Şimdi Ara

para yardımı yapmamak için kardeşimin reşit olmasını beklediler!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
7.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
157 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • martta corona yardımı için başvuru yapmıştım üstelik öğrenciyim kardeşim 17 yaşındaydı sonra ne mi oldu? kardeşim haziranda 18 yaşına girdi hemen ertesi gün sosyal hizmetten aradılar. evinizde reşit olmayan bir kişi olmamasından dolayı yardım yapamıyoruz dediler. yazıklar olsun

• bu yüzden yardım göndermedim. Hükümete güven 0. ama Mansur Yavaşın yardım kampanyalarına katıldım.
  • Biz ilk günden başvuru yaptık o zamandan beri bekliyoruz ne gelen var ama giden çokkkk var malesef resmen bir fiyasko
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilenthillDream

Biz ilk günden başvuru yaptık o zamandan beri bekliyoruz ne gelen var ama giden çokkkk var malesef resmen bir fiyasko
    https://forum.donanimhaber.com/pandemi-parasi--144928743 o zaman bu nasıl oluyor yeminle kafayı yicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Started_With_FX5200

https://forum.donanimhaber.com/pandemi-parasi--144928743 o zaman bu nasıl oluyor yeminle kafayı yicem

Alıntıları Göster
    Bende anlamadım aylar geçti.. Kafalarına göre dağıttılar o zaman pazardan elma seçer gibi :) Muhattapda bulamıyorsun.. Birşey yapıyorlar ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar.. Ama suriyelilere gelince anında paralar hesapta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilenthillDream -- 8 Ağustos 2020; 1:30:0 >

• 21 Nisan tarihinde başvuru yaptım, halen değerlendiriliyormuş. Yeni başvuru atamıyorsun, eskisini iptal edemiyorsun böyle saçma bir şey.
  • Teskilat üye olursan ve listelerinde adin olsaydi hemen yardim yapilirdi. Onlar 1. Sinif insan çünkü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erdox229 E kullanıcısına yanıt
    Yine yediniz mi hepiniz onu da hükümet batırıyor siz topluyorsunuz ne keriz adamlarsınız ya. O yardım ettiğiniz insanlar Allah rızkımızı veriyor işte diyip tekrar hükümete oy attığında bir sonraki sefere ödenmeyen faturaları da ödersiniz

• anlattigin hikaye sacmalik
  • olaya bak ya..
  • ne kadarda terbiyesiz bir insansin ben sana hakaret ediyormuyum? evimde 18 yas alti biri yok 2 kere basvurdum aldim parami ustune hanemde gelir 3000 tl civari anlattiginiz hikaye hala sacma geliyor gelmekte bana ben 18 yas ustuyum kimse benimle iletisime gecmedi 2 defa basvurdum haziran 25 mi ne yatirmislar parayi cok degil 1000 tl sadece para yardımı yapmamak için kardeşimin reşit olmasını beklediler!
  • ReaLGz kullanıcısına yanıt
    Bu sefer katılıyorum seni bilirim sen de beni bilirsin gözünde aktroll umdur sorun değil birinin demesiyle olmuyorum zaten de ama senin mesajlarını bildiğim halde yorumuna katılıyorum doğruya doğru.

Akp diyorlar doğru yere yardım yapmıyor şu bu güvenmiyor Mansur başkan baban mı kim de bu kadar güveniyorsun bende bunu anlamıyorum Mansur başkanı takip ediyorum ve hatta CB adayı olursa oy bile veririm ama Erdoğan yapıyor diye yaygara koparanlar Mansur yapınca yıkama yağlama yapıp şirin görününce garip geliyor Mansur kendisi yardım yapamıyor devlet erkanı olarak belediye bütçesi olarak ama kalkıyor yardım kampanyası başlatıp milletten para topluyor ve dediğin gibi bu yardımlar kime gidiyor bilinmiyor ve dediğin gibi acaba akp lilere giderse bir kısmı nasılsa bizim borçlarımızı ödeyenlerde var gidip akp ye oy basalım neden demesinler o yüzden böyle yardım olayı ne Erdoğan yapmalı ne de muhalefet kanadı, millet nasılsa ödeyen enayi var diye elektrik su da ödemez bu gidişle bu vatandaşı kolaya alıştırmaktir artı eğer yardım yapılacaksa belediye bütçesinden sosyal yardım altında yiyecek giyecek haricinde yardım yapılmamalıdır ya da burs eğitim masrafı karşılama harici olmamalı.

ABD de korona dan dolayı devlet 1200 dolar yardım yaptı her aileye ekonomi haberlerinde gündem oldular ABD li her vatandaş bitcoin ve altına para yatırmış devletten gelen yardımı bu mudur şimdi adalet.

• Maddi durumun iyiyse dava aç ve başvuru yaptığın tarihin esas alınmasını iste. Bir şey çıkmayacaktır ama maksat hakkını aramak olsun. Maddi durumun kötüyse zaten dava açıp hakkını da arayamayacaksın. Muhtemelen onlarda bunu biliyor ve o yüzden böyle yapıyor.
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Ben şahsen Ankaralı olsam Mansur Yavaş'a oy atardım; ancak bu yardım kampanyaları icraat falan değil. Hükümetin başlattığı kampanya da icraat değil. İmamoğlu'nun askıda faturası da icraat değil. Bu kadar savunulmasının yerlere göklere sığdırılamamasının nasıl bir açıklaması var ben anlamıyorum. Arkadaşlar aramızda fakirler var bir el atın da doyuralım demek için devlet adamı veya siyasetçi olmaya gerek yok. Bunu ben de yaparım ne var ki bunda? Tüm DH ahalisi versin bana adam başı 5er lira, tanıdığım bir sürü fakir var gidip doyururum. Bu icraatse biz bitmişiz ya... Koskoca devletin, belediyenin başında olan insanlar utanmadan para dileniyorlar. Bu Avrupa'da falan olsa o adamları yerin dibine sokarlar, bir daha siyaset yapamazlar. Nereye gittiği birebir belli olsa bile ben böyle bir rezilliğe 1 tl bile vermem. Bu adamların işi zaten en yoksulu bile bir şekilde doyurabilmek. Onu da halk olarak ben mi yapayım? O zaman senin ne vasfın var orda değil mi? Niye seçtik seni yani. Zaten her şeyi ben yapıyorum vergimle. Attığım adımın bile neredeyse vergisini öderken bu yardım kampanyaları neyin nesi? Utanmadıkları gibi üstüne bir de icraatmiş gibi sağda solda tv reklamlarıyla gösteriyorlar ve enayiler de bunu yiyor. Biz bize yeteriz kampanyasında toplanan paralar hangi esnafa hangi işsize gitti? Askıda faturada kimin faturası ödendi? Bana verilen virgül hesap yok ortada ama bağış yapın da bağış yapın. Kenetlenelim, biz birlikte süperiz. Hadi ordan... Açık ve net söylüyorum ki bu tarz yok faturaymış yok yardım kolisiymiş bunlara para veren enayidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 10 Ağustos 2020; 0:26:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ReaLGz

Ben şahsen Ankaralı olsam Mansur Yavaş'a oy atardım; ancak bu yardım kampanyaları icraat falan değil. Hükümetin başlattığı kampanya da icraat değil. İmamoğlu'nun askıda faturası da icraat değil. Bu kadar savunulmasının yerlere göklere sığdırılamamasının nasıl bir açıklaması var ben anlamıyorum. Arkadaşlar aramızda fakirler var bir el atın da doyuralım demek için devlet adamı veya siyasetçi olmaya gerek yok. Bunu ben de yaparım ne var ki bunda? Tüm DH ahalisi versin bana adam başı 5er lira, tanıdığım bir sürü fakir var gidip doyururum. Bu icraatse biz bitmişiz ya... Koskoca devletin, belediyenin başında olan insanlar utanmadan para dileniyorlar. Bu Avrupa'da falan olsa o adamları yerin dibine sokarlar, bir daha siyaset yapamazlar. Nereye gittiği birebir belli olsa bile ben böyle bir rezilliğe 1 tl bile vermem. Bu adamların işi zaten en yoksulu bile bir şekilde doyurabilmek. Onu da halk olarak ben mi yapayım? O zaman senin ne vasfın var orda değil mi? Niye seçtik seni yani. Zaten her şeyi ben yapıyorum vergimle. Attığım adımın bile neredeyse vergisini öderken bu yardım kampanyaları neyin nesi? Utanmadıkları gibi üstüne bir de icraatmiş gibi sağda solda tv reklamlarıyla gösteriyorlar ve enayiler de bunu yiyor. Biz bize yeteriz kampanyasında toplanan paralar hangi esnafa hangi işsize gitti? Askıda faturada kimin faturası ödendi? Bana verilen virgül hesap yok ortada ama bağış yapın da bağış yapın. Kenetlenelim, biz birlikte süperiz. Hadi ordan... Açık ve net söylüyorum ki bu tarz yok faturaymış yok yardım kolisiymiş bunlara para veren enayidir.
    Ağzına sağlık nokta dediğin gibi kim yaparsa yanlış yapmış oluyor.

Senaryo olacak ama inşallah düşündüğüm gibi değildir Mansur başkan parlatilsin diye arka da zengin kesim böyle yatırımlar yapar 10 milyon TL koyar başa gelirse bilir ki başkanım bakın sizi destekledik şimdi sıra sende hesabı yapmak için akp den ve CHP den ilk belediye de şahit oldum buna adam belediye başkanı seçilene kadar kesenin ağzını açtı destekleyen kesim zenginler ve adam belediye başkanı oldu şimdi her ihalede destekleyen adamlar var umarım Mansur başkan bunların içinde değildir gerçi siyaset denen şey bu içindeysen her şeye razı olmak zorunda oluyorsun yoksa kimse seni tutmaz orada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3645D418B

anlattigin hikaye sacmalik
    sen öyle san
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilenthillDream

Bende anlamadım aylar geçti.. Kafalarına göre dağıttılar o zaman pazardan elma seçer gibi :) Muhattapda bulamıyorsun.. Birşey yapıyorlar ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar.. Ama suriyelilere gelince anında paralar hesapta

Alıntıları Göster
    Mayis 2 de başvurduk hala sonuç bekliyor

• Eğitim olmadığı gün haber vermeyip taksit 1 dakika gecikince arayan kurslara dönmüş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.