Şimdi Ara

Paralel İthalat Garantileri Hakkında (Tüm Liste)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
4
Favori
48.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkemizde paralel ihtilat yapıp TV satan birçok firma var. Paralel ithalat demek ürünün resmi distribütörü yerine başka bir firma tarafından ithal edilip o firma tarafından garanti verilmesi demektir. Yasal bir işlem olup ürünler resmi üreticinin resmi ürünleridir. Resmi üreticinin ürünleri resmi Türkiye distribütörü tarafından ithal edilmediği taktirde paralel ithalat sayılmaktadır.

Yasal olarak paralel ithalat yapan tüm firmalar 2 yıl boyunca "kanunda belirtilen şartlara uyarak" garanti hizmeti vermek zorundadırlar.

Burada yer alan bilgiler firmalar ile görüşülüp uzun uğraşlar sonucunda öğrenilmiştir.

Firma sıralaması, firmanın hizmet verdiği servis noktası sayısına göre "tarafsız" olarak olarak yapılmıştır.

Not : Paralel ithalat yapan firma Sanayi ve Ticaret bakanlığı onaylı resmi ithalatçı belgesine sahip olmalıdır. Bu belgeye sahip olmayan firmaların ürünleri "Paralel İthalat" değil "Kaçak Ürün" sınıfına girmektedir.

Paralel ithalat belgesine sahip firmaların ürünleri 2 yıl garantili, faturalı ve kapalı kutulu olmak zorundadır.

RESMİ İZİN İLE PARALEL İTHALAT YAPAN FİRMALAR (TV ürünleri (LCD, LED, Plazma v.b.) için geçerlidir)

Aktüel Bilişim - Hoş Elektronik

Servis noktası : 490 noktada servis hizmeti veriyor.
    Tüm illerde servis : Var (81 ilin hepsi)
    Yerinde servis : Var (81 ilin hepsi)
    Kapıdan kapıya ücretsiz kargo : Var
    Ölü piksel garantisi : 1 ölü piksel ve üzerine değişim garantisi veriyor.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : Şok, Migros, Real, Metro, Anında Kapıda, Tekno Sepet
    Telefon : 0 (212) 444 17 27

Plato Bilişim

Servis noktası : 480 noktada servis hizmeti veriyor.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : Şok, Migros, Real, Bim, DIA, Tansaş, Metro, Anında Kapıda
    Telefon : 0 (212) 444 13 54

Tekno Stok - İstanbul Bilişim

Servis noktası : 390 noktada servis hizmeti veriyor.
    Ölü piksel garantisi : 2 ölü piksel ve üzerine değişim garantisi veriyor.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : İstanbul Bilişim, Pramit, Hatipoğlu, Hakmar
    Telefon : 0 (212) 217 30 45

Avrupa Bilişim Hizmetleri

Servis noktası : 370 noktada servis hizmeti veriyor.
    Ölü piksel garantisi : 2 ölü piksel ve üzerine değişim garantisi veriyor.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : Avrupa Bilişim
    Telefon : 0 (212) 528 39 82

Electronic Service Solutions

Servis noktası : 250 noktada servis hizmeti veriyor.
    Ölü piksel garantisi : 3 ölü piksel ve üzerine değişim garantisi veriyor.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : Gold Elektronik, Hızlı Al, Metro Elektronik, ESS Global
    Telefon : 0 (216) 554 75 75

STS Elektronik

Servis noktası : 45 noktada servis hizmeti veriyor.
    Tüm illerde servis : Var (81 ilin hepsi, 35 ilde servis geliyor, diğer illerde kargo ile çalışılıyor.)
    Yerinde servis : 35 ilde mevcut.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : Group Global, Çarşı Pazar, Ticaret Merkezi
    Telefon : 0 (212) 252 46 49

DFS Elektronik

Servis noktası : 38 noktada servis hizmeti veriyor.
    Tüm illerde servis : Var (81 ilin hepsi, 20 ilde servis geliyor, diğer illerde kargo ile çalışılıyor.)
    Yerinde servis : 20 ilde mevcut.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : DFS Bilişim Sistemleri
    Telefon : 0 (212) 473 36 34

Tema Bilişim

Servis noktası : 26 noktada servis hizmeti veriyor.
    Tüm illerde servis : Var (81 ilin hepsi, 18 ilde servis geliyor, diğer illerde kargo ile çalışılıyor.)
    Yerinde servis : 18 ilde mevcut.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : Hepsini Bizden Al, Ak Bilişim, İdeal Eşya
    Telefon : 0 (216) 878 23 46

KTM Bilişim

Servis noktası : 26 noktada servis hizmeti veriyor.
    Tüm illerde servis : Var (81 ilin hepsi, 18 ilde servis geliyor, diğer illerde kargo ile çalışılıyor.)
    Yerinde servis : 18 ilde mevcut.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : İstanbul Toptan
    Telefon : 0 (212) 649 89 23

Cihan Teknoloji Hizmetleri

Servis noktası : 24 noktada servis hizmeti veriyor.
    Tüm illerde servis : Var (81 ilin hepsi, 13 ilde servis geliyor, diğer illerde kargo ile çalışılıyor.)
    Yerinde servis : 13 ilde mevcut.
    Kapıdan kapıya ücretsiz kargo : Yok
    Ölü piksel garantisi : 4 ölü piksel ve üzerine değişim garantisi veriyor.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : E-Alışveriş, Tek Çarşı
    Telefon : 0 (212) 201 14 33

Aktürk Elektronik

Servis noktası : 7 noktada servis hizmeti veriyor.
    Tüm illerde servis : Var (81 ilin hepsi, 3 ilde servis geliyor, diğer illerde kargo ile çalışılıyor.)
    Yerinde servis : 3 ilde mevcut.
    Kapıdan kapıya ücretsiz kargo : Yok
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : Web'den Sipariş
    Telefon : 0 (212) 528 78 41

Listede olmayan Paralel İthalatçı firmaların bilgileri (Telefon numaraları, mail adresi v.b.) verilirse o firmalar ile de görüşüp gerekli bilgileri buraya ekleyebilirim.

Hangi firmalar hangi garantileri veriyor diye bir kısımda ekledim. Sizden özellikle İnternet siteleri burada yer alan hangi firmanın garantisi veriyorsa siteyi buraya yazabilirsiniz.

Lütfen sizde bu firmalar hakkında yaşadığınız deneyimleri, olumlu ve olumsuz yönlerini bu konu altında paylaşın.

Böyle bir liste başka hiçbir forumda mevcut değil.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• harika bir başlık olmuş. ben de şu konuda:http://forum.donanimhaber.com/m_44502618/tm.htm açılsa süper olur demiştim sesimi duyup ilgilendiğiniz için teşekkürler.

ben de kendi çapımdaki araştırmamdan elde ettiğim bir iki ufak bilgiyi ekleyeyim.

anindakapida.com Hoş Elektronik'in garantisi altında satıyor.

dukkan.com.tr Aktüel Bilişim'in garantisi altında satıyor. Kurulum ücretli. Duvara monte kurulum: 50tl
    Kendi ayağı üzerinde kurulum:30tl

Bu yazdığım 2 ithalatçi firmanın aynı firma olduğunu okudum bir yerde ama yine de kesin konuşmayayım.
  • peki İB niye bu listede yok acaba....
  • Belkide konuyu açan İB elemanı

• Dünyanın kaderi budur, araştırınız görünüz, iyilik yapanlar her zaman yerin dibine sokulmuşlardır bunlara alışacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pidgin

quote:

Orijinalden alıntı: P e r h a n

Dünyanın kaderi budur, araştırınız görünüz, iyilik yapanlar her zaman yerin dibine sokulmuşlardır bunlara alışacaksınız.

Bunda alışacak bir şey yok. İstanbul Bilişim'in Garanti sağlayıcı firmasının Tekno Stok olduğunu, İstanbul Bilişim'in garanti veren değil satış yapan firma olduğunu herkes biliyor. Sitelerinde de garanti belgelerinden de asla ve asla İstanbul Bilişim adı geçmez, kendi kaşelerini satıcı firma kısmına vuruyorlar. Hepsinde Tekno Stok yazar.

Kısacası İstanbul Bilişim A.Ş.'den tv alanlar Tekno Stok garantisi ile alıyor. Ayrıca Tekno Stok garantili ürünler 5-6 firmada daha satılıyor. Tekno Stok firması kapanırsa resmi olarak İstanbul Bilişim'den bir hakta talep edemezsiniz. Tekno Stok garantisi ile ürün satan firmaların arasında zincir marketlerde var, o dünya devi Media Markt'da var.

http://www.yellowpages.com.tr/profile/MTIzODMwOA==/Teknostok-Bilisim-Hizmetleri.html

Ayrıca Tekno Stok firması da sadece büyük şehirlerde çalışmaktadır. Anadolu da kurulum ve garanti hizmeti Tekno Stok adına Servis Point firması tarafından verilmektedir.

Bakınız :http://www.istanbulbilisim.com.tr/index.php?act=ShowServis
    Bakınız :http://www.servispoint.com/referanslarimiz.aspx

3 aydır ben bunlarla yatıp kalkıyorum ama bir teşekkürü bile hak görmüyorsunuz.

benim ithalatçı falanla işim yok arkadaşım, ben ayrı şey söylüyorum,

iyilik yaptınız bende iyilik yapanlar her zaman taşlanır yerilir dedim bu kelimemi yada cümlemi araştırın dedim, ben 1000 tl lik tv 5000 verir alırım ucuzla paralelle, yatayla işim olmaz

• Bende sizi anladım, yararlı bir konu,
    kendime müslüman değilim, başka arkadaşlara yol gösterecektir mutlaka ama ben gibiler içinde sadece genel kültür.
  • eger iki sene içinde arıza olursa servise bakarım oda yakında ise,
    ama 2 sene doldumu direk atarım bizim bize saygımız yok ugraşamam atar yenisini alırım, zaten iki senede bir yenilemek lazım eşyaları.
  • Kardeşim sen beni yanlış anladın sanırım....

ben sadece bilmediğimden öğrenmek amaçlı sordum, İB nin sitesine de baktım bir halt göremedim, o nedenle bu kadar uğraştığına göre biliyorsundur diye sordum, hemen alınganlık gösterme.....

ayrıca İB nin sitesinde ürünün arıza durumunda bakım onarımını kendilerinin yaptığını gösterir sayfası var, linki aşağıda...http://www.istanbulbilisim.com.tr/index.php?act=ShowTS

neden bu kadar üstüne düşüyorsun derseniz, bir led tv almayı planlamaktayım, resmi ithalatçısnın getirmediği bir model beğendim, ve ilginçtir ki İB nin stoğunda mevcut ve hemen teslim kapsamında....

ancak halen kesin netleştiremedim....

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

peki İB niye bu listede yok acaba....

İB dediğiniz İstanbul Bilişim ise listede var ya 2. sırada.

İstanbul Bilişim'in Tedarikçi firması Tekno Stok'dur. Ben satış yapan firmaları değil garantiyi sağlayan firmaları yazıyorum.

BAKINIZ :http://www.istanbulbilisim.com.tr/index.php?act=ShowAccountNumber

Ayrıca hiçbir yerin elemanı değilim. Şu konu için günlerce uğraştım, insanlık nanıma açtım ama herhalde hata etmişim.

• quote:

Benim param bol değil. Bu nedenle servis imkanlarını çok iyi değerlendirip en iyi seçimi yapmak için 3 aydır araştırıyorum. Şu anda LG için en iyi garantileri paralel ithalatçılar veriyor. Muhtemelen onlardan birince alacağım ve aldığım televizyonu 5 sene kullanacağım. Keşke benimde 1 sene kullan at 2 sene kullan at diye bir lüksüm olsaydı.

ilk mesajınız için ettiğim teşekkürü yazdığınız her mesaj için genişletiyorum. yeni ürün alacaklara garanti konusunda ciddi bir bilgi sağlıyorsunuz.

LG için söylediklerinizi Samsung için de söyleyebilir misiniz? 40c650 ile 40c6000 arasında kalmıştım. Vatan'ın bayram kampanyasıyla 40c6000'in 2000tl civarına düşmesi ve Samsung Türkiye garantisi olması nedeniyle aklım biraz daha o yöne kaydı. Fakat servisine güvendiğim bir paralel ithalatçı çıkarsa daha uygun fiyatlı olması nedeniyle 40c650'ye kayabilirim.

• bende alıp 6 ay kullanıp atıyorum böyle şeylere gerek yok, biz alacagız 6 ay kulanıp atacagız ki sektör canlasın, ne demişer alın verin sektöre can cerin,

bunlar basit konular,

bizdeki uygulama şöyle al - at

• quote:

Orijinalden alıntı: TeorikEvrimci

bende alıp 6 ay kullanıp atıyorum böyle şeylere gerek yok, biz alacagız 6 ay kulanıp atacagız ki sektör canlasın, ne demişer alın verin sektöre can cerin,

bunlar basit konular,

bizdeki uygulama şöyle al - at

• Çok enteresan bir noktaya değinmişsiniz

Şu anda bir servis ile anlaşması yoksa şu anda alınan televizyonlar biraz muallakta mı oluyor? Yani şu anda ne Anadolu Grup ile ne de başka bir firmayla anlaşması yoksa şimdi alınan TV'ler sadece Samsung Servis Merkezi'nin garantisine olacak. İleride yapılacak anlaşma şimdi satılan TV'leri kapsar mı? Kapsaması bana biraz mantıksız geliyor açıkçası.
  • @pidgin

Samsung garanti koşulları için bahsettiğiniz noktaları size Samsung Çağrı Merkezi mi aktardı bu şekilde?
    Yaklaşık 1.5 ay içinde 3 tane Samsung tv aldım ve hiçbirinin garanti kağıdı bir ötekinden farklı değil ve " yerinde garanti " ibareli bir garanti kartına rastlamadım, ki mesajınızdan sonra çağrı merkezi ile bende konuştum ve hiçbir şekilde böyle bir uygulama olmadığını garanti süresi içerisinde, istendiği taktirde servisin yerinde servis verdiğini istendiğinde de kullanıcı olarak sizin servise elden başvurabileceğiniz söyledi ki normali budur sanırım.
    Kurulum içinse; tüm Samsung Türkiye garantili ürünlerin masa üstü kurulumunun ücretsiz yapıldığını bazı ekstra durumlarda (alınan firma gibi) duvar kurulumunun ücretli olduğunu söyledi.
  • pidgin çok teşekkürler çok yararlı bir konu biz tv ciler için.
  • 2 hafta önce bende ananeme bayram için darty'den samsung 32c450 lcdt tv aldım bahsettiğiniz beşiktaştaki servis merkezi ile görüşüp randevu aldım ve duvara montaj yaptırdım para felanda vermedim ücretsiz dediler,

insanları yanlış bilgilendirmeyelim....
  • ben de bugün izmirdeki samsung ile görüştüm, onlar da samsung'un kendi servis ağını kurduğunu gittikçe yaygınlaştığını söyledi. tabii bu servisi sıfırdan destek noktası açarak değil, hali hazırda başka firmalarla servis anlaşması olan firmalarla anlaşıyorlarmış. şu anda izmirde 4, manisada 3 tane servis noktası olduğunu söyledi yetkili kişi.
  • ark ben sanalreyonumdan samsung 40c650 almayı düşünüyorum buradan alışveriş yapan oldumu buranın garantisi nasıl oluyor garantiyi kim veriyor yardımcı olacak olan varmı tşk.
  • bence samsung marka tv almak mantıklı değil daha kim garanti veriyor ne garntisi veriyor belli dğeil.zaten panelleri çok esnek ve tek katman o yüzden philips veya lg ye kayıyorum yavaş yavaş.
    c650 gözümden düştü. pfl5405 veya ld550 ve üstü düşünüyorum.
    saygılaırmla
  • önemli ama geride kalmış bi başlık bence..aydınlanılması gereken bi konu..
    peki pratikev sitesi kimle servis veriyor samsung için..istanbul toptan yazan ktm bilişim mi acaba..doğru muyum ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.