Şimdi Ara

Papara Card [ANA KONU] - Kampanyalar (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.929
Cevap
455
Favori
816.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mytra

Papara kartı forumda ilk alanlardan biriyim ben hocam. Elimde beyaz kartlardan var. Hem chipli, hem de temassız özelliği mevcut. Papara sisteminden başvuru yapıp alanlara iki karttan da göndermişti. (Özellikli ve özelliksiz) Hatta iki kart için de ücret almamış ve ona rağmen 5 lira kart ücreti iadesi de yapmıştı.

Sonra renklilere geçince ne gibi değişiklikler oldu? Onu hiç bilmiyorum.
    Hocam Papara üstünden başvurduysanız zaten bu isimsiz özelliksiz kartlardan gelmiyordur. İsimsiz, chipsiz, temassız özelliği olmayan kartlar Teknosa ve D&R mağazalarında satılan kartlar. Ayrıca Teknosa sitesi de hala bu özelliksiz kartlardan satılıyor.

Sizin elinizde chipli ve temassız özelliği olan bir kart varsa sizin yeni kartlara ihtiyacınız yok hocam. Renkliler yatay değil dikey gördüğüm kadarıyla tek fark bu.

Kart alacaklar chipsiz ve temassız özelliği olmayan sadece manyetik kart özelliği olan kartlardan alırsa, her pos bu kartları desteklemediği için mağdur olabilir konu içinde de bundan bahsediliyor. İkisinin ayrımını iyi yapmak gerek.

Elinde chipli ve temaslı bir Papara kartı olanın yeni kartlardan birine ihtiyacı yok, elinde chipsiz ve temassız özelliği olmayan sadece manyetik (yandan çektirme) özelliği ile çalışan kartlardan biri olanlara yeni yazar kasa pos cihazlarında kullanmak için yeni kartlardan lazım olabilir.
    https://www.teknosa.com/papara-on-odemeli-kart-p-110361695

Papara Card [ANA KONU] - Kampanyalar

• quote:

Orijinalden alıntı: Wakanda

Hocam Papara üstünden başvurduysanız zaten bu isimsiz özelliksiz kartlardan gelmiyordur. İsimsiz, chipsiz, temassız özelliği olmayan kartlar Teknosa ve D&R mağazalarında satılan kartlar. Ayrıca Teknosa sitesi de hala bu özelliksiz kartlardan satılıyor.

Sizin elinizde chipli ve temassız özelliği olan bir kart varsa sizin yeni kartlara ihtiyacınız yok hocam. Renkliler yatay değil dikey gördüğüm kadarıyla tek fark bu.

Kart alacaklar chipsiz ve temassız özelliği olmayan sadece manyetik kart özelliği olan kartlardan alırsa, her pos bu kartları desteklemediği için mağdur olabilir konu içinde de bundan bahsediliyor. İkisinin ayrımını iyi yapmak gerek.

Elinde chipli ve temaslı bir Papara kartı olanın yeni kartlardan birine ihtiyacı yok, elinde chipsiz ve temassız özelliği olmayan sadece manyetik (yandan çektirme) özelliği ile çalışan kartlardan biri olanlara yeni yazar kasa pos cihazlarında kullanmak için yeni kartlardan lazım olabilir.
    https://www.teknosa.com/papara-on-odemeli-kart-p-110361695

Alıntıları Göster
    Hocam dediğiniz şu an için öyle. Birkaç ay önce siyah kart çıkmadan gönderilenler bu resmini attığınız kart. Bana da ondan göndermişlerdi. Şimdi black olanına geçmeyi düşünüyorum.

Benimki de isimsiz ve chipsiz yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johny Constantine -- 8 Temmuz 2020; 15:29:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Johny Constantine

Hocam dediğiniz şu an için öyle. Birkaç ay önce siyah kart çıkmadan gönderilenler bu resmini attığınız kart. Bana da ondan göndermişlerdi. Şimdi black olanına geçmeyi düşünüyorum.

Benimki de isimsiz ve chipsiz yani.

Alıntıları Göster
    Chipsiz ve temassız olmayan sadece manyetik özellikli bir kartınız varsa yeni nesil yazar kasa pos cihazlarında sorun yaşamamak adına yeni kartlardan almanızı öneririm hocam. Eve siparişte kapıya gelen elemanın pos üstünde manyetik okuyucu yok başka kart veya nakit alalım demesi veya eczane kampanyasından yararlanmak için eczaneye gittiğinizde eczanenin pos üstünde manyetik okuyucu yok başka kart veya bakit alalım demesi hoş olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wakanda

Chipsiz ve temassız olmayan sadece manyetik özellikli bir kartınız varsa yeni nesil yazar kasa pos cihazlarında sorun yaşamamak adına yeni kartlardan almanızı öneririm hocam. Eve siparişte kapıya gelen elemanın pos üstünde manyetik okuyucu yok başka kart veya nakit alalım demesi veya eczane kampanyasından yararlanmak için eczaneye gittiğinizde eczanenin pos üstünde manyetik okuyucu yok başka kart veya bakit alalım demesi hoş olmuyor.

Alıntıları Göster
    Haklısınız hocam, en kısa zamanda almak gerekir. Uyarı için teşekkür ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Johny Constantine

Haklısınız hocam, en kısa zamanda almak gerekir. Uyarı için teşekkür ettim.

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam. Teknosa online siparişte yeni kartlardan ücretsiz kargo ile gönderiyor, bende sipariş ettim ve biraz sorun yaşadım ama şikayet kaydı açınca arayıp detaylı bilgi verdiler. Elinde yeni kartlarda olan mağazalardan gönderiyorlarmış. Lazımsa sizde sipariş edebilirsiniz, kartı hesaba tanımlayınca 5 TL'de iade yapıyormuş.
  • johny hocam. hemen hemen aynı zamanlarda başvurup almıştık sizinle, hatırlıyorum. Bana önce alttaki özelliksiz kartı göndermişlerdi. 1 hafta kadar sonra da üstteki çipli ve temassız olanı. size neden göndermediler ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlış gelen İninal'leri alması için UPS kargodan kayıt oluşturduk, kartı gelip alacaklar, sonra yenisi gelecek. 5 liralık kart için kurye eve 3 kez gelmiş olacak, şu yaşanılan duruma canımı sıktım.

Kartlar 10 km uzaklıktaki mağazadan geliyor, kargo şirketlerinin canına okuyoruz. (Teknosa'nın işgüzarlığı, hatalı ürün için yaşanılan harcanan zamana bakın)

* ben 6 aydır çipli Papara kart kullanıyorum (beyaz renkli, çipli, temassız)
    Siyah tasarıma geçmelerine rağmen ücretsiz olsa da kargoyu bu uyduruk kart için meşgul etmemek için kendim ilk kartı kullanıyorum, özellik farkı yok, eksikliği yok, bir tek renk için yeni kart istemedim. Böyle aksaklık olacağını bilsem evdekiler için kart siparişi de vermezdim. Yolum düşünce alırdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

johny hocam. hemen hemen aynı zamanlarda başvurup almıştık sizinle, hatırlıyorum. Bana önce alttaki özelliksiz kartı göndermişlerdi. 1 hafta kadar sonra da üstteki çipli ve temassız olanı. size neden göndermediler ki?

Bahtsız bedevilik

Sıkıntı yok hocam daha hiç kullanmadım zaten, başvururuz sorun yok. Teşekkürler.

• Black var kullanıyorum. Eczane %50 / 25₺ ideal..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aynı TC kimlikli üyelikte
    2nci bir lite paparakart eklesek:

5 tl kartın ödemesi geri yatıyor da

acaba eczaneden
    yeni eklediğimiz 2nci lite papara ile 50 ödemeye 25 iade karta yükleniyor mu?

lüfen tecrübesi olan yazabilir mi?
  • vitriol kullanıcısına yanıt
    Bir yılda maksimum 2 karttan ücreti geri alabilirsiniz (5tl veren)

Kart sayısı bağımsız her hesap 25 TL alabiliyor maksimum.

Kısaca olmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

johny hocam. hemen hemen aynı zamanlarda başvurup almıştık sizinle, hatırlıyorum. Bana önce alttaki özelliksiz kartı göndermişlerdi. 1 hafta kadar sonra da üstteki çipli ve temassız olanı. size neden göndermediler ki?

Bana kartı biraz uğraşı ile manisa teknosa üzerinden gönderdiler. Ama ne gelecek belli değil.

• Hocam manyetik desteklemeyen pos var mı? Şimdiye kadar hiç denk gelmedi. Manyetik kartlarla ödemelerimde hiç sorun yaşamadım. Markette bir çok kişinin çipsiz kart kullandığını görüyorum. Bkm'ye göre kartlarla yapılan her üç alışverişten biri banka kartıyla yapılıyor. Banka kartlarının bir çoğunun da çipsiz olduğunu düşünürsek çipsiz kartlar hala yaygın bir biçimde kullanılıyor diyebiliriz. Pos üreticisi bu durumda neden manyetiği kaldırsın ki? Attığınız pos cihazında da manyetik desteği var gözüküyor:https://www.eray.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/ingenico-iwe-280-eft-yeni-nesil-yazar-kasa-pos-mobil/

Sanki iş yeri pos'un manyetik kısmı arızalı olduğu için ya da manyetik kısım opsiyonel/tak çıkar aparat gibi bir şeyse onu takmadığı için manyetik geçmiyor diyor diye düşünüyorum. Yoksa pos üreticisi niye böyle bir masraftan kaçsın, iş yeri sahibi niye daha az ödeme alabileceği posu tercih etsin ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 8 Temmuz 2020; 20:39:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Hocam manyetik desteklemeyen pos var mı? Şimdiye kadar hiç denk gelmedi. Manyetik kartlarla ödemelerimde hiç sorun yaşamadım. Markette bir çok kişinin çipsiz kart kullandığını görüyorum. Bkm'ye göre kartlarla yapılan her üç alışverişten biri banka kartıyla yapılıyor. Banka kartlarının bir çoğunun da çipsiz olduğunu düşünürsek çipsiz kartlar hala yaygın bir biçimde kullanılıyor diyebiliriz. Pos üreticisi bu durumda neden manyetiği kaldırsın ki? Attığınız pos cihazında da manyetik desteği var gözüküyor:https://www.eray.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/ingenico-iwe-280-eft-yeni-nesil-yazar-kasa-pos-mobil/

Sanki iş yeri pos'un manyetik kısmı arızalı olduğu için ya da manyetik kısım opsiyonel/tak çıkar aparat gibi bir şeyse onu takmadığı için manyetik geçmiyor diyor diye düşünüyorum. Yoksa pos üreticisi niye böyle bir masraftan kaçsın, iş yeri sahibi niye daha az ödeme alabileceği posu tercih etsin ki?
    Benim gördüğüm kadarıyla var hocam, manyetik desteklemeyen özellikle yeni yazar kasa pos cihazları var. Aparat ile manyetik kısmı eklenebiliyor mu veya iş yeri mi manyetik çeken aparatı takmıyor bilemiyorum hocam. Konuda uzman olmadığım için pos üreticiylemi işyeriylemi alakalı olduğunu bilemiyorum. Benim başıma bir kez komegene siparişinde geldi getirdikleri pos cihazı manyetik desteğinden yoksundu ve benim sık alışveriş yaptığı eczane yazar kasa pos cihazına geçtikten sonra manyetik kart desteğini kaybetti, müşteriler şikayet ettiği için değiştireceklermiş veya bir pos daha alacaklarmış.

Manyetik olmayan posu almakta sizin dediğiniz gibi işyeri açısından avantajlı değil, bu durumda müşteri kaybedecektir. Düşününce bana da mantıklı gelmiyor. Manyetik POS olmayan bir pos cihazına denk gelme oranı 100 işlemde 1 işlemi geçmez ama tam lazım olduğunda manyetik desteği olmayan bir pos cihazına denk gelir ve kampanyadan yararlanamazsanız hoş olmaz. O 100 işlemden manyetik olmayan 1 işlemde gelir beni bulur.

• Anladım hocam Zaten şu sağlık posu olayı vardı. Eczane posunu eczane yerine sağlık diye kaydettirmişse papara iadeyi otomatik vermiyordu, fişin gönderilmesini istiyordu. Eczanelerin de posun nasıl kaydedildiğinden haberi yok genellikle. Deneme yanılma yapmak gerekiyordu. Bir de manyetik işi çıktı şimdi Reçetesiz bir şeyse başka eczaneye gidilebilir tabi ama reçeteli durumda işlemler yapıldıktan sonra almayacağım demesi zor Ücretsizken kartı temin etmek lazım. Umarım doğru kartı gönderirler size de

• quote:

Anladım hocam Zaten şu sağlık posu olayı vardı. Eczane posunu eczane yerine sağlık diye kaydettirmişse papara iadeyi otomatik vermiyordu, fişin gönderilmesini istiyordu. Eczanelerin de posun nasıl kaydedildiğinden haberi yok genellikle. Deneme yanılma yapmak gerekiyordu. Bir de manyetik işi çıktı şimdi Reçetesiz bir şeyse başka eczaneye gidilebilir tabi ama reçeteli durumda işlemler yapıldıktan sonra almayacağım demesi zor Ücretsizken kartı temin etmek lazım. Umarım doğru kartı gönderirler size de
    Lite kart yarın teslim edilecek gibi duruyor ondan sonra eczanede deneyeceğim. Benim sık alışveriş yaptığım eczane zerre bu işlerden anlamıyor 15 senelik temassız özelliği olmayan bir pos vardı millet şikayet ede ede posu değiştirdi ama onuda doğru düzgün kullanamıyorlar. Hocam siz bu manyetik işi değince biraz bakındım bu yeni yazar kasa posların bazılarında manyetik aparatı ayrıymış ve aparat takılırsa manyetik çalışıyormuş. Bizimkisi anlamaz aparattan ama yarın sormayı düşünüyorum. Eczane kampanyasını kısmet olursa maske için kullanacağım, elimdeki maske azalıyor. Reçete girildikten sonra ödemiyorum demek olmaz Sağlık olayını bilmiyordum artık kart gelsin bizim eczane ne diye kayıt ettirdi alışverişten sonra göreceğim.

• vay demek olmuyor ha

ancak kart ücreti geri 5 tl.yi kurtarıyoruz (o da zaten n11 Paycelden koparttığım kıl )

eczane için papara tek hesaba bağlı 2 ayrı kartan 50şer yapsak sadece 1 adet 25 iade

bilgilendirme ve ilgin için teşekkürler
  • Anladım hocam, hayırlı olsun Umarım sorunsuz bir biçimde gelir. Bu arada kartı eczanede kullanmadan önce ilk başta atm'de işlem yapmayı unutmayın. Kart çipli olduğundan şifrenin çipe yazılması gerekiyor. Pos cihazları genelde internete bağlanmadan çipteki şifreyi kontrol ettiğinden, kart ilk geldiğinde çipte şifre olmadığından şifreniz doğru olsa bile hatalı şifre uyarısı veriyor. Atm şifreyi internete bağlanıp kontrol ediyor. Atm'den para yatırma/şifre değiştirme/şifre yükleme(denizbank atm'sinde var diyorlardı.) işlemlerinden birini yapmanız gerekiyor. Bu işlemlerden birini yapınca şifre çipe yükleniyor ve sorunsuz bir biçimde alışveriş yapabiliyorsunuz. Bu konuda çok sıkıntı yaşayan vardı, yazayım dedim

• quote:

Anladım hocam, hayırlı olsun Umarım sorunsuz bir biçimde gelir. Bu arada kartı eczanede kullanmadan önce ilk başta atm'de işlem yapmayı unutmayın. Kart çipli olduğundan şifrenin çipe yazılması gerekiyor. Pos cihazları genelde internete bağlanmadan çipteki şifreyi kontrol ettiğinden, kart ilk geldiğinde çipte şifre olmadığından şifreniz doğru olsa bile hatalı şifre uyarısı veriyor. Atm şifreyi internete bağlanıp kontrol ediyor. Atm'den para yatırma/şifre değiştirme/şifre yükleme(denizbank atm'sinde var diyorlardı.) işlemlerinden birini yapmanız gerekiyor. Bu işlemlerden birini yapınca şifre çipe yükleniyor ve sorunsuz bir biçimde alışveriş yapabiliyorsunuz. Bu konuda çok sıkıntı yaşayan vardı, yazayım dedim
    Teşekkür ederim hocam. Sorunsuz şekilde gelmesi önce Teknosa firmasına sonra UPS kargoya bağlı. UPS bölgemde epey sıkıntılı bakalım 13'ünde teslimat gözüküyor ama aynı zamanda bölgeme gelmiş görünüyor.

Şifre işini Carrefour'da hallediyorum hocam. Carrefour'da aşağıdaki makineden var ve internet ile çalışıyor, kartı buna soktuğunuz anda şifre yükleniyor bu sebeple ATM'ye gitmeye gerek olmuyor. Evime 3 dakika uzaklıkta olduğu için yeni gelen kartların hepsini kasiyerden rica edip bu cihaza sokuyorum, kartı okuduğu anda şifre yükleniyor. Bugüne kadar hiçbir kart için ATM'ye gitmedim hep bu cihaza soktum ve şifre yüklendi.

Öneriniz için teşekkür ederim hocam.

• Önemli değil hocam. Sizin yöntem daha iyiymiş Diğer poslarda 3 kere şifre girince 3.sünde internete bağlanıp işlem onaylanıp şifre yükleniyor diyorlar ama yüklenmeyip kartı bloke olanlar var. Ondan riske atmayıp atm dedim 1-2 yeni kasalı şok hariç denk gelmedim daha önce o pos cihazına. O pos cihazının şifre yükleyebilmesi iyiymiş. Aklımda bulunsun. Bilgi için teşekkürler hocam

• 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.