Şimdi Ara

Paramızın bitmişliğini bir kez daha anladım. Turistler için Türkiye = sudan ucuz ülke

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 ay
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 gün 6 saat 29 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • 01001101 (2 mesaj) Kemal (1 mesaj) AlfaAdam (1 mesaj) Jeopol (1 mesaj) x-c9 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (1 mesaj) Mini (2 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Paramızın bitmişliğini bir kez daha anladım. Turistler için Türkiye = sudan ucuz ülke
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    950 Mesaj

Türkiye artık Türklerin değil. Artık halkın büyük bölümü sadece birileri lüks içinde yaşasın diye çalışıp vergi veren ve buna rağmen halinden son derece memnun köleler.

|
    |
  • Türkiye artık Türklerin değil. Artık halkın büyük bölümü sadece birileri lüks içinde yaşasın diye çalışıp vergi veren ve buna rağmen halinden son derece memnun köleler.

• Yarbay
    3049 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    bir ay önce açtığım konumun son cümlesi:
    quote:

öyle bir ülke düşünün ki, bir Türk olarak o ülkeye gittiğinizde o ülkedeki çok düzgün bir et yemeğinin bir buçuk porsiyonuna TL bazında 4.5 TL'den bile daha az para ödüyosunuz.

bugün viral olan resimde turist 4.5 Euro ile (ya da 5, ne fark eder ki) yemek hesabını ödedi:

bildiğimiz acı gerçek yüzümüze vuruldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 8 Kasım 2020; 1:6:4 >
    |
    |

• Yarbay
    3151 Mesaj

Keşke kaynağını tekrar bulabilsem ama çok zor.

Haber şuydu: Sibirya'da yaşayan bir Rus için kendi ülkesinde Karadeniz kıyısında tatil yapmak yerine Akdeniz kıyısına Antalya'ya gelip 5 yıldızlı otelde her şey dahil tatil yapmak daha ucuza geliyordu.

|
    |
  • Yarbay
    3049 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Pazar günü üç arkadaş Kadıköy'ün isim yapmış dönercilerinden birinde birer buçuk porsiyon döner yedik, yanında göstermelik değil aksine çok güzel bir salata vardı, pilav üstü döner olmasına rağmen yanında ayrı patates kızartması vardı (detayları neden verdiğimi birazdan anlayacaksınız) gayet tatminkâr bir yemekti ve 3 kişi toplam 160 TL ödedik.

bu iki arkadaşım yıllardır kayak yaparlar, ve, önceden Avrupa'ya kayak yapmaya giderlerdi hep. şimdi oturup tekrar konuştular 2021'de tekrar gidebilir miyiz diye, ve, hep gittikleri yerlerden birinde bir suyun 3 euro olduğunu, en ucuz yemeğin 10-15 euro olduğunu söylediler.

şöyle bir düşündüm. bizim yediğimiz yemek 5.7 EURO'ya geliyo.
    ben Avrupa'ya gitsem adamın 2 EURO'dan aldığı suya 18.5 TL ödüyorum, ama onlar buraya gelseler 53 TL fiyatındaki tatminkâr bir yemeğe 6 EURO bile ödemiyolar. yani, 3 tane su parası bile ödemiyolar.

Türkiye'de 3 su parası = 4.5 TL
    öyle bir ülke düşünün ki, bir Türk olarak o ülkeye gittiğinizde o ülkedeki çok düzgün bir et yemeğinin bir buçuk porsiyonuna TL bazında 4.5 TL'den bile daha az para ödüyosunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 13 Ekim 2020; 10:8:52 >

|
    |

• Yüzbaşı
    274 Mesaj
    Bilmediğimiz bir şey söyle
    |
    |
  • Yarbay
    8009 Mesaj

oyle.

ulkenin vatandasi disinda herkese yarari var. vatandasi icinse tamamen zarar. sirtindaki kambur.

|
    |
  • Teğmen
    245 Mesaj
    Avrupadan gel ye iç dön sıfır zarar
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Webtures SEO;SEO Nedir?
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,251
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.