Şimdi Ara

Paranıza sahip çıkın ( Mahallede Kavga Çıktı )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hayatımda uzun zamandır böyle bir şey ilk defa görüyorum ve şahit oluyorum.

Olay bu akşam yeğenimin hastaneye kaldırılmasından sonra biraz serum aldıkdan ve kendine geldikten sonra eniştem ve ablamın beni eve bırakmasından yaklaşık 40 dk sonra gerçekleşiyor. 3 Arkadaş sohbet ederken mahallemizin büyük abilerinden dediğimiz bir abimizin kahveden aldığı 8 tane soda şişesini alıp mahalledeki kendi yaşıtı olan komşusunun pencerelerini indirmesiyle başladı. Herkes binadan indi ve kendi aralarında kavga ettiler ve en küçük olan kardeş ile camları kıran abimizin birbirine girmesi üzerine en büyük abisi olaya müdahale etti bir büyük olmasına rağmen ayırması gerekirken 2 kişi birden adama girişmeye başladılar ve en küçük kardeş geldi yaklaşık 32 34 yaşlarında o kadar insana rağmen kavgayı kendisi tek başına ayırmaya başladı ama ne yazıkki tam o sırada ortanca kardeşin camları kıran abimizi bir anda bıçaklamasıyla olayın seyri değişti bıcaklanan abimiz daha fazla gücü yetmedi ve yere yığıldı ama bilinci açıktı diğer kardeşde zaten gücü yetmedi 2 kardeş adamı bıçaklayıp kaçtılar. Ve bu adamlar her akşam kahvede okey atıp içmeye giden insanlar olayın daha şokunu bir anlık atlatamadan mahalledeki herkesin ve alt ve üst mahalledeki insanların bizim mahalleye gelmesiyle işler daha da köpürdü. Kendi küçük olan 30 yaşındaki dayım biraz daha erken inseydi aşağıya bıcaklayan kardeşi yakalasaydı ağzını burnunu kırıcaktı ama yetişemedi. Polisler ve Ambulans geldi ama ne fayda adam 1 saat boyunca yerlerde ***** ve ***** a**** s***** oğlum benden kaçamazsınız ağıtları diğer sokaklara gidiyordu. Mahalle kahvesindeki abilerin gelmesiyle bunun sebebinin ne olduğu daha açık bir şekilde ortaya çıktı. Camları kıran bıçaklanan abimizin yaklaşık 45 50 bin tl alıcağı varmış ve alamamış ama tabi bu olaydan öncesinde aralarında neler olduğunu halen bilmiyorum. Öğrendiğimde editleyeceğim.

Bu olaydan sonra insanların bizleri inatla kullanmaya çalıştıklarının bilincinde olmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

• Kimseye borç vermeyin, zaten isterken her türlü aranız bozulacak bide alıp alamayacağınızda garanti değil, en iyisi baştan kötü olun en azından paranız cebinizde olur ve uykularınız kaçmaz.
  • into007 İ kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım zor durumdayım 3500tlye ihtiyacım var, 2 gün sonra verecem dedi. Bende senet yaptım. Güveniyorum sana ama yapmam lazım dedim yaptık. Kredi kartından nakit avans çektim verdim.
    1 buçuk ay boyunca halletmeye çalışıyorum, 2 3 güne verecem diye diye sonunda aldım parayı, nakit avans faiziyle birlikte.
    Ben yinede senedi bankaya vermedim. Ama parayı alana kadar ne stres yaşadım, bir bilseniz.
    Şimdi bende senedi vermiyorum 1 hafta sonra verecm o biraz stres yaşasın:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şirketlerin borçlarını ödeyemediği dönemde 40-50 bin borç vermek...

Yazık olmuş.
  • dönem borç verilecek dönem değil. Biri borç isterse ev borcu var şu borcu var diyip geçiştirin
  • olsa da sahip çıksak yeğenim
  • yüklü miktarda borç toplamaya gidiyorsan desert eagle'ın olması şart destek vericek 2-3 kişide olması lazım eğer karşı taraf kalabalık ise

cam falan kırmak saçma bir hareket

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 16 Ekim 2019; 9:12:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şöyle bir laf vardır;

borç verip geri isteyerek kötü olacağına, borç vermeyerek kötü ol. bence 2.si daha mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiazLou -- 16 Ekim 2019; 9:22:52 >
  • ardak1 kullanıcısına yanıt
    Senet nasil yapiliyor?

• https://www.hurriyetemlak.com/emlak-yasam/senet-nasil-duzenlenir-senet-ornegi/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukari

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.