Şimdi Ara

Paranın Bir Kısmını Elden İstiyor (Şüpheli Durum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1000 Lira kapora verdiğimiz toplamda 64500 Liraya anlaştığımız ikinci el araba için Satış Temsilcisi arkadaş şimdi telefonla arayıp bankaya 61000 Lira yatırmamızı ve elden 2500 Lira daha vermemizi rica etti. Arabanın fiyatını kağıt üzerinde düşük gösterecekmiş (61000). Kuşku yarattı bende. Çünkü normalde paranın kapora hariç geri kalan 63500 Lira olan tamamını bankaya yatırmamız gerekiyor aslında.
    Kabul etmemek lazım aslında bunu, düşüneceğim dedim telefonda.
    Ya arabanın değerini düşük gösterecek ya parayı kendine alacak ya da ne acaba?

• Kabul etmeyin hocam. Vergiyi düşürmek için gibi geldi bana da. Vardır bir hinlik. Isine geliyorsa bankadan ceksin bütün parasını
  • quote:

Orijinalden alıntı: -epica-

Kabul etmeyin hocam. Vergiyi düşürmek için gibi geldi bana da. Vardır bir hinlik. Isine geliyorsa bankadan ceksin bütün parasını
    61 e aldılar demkki vergi vermemek için böyle yapıyorlar .zarar gösteriyorlar hep.
  • Esnaf da vergisini bir gün geç yatırsa ocağına incir ağacı dikerler. Memleketimden manzaralar.
    Sizinn yerinizde olsam kabul etmem.ev sahibim kirayi elden öde demişti vaktiyle cinlik yapacakya,kusura bakma kesinlikle bankaya yatıricam diye terslemistim.
  • olmaz deyin bence tamamını bankaya yatırın
    ne olur ne olmaz
  • Araba hosunuza gittiyse takilmayin bole seylere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

Araba hosunuza gittiyse takilmayin bole seylere.
    hocam hepsini bankaya koyun derim fiyatı dusuk gosterip geri kalanını ceplicek heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robert Lewandowski RL9

hocam hepsini bankaya koyun derim fiyatı dusuk gosterip geri kalanını ceplicek heralde

Alıntıları Göster
    Adam 2.5 bin TL vergiyi kaçırmaya çalışıyor ihbar edilecek neredeyse. Ülkemizde 2.5 milyon TL kaçırılıyor ses yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Adam 2.5 bin TL vergiyi kaçırmaya çalışıyor ihbar edilecek neredeyse. Ülkemizde 2.5 milyon TL kaçırılıyor ses yok.

Alıntıları Göster
    2.el araç.

61000 yatır deniliyor. Eleman kendine pay çıkarıyor olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

Araba hosunuza gittiyse takilmayin bole seylere.

6 aydan beri aradığımız arabayı bulduk. Dediğin gibi takıntı yapmamak lazım aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

2.el araç.

61000 yatır deniliyor. Eleman kendine pay çıkarıyor olmasın

Alıntıları Göster
    gece yastığa başınızı rahat koymak için bankaya yatırın başınıza iş açma riskine değmez
  • yani burada yazanlara bakinca Türkiye'de hiç kimse 5 kuruş vergi kaçırmıyor sanacak okuyanar.
    o 2500 dediğiniz taş patlasın 500 tl vergi yapar, siz ya da babanıza sorun örneğin en basitinden tapuda mülkünüzün değerini tam gösteriyor musunuz?
    esnaf ise sakız bile satsa fişini kesiyor musunuz? muhasebeciniz Son kuruşuna kadar elinizdeki envantere göre mi verginizi hesaplıyor?
    bunları tam ve doğru beyan etme oranı türkiyede 1/500 bile değildir, onların tamamı da burada toplanmış ne hikmetse
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

yani burada yazanlara bakinca Türkiye'de hiç kimse 5 kuruş vergi kaçırmıyor sanacak okuyanar.
    o 2500 dediğiniz taş patlasın 500 tl vergi yapar, siz ya da babanıza sorun örneğin en basitinden tapuda mülkünüzün değerini tam gösteriyor musunuz?
    esnaf ise sakız bile satsa fişini kesiyor musunuz? muhasebeciniz Son kuruşuna kadar elinizdeki envantere göre mi verginizi hesaplıyor?
    bunları tam ve doğru beyan etme oranı türkiyede 1/500 bile değildir, onların tamamı da burada toplanmış ne hikmetse

katılıyorum,
    en büyüğümüzden en küçüğümüze vergi kaçırıyoruz.
    devleti tırtıklama olanağımız varsa mutlaka apıyoruz.
    o yüzden kötü durumdayız.
    vergilerin yüksek olması, adaletsiz toplanması ve dağıtılması en büyük bahanemiz.
    vergi affı ...vb bahanelerle düsürst olan 3-5 vatandaşını da eşşek-enayi yerine koyan devletinde suçu var elbet.

• Kapora vermeseniz neyse diyeceğim. Adamın üstündeki müdürü arayın. Durumu anlatın. Ona göre davranın. Belki sizden ve şirketten para tırtıklayan biridir. Ciddi acentelerde ben böyle şeye rastlamadım.
  • Elden aldigini cebe atacak olmasin
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

yani burada yazanlara bakinca Türkiye'de hiç kimse 5 kuruş vergi kaçırmıyor sanacak okuyanar.

Haklısınız diyecek birsey bulamadım kendim dikkat ediyorum bu hususa 50 krş lük birsey alsam fiş istiyorum tabi küçük marketler rahatsız bu durumdan vermiyor bende kredi kartı ile alıyorum hem vergi verip hemde bankaya veriyorlar böyle buldum çareyi

• quote:

Orijinalden alıntı: EaglesWing

Kapora vermeseniz neyse diyeceğim. Adamın üstündeki müdürü arayın. Durumu anlatın. Ona göre davranın. Belki sizden ve şirketten para tırtıklayan biridir. Ciddi acentelerde ben böyle şeye rastlamadım.

Onuda müdürü aratmıştır kesin. Müdür arayıpta beyefendi 2500 lirayı elden verin demez. Arabanın gelişi bunlara 61000 liraysa 64500 dan satarsa geriye kalanın vergisini vermek zorunda arayıp elden verin demesinin nedenidir büyük ihtimal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pi10

quote:

Orijinalden alıntı: EaglesWing

Kapora vermeseniz neyse diyeceğim. Adamın üstündeki müdürü arayın. Durumu anlatın. Ona göre davranın. Belki sizden ve şirketten para tırtıklayan biridir. Ciddi acentelerde ben böyle şeye rastlamadım.

Onuda müdürü aratmıştır kesin. Müdür arayıpta beyefendi 2500 lirayı elden verin demez. Arabanın gelişi bunlara 61000 liraysa 64500 dan satarsa geriye kalanın vergisini vermek zorunda arayıp elden verin demesinin nedenidir büyük ihtimal.

Alıntıları Göster
    Araç hoşuna gitmiş al hocam boşverrrrr adam da naparsa yapsın.Emin ol öğlen yemek yemek için gittiğin tıka basa dolu dükkan benim kadar vergi vermiyordur.

Devlet çok mu masum.Maaşımdan vergi kesiliyor sonra alışveriş yaparken %18 daha ver.25 TL lik su kullanmışım fatura geliyor 50 TL, 50 TL elektrik kullanmışım 80TL öde, daha sayıyım mı ötv kdv ........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GUNMETAL -- 8 Eylül 2014; 21:19:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GUNMETAL

Araç hoşuna gitmiş al hocam boşverrrrr adam da naparsa yapsın.Emin ol öğlen yemek yemek için gittiğin tıka basa dolu dükkan benim kadar vergi vermiyordur.

Devlet çok mu masum.Maaşımdan vergi kesiliyor sonra alışveriş yaparken %18 daha ver.25 TL lik su kullanmışım fatura geliyor 50 TL, 50 TL elektrik kullanmışım 80TL öde, daha sayıyım mı ötv kdv ........
    vergiyle ilgisi yoktur 2500 liranın vergisinimi düşünecekler. eleman parayı cebe cukkalayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

vergiyle ilgisi yoktur 2500 liranın vergisinimi düşünecekler. eleman parayı cebe cukkalayacak.

bana da öyle geldi.heralde eleman indiregandi yapıcak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.