Şimdi Ara

para yardımı yapmamak için kardeşimin reşit olmasını beklediler! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
7.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
157 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • He devletin işi gücü yok senin kardeşinin yaşını takip edecek. Nasıl tipler var ya şu ülkede . Muhalifliğinde bir adabı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SISU

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Madem bu işin ampüllükle ve yandaşlıkla olduğunu söyluyorsunuz ve devletin yandaşlarına yardım yaptığı düşünüyorsunuz. Niye yardım bekliyorsunuz ?? Bu ne tuhaf ikilem (ikilem yerine başka kelime varda sen anlarsın)
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolhearts

Madem bu işin ampüllükle ve yandaşlıkla olduğunu söyluyorsunuz ve devletin yandaşlarına yardım yaptığı düşünüyorsunuz. Niye yardım bekliyorsunuz ?? Bu ne tuhaf ikilem (ikilem yerine başka kelime varda sen anlarsın)

Alıntıları Göster
    lafa gelince devletimiz vatandaşın yanındadır diye artizlik yapmasınlar yeter. biz yandaşımızın yanındayız dese bizim de beklentimiz. olmaz.
  • Bende 3 ayı geçkin bir süre önce başvuru yapmıştım hala değerlendirme aşamasında diyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sağolsun babam intihar etmeyi bize tercih ettiğinden 18 yaşında maaşım gününde kesildi. 22 yaşıma kadar işsiz olduğum birkaç ayım vardı. O aylarda çatır çatır 53TL gitmediğim hastaneye sağlık hizmeti almamama rağmen sağlık sigortası kesmiş. Bu sigorta sanki bir halta yarıyor, randevu almak istesen 50TL, yatmak istesen 200TL gecesi... Merak ettim kadına sormuştum yıllar önce, intihar edersem silinir mi diye, silinmiyormuş, aileye geçiyormuş. Üniversite okumaya başladım maaşım dört defa her ay kesildi. Sevdiğim ancak bir yandan da devlet desteği yüzünden gıpta ettiğim Suriyeli arkadaşım yurtta mı kalıyorsun dediğimde el savurma jesti yapıyor, ne yurdu yurtta mı kalınır yaa diyor. 4 senedir aktif banka kullanıcısıyım. Dişlerim için 12 ay vadeli kredi çekeyim dedim, bankalar nanay dedi. Yardım istiyorum yardım eden yok. Hizmet alamadığım için devlet kurumlarına (farklı konularda) dilekçeler yazıyorum, prosedür cevapları alıyorum. Esnafa yalvarıyorum bu direnç sadece sizde var kargoyu öderim gönderin n'olur diye yalvarıyorum adama. 2TL için kargo vermem 20TL al öyle vereyim diyor. Sıçtığımın esnafı... Gittim Aliexpress'ten getirttim 15 günde. Bu ne lan böyle? Birde bunlar yıllardır üst üstte gelenlerin %1'i... Daha görünmeyen kısmı da var, yazsam 100-150 sayfa eder. Ülkemden, insanlarından nefret ediyorum artık. Bıktım hepinizden. Bu mesajın altına birileri doluşurlar şimdi. Saçmalamak isteyen varsa hiç alıntılamasın. IBAN'ımı yapıştırayım, para gönderin de aylardır ağzıma sürmedim kırmızı eti yemek için kasaba gidip et alayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karanlık Ülke -- 10 Ağustos 2020; 20:6:50 >

• Tamamen rezillik, yardımı sadece sözde yapıyorlar. İBB'nin yardım kampanyası iyiydi.
  • Malum partiyle alakası olmayıp da yardım alabilen var mı ki?
  • quote:

lafa gelince devletimiz vatandaşın yanındadır diye artizlik yapmasınlar yeter. biz yandaşımızın yanındayız dese bizim de beklentimiz. olmaz.

Alıntıları Göster
    yaw canım kardeşim söylemicektim ama söylicem. O kadar partizansınız fanatiksiniz ama karşı çıktığınız ve yapanlara küfrettiğiniz herşeyi kullanmakta da yüzsüzsünüz ne yazık ki. Burda sosyal medyada adama küfredersin sırf sevmediğin için. Adam yardım yapar proje yapar geçit yapar köprü yapar ama akbabalar gibi sessiz sessiz koşarsınız kullanmaya. benim derdim bu. Gurur !

• quote:

yaw canım kardeşim söylemicektim ama söylicem. O kadar partizansınız fanatiksiniz ama karşı çıktığınız ve yapanlara küfrettiğiniz herşeyi kullanmakta da yüzsüzsünüz ne yazık ki. Burda sosyal medyada adama küfredersin sırf sevmediğin için. Adam yardım yapar proje yapar geçit yapar köprü yapar ama akbabalar gibi sessiz sessiz koşarsınız kullanmaya. benim derdim bu. Gurur !

Alıntıları Göster
    alla alla. kullandığımızı nerden çıkardın? otobanları kullanmıyorum. ben oralardan geçecek kadar zengin değilim. sizin kadar yüzsüz olamayız biz. siz o işi arşa çıkardınız.

• quote:

alla alla. kullandığımızı nerden çıkardın? otobanları kullanmıyorum. ben oralardan geçecek kadar zengin değilim. sizin kadar yüzsüz olamayız biz. siz o işi arşa çıkardınız.

Alıntıları Göster
    Kardeşim ozaman zırlamayacaksınız devletten 1000 tl harçlığımı alamadım diye. Git partinin İBB sinden iste. hadi bye.
  • quote:

Kardeşim ozaman zırlamayacaksınız devletten 1000 tl harçlığımı alamadım diye. Git partinin İBB sinden iste. hadi bye.

Alıntıları Göster
    traş yapma. sana mı sorucam ne yapıp ne yapmayacağımı.
  • quote:

traş yapma. sana mı sorucam ne yapıp ne yapmayacağımı.

Alıntıları Göster
    cry
  • quote:

cry

Alıntıları Göster
    sen ağla bence. size daha çok yakışıyor ağlamak..
  • Bu pandemi yardımından faydalanan ve akp yandaşı olmayan birileri var mı 5 aydır ne gelen var ne giden???

"Süreç devam ediyor" yazıyor!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 29 Eylül 2020; 18:24:5 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.