Şimdi Ara

Panjurlu Pimapen PVC sakın almayın

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
2
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Ev Tadilat, Tamirat ve Dekorasyon >> Panjurlu Pimapen PVC sakın almayın
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1696 Mesaj
    Arkadaşlar bu pvc sistemlerinden sakın taktırmayın, ses izolasyonu o kadar kötü ki fazla işlek olmayan sokaktaki telefonla konuşan kişiyi bile 2. kattaki evinizden duyabilirsiniz. Yeni taşındığım evde bu modelden var ve durum aynen anlattığım gibi. Eski evde panjursuz pimapen pvc doğramalar vardı. Camı kapattığınızda sokaktaki sesi %90 keserdi. Şimdi anca %50 falan kesiyordur. Üstelik bu doğramalar tavandak yere kadar olan fransız balkon tipli, büyük ebatlı doğrama ve kanatlar. İlgili bayi ve pimapen genel müdürlüğünü konudan haberdar ettim aldığım cevap şu, "panjurlu olan modellerde ses izolasyonu malesef düşük"... ben de "ee madem böyle biz neden bu pvc sistemleri tercih ediyoruz? ses ve ısı izolasyonu için değil mi? 0-100 e 3 saniye de ulaşan bir otomobil yapıyoruz ama ara sıra freni tutmuyor demek gibi bir şey bu dediğiniz" dedim.

Gerçekten o kadar para veriyorsunuz ve ses izolasyonu kötü ve dahası havalar soğumaya başladığında evi ısıtma zorluğu da yaşayacağız diye tahmin ediyorum. Ayrıca ilgili bayi işi doğru düzgün yaptı mı onu da bilmiyoruz. Yarın genel müdürlükten uzman bir personel bakacak neyse ki ilgilendiler ama "bu ürün böyle" deyip geçiştirecekler.

|
    |

• Yüzbaşı
    268 Mesaj
    Sanirim gizli panjurdan bahsediyorsunuz, fakat konu pimapenle ilgili degil bizim evde kaliteli sayilacak bir marka olan schuco pvc var, ayni durum bende de var, ben arastirdim, panjur kutusu izolasyonu yapan yerler var, benim derdim hem soguk hem ses, asagidaki linke bakarsaniz ben de sizinkinin birebir ayni konu acmistim.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=124068806

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antiseptiq -- 11 Aralık 2017; 18:55:41 >
    |
    |
Reklamlar
Media Sözlük
SEO
Canlı Tv izle
emek server
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.