 10k) üniversite kazanıp(suan psikoloji 3.sınıfım) hem de gece gunduz calısarak para biriktirip araba aldıysam bunu herkes yapabilirdi. evet lise dönemimde sosyal degıldım. ama şuan donup baktıgımda iyi kötü bir sermayem, sosyal hayatım, okulum ve işim var. aile destegi olmadı mı ? tabiki oldu. ama bunlar her ailenin yaptıgı kadar en fazla harclıklar kadar desteklerdi.

arkadaslar kafanıza koyarsanız yaparsınız. azimle calısmak, sıkılmamak, hedeflere ulasmak icin caba harcamak gerek. herkes ister aileden ev, araba kalsın ben gezeyim.. ama bu da şans işi. olmadıysa olmuyor. eger bir şeyleri gercekten basarmak istiyorsanız özverili ve azimli calısmalısınız.

ayrıca mevzu kız arkadas, evlilik tarzındaysa ne yazıkki bu işler parasız yürümüyor.

yaşa takılmaksızın sohbet etmek isteyen olursa, seve seve :)

• quote:

Orijinalden alıntı: semih4419

yaşım o kadar büyük olmasa da sizleri anlayabiliyorum. lakin bazı noktalarda da kızıyorum. kesinlikle yanlış anlaşılmasın. ben lise dönemimde hem ders calısıp (ilk 10k) üniversite kazanıp(suan psikoloji 3.sınıfım) hem de gece gunduz calısarak para biriktirip araba aldıysam bunu herkes yapabilirdi. evet lise dönemimde sosyal degıldım. ama şuan donup baktıgımda iyi kötü bir sermayem, sosyal hayatım, okulum ve işim var. aile destegi olmadı mı ? tabiki oldu. ama bunlar her ailenin yaptıgı kadar en fazla harclıklar kadar desteklerdi.

arkadaslar kafanıza koyarsanız yaparsınız. azimle calısmak, sıkılmamak, hedeflere ulasmak icin caba harcamak gerek. herkes ister aileden ev, araba kalsın ben gezeyim.. ama bu da şans işi. olmadıysa olmuyor. eger bir şeyleri gercekten basarmak istiyorsanız özverili ve azimli calısmalısınız.

ayrıca mevzu kız arkadas, evlilik tarzındaysa ne yazıkki bu işler parasız yürümüyor.

yaş kaçtı

• Tam turbelinea'nın konusu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevindirik

quote:

yaşım o kadar büyük olmasa da sizleri anlayabiliyorum. lakin bazı noktalarda da kızıyorum. kesinlikle yanlış anlaşılmasın. ben lise dönemimde hem ders calısıp (ilk 10k) üniversite kazanıp(suan psikoloji 3.sınıfım) hem de gece gunduz calısarak para biriktirip araba aldıysam bunu herkes yapabilirdi. evet lise dönemimde sosyal degıldım. ama şuan donup baktıgımda iyi kötü bir sermayem, sosyal hayatım, okulum ve işim var. aile destegi olmadı mı ? tabiki oldu. ama bunlar her ailenin yaptıgı kadar en fazla harclıklar kadar desteklerdi.

yaş kaçtı

yaş 21 diyebilirim hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih1235 -- 14 Temmuz 2013; 21:43:23 >

• quote:

yazdiklarini az kisi yapar kardes, ayni senin gibi, kader iste kimi benim gibi amele kimi rahat yasama sahip. ne ekersen onu bicersin hesabi. bi grup daha var ali agaoglu sinifi, ilkokul mrzunu olup zengin olanlar. bunlari bilim adamlati bile cozememis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: iceman_54

quote:

yazdiklarini az kisi yapar kardes, ayni senin gibi, kader iste kimi benim gibi amele kimi rahat yasama sahip. ne ekersen onu bicersin hesabi. bi grup daha var ali agaoglu sinifi, ilkokul mrzunu olup zengin olanlar. bunlari bilim adamlati bile cozememis

aynen öyle, ne ekersek onu biciyoruz aslında. lakin dedigin grup bu saydıklarımızdan cok daha farklı. Ya zamanında bir şeyler oturtmuş kişiler ya da gercekten gozu kara olup alınabilecek bütün riskleri alan tipler. agaoglunu araştırırsan (belki araştırmışsındır) eger aileden varlıklı olsa da hayatı boyunca önemli riskler aldgını goruceksın. kacımız bu riske girebiliriz ?

• yani, cogu kisinin macasi yemez cogu kiside (ben ornek) korkak bi hayat surer hic riske girmez falan filan

• Eeee biz dedikmi herkes bilmiş kesiliyor. Bunlar iyi günler daha. Zamanla bu halk daha da yoksullaştırılacak. Sanki robota program yüklenmiş gibi yaşayacağız. Çünkü politika bu , oyu cahilden fakirden ve dincilikten almak

• Cenab-ı Allah buyuruyor ki; "Ben ilmi isteyene, zenginliği(serveti) ise istediğime veririm." Yani siz elinizden geleni yapın çalışın gerisini Allah tan bekleyin. Eğer O vermiyorsa vardır bir hikmeti. Evlilik meselesi ise zaten bugün bu toplumun kanayan yarası. Açlık sınırının altında maaş verdiğin adamdan nasıl bir yuva kurmasını bekliyorsun? Hadi kurdu diyelim nasıl ayakta tutacak? bugün boşanma artış hızı evlilik artış hızını geçti, böyle devam ederse boşanma sayısı evlilik sayısını geçecek demektir. Adamlar işini biliyor din ile duygularını sömürdükleri milletin barınma, evlenme, refah ve sosyalleşme haklarını gaspedip kendileri 40 gün 40 gece düğün dernekle evlendiriyorlar sevgili yavrucaklarını...

• quote:

quote:

quote:

yaş kaçtı

yaş 21 diyebilirim hocam.

İyi güzel diyorsun da mesela ben 28 yaşındayım ne para ne iş ne de kız var.Ben 21 yaşındayken üniversitede değildim çevremde bana yol gösteren, bir işe yerleştiren en azından şunu şöyle yap diyen çıkmadı.Saldılar kendi halime oku çalış bizden pek birşey bekleme sadece 3-5 kuruş para verdiler.Hayatta yaptığım herşeyi kendi kendime öğrenip zamanla yaptım.Önce açıktan sonra örgün üniversiteye kendi çabamla girdim çalıştığım küçük işleri arkadaşlar buldu aileden tık yok.Kız ortamım oldu ama para yoktu para olmayınca hiçbirşey olmaz.
    Herkesin aynı imkanları ve fırsatları olmuyor deneyipte başaramayınca hevesinde kırılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Denk Dur Bak

Eeee biz dedikmi herkes bilmiş kesiliyor. Bunlar iyi günler daha. Zamanla bu halk daha da yoksullaştırılacak. Sanki robota program yüklenmiş gibi yaşayacağız. Çünkü politika bu , oyu cahilden fakirden ve dincilikten almak

aynen oyle. gecen gun konu actim bununla ilgili. hemen uctu. anla durumun vahametini

• quote:

Orijinalden alıntı: hunkaar

Cenab-ı Allah buyuruyor ki; "Ben ilmi isteyene, zenginliği(serveti) ise istediğime veririm." Yani siz elinizden geleni yapın çalışın gerisini Allah tan bekleyin. Eğer O vermiyorsa vardır bir hikmeti. Evlilik meselesi ise zaten bugün bu toplumun kanayan yarası. Açlık sınırının altında maaş verdiğin adamdan nasıl bir yuva kurmasını bekliyorsun? Hadi kurdu diyelim nasıl ayakta tutacak? bugün boşanma artış hızı evlilik artış hızını geçti, böyle devam ederse boşanma sayısı evlilik sayısını geçecek demektir. Adamlar işini biliyor din ile duygularını sömürdükleri milletin barınma, evlenme, refah ve sosyalleşme haklarını gaspedip kendileri 40 gün 40 gece düğün dernekle evlendiriyorlar sevgili yavrucaklarını...

hay parmaklarina saglik beee.

• quote:

Cenab-ı Allah buyuruyor ki; "Ben ilmi isteyene, zenginliği(serveti) ise istediğime veririm." Yani siz elinizden geleni yapın çalışın gerisini Allah tan bekleyin. Eğer O vermiyorsa vardır bir hikmeti. Evlilik meselesi ise zaten bugün bu toplumun kanayan yarası. Açlık sınırının altında maaş verdiğin adamdan nasıl bir yuva kurmasını bekliyorsun? Hadi kurdu diyelim nasıl ayakta tutacak? bugün boşanma artış hızı evlilik artış hızını geçti, böyle devam ederse boşanma sayısı evlilik sayısını geçecek demektir. Adamlar işini biliyor din ile duygularını sömürdükleri milletin barınma, evlenme, refah ve sosyalleşme haklarını gaspedip kendileri 40 gün 40 gece düğün dernekle evlendiriyorlar sevgili yavrucaklarını...

Aynen katılıyorum baştan aşağı yazdıklarına çok doğru ama bende diyorumki şu hayırlı olan bizler kulları için yaradan istediğine verdiğinde.. tek sıkıntımız bizde o istediğine verilenlerden olmak yani hayırlı para,hayırlı iş güç meslek vb..Bende biliyorum yalan ve geçici heves dünya nefisi boş şeyler ama işte gel gelelim başkasın da var hemde herşeyden bol bol allah yürü kulum demiş banada bi gülse yaşıtlarım evlenmiş güzel eşleri var güzel işi maaşı aldın da arabası hafta sonu bi awm de üst katda eşi ve çocukları ile marka yerlerde yemek yemeleri negüzel dimi ee biz şimdi hak etmiyormuyuz ne eksiğimiz var biton işsiz güçsüz maddi gücü el vermeyen insanlar var evlenemiyor yada rahat geçinemiyor insan belli bir noktadan sonra bu dini avunma sözler çok boş geliyor açıkçası bana öğle gelmeye başlıyor artık.

• ruh çağırır gibi herkes torbu gel turbo gel diyo
  • Bende 20 yasindayim suanda unv 2.siniftayim yil icinde calismaya firsat olmuyor okul sebebi ile veya part time bir ise giriyorsun aldigin 3 kurus okadar yorgunluk yanina kar kaliyor? Benimde ailemden kalan bir seyim yok ne ev ne araba hersey elime bakiyor. Suanda zorluk ceksem de buyuk bir firmada gonullu staj yapiyorum muhtemelen para alamayacagim ama bana ve bos zamanlarimi bu sekilde kariyerime yatirim yaparak gecirmeye calisiyorum lazim olan tecrubeyi alip akademik hayatin sonunda avantajli olmak istiyorum. Ayrica firsat bulur bulmaz da evlenmeyi dusunuyorum, calistigim yerdeki insanlar kariyerlerinde zirve yapmis ama yaslari hep gecmis hala bekarlar ve bunun eksikligini hissediyorlar? Yuva kurmak guzel bir sey ama ah su imkanlar biraz elverisli olsa

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Turbolinea yı bul

+1
    kafa ayni hakkaten.
    Sen niyetlenirsen bir sekilde yolunu bulur, borc harc evlenirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cefe34

quote:

Aynen katılıyorum baştan aşağı yazdıklarına çok doğru ama bende diyorumki şu hayırlı olan bizler kulları için yaradan istediğine verdiğinde.. tek sıkıntımız bizde o istediğine verilenlerden olmak yani hayırlı para,hayırlı iş güç meslek vb..Bende biliyorum yalan ve geçici heves dünya nefisi boş şeyler ama işte gel gelelim başkasın da var hemde herşeyden bol bol allah yürü kulum demiş banada bi gülse yaşıtlarım evlenmiş güzel eşleri var güzel işi maaşı aldın da arabası hafta sonu bi awm de üst katda eşi ve çocukları ile marka yerlerde yemek yemeleri negüzel dimi ee biz şimdi hak etmiyormuyuz ne eksiğimiz var biton işsiz güçsüz maddi gücü el vermeyen insanlar var evlenemiyor yada rahat geçinemiyor insan belli bir noktadan sonra bu dini avunma sözler çok boş geliyor açıkçası bana öğle gelmeye başlıyor artık.

sen de haklısın hocam, yaşıtlarından birşeyin eksik değilken neden senin evin-araban yok değil mi? ancak olmayınca olmuyor işte, bu bence şuna benzer; "tüm savaşlar bitsin, barış olsun" ya da "hiçkimse hastalanmasın" ya da "herkes zengin olsun" vb. Sen çok çalıştın ettin Allah vermedi peki ne olacak sen de mi siyasete gireceksin? kolay yoldan para kazanmayı düşünmeye mi başlayacaksın? dikkat edin bunlar çok büyük sınavlar ve memlekette bu sınavda tökezleyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. zenginlikleri görüp bir kaç dakika içimiz geçse de gerçeklere geri dönmeliyiz. işin aslı çok kötü bir zamandayız tabii ki helal yoldan kazanıp servet edinenler de vardır fakat memleketi bugün haram seli almış yürümükte. En başta devlet vatandaşının hakkını gaspediyor onu dünyanın en pahalı benzinine, etine vs. mahkum ediyor yediği ekmekten dahi vergi kesiyor üstüne bir de açlık sınırının 300 lira altında maaşa çalıştırıyorsa Yaradana sitem etmeden önce bir gerçekleri görmemiz gerekir bence...

• Kadınlar kulubü forumunda da bu tip bir başlık var. Orda da evlenemeyen kızlar aynen böyle dert yanıyor. Çoğu da talep olmadığından dolayı bekar kaldığını söylüyor. Kısaca bekar çok. Evlenmek isteyen de çok ancak insanlarda gereksiz seçicilik haddinden fazla. Şimdi parasızlıktan dolayı evlenemediğini söyleyen erkekler şişman bir kadını kabul etmez. Yok yaşı büyük, yok kilolu falan..Aynı şekilde kadınlar da evde kaldım der ama işini beğenmez, boyunu beğenmez. Sonra da ben neden bekarım..

İnsanlara şans vermek lazım. Beklentileri maksimum derecede tutmamak lazım. İnsanlar çaplarına göre talep etmeli.

Mükemmel yoktur. Diş ile tırnak ile çabalayarak elde etmek mümkündür. Yeter ki mütevazi olsun insan.
  • quote:

Kadınlar kulubü forumunda da bu tip bir başlık var. Orda da evlenemeyen kızlar aynen böyle dert yanıyor. Çoğu da talep olmadığından dolayı bekar kaldığını söylüyor. Kısaca bekar çok. Evlenmek isteyen de çok ancak insanlarda gereksiz seçicilik haddinden fazla. Şimdi parasızlıktan dolayı evlenemediğini söyleyen erkekler şişman bir kadını kabul etmez. Yok yaşı büyük, yok kilolu falan..Aynı şekilde kadınlar da evde kaldım der ama işini beğenmez, boyunu beğenmez. Sonra da ben neden bekarım..

İnsanlara şans vermek lazım. Beklentileri maksimum derecede tutmamak lazım. İnsanlar çaplarına göre talep etmeli.

Mükemmel yoktur. Diş ile tırnak ile çabalayarak elde etmek mümkündür. Yeter ki mütevazi olsun insan.

kadınlar klubune mi bakıyon la ılık

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.