Şimdi Ara

Paramount, 120 FPS olarak yayınlayacağı yeni filmi için sinema salonlarının hazır olmasını istedi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunun pratikte yansıması nasıl olacak peki, filmdeki sahneler daha mı hızlı ilerleyecek, günlük yaşamda bu fps değerlerinin bir karşılığı var mı ya da?
  • 4K 120fps videolar var mı internette. Bir bakalım.
  • wolferto kullanıcısına yanıt
    bende 75 HZ li gaming monitörümleN çok keyf alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: devrimdoga

120 fps demek bir saniyedeki kare sayısıdır. biz 1 saniyeyi 10 kare olarak da 120 bin olarak da izleyebiliriz.
    İyi de fps sayısı artınca ağır çekime girmiyor mu? Benim telde videoyu 120 fpsye alınca video ağır çekim oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel tartışma dönüyor araya girmek istemem de fragman yok mu kardeşim

• NeroWin kullanıcısına yanıt
    Aynen 60 fps de detaylar daha belirgin olduğu için hızlı sahneler ve efektler çok sırıtıyor şimdilik ilerde aşarlar diye umuyorum
  • Öyle hissettiriyor ama değil aynı animasyonu aynı zamanda izliyorsun fakat detay akıl alır gibi değil 60 144 240 ekranda aynı karaktere aynı hareketi yaptırıyorlar karakter 60 da kukla gibi 144 de detaylı akıcı 240 da nasıl tasvir etsem her hareketini görüyorsun su gibi akıyor karakter ekran yan yana görünce 144 240 arasın da ki farkı anlıyorsun pubg de adam koşarken alnına kurşunu çakarsın harbiden...

• Bizim sinemaya test görüntüleri geldi.
    Projektörleri görüntüler ile test ettik.
    Projektörlerimiz 2017 model ve 2D 120 FPS'e 4 salonumuz da uyumluyuz.

120 FPS görüntü ekranda yağ gibi akıyor maşallah.

• mnyksvsc M kullanıcısına yanıt
    Şuan sinema salonlarının %95'i 2K oynatıyor.
    4K oynatan sinema çok çok az.
    4K projektörler çok pahalı.

• Erreguay kullanıcısına yanıt
    Şu an filmler sinemalarda 2K oynatılıyor.

• " Yönetmen Ang Lee'ye göre bu başarının ana etkeni ise, sinema izleyicileriyle buluşturlacak olan 3D 4K 120 FPS deneyimi olacak."

Yanlış gelen test videoları

3D 4K 60 FPS
    2D 4K 120 FPS

Filmde makinenin gücüne göre ya 3D 60 FPS yada 2D 120 FPS olacak.

• Yüksek fps videolar - oyunlar yapay bir şekilde akıcı geliyor bana. Ben normal dünyayı o kadar akıcı görmüyorum ki, film neden öyle akıcı olsun? İnsanların hareketlerini yürümelerini falan garipsiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DigitalKral

" Yönetmen Ang Lee'ye göre bu başarının ana etkeni ise, sinema izleyicileriyle buluşturlacak olan 3D 4K 120 FPS deneyimi olacak."

Yanlış gelen test videoları

3D 4K 60 FPS
    2D 4K 120 FPS

Filmde makinenin gücüne göre ya 3D 60 FPS yada 2D 120 FPS olacak.
    Şu test videolarını link ayarlasan hayra geçer.
  • Beni sinema bilet fiyatlarına yansıyacağı artış ilgilendiriyor
    zira şimdi bile 50 tl civarı

• Zamanında Hobbit ile 60 FPS denendi sonuç: hiç kimse memlun olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: selodonanımhaber

Alıntıları Göster
    İNDİRME LİNKİ

Buyur link burada ama oynatamazsın.
    Dosyalar DCP formatında ve Şifreli.
    Makinenin seri numarasına özel üretilmiş KDM dosyası olmadan oynatamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: sericik

Beni sinema bilet fiyatlarına yansıyacağı artış ilgilendiriyor
    zira şimdi bile 50 tl civarı
    Yapımcı bilet fiyatı ile ilgili olarak şu fiyattan bilet satacaksınız demezse bilet fiyatlarını arttıracak bir durum yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selodonanımhaber

Alıntıları Göster
    Bize gelen mail

Herkese Merhaba,

Ekim ayında vizyona girmesi planlanan ve şimdiden merakla beklenen Will Smith’in başrolde oynadığı aksiyon filmimiz GEMINI MAN ile alakalı önemli bir bilgilendirme yapmak isteriz.

Filmin yönetmeni Ang Lee’nin eşsiz vizyonunu sayesinde, filmimiz sinema sektöründe en yeni teknolojilerden biri olan HFR (High Frame Rate) tekniği ile yani (saniyede 60 kare gibi) Yüksek Kare Sayısı ile çekilmiştir.

Bizler de GEMINI MAN filmimizi ülkemizde HFR formatında seyircilerle buluşturmak ve izleyicilere bu teknoloji ile farklı bir deneyim yaşatmak istiyoruz.

Filmimizi HFR formatında gösterip-gösteremeyeceğinizi belirlemek, gösterebilmeniz için gerekli aksiyonları alabilmemiz adına stüdyomuz ile görüşüp deneme amaçlı filmden bağımsız 2D ve 3D olarak içerikler hazırlatmış bulunmaktayız.

Ort. 3-4 GB olan bu içerikleri aşağıda belirtilen linkten indirmeniz ve sinemalarınıza dün gönderilen GEMINI MAN HFR TEST isimli KDM’ler ile açıp denemeniz gerekmektedir. Eğer bu test için gerekli KDM maili sinemanıza düşmediyse bize HEMEN bilgi vermenizi rica ediyoruz.

İndirme Linki:https://ql.mediasilo.com/#ql/5c630928e4b05d699980d7ad

Linkin içerikleri aşağıda mevcuttur:

1) HFR Test Talimatları (ingilizce) / Servis sağlayacağınıza iletildi, destek alabilirsiniz
    2) DCP içerikleri ile ilgili bilgilendirme (ingilizce) / Servis sağlayacağınıza iletildi, destek alabilirsiniz
    3) 3D 60fps 2K Test DCP’si
    4) 2D 120fps 2K Test DCP’si

Server’larınızın HFR özelliğine sahip olup olmadığını anlamak için test gösterimini yapmanızı ve sonrasında linkte belirttiğimiz “Anket” formunu doldurup bize EN GEÇ ÇARŞAMBA gününe kadar göndermenizi ÖNEMLE rica ederiz.

Saygılarımızla

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Hobbit'in 48 FPS'lik filmi için ne düşünüyorsun? 48 FPS beğenilmemişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Hobbit'in 48 FPS'lik filmi için ne düşünüyorsun? 48 FPS beğenilmemişti.
    Haberim yoktu.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.