Şimdi Ara

Paragraf soruları...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
6.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar normalde diğer denemelerde hiç zorluk çekmezeken 2012 YGS'de paragraf soruları çok sıkıntı yarattı ve malesef istediğim yeri kazanamadım 1 sene daha hazırlanmak istiyorum ve paragraf kasmak istiyorum sizdende öneri bekliyorum YGS 2012 ayarında deneme,soru bankası veya paragraf sorularında zorlanmamak için ne yapmam gerek vs....

Şimdiden teşekkürler..

• Friedrich Nietzsche'nin kitaplarını oku. Ama kaliteli tercümeleri. O kadar çok ağır bir dili var ki,aynı paragrafı 5-6 kere okuyosun.Bir yerden sonra ağır dili anlamaya başlıyosun ve akıcı okuyosun.
  • Okuldaki edebiyat öğretmeni seneye girmeyi düşünenler için bol bol roman okumayı tavsiye ediyor.
  • Hocam paragraf sorusu çözmek için paragraf sorusu kasmaya gerek yok sadece kitap oku ve okuduğunu anlamaya çalış.Ben Ygs-Türkçe sorularına baktım hiçte anlaşılmayacak birşey yok ben 37 dakikada bitirdim tüm soruları 3 yanlışım çıktı.Paragraf soruyu yapmak için acele acele anlamaya anlamaya okuyorlar ondan sonra paragraf şöyleydi böyleydi biriside çıkıp demiyorki ulan bu paragrafta adam ne anlatmış dur şunu bi hevesle anlaya anlaya okuyayım.........
  • anlaşılması zor bir kitap arıyorsan:"Platon birgün kolunda bir ornitorenk ile bara girer" kitabını tavsiye ederim.
    2011 YGS'de felsefe bölümündeki meşhur fil-aspirin soru metninin alındığı kitap..Felsefe metnini anlamayı da arttırır.
  • hocam paragraflar soru çözmeyle değil, kitap okuma ile halledilecek şeyler. inanır mısın ben bir sene boyunca kitap açmadım, ygs türkçe sorularında gram zorlanmadım. küçüklüğümden beri okurum. okuduğumu anlarım. sos ve türkçeyi 1saat10 dakika da bitirmiştim. sıfır çalışma ve netlerim çok iyi diyebileceğim bir noktada.

tavsiyem, okuma alışkanlığı kazanman.
  • haklısınız kitap okumanın müthiş faydası olacaktır ama benim sıkıntım paragraflarda tam emin olamamak yani nasıl desem mesala 2012 ygsde 2 paragraf sorusunda ikilemde kaldım ve yanlış şıkları işaretledim cevaplara baktıgımda doğru olan cevap ikilemde kaldıgım şıklardandı...

ayrıca önerebileceğiniz (kitap okumayı pek sevmem mümkünse sevdirecek tarzda) bir roman varmıdır ?
  • Paragraflar kitap okuyan biri için çok kolaydı bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 300 Trakyalı

Paragraflar kitap okuyan biri için çok kolaydı bence.

doğrudur ona bi lafım yokta benim anlayamadığım nokta en az 20-30 tane deneme çözdüm ve hiç birinde paragrafta süre ve ikilem bakımında sıkıntı yaşamadım yani ygs soruları akıcı değildi bana göre insan beynini yoran anlamasını zorlaştıran tarzda sorulardı ve sanırım bunun yüzündende bol bol kitap okumam gerekecek
  • Gıcıklık değil mi seneyede çok az paragraf sorarlar gör ki :) Neyse aman öyle sorsunlar da o paragraflar bize uzak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_ShArK

Gıcıklık değil mi seneyede çok az paragraf sorarlar gör ki :) Neyse aman öyle sorsunlar da o paragraflar bize uzak

zor ya bence dahada zorlaştıracaklar
  • paragraf olayı işlerine yaradı.

paragraftan devam ederler
  • rezerv mesajım bulunsun
  • Bu sene çok zor oldu diye ajanslar bile haber geçince merak edip soruları çözdüm. 2 defa okuduğum soru olmadı. Dilbilgisi sorularını her zamanki gibi okumadan geçtim. 40 sorudan 5 boş(dilbilgisi) ve 4 yanlış çıktı.

Bol bol kitap okuyun. Üzerinde düşünün. Köşe yazıları okuyun. Farklı fikirleri, görüşleri değerlendirin. Kültürünüz arttıkça Türkçe netleriniz de artacaktır. Konulara aşina oldukça hızlı okuma tekniklerini kullanmaya başlayın. Paragrafa göz gezdirerek ne demek istediğini kavramanız da mümkün olacaktır.

Uzun ve zor paragraflar üzerinde pratik yapmak istiyorsanız geçmiş ALES sınavlarının Türkçe sorularını çözebilirsiniz.
  • bu mantık inan ilerlemiyor çünkü adamların ne yapacağı belli olmuyor geçen sene girdim anlatım bozukluğu çıkar dedik o kadar çalıştık 1 soru bile mi gelmez arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Bu sene çok zor oldu diye ajanslar bile haber geçince merak edip soruları çözdüm. 2 defa okuduğum soru olmadı. Dilbilgisi sorularını her zamanki gibi okumadan geçtim. 40 sorudan 5 boş(dilbilgisi) ve 4 yanlış çıktı.

Bol bol kitap okuyun. Üzerinde düşünün. Köşe yazıları okuyun. Farklı fikirleri, görüşleri değerlendirin. Kültürünüz arttıkça Türkçe netleriniz de artacaktır. Konulara aşina oldukça hızlı okuma tekniklerini kullanmaya başlayın. Paragrafa göz gezdirerek ne demek istediğini kavramanız da mümkün olacaktır.

Uzun ve zor paragraflar üzerinde pratik yapmak istiyorsanız geçmiş ALES sınavlarının Türkçe sorularını çözebilirsiniz.

dediklerini dikkate alıcam saolasın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Feel The Difference

bu mantık inan ilerlemiyor çünkü adamların ne yapacağı belli olmuyor geçen sene girdim anlatım bozukluğu çıkar dedik o kadar çalıştık 1 soru bile mi gelmez arkadaşlar

Anlatım bozukluğuna nasıl çalıştın, Allah aşkına bir anlatsana
    Bu mantığı değiştirmezsen daha çok ağlarsın. Adamların ne yaptığı belli: Türkçe sorusu soruyorlar. Dile hakim olursan her türlü soruyu çözersin. Dilbilgisi kuralları haricinde Türkçe kitabına ihtiyacın yok. Sorularını çözerek pratik yap. Bol bol kitap oku. Çeviri olmazsa daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: faruk

quote:

Orijinalden alıntı: Feel The Difference

bu mantık inan ilerlemiyor çünkü adamların ne yapacağı belli olmuyor geçen sene girdim anlatım bozukluğu çıkar dedik o kadar çalıştık 1 soru bile mi gelmez arkadaşlar

Anlatım bozukluğuna nasıl çalıştın, Allah aşkına bir anlatsana
    Bu mantığı değiştirmezsen daha çok ağlarsın. Adamların ne yaptığı belli: Türkçe sorusu soruyorlar. Dile hakim olursan her türlü soruyu çözersin. Dilbilgisi kuralları haricinde Türkçe kitabına ihtiyacın yok. Sorularını çözerek pratik yap. Bol bol kitap oku. Çeviri olmazsa daha iyi olur.

burada okudum bir sürü kişi anlatım bozukluğu sorusu çözüyor problem?

• Paragraf soruları benim işime geldi fen bilimleri dersane sinavlarinda25i gecemezken sinavda35 yaptım.kitap okuyan her zaman kazanir
  • 2013 de YGS nasıl olacak arkadaşlar ? Bir kaç aşamalı diyorlar bir kesinlik var mı ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.