Şimdi Ara

Parası olmadan mutlu olan var mı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Para günümüzde önemlidir ama huzuru parada aramak aptallıktır bence ...
  • Para değersiz, ama önemlidir.
  • sağlık en önemli şey. o varsa para kazanacak vakti de bulursun. sağlıktan kastım fizyolojik ve psikolojik her türlü sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkesin hayattan zevk alma şekli farklı , bazıları lüks yerlerde takılmaktan , çok para harcayarak yapılan şeylerden zevk alır bazıları da sevdiği kişilerle bir bankta oturup sohbet etmekten zevk alır.Benim için de böyle sevdiğim insanlarla sahilde oturup muhabbet ederken kola - çekirdek yapmak çoğu şeyden daha çok hoşuma gider.
    Ek olarak :
    "Yeter ki zengin ol , her şey senindir,her şeyi yapabilirsin.Bunun kadar ahlaksızca başka bir düşünce olamaz." .
    Fyodor Dostoyevski
  • mutluyum bi tek aile ve arkadaşlarımla.
    geçen tatile gittik otel parasını yedik 4 kişi sahilde 2 gece kaldık ama o anlar paha biçilemez kardeş.tamam paran varsa mutlu olursun ama parasızken de mutlu olmanın yolları var.bi insan bi tek para ile mutlu oluyorsa orda ciddi bi sorun vardır ayrıyetten böyle insanlardan ve cimrilerden de gerçekten tiksiniyorun

• wut kullanıcısına yanıt
    hayatın sistemi para üzerine kurulduğu için böyle düşünmen normal fakat Diyojen ' in hayatını okumanı tavsiye ederim

ve ünlü bir sözü ; "Büyük İskender Diyojenin adını ve konuşmalarından haberdar olup onu görmek istemişti. Ahval takımıyla diyojenin yanıa gittiklerinde ona sormuş iskender, iste benden, ne istersen senindir diye. Diyojen de cevabı yapıştırmış orada "Gölge etme başka bir şey istemem"
  • aylık 300e yaşıyorum gayet mutluyum para yok dert yok mesela millet parayı nasıl saçacağını bilmiyo benim öyle bir derdim yok basit şeylerle mutlu oluyorum bu çok değerli ve satın alınamayacak bişey

• Ögrenciyim param var çalışıyorum mutsuzum :(
  • Para olmadan saglik olmuyor ki arkadas 21.yuzyilda

• tutbolina havasi aliyorum turbo nerdesin turboooooop

• Parayı bulan herkes istisnasız herkes değişmeye mahkumdur..

Mutlu olmak istiyorsan eğer ; Orta halli bir hayatın olacak ve bazı şeylerin değerini gerçekten bileceksin..
  • Para ile mutluluğu yan yana getiremessin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanoğlu açgözlüdür.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maestro58

Para ile mutluluğu yan yana getiremessin.

Zenginliği tattın mı da böyle konuşuyorsun. İddaa dan ganyandan lotodan tutturduğun 1000 lira dan bahsetmiyorum ama milyonlardan bahsediyorum. Bak dan bilzeriana fakir biri olsa adama tipinden herkes hayvanın teki der. Parası var kızlar kulu köpeği olmuş her eğlenceyi tadıyor adam

• Mutlu olmasını bildikten sonra bir taş parçasıyla bile mutlu olursun.

Varlığın verdiği mutlulukta bi yere kadar, bazı şeylerin olmaması mutlu eder insanı

Bak deliye aklı yok ondan mutlusuda yok
  • Allaha sukur durumumuz iyi sayilir huzurluyum ama cok zengin olsam daha mutlu olur muydum olurdum. saglik bile parayla oldu artik

• Paran olmazsa sağlığında olmaz.Sağlık hizmetlerinden faydalanamazsın.Kafandan kurşun yesen geberir gidersin.İbrahim Tatlıses gibi zenginlerse ölmezler.
    Hayat Standartların yüksek olur.Evladına miras bırakabilir ve onu en iyi okullarda okutursun.Başkasının ağız kokusunu çekmezsin.

Ayda 3 milyar kazansam bana yeter.
  • paraya önem vermem . benim için en önemli şey parasız , bağımsız bir şekilde istediklerimle mutlu bir hayat geçirmektir . Düşünsenize , bir anda zengin oluyorsunuz , bir işi yapmak için kılınızı kıpırdatmanıza gerek yoktur . İstediğiniz yemekten bir sürü alıyorsunuz . Bir süre sonra doyuyorsunuz , açgözlülüğünüz yok oluyor , ve canınız artık bir şey istemiyor , kısa bir mutluluk ve sonrasında hayalkırıklığı . siz de zengin ve mutsuz biri olmak istermiydiniz .
    ..Zamanlarının büyük kısmını para kazanmak ve harcamakla geçiren kişiler, sonunda en çok istediklerinin satın alınamayacak şeyler olduğunu anlarlar.
    -Thomas Fuller-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Desc5566 -- 24 Eylül 2014; 20:59:31 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.